cyklistický batoh 20 l, do 2500 Kč

81 nepřečtených
  • jIrI___

    Po dlouhé době jsem se odhodlal k nákupu batohu na celodenní MTB vyjížďky na horách. Pročetl jsem zde, co se dalo a došel jsem k tomu, že by měl mít objem ±20 l (měly by se do něj vlézt tyhle věci: 2 l vak s pitím, větrovka, termotriko s dlouhým rukávem, návleky na nohy, peněženka, telefon, multiklíč, duše, pumpička a nějaká ta svačina v podobě tatranky a tří rohlíků). Měl by mít taky kompresní popruhy na zmenšení objemu. Cenově bych se chtěl vejít do 2500 Kč včetně vaku na vodu.

    Do konečného výběru postoupily tyhle batohy:

    Deuter Bike One 20 + Source Widepac 3l

    Camelbak Hawg NV 2012

    Osprey Syncro 20 + „Hydrapak Reversible 3l“http://www­.mall.cz/hydro­vaky/hydrapak-reversible-reservoir-easyclean-2?v=380849#folder

    Který batoh z tohoto výběru byste si vybrali? Samozřejmě uvítám i tipy na jiné batohy splňující výše uvedené podmínky.

    Anketa: Který byste vybrali?

    0 0
    • vinca  

      vaude splash

      http://www.sambarsport.cz/…r-20–5-batoh

      Jeho minulou variantu mám od roku 2000.

      0 0
      • jIrI___  

        Já hned věděl, že se mi líbil i nějaký od Vaude, jen jsem si nemohl vzpomenout název, takže díky za připomenutí :). U nich se mi líbí hlavně ta zádová část, ale nejspíš bude celkem problém si ho prohlédnout někde v Ostravě na živo. Má na boku nějaké ty kompresní popruhy?

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          popruhy tusim ma ale jisty si nejsem. doma se kouknu. nosil jsem ho vloni v Rohacich a osvedcil se. na kole zatim ne ale budu ho testovat na loudani tak potom napisu hodnoceni

          0 0
        • orgoj.chorchoj  

          kompresni popruh ma

          0 0
    • terkad  

      Zkus ještě mrknout na Osprey Raptor http://www.rockpoint.cz/…18–8441.html

      Vak na vodu k němu dostaneš zdarma.

      Jo a v hlasování jsem klikla omylem…pardon

      0 0
      • Flegmatik  

        Zdarma? :o)

        0 0
      • jIrI___  

        Díky za tip. Prvně jsem se lekl té ceny, protože těch 2500,– je fakt, strop, přes který vlak nejede, ale koukám, že se dá sehnat za cenu těsně atakující tu hranici. Teď už ho jen někde omrknout na živo :)

        0 0
        • Lance  

          http://www.bezvakolo.cz/2021256-batohy

          zkus tady maj prodejnu v ostrave

          0 0
        • Lister  

          Tady máš test toho Raptora, taky hodně váhám

          0 0
          • jIrI___  

            U toho Raptora mi teoreticky vadí dvě věci. Zádový systém mi připadá, že se pod ním bude člověk potit (ale těžko soudit z obrázku, chce to omrknout v reálu) a pak se mi nelíbí vak kvůli tomu, že má víčko poměrně malého průměru a nemá hadici s rychlospojkou, což už jsem v dnešní době považoval za standard.

            0 0
            • Lister  

              Prvního bych se zase až tak nebál s druhým souhlasím, právě proto to vidím asi opět na Camelbak. Ale jinak je ten batoh provedený dobře.

              0 0
              • jIrI___  

                Kdybych uvažoval racionálně, tak zatím vede Hawg. Ale když já tu značku nemusím a navíc je Hawg škaredý :D

                0 0
            • Kubiczech  

              Potit se budeš tak jako tak. Ohledně rezervoáru si myslím, že současné Camelbaky ho mají nejlepší (celkem příjemné, rychlé a spolehlivé zavírání, pro mě nejlepší náustek, vnitřní přepážka a nožičky usnadňující sušení, rychlospojka, pevné spojení vaku s batohem), i když úplný ideál by byl vak Camel se zipovým uzávěrem od Hydropaku.

              0 0
              • Flegmatik  

                Ideální pytel? Asi od každého něco:

                • madlo od Osprey (resp. Nalgene) – plní se výborněi v horizontální po­loze
                • magnet na náústku a hrudním pásu (Osprey) – výborná věc
                • integrovaná sušítka (CamelBak)
                • odstranitelná hadice s ventilem (CamelBak)
                • pevný tvar (Osprey)
                • široký šroubovací otvor (CamelBak) s vypouštěcím malým ventilkem nazbytky vody po vypláchnutí
                • nebo varianta plnění alá Hydrapak, ale v nějaké pevné podobě, abypytel držel tvar i sám o sobě
                • náústek CamelBak (Osprey ale taky není úplně nejhorší)
                • doplňková fíčura: flowmeter (CamelBak)
                0 0
                • Kubiczech  

                  Jsme se skoro shodli, jen mě se to provedení vaku Osprey ničím nelíbí. Na magnet jsem zapomněl, to je malá, ale hodně chytrá vychytávka. Nicméně se to prodává jako doplněk, takže to můžeš pořídit i Camelům.

                  0 0
        • nitraq  

          Případně se ještě podívej na Mantu od Osprey. Tu mám už skoro dva roky a spokojenost veliká. Záda a konstrukce batohu v podstatě shodná s Raptorem, jen se liší v drobnostech. Například Manta nemá organizér hlavní kapsy (což pro mě byl plus) a kapsy na bederním pásu jsou na zip, u Raptoru jsou jen elastický. Postrádá stahovací držák helmy, ale to se dá nahradit pásky na stažení velký kapsy – protáhnu je dírama v helmě a je hotovo.

          0 0
          • nitraq  

            Edit: jak koukám na cenu, tak pod 2500 ho nejspíš neseženeš. Já ho kupoval myslím v první sezóně Osprey cyklobatohů a měl jsem ho za 2400.

            0 0
        • pI3rre  

          Raptora 10ku jsem kupoval přítelkyni a je to super volba. Velmi kvalitní a příjemné zpracování, perfektní materiál a různé „vychytávky“.. Jediné mínus je celkem blbá přístupnost při vymývání vaku (ruku tam nestrčíš)..

          0 0
          • nitraq  

            Záleží na velikosti ruky. Moje se tam vejde – velikost rukavic 8 až 8,5.

            Teda jedině že by se vak Raptora a Manty lišil, ale to si nemyslím.

            0 0
            • Lister  

              Rukavice 8–8,5 už jsou celkem slušné pracky, to si nedokážu moc představit, že bys tam nacpal. Mám 7,5 do Camelu nacpu ruku tak akorát, ale Osprey má ten uzávěr menší.

              0 0
    • Kamikaze 591  

      Je teda trochu mimo limit. Vše co píšeš se tam vleze za předpokladu, že bundu hodíš ven pod tu síťku. Pod síťku se vleze malá větrovka, i trochu větší endura. Mám ho asi 2 roky, občas do města, na akce. Měl jsem ho teda za rovné 3 kila, takže nebylo co řešit. Jinak jsem s ním jel i ten večerní výjezd na V. Javorník.

      Jinak se mi zdá osobně dát za batoh 2 litry trochu mimo. Ale každý máme jiné preference to chápu.

      0 0
      • jIrI___  

        Něco podobného mám momentálně od Authora a objemově je malý (chci všechno uvnitř, ty různé venkovní síťky a gumky nemám rád). Navíc jsem celkem citlivý na bolest zad pod batohem, tak jsem se rozhodl do toho vrazit trochu víc než jsem původně vůbec chtěl a doufat, že s rostoucí cenou poroste i kvalita usazení a ergonomie.

        0 0
    • krtekzbechyne  

      Ahoj, co třeba Pinguin? Batohy kvalitní, ceny mírné – vlastní zkušenost.

      Já jdu do toho většího.

      http://www.pinguincz.cz/…25-blue.html

      http://www.pinguincz.cz/…3-black.html

      0 0
      • Kamikaze 591  

        Od pinguinu jsem měl softsheelku, resp. mám. A můžu říct, že vydržela hodně věcí. Mám ji asi 5. rokem. Nejsem typ co by moc střídal oblečení, taže jako bundu jsem ji nosil denně do školy od jara do podzimu. Letos už má vyrvaný zip z kapsy, ale to ji odpouštím, už jsem si ji nechal na práci.

        Místo ní nastoupila endura.

        0 0
    • jIrI___  

      Z těch co hlasovali pro Deutera, máte ho někdo? Zajímalo by mě, jestli se po naplnění nevyboulí zádová část. U Camelu i Ospreye by tohle hrozit nemělo.

      0 0
      • nobody  

        u Deutera se taky nevyboulí

        0 0
      • Alphasonik  

        Mam ted chvili novy Deuter Compact EXP 12…a tak nejak nechapu na co bys potreboval BikeOne ktery je obrovsky na tech par veci co popisujes…to cos popisoval bych narval do toho compactu aniz bych musel pomoci zipu rozsirovat objem o dalsi 2l (2l pise vyrobce ale v realu je to znatelne zvetseni hlavni kapsy batohu)…mrkni se na video na youtube…a nebo v ostrave v centru je ma HUDY…kazdopadne MULE popisuji na 12l a Deuter Compact taky na 12l…ale ikdyz jsem je nemel vedle sebe tak mi Mule prisel fakt hodne malej

        0 0
        • jIrI___  

          Já je právě naživo ještě neviděl, ve středu mám v plánu polozit po Ostravě a obhlídnout to. Velikost jsem volil dle rad místního osazenstva a podle toho, že kamarád je Mule a do toho bych nenarval bez rozmáčknutí ani ty rohlíky.

          0 0
        • jIrI___  

          A ještě klasická otázka :). Neudělá ten Compact EXP 12 při max. naplnění nebo plném vaku bouli na zádech?

          0 0
          • Alphasonik  

            Zada jsou docela tvrdy…neco pomalu jak rovna deska…v obchode kdyz jsem ho zkousel prazdnej na zadech tak sem si rikal „no nic moc“, ale s 3l plnym vakem a dalsim naplnenim batohu jsem jel…na zadech jsem o nem prakticky nevedel a vybouleni proste neni…pres tu tvrdou zadovou desku to proste ani moc nejde…jinak omrkni HUDY v centru (HUDY v Porube toho tolik nema) a nebo pokud chces osahat HAWG tak ten by mozna jeste mohl byt v Cyklopointu co je u Decathlonu.­.kazdopadne dostupnost na prodejne si muzes overit na netu

            0 0
    • oddie  

      Já mám starší verzi Deuteru Cross bike, a na popsaný objem věcí je až zbytečně velký, to se mi vejde i do velké ledviny.

      0 0
    • tm  

      Doporucuju Deuter Race EXP Air, skvěle větrá, má lehce variabilní objem (12 + 3 l) a výborně sedí.

      0 0
    • nobody  

      ty věci, které popisuješ dám bez problému do Deuter Compact 12. Deuter objem podhodnocuje, koukal jsem na Osprey Raptor 14 v Rockpointu, má mít 14 litrů a je o dost menší než Deuter Compact 12 litrů.

      Koukal bych i na váhu batohů, já bych bral od Deuteru Race X (buď normální nebo verzi AIR)

      0 0
    • Mark-H14  

      Mě asi ukamenujete, ale mám malý batůžek Osprey Viper 10 l, který je super, ale vetší batoh mám z Lidlu (černý) za 399,– Kč a ten je také naprosto úžasný. http://www.lidl.cz/…ex_24136.htm

      Za ty prachy luxus. Na zadech sedí, vodní rezervoár v něm používám z Ospreye 3l, má na něj kapsu a dalších snad milion kapes a kapsiček a pláštěnku. Připadá mi, že je celý nafukovací.

      Vím není to značka, ale jen tak srovnávám batůžek za 1.800,– s batohem za 399,– Kč.

      0 0
      • Kubiczech  

        Já to vyřešil stejně a koupil 26l bágl, evidentní kopii Deuteru Freerider, za pár peněz v akci u Klimatexu. Jenže on je rozdíl vyjet s touhle „krosnou“ párkrát do roka a povětšinu času vozit něco menšího, než to mít na zádech každý den při celodeňácích v horách. To bych se taky radši praštil přes kapsu.

        0 0
    • pantauleo  

      Perfektní je http://batohybrasny.cz/…cexair-black

      Má dobrý zádový systém a zatím jsem do něj dal vše, co jsem potřeboval.

      0 0
    • MUSA  

      Nedávno jsem byl nucen si pořídit větší bágl na celodenky nebo výšlap s rodinkou a opět jsem zakoupil Deuter a to tento http://batohybrasny.cz/…pine25-brown , jinak s touto značkou spokojenost.

      0 0
    • brtnick  

      mam hawg 2010/2011, už nevím.

      fajn batoh, 3 x ale!

      • nvis systém málo větrá, zádová síťka oddělená od bágluvopravdickou mezerou je imho lepší.
      • když do vaku fakt naleješ 3 litry, do batohu toho pak už moc nedáš.vak je navíc docela úzkej, na zádech je pak tvrdej válec, nvis neenvis. aletakhle to má asi i většina jinejch značek. řešení by podle mě bylodávat tam vak na víc litrů (prostě o něco širší než vnitřní prostorbatohu) s nějakým doporučením max. plnění. voda by se pak cestounejmenšího odporu rovnoměrně rozlila po všech koutech a pohodlí by nešlodo pr…
      • drobnosti jako pro mě trochu malá pogumovná kapsička na mp3/tel., pozacvaknutí popruhy k pásku nedržej v poutkách a pak votravně plandaj.poslední síťka „na helmu“ nepojme helmu (vona asi ve skutečnosti aninení myšlená na helmu).

      …jinak jsem spokojenej, zatím se na něm nic netrhá. pláštěnka je v noci dobře použitelná místo vodrazek. málo naplněnej kopíruje prohnutí zad a nevíš o něm (neplatí úplně při chůzi)

      0 0
      • z0diaC  

        moc nesouhlasím … pořídil jsem Hawg NV asi model 2011 a :

        nvis systém větrá téměř stejně jak síťka propnutá před batohem,kterou mám na menším batohu Loap – řekl bych,že záda se potí naprosto stejně (tento víkend jsem vezl v Hawgu cca 10kg zátěž)

        jaký máš vak ? – už ten novější model ? – s přepážkou ? – já po naplnění po víko nemám problém vak do batohu dostat a na zádech jsem nijak nepostřehl rozdíl s/bez vaku – mám model s přepážkou,který po naplnění neudělá „petflašku“

        v zadní kapsičce jsem po půl cesty vezl helmu a taky naprosto bez problémů … stačilo rozepnout ty boční zipy,mezi nima je elastická látka a helmu tam zatlačit a zajistit páskem … no problem – teda XC Trek – AM/EN helmu tam pravda asi nedáš

        zatím ho testuju a jediné,co mě opravdu vytáčí je nešťastně umístěná kapsička na mobily – jak tam něco dáš a potom rozepneš zip do batohu,tak se to tíhou těch mobilů celé shrne … kdyby ta kapsička byla jinde – nezlobil bych se,jinak super batoh a hlasování pro mě bylo jasné.

        0 0
    • jIrI___  

      Ještě jsem teď narazil na Hydrapak Jolla . Máte s ním někdo zkušenosti?

      0 0
      • Flegmatik  

        Ne, ale asi to bude nějaká dětská hračka, podle zařazení :-) Ty hlavní popruhy mi přijdou (takto z obrázku) strašně masivní, nevětratelný :-/

        0 0
    • deda  

      co toto http://www.sara-jbc.cz/…dy-loap.html, vozím sice bez pití, ale spokojenost

      0 0
      • jIrI___  

        Nemám moc rád tenhle systém zakrytí hlavní kapsy. Raději obyčejný zip.

        0 0
        • pitos  

          Zip je na bike u batohu rozhodně lepší.

          Také jsem měl kdysi něco podobného od Deuter(přesný typ už nevím)a byla to strašná otrava něco z batohu vytáhnout když to bylo až dole.Batoh to byl pohodlný, ale ta nepřehlednost je strašná.

          0 0
        • Smazaný účet  

          jo to mi taky vadí… mám podobný systém na turistickém batohu a už bych to nechtěl, ten vchod je malej a nedá se pořádně dostat dovnitř :/

          0 0
    • jIrI___  

      Tak jsem byl dneska omrknout Ospreye (Syncro 20, Manta 20) a Hawg a ty Ospreye na mě působí mnohem lepším dojmem. Jak zádový systém, tak rozmístění kapsiček a vůbec jejich celkovým uspořádáním. Zítra zajdu ještě obhlídnout ty Deutery a uvidí se :)

      0 0
      • Lister  

        V Ově nebo někde jinde? Taky bych se na něj někam zašel podívat.

        0 0
        • jIrI___  

          Byl jsem v Rock Pointu v Karolíně, na Deutera půjdu do Hudy :)

          0 0
      • nitraq  

        Přesně tak, Osprey sice není levnej, ale mám z něj pocit, že mi vydrží hodně dlouho.

        0 0
        • jIrI___  

          Jeste premyslim, jak moc je vyhodne priplatit oproti Camelu nejake petikilo za batoh navic a mit v nem vak, ktery je az na magnet ve vsem horsi nez ten od Camelu. Idealni by bylo koupit Syncro, ktery se prodava bez vaku, a k nemu dokoupit vak od Camelu, jenze to uz jsem cenove pomalu na trech litrech :X

          0 0
          • nitraq  

            Co se vaků týče jsem úplnej amatér, ale magnet mi přijde jako totálně nezbytná součást. Jedu a vím přesně kam sáhnout pro hadici. Představa že mi ta hadice jen tak někde plandá mě moc neláká.

            0 0
            • jIrI___  

              Malý neodymiový magnet s vhodným lepidlem člověk koupí v každém železářství a protikus na hrudní pás se prodává jako náhradní díl. Takže i tohle by mělo s lehkým bastlením řešení :)

              0 0
          • Kubiczech  

            Tak vem Osprey bez vaku, pořiď vak od Camelu, vytuň magnety a máš to neprůstřelné.

            0 0
    • Ajvou  

      S manželkou máme oba Ospreye.Manželka konkrétně tento: http://www.mall.cz/…talon-22-s11

      Zatím spokojenost.Jsou celkem lehký,záda se výrazněji nepotí,jdou dobře stáhnout.+ plno blbinek,jako držák a kapsa na helmu atd.

      Tuto značku můžu doporučit.

      0 0
      • esti  

        Jen takový off ,mám camel havoc ,naložil jsem ho a ted jsem to hodil na váhu a 8KG? S kolika jazdíte vy ? :)

        0 0
        • DominikGT  

          tak 3 nebo 4kg.:D

          0 0
        • nitraq  

          Manta 20 váží 1,02 kg, vak má tři litry, takže při plným objemu 3 kg, věci klidně daj takový dvě kila. Takže když to naložím pořádně, tak 6 kilo celkem bez problému:) Na druhou stranu plnej vak dávám jen na celodenní výlet.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Nechám stranou samotný batoh, to je věc vkusu. Ale pokud k tomu budeš volit pitný vak, tak nemá cenu kupovat cokoliv jiného než camel. Investice do ostatních systémů je z mých zkušeností jen ztrátou peněz.

      0 0
      • jIrI___  

        Ve starém batohu jsem vozil vak od Source a neměl jsem s ním žádné problémy. Je fakt, že to byl starší typ ještě bez rychlospojky hadice, to byla asi jediná věc, která mi na něm vadila. A ten systém plnění, resp. vysoušení mi připadá lepší než u Camelu. Takže teď bych s největší pravděpodobností volil opět stejnou značku. Ale zatím to teda vypadá spíš na ten vak od Osprey se všemi jeho výhodami i nevýhodami.

        0 0
      • terkad  

        s tim si dovolím nesouhlasit. mám jak vak od camelu tak i osprey a ten osprey mi rozhodně vyhovuje mnohem víc. jak naustkem a jeho zavíráním, tak magnetem a hlavně tou vyztuzenou zadní částí, díky níž se vak nevybouli do zad

        0 0
        • Kubiczech  

          Ono je třeba rozlišovat vak od Camelu. Ty nové boule nedělají, protože jsou jinak tvarované, do placata, řekl bych. Ostatně je jinak o uzávěr, hadice, jen ten magnet chybí.

          0 0
          • jIrI___  

            Stejně mě fascinuje, jak Camel udělal boom tou přepážkou ve vaku a já ji měl ve vaku od Authora za 3 kilča už před pěti lety :D

            0 0
            • martin_bakov  

              za 5 let prepazky zase zmizi …a pak se zas objevi jako novinka, lidstvo jde urcite kupredu :D

              0 0
            • nitraq  

              To máš jako ve Futuramě. Nejdřív byl na trhu nápoj Slurm, pak bylo v plánu uvést novou, ošklivou verzi, prezentovanou jako nový, lepší Slurm a když to lidi dostatečně znechutí, tak s velkou pompou zase půjde na trh Slurm, originální receptura:D

              0 0
            • Kubiczech  

              Ale tady aspoň spolupracuje s těma sušícíma nožičkama, nebo jak to nazvat. I když to možná už předtím taky někdo vymyslel.

              0 0
      • Coffin Corner  

        Mám třílitrového camela a starý dvoulitrový hydrapak a nemůžu si pomoci, ale hydrapak je co se týče údržby lepší. Jen sundám hadici, otočím ho na ruby, opláchnu a je hotovo. Uchycení hadice na popruh je řešený systémem suchého zipu, stejně jako zavírání. Jediné co má camelback lepší je rychlospojka na hadici, takže se lépe dává do batohu.

        0 0
      • Martin  

        camelí vaky mě osobně nenadchly. co do údržby je IMHO nej systém reversible od hydrapaku.

        0 0
    • Charon_CZ  

      Ja na kolo používám tenhle je to sice 35l ale spokojenost sama . http://www.nejlevnejsisport.cz/…-p-8168.html

      0 0
    • jIrI___  

      Tak do finálního výběru postoupil Osprey Manta 20 a Manta 25. Přišly mi nejlepší rozložením vnitřního prostoru. Bohužel jsem tady nikde v okolí nenašel obchod, kde by měli obě tyhle velikosti, takže nezbývá nic jiného, než se rozhodnout podle papírových rozměrů :D. Ta Manta 25 mi ale objemově přišla srovnatelná, ne-li o něco menší, s Deuterem Bike One 20, takže buďto Deuter objem podceňuje nebo Osprey nadceňuje :). Raptor 18 byl prostorově srovnatelný s 12 l Deuterem…

      0 0
    • jIrI___  

      Abych to nějak uzavřel, koupil jsem Osprey Manta 25. Bylo to sice trochu přes plánovaný rozpočet, ale dostal mě ten jejich zádový systém s předeplou síťkou a i se mi zdálo, že při takovém tom letmém nasazení seděl batoh na zádech líp než Deuter a Camel. Slečna v Rock Pointu tvrdila, že je dokonce doživotní záruka na zipy, švy, atd. a prý za ty roky, co Osprey prodávají, u nich nezažila snad ještě ani jednu reklamaci. Tak snad budu spokojený a za ty prachy nějak ten rok vydrží :). Jinak samozřejmě díky všem za rady.

      A na závěr jedna otázka na majitele Osprey vaku – dá se nějak oddělat to madlo, aby se člověk pohodlně dostal k napojení hadičky do vaku a mohl ji oddělat?

      0 0
      • nitraq  

        Gratuluji k volbě, já jsem zrovna chtěl jít fotit:D

        Paradoxně až díky tobě jsem zjistil, že hadička je odepínací. Vozím prakticky jen čistou vodu, takže jsem neměl důvod vak nějak pečlivěji čistit, vždycky stačila teplá voda s jarem. Návod, odepnutí hadičky je na konci.

        0 0
        • jIrI___  

          No vidíš, ušetřil jsem ti práci a ještě jsi díky mně zjistil novinku :D

          0 0
          • nitraq  

            Myslíš tu práci, kterou si mi sám vymyslel? Tomu se teda říká ušetření:D

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.