Cyklistická navigace pro android

86 nepřečtených
 • piski

  Zdravím,

  mým příštím mobilem bude asi android. Chci se zeptat jestli existuje nějaká slušná navigace, která mě bude tahat po nějakých cyklo trasách? Samozřejmě si nedělám iluze, že to bude znát každou lesní, polní cestu :-D.

  0 0
  • bikerGT  

   SmartMaps Navigator

   0 0
   • marco  

    Přikláním se k této aplikaci i když některé by to zvládli lépe co se týká kvality podkladu. Obvykle si vystačím s vytištěnou mapou a orientačním smyslem.

    0 0
  • dolnma  

   Osobně jsem nedávno našel aplikaci Locus pomocí které si můžete stáhnout mapy do mobilu a nahrávat si cestu. Na výběr je hodně druhů map z hodně zdrojů. Ale o navigaci jako takové jsem ještě neslyšel…

   0 0
   • bikerGT  

    Proto píšu SmartMaps Navigator. Je to zatím jediný použitelný program, který fakt naviguje po cyklostezkách atp. stejně jako autonavigace po silnicích. ;)

    0 0
    • blisterexist  

     a kolik se za to platí?

     0 0
     • Asook  

      V neděli jsem se ptal na stanku na Bike Brno.

      Normalně stoji aplikace s mapami pro turistiku a mtb 2000,–

      s tim že si mužeš každ rok koupit aktualizaci za 1/3 ceny mapy,ale nemusiš puvodni mapa neni časově omezena.

      Byla mi nabidnuta veletržni cena 1000.- . Tak asi do toho taky pujdu.

      0 0
  • bikerGT  

   A pokud by ti šlo o funkce klasického cyklokompjútru se záznamem trasy a možností exportu třeba do Google Earth, tak se mi nejvíc líbí prográmky:

   Move! Bike Computer

   SportsTracker

   SportyPal

   0 0
  • MaPa  

   Upřímně řečeno už je to tu dostkrát aby to šlo snadno najít,

   ale kromě výše zmíněných je třeba ještě Oruxmaps a k němu stahovač map MobileAtlasCreator.

   Jde o to čemu říkáš „navigace“.

   0 0
   • bikerGT  

    Locus i OruxMaps jsou výborné programy. Locus je teda lepšejší, páč na Orux vývojář už trochen hází bobek. Jenže toto nejsou v pravém smyslu navigace. Navigovat, tak jak je uvedeno znamená, že tě program vede z bodu A do bodu B i bez připravené trasy, ne že jen zobrazuje tvou polohu. Zhora uvedené programy umí navigovat jen po předem připravené trase, ale neřekneš jim, že se chceš dostat do Kotěhůlek a sami ti nenaplánujou trasu po cyklostezkách a turistických trasách. To umí jen ten SmartMaps navigator, i když zlepšovat tam je co.

    0 0
    • MaPa  

     Proto tam byla ta douška. Já osobně se na kole nenechám tahat jak mi nějaký soft řekne, chci to mít víc pod kontrolou. Proto navigaci z A do B ani nepotřebuju (a stejně se chovají úplně všichni v mém okolí).

     Předem připravená trasa je o něčem jiném, zpravidla jde o to že do ní zatáhneš věci na které tě někdo upozorní a bez nějakých poznámek s sebou bych jí pak těžko hledal… Jízda po předem připravené trase je taky navigace, linie tě vede úplně stejně, jen ti jí něco nevypočítá, musíš si jí připravit sám.

     0 0
     • bikerGT  

      Taky se nenechávám tahat navigací – Připadal bych si jak hračka na provázku. Používám jen čistě funkci cyclocomputeru ve SportyPalu. Ale když už se dotyčný zakladatel na toto ptal … ;)

      0 0
      • kryspin  

       rekl bych, ze v nekterych situacich o dost prichazis :-)

       treba nekde, kde to neznas, ale vis, co je dobre a co tudiz chces jet. nedivas se pak porad do mapy nebo porad nebloudis.

       0 0
    • blisterexist  

     jak funguje ten locus? mám ho stáhlý ale neím co s tím, jak si tam nahrát mapy a tak

     0 0
   • K2  

    Mám Samsung Galaxy 1. Standardně používám mapy.cz, ale ty jsou pouze offline

    Chtěl bych nějaký program, který by měl offline mapy a uměl:

    zobrazit předem nahranou trasu a zároveň uměl uložit trasu vyjížďky.

    Do oka mi padla aplikace ORUX map (trekbudy mi přijde složitý), nedaří se mi však rozjet. Když vyberu online mapy (cykloatlas.cz), tak se mi nic nenačte a mám bílé pozadí.

    Potřeboval bych s tím pomoct. Nechce někdo vytvořit polopatický postup, jak to rozběhat, odkud stáhnout FUNKČNÍ mapy (případně přeposlat mailem)…

    Díky za pomoc, přiznám se,že nemám čas prolézat všechny různá fora a zkoušet různá nastavení mapy a pod. Uvítal bych podrobnější návod od někoho, kdo tu aplikaci používá a dokáže nainstalovat a zprovoznit…

    0 0
    • MaPa  

     On-line mapy se zobrazí vždy, chce to mít jen zapnutý data.

     Off-line mapy je nejjednodušší připravovat v MOBACu, i když uznávám že teď je to těžší o jeden patch navíc, nicméně to jde všechno najít i tady na B-F.

     Manuál v angličtině je tady a je celkem hodně dobrej.

     0 0
     • K2  

      Tajk jsem zjistil, že mi nejednou online mapy z cykloserveru. Google mapy a ostatní co jsem zkoušel tak jedou.

      Teď bych ještě potřeboval vědět odkud stáhnout české turistické mapy…

      0 0
      • K2  

       Díky za tip/link(přeposlání mailem) odkud stáhnout ČR turistické mapy pro ORUX map…

       0 0
       • K2  

        Poslal by někdo link, kde stáhnout turistické a cyklo mapy do ORUX map?

        Díky

        0 0
        • MirosPikos  

         Mobil Atlas Creator

         0 0
        • Tomcat  

         Nikde ty si musíš vytvořit sám pomoci nějakého SW a nějakého zdroje.

         Jinak aktuálně se servery s mapami zase efektivně brání takže opět MAC nemá turistické mapy pro ČR. Ani ten javový doplněk už nefunguje.

         0 0
  • Žulda  

   Zítra by (snad) měla být představena aplikace Mapy.cz na Android…

   0 0
   • bikerGT  

    Což je ale online navi. Čili dost omezené někde v pustině bez signálu.;)

    0 0
  • Lavet  

   Pouzivam Garmin, jedine u nej jsem nasel topomapy. Je to hodne podrobny, vrstevnice po par metrech. Jen trasa se musi naplanovat v compu a prenest. Neumi najit sam cestu po turistickejch z bodu A do B.

   0 0
  • Martin11  

   Trekbuddy. V lese stejně většinou cyklotrasy nejsou a stačí vědět, kde se přesně nacházíš. Následně stačí si podle mapy v Trekbuddy určit, kam mám jet, abych dorazil do cíle. Navigaci jako takovou ( s hláškami „za 300 metrů zahněte vlevo“, když je cesta pouze rovně a doprava) jsem už dávno zavrhnul.

   0 0
   • blisterexist  

    kde se to dá solidně stáhnout a jak nainstalovat? kdysi jsem to měl ve starém mobilu a bylo to dostačujcí

    0 0
    • Martin11  

     Přímo z Android Marketu. Mapy mám z Cykloserver.cz ve zvětšení 12,13,14,15. Je to přes 8GB, ale program si s tím bez problému poradí… Testováno na Samsung Galaxy Ace a SonyEricsson Xperia X8

     0 0
     • blisterexist  

      8gh nemám ani moje karta:-D, co jsem měl kdysi tak to byl malý soubor

      0 0
      • skvedo  

       Mapy má 8 GB. Aplikace sama není tak velká. Já mám v mobilu jižní Moravu z mapy.cz 11, 12, 13, a základ 10, 13, 15 a má to kolem 700 MB.

       0 0
  • kolombo  

   Já bych viděl jako hlavní problém to, že zatímco já v Garminu vyměním tužkovky, tak kamarád Androida schoval s tím, že došla baterie …

   A k té navigaci:

   Jediné, co dává smysl, je orientace v mapě a na to Ti stačí jakákoliv OFF-LINE mapa. Představa, že Ti to v lese bude hlásit odbočky je nesmyslná a detailní domácí přípravu tras brzo opustíš.

   0 0
   • MirosPikos  

    Tak dá se udělat nebo pořídit cestovní nabíječka na jakýkoliv mobil. Ta tento problém dobře eliminuje.

    0 0
    • kolombo  

     Ono se toho dá …

     Ale otevřít víčko, vyndat 2 tužkovky, dát tam jiné a pokračovat zhruba další den, to mi přijde nejlepší.

     Podívej se na ty časy výdrže o pár příspěvků níže a vidíš, že mezi mobilem a outdoor navigací trochu rozdíl bude. Žádná současná GPS nejede méně, než cca 20 hodin na jedny baterie.

     0 0
     • K2  

      Souhlasím, že pro toho, kdo se chce toulat pravidelně, tak turistická navigace je jasná volba, ale kdo chce s navigací začít, nebo občas si projet zajímavou trasu stáhnutou z webu, tak mobil s dodatečným acupackem může být OK…

      0 0
      • kolombo  

       Třeba tohle je docela levná navigace:

       http://www.garmin.cz/…trex-30.html

       Jo, já ten mobil taky občas použiju, ale jen na navigaci na bod, někde ve městě, do přírody se to fakt moc nehodí :-(

       0 0
       • MaPa  

        Svou roli hraje víc argumentů. Já jsem byl roky proti mobilům a teď jeden nakonec vozím. Například se při rozhodování dá započítat velikost (Xperie je poloviční proti eTrexu), cena (za toho linkovaného Garmina je Xperia včetně GPS přívěšku), mapové podklady (aktualizace on-line map ze kterých mám většinu map v Oruxmaps je častější a zdarma proti TOPU, možnost naskenovat si např. Singl trail mapy zahraničí vs shánění si zahraničních vektorových map pro Garmina. A upřímě řečeno, když se podívám do své databáze tak málokterý výlet má čas delší než těch devět hodin a když ano tak dobít po cestě z externího zdroje není problém. Možná to zabere víc času než vyměnit baterky, ale je to v době kdy mi ten čas nevadí (oběd, pauza, nebo dokonce na kus navigačně jednoduché cesty se mobil nechá nabíjet v batohu). Takže je potřeba rozlišovat konkrétní použití.

        Jasně, když jsme byli na Zélandu a chodili týdenní treky tak jsem AAAčka taky ocenil, odolnost Garminů je skutečně o řád jinde (hlavně nešťasný pád) a někdo to bude mít v prioritách výš než já vlastnosti Oruxmaps. Takže zase konkrétní použití.

        Ale rozhodně už se nedá tvrdit že chytré telefony nejsou vhodné pro „navigaci“ na kole.

        0 0
        • K2  

         Nemáš prosím komplet offline ČR turistické mapy pro ORUX map?

         Případě nabízím nějakou rozumnou satisfakci…:-)

         0 0
         • MaPa  

          Zkus to na ulož.to → klasické vyhledávání, je tam pár kompletů. Já si vždy stahuju jen menší oblast kam jedu přes MOBAC 1.9.2 plus tenhle plug-in

          0 0
        • Loner  

         mně se taky zdá, že současné některé chytromobily za „rozumných“ 4,5 tisíc mají o poznání větší displej (přes 4´palce) než Garmin(y) a čitelnost na slunci je stejná, t.j bídná – co vy na to?

         0 0
        • jeffi  

         co máš za ted držák na představci?

         Pro mmě je to jeden z oříšků, jak ten telefon na kolo upevnit, abych ho nerozbil, nevytřepal na kamenech a pořád na něj viděl? Zatím ho vozím v krussel koženém pouzdře, ale má ho zavřené, jinak mi „vyskočí“ ven.

         0 0
         • MaPa  

          Brodit pasivní držák do auta, prodává to třeba Sunnysoft. Mám delší šroub do víčka který prostupuje až do toho držáku. Mezi víčko a držák je daná jedna podložka pod představec, ale rozměru 1".

          0 0
        • mrqua  

         Sony Xperia Active + drziak od SportyPal:

         http://www.youtube.com/watch…

         0 0
   • mr.antik  

    to se dá částečně vyřešit BT externím modulem (včetně asi i lepšího singálu), ale to už je zas o kus přiblíží ceně nějakého holuxu

    0 0
   • MaPa  

    Kdyby to teda někoho zajímalo:

    Xperia X10 mini + Oruxmaps na řidítkách, permanentně zapnutý display:

    • výdrž s interní GPSkou (podsvícení 10%) 4:30 hod
    • výdrž s externím BT modulem (podsvícení 100%) 7:15 hod
    • výdrž s externím BT modulem (podsvícení 10%) 9:00 hod

    Vždy se zapnutým záznamem trasy, otáčením mapy podle orientace telefonu. Výdrž lze dále prodlužovat tím, že se vypíná display telefonu. Data samo vypnutá, při interní GPSce vypnutý i BT.

    Je vidět že interní GPSka celkem žere, navíc je daleko nepřesnější. GPS BT přívěšek mi vydrží zaznamenávat cca 10–12hod podle teploty, zvládne 200.000 trasových bodů a nepotřebuje k tomu soft, je to tedy ideální záloha pro případ že telefon exne. Kvalita příjmu je u mého Qstarz BT-Q1300S plně srovnatelná s „garminovskými“ čipy. Přívěšek vozím na karabině pověšený podél batonu, nebo v jeho boční síťované kapse.

    Já osobně detailně připravenou trasu pro mnou plánované vyjížďky nebo např. pro případ že si chci projet něco zajímavého co tu lidi na B-F nasdíleli nebo o čem mi někdo známý řekne využívám poměrně často. Je ale pravda že trasa se hodí zejména pokud chce člověk jet plynule a neřešit každou odbočku čuměním do mapy, pokud tohle není podmínka jde se bez trasy i obejít, stačí nemít sklerózu.

    Výhoda proti starším garminům je že si lze přepínat mapový podklad včetně svých specielních zkalibrovaných map.

    Výhoda proti novějším garminům s custom maps je v tom že těch speciálek lze mít víc.

    Nevýhodou je daleko menší odolnost telefonu, v případě deště to zatím řeším pomocí Skinz ochrany, což trochu ubere na čitelnosti displaye, nicméně pro předem připravenou trasu jetou bez zastavování to použitelné je. Samo když se zastavuje a člověk do toho čumí zblízka jde všechno.

    Externí zdroj na dobíjení sice mám, ale jeho aplikace za jízdy je tak na cyklostezku, v terénu si to neumím představit (hodně zranitelný konektor trčící z telefonu a pokračující kabelem). Pokud se ale jede celý den, většinou se stejně staví na oběd a tam dobít kus baterky nebude problém, nemám ale zatím vyzkoušeno.

    0 0
  • vlastik72v  

   používám NAVIGON

   0 0
  • blisterexist  

   používáte někdo MyTracks? jak se dá trasa exportovat nějak na komp abych jí zobrazil v mapách?

   0 0
  • tpm_slee  

   Pokud by měl někdo zájem o cyklo navigaci do Androidu, objevil jsme na seznamtip.cz akci do 29.4.2014 s 50% na SmartMaps Navigator..mapy je možné použít také v Locusu!

   0 0
  • tpm_slee  

   Pokud by měl někdo zájem o cyklo navigaci do Androidu, objevil jsme na seznamtip.cz akci do 29.4.2014 s 50% na SmartMaps Navigator..mapy je možné použít také v Locusu!

   0 0
  • Šnek Jarek  

   Zdar a sílu,

   hledal jsem navigaci pro můj novej telefon Xiaomi Redmi 1S a narazil jsem na akci – k ročnímu předplatnému časopisu Velo nebo Cykloturistika je SmartMaps Navigator jen za 200,–Kč. Tož už nehledám a objednávám. Píšu to jen pro případné zájemce, že je to docela parádní nabídka. Více na ivelo.cz

   0 0
  • Smazaný účet  

   chtěl bych vyměnit stávající Holux za něco s lepším rozlišením a tak by mě zajímalo s čím se ted´ dá jezdit. Požadavky mám následující: nějaký odolný android telefon (nebo mt a pouzdro) s držákem na kolo a slušnou výdrží (živit to baterypackem nechci) tj. ideálně 8h provozu. Používat to chci jako cyklo pc s možností navigace. Koukal jsem, že je asi pořád nejpoužívanější locus, ale i tady si nechám poradit. Co se tedy dá pořídit za hw a v jaký aplikaci to provozovat?

   0 0
   • Canyon325  

    odporúčam spomínaný Locus + mapy ShocArt (také ako v cykloserver.cz) spolu s lesnými cestami… podrobnejšiu mapu do terénu nenájdeš, mám tak mapu SR a pri jazdení na MTB je to paráda… na torrentoch ich nájdeš, príp. si ich môžeš vytvoriť cez MOBAC aj keď tam by ich tvorba na celé územie ČR bola dosť pracná… mobil mám xiaomi mi2s s 3100-kou baterkou, tých 8h by mal vydržal bez problémov (a to tam mám zapnutú ešte Stravu :)) samozrejme nie neustále (to je aj zbytočné), ale len keď si chcem pozrieť za jazdy nejaké odbočky v teréne…

    0 0
   • Smazaný účet  

    Já bych uvažoval o Xiomi Redmi 3 – obstojný HW a baterie s nadprůměrnou kapacitou. Cena z číny do 3000 KČ.

    0 0
    • h.mad  

     Já mám dobrou zkušenost s výdrží u Lenovo A5000, běžně 5 až 7dní. Kapacitu má větší než Redmi.

     0 0
     • Smazaný účet  

      Lenovo mě taky napadlo ale z okolí nemám zas tak dobré reference.

      0 0
      • Smazaný účet  

       dá se k těmto telefonům koupit obstojný pozdro a držák na kolo? Sim v telefonu mít budu, na běžný používáni ho používat nechci. Sloužit to bude primárně jako sluha na kolo, tj. na holuxu mi vadí rozlišení a ovládání a než kupovat opět něco co je hw několik let zpět radši půjdu cestou mobilu.

       0 0
       • MaPa  

        Malá technická, nezmiňuješ jestli to budeš vozit na řidítkách nebo v kapse, pokud na řidítkách, tak bych radši koupil tři minerální skla a postupně je vyměňoval. Mobil v pouzdru bude ve výsledku možná ještě horší než ten Holux. Ono vůbec bych šel v tomhle případě cestou něčeho levnýho co za dva roky vyměním, protože ten mobil to prostě a) nedá b) tohle řešení se ti přestane líbit.

        0 0
        • Smazaný účet  

         chci to vozit na riditkach. Pouzdro tím myslím něco systémového, ne pytlik s vodotesnym zipem (a prave ne na kazdy telefon se děla) nebo to řešit rovnou odolným telefonem jako treba Cat. Spíš mi šlo o to, jestli to někdo reálné vozí a jak je spokojený.

         0 0
         • MaPa  

          Většinou telefony zahlídnu na cyklostezce. Já to vozil i do relativně drsného terénu typu Garda, Saalbach, Rychleby. Ale telefon (tehdy Xperii mini) to odrovnalo do řekněme dvou/tří let (zmatněl display od šoupání prstem v bordelu, telefonní modul odešel ještě dřív) a vrátil jsem se ke garminu. Používal jsem to jako navigaci po předem připraveném tracku s aplikací Oruxmaps (Locus mi na první hraní nesedl ovládáním a pak už jsem mu znovu nedal šanci). Po celkem dlouhodobé zkušenosti jsem si loni napodzim vysnil Edge 520 a celkem si i myslím že bych za ní ty peníze i dal (kdybych jí nedostal), moje zkušenosti a použití je tady. V threadu je ukrytý odkaz i na návod k „nemapové“ navigaci u které už asi zůstanu – preferuju když si cestu zvolím sám.

          0 0
         • wego1991  

          Taky sem hledal na svůj mobil držák, abych ho připevnil na řídítka a je to jak říkáš – pokud není origo držák (což má velice malé procento mobilů) a když člověk nechce ten průhledný pytel, ani ten držák na způsob kolegy nade mnou tak moc možností nezbývá..

          Co se mi líbilo (ale nekoupil, jelikož sem se nakonec rozhodl mobil vozit dále v batohu), tak byl systém jako by držáku na řídítka či představec, jako to má třeba Sigma u tachometrů a protikus se přilepil napevno na zadní kryt mobilu (byl to tvar kruhu – průměr cca 25 mm) a potom se jen dal do držáku o 90 stupňů pootočený a otočil se do rovna… jméno ani odkaz, už bohužel nevím (někdo možná bude vědět – tuším, že to byla cizina – Ali asi) a i sem na to četl nějaké recenze a prý to udrželo mobil v držáku i při poměrně velkých peklo jízdách

          0 0
    • wanderer  

     Taky o něm uvažuji i pro běžné užití, nějaký tip na prověřený seriózní eshop? Uvedená cena je bez DPH počítám. S daní to dělá přes 3600 a to už se vyplatí těch pár kil připlatit za záruku v ČECHII (k sehnání pod 4K). Ještě podotýkám že Redmi má podporu Glonass což je pro využití jako navigace ne nepodstatný plus.

     Má s tím telefonem někdo pozitivní zkušenost? Jak se například vyrovná s otřesy pokud by byl napevno na řidítkách.

     V případě Androidu je pak volba aplikace už jasná – Locus za mě aspoň co se outdoor vyblbnutí týče.

     0 0
  • kucka7  

   Můžete mi poradit nějakou navigaci do telefonu na kolo. Idealne aby to navigovalo i po turistických trasách, aby se to nedrželo jen silnice. Nepotřebuju zadny zaznam trasy ani jine údaje. Předem díkyiky za rady.

   0 0
   • Morchella  

    Záleží na tom, co si představuješ pod tím „aby to navigovalo“

    0 0
   • BB  

    mapy.cz

    0 0
   • Smazaný účet  

    Mapy.cz, google mapy či Urban cycling

    0 0
   • Canyon325  

    odporúčam turistickú mapu od ShocArt (cykloserver.cz), tá je asi najpresnejšia… môžeš si ju vytvoriť v programe MOBAC , ale nájdeš ju aj na torrentoch… na asfaltové úseky a pohyb po meste používam klasické OSM mapy

    0 0
    • vlk  

     Již jsem se setkal i s tím, že např v Krkonoších jsou lepšími, přesnějšími mapami mapy.cz turistické než ty od ShocArt-alespoň na turistiku

     0 0
   • kucka7  

    Jde mi o to dostat se z mista na misto, aby to bylo i bajkovani a ne jen presun po cestě. Pokud by to umělo navrhnout trasu, okruh s navratem na misto startu, bylo by to ideální.

    0 0
   • Vieruš  

    Ja pouzivam maps.me. Vyskusala som aj mapy.cz, aj locus a prave maps.me sa mi paci najviac. Je to samozrejme vec nazoru a toho, co najviac na mape ocenujes. Ja chodim na dlhe cyklotury a tato navigacia je offline a je dost podrobna, ale zase mapy su lahko citatelne a prehladne. Trasu si vyklikavam na bikemap.net.

    Ak by niekoho zaujimalo viac, tu je clanok: biketouring.eu

    0 0
  • Tehu  

   Jakou online android navigaci se dá dle vložené .gpx orientovat prosím. Doteď jsem používal smartmaps a na třech zařízeních prostě přestali fungovat, asi mají problem a narychlo zítra by se mi to hodilo. Dik

   0 0
   • jirkous3  

    S Locusem můžeš online i offline navigovat i navádět.

    0 0
    • Tehu  

     Jaj, i online?

     Edit: Dík facha to, i když grafika oproti smartmaps se mi moc nelíbí. Ale vyřešeno, paráda

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.