• Vankelt

    Majitelé, jak jste spokojeni s tímto kolem? Vaše postřehy, připomínky, rady …

    0 0
    • Nikovlas  

      Mám ho v modro-bílé barvě, jsem opravdu spokojenej. Dříve jsem měl hodně starýho Olprana (před těmi asi 13 lety byl ještě slušnej – Shimano STX…), takže je tam prakticky ve všem ohromnej pokrok a nedokážu být objektivní. Brzdy brzděj suprově, vidlice taky fajn (porovnávám s tou pevnou ocelovou), řazení řadí přesně. Už jsem teda měnil ráfek, ale to by nevydržel žádnej :-D

      Když jsem to kupoval (letošní únor), tak jsem na to měl dobrou cenu – dneska už je to 7k navrch. Myslím, že se bude dát dohodnout s prodejcem na slevě (tak cca 10%) – oni maj podmínku, že nesměj prodávat pod doporučenou cenou (teda myslím – snad všichni prodejci u nás se shodujou s cenama na cube-bikes.cz), takže právě tou slevou si můžou vzájemně konkurovat.

      Myslím, že je to komponentama vyvážený kolo s trochu těžším rámem za slušnou cenu.

      0 0
      • pizzamuzik  

        Ahoj…takze ja letos koupil taky kubika RACE (20.3.2010)…nemam moc najezdino a rad bych rekl ze bomba ale precejen mam 2 vyhrady

        1. Brzdy – je brezena zadny teplo neni ale nechapu cim to muze byt ale jak

        predni ta zadni pri brzdeni drnci a vybrujou mi s celym kolem…

        1. Vidlice-nejsu nejakej rafan a nehonim ho zatim nikde v terena (vazim

        73 kilo),ale vidlice ma lehkou vuli. Kdyz zabrdim predni kolo a zakloktam s kolem dopredu dozadu tak je to citit…

        Trosku me tyhle veci mrzi a pokud nekdo vite o cem mluvim a umite poradit tak bych Vam byl vdecnej…

        0 0
        • vikicek  

          1.) jsou čistě zafrézovaný úchyty na brzdy? Občas tam bejvaj otřepy barvy a pak to může vibrovat …

          2.) není to náhodou spíš vůle v hlavovém složení ? Možná je povolený a bude ho potřebat rochu utáhnout … řek bych, že to bude spíš tim, než vůlí ve vidli ;-)

          0 0
        • Nikovlas  

          Reaguju až teď, protože teď někdo oživil to vlákno a mám tu nepřečtený komentáře…

          1. – u brzd mi občas poškrtává kotouč, ale jelikož to nemá vliv na

          jízdní vlastnosti, tak na to kašlu

          • při brždění brzdy většinou jemně vrní nebo naopakpískají/trou­bí – žádný otřesy
          1. – taky u tý vidlice cítím vůli, ale jak je psáno nade mnou –

          nejsem schopný rozeznat vůli v hlavovém uložení a vidlici – ještě zkusím líp dotáhnout to hlávko…

          0 0
          • vikicek  

            hlavně nesmíš zapomenout nejdřív povolit představec a pak až utáhnout hlávko ;) ..

            0 0
            • Nikovlas  

              Tj – to jsem udělal – pak jsem zkontroloval, jestli se s tím dá stále lehce otáčet – to bylo ok, tak pohoda, po pár vyjížďkách jsem ale doma chtěl otočit řidítky a nějak to drhlo, tak jsem odšrouboval tu krytku, byl pod ní nějakej bordel (jde to tam dutým krčkem vidlice rovnou od kola), to jsem vyčistil, nevěděl jsem, jak se dostat až k hlávku, tak jsem to zase zavřel a dotáhnul míň – teď je to zas trochu volnější, tak než vyjedu, trochu to přitáhnu – prostě s tím zatím nemám tolik zkušeností…

              0 0
    • Čárlí  

      Mám černý LTD Team, což je model pod Race. Mám ho asi měsíc, jsem s ním moc spokojenej. Jak v terému, tak na silnici. Akorát asi 2 dny po tom, co jsem si ho přivez, jsem si všimnul, že zadní kolo není uplně v ose ( k jedné straně má blíž – takže se skoro dotýkalo rámu). Bylo to vyřešeno v rámci 1. servisu, kolo muselo do německa a bylo přerovnáno na nějakém jejich stroji, kterým prý procházejí všechny nové rámy. To proběhlo celkem rychle a nyní je to už OK. Kolo určitě doporučuju.

      0 0
    • Dzin_CZ  

      Vlastním sice model 2008, ale to myslím nevadí, ne?

      Jsem naprosto spokojen. Mám na něj najeto cca 8K kilometrů bez žádných překvapení v podobě neopravitelné závady. Defekty neumatik nepočítám … Prostě jen běžné servisování. Černá anodizace je super povrchová úprava, neskutečně odolná a trvanlivá. Někomu může vadit, že na ní lépe ulpívají nečistoty, ale aspoň je vidět, že se na kole jezdí.

      A oproti staršímu kolu (Schwin Mesa LTD) jsem si polepšil skoro ve všem. Lepší hmotnost, akcelerace, funkce vidlice, na brzdy Formula K18 nedám dopustit, jejich síla mě už vytáhla s několika malérů a do jednoho vlastní blbostí i dostala :)

      Kdybych si měl přecijen postěžovat, tak mi už začíná chybět zadní odpružená stavba. :) Přecijen se jedná o HT a to prostě na šutrech skáče jak koza. Další kolo (doufám tento podzim) bude tedy celopéro.V mém soukromém výběrovém řízení zatím vede Lapierre Zesty. Tímto zdravím Mloka, jehož místní přednášky o systémech pružení i jejich vlastnostech mě k tomu rozhodnutí dovedly :)

      Což ovšem nemíním co kritiku na Krychlíka. Je to spíše vývoj představ a tužeb mě jako bikera a vývoj pohodlí mého pozadí.

      Na závěr jen poznámku. Kdybych si dnes chtěl koupit HT okolo 30K, tak Cube LTD Race je dobrou volbou, kde si mohu být jist, že nekupuju blbě.

        
      0 0
    • Marccoo  

      Nechci zakládat nové vlákno,nevíte na kterým eshopu bych sehnal patky CUBE,hledal jsem,jinak zkusím zavolat ofiko dovozci,ale to je až v pondělí.Mlo­ku,nemáš jednu navíc?

      0 0
      • MlokCZ  

        Jednu patku tu mám, ale ta je na AMS Pro 06 a ta je bohužel jiná než ta co mám na všech ostatních Cubech (a takky i jiná než ta co potřebuješ, potřebuješ tu co mám na těch ostatních kolech). Na těch dalších mám na všech stejnou a v Ebole většinou patky má skladem, tak jsem ani žádné další do zásoby nekupoval (vždy bych mohl v nejhorším přehodit z jednoho kola na druhé).

        Takhle přes víkend taky netuším, kde ji sehnat.

        0 0
        • Marccoo  

          nevíš jaký má přesný název?Co je to Ebola,máš kontakt?Ale jinak dík moc,takže se dá sehnat,nejenom z německa,tam jsem jí na eshopech našel.

          0 0
          • MlokCZ  

            Ebola je Plzeňský prodejce Cubů od kterého mám všechny fully. Přesný název netuším.

            0 0
            • Marccoo  

              Byl jsem rychlejší,nemohl jsem najít ale WWW. stránky,určo jí budou mít,když jim pošlu foto poznají typ?

              0 0
              • MlokCZ  

                Když řekneš model kola a ročník, tak bude vědět. Jestli ji v tuhle chvíli bude mít, to opravdu netušim, jen vím, že je skladem míval (viděl jsem to několikrát že je tam má, ale v posledních týdnech jsem tam nebyl).

                0 0
                • Marccoo  

                  je to na radona.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Zdá se mi stejná jako mám já na těch novější Cubech, ale těžko říct dle srovnání jen dle fotky.

                    0 0
                    • Marccoo  

                      no,píšou CUBE RADON,dá se tomu dost věřit,ty rámy dělá jedna manufaktůra.Koukal jsem na fotky u Cube,je stejná.

                      0 0
        • Marccoo  

          Je to ebola plze?

          0 0
    • hawrda  

      Ahoj

      Chtěl bych manželce pořídit CUBE AMS WLS COMP.Trochu mám však nedůvěru v tlumič Manitou Radium RL.Jde mi o citlivost tohoto tlumáku při váze jezdce okolo 50kg.Nemáte někdo tušení jak ten tlumič bude nastavený na 2010,či jaký je model 2009 pokud tedy letos existoval.Já něco podobnýho jezdil na Supercalibru od Fishera a to byla hrůza.

      Děkuji za případné odpovědi

      0 0
    • The_Trooper  

      S KUBOU jsem spokojený, vlastním model LTD RACE 2008. Geometrie kola je trošku kratší tím pádem lepší akcelerace lepší manipulace v terénu. Co se týče anodizace je to docela odolná úprava povrchu, ale už se mi ji podařilo podřít, pak se mi nelíbí že na povrchu ulpívá každá nečistota. Jinak za ty prachy dobré kolo, REBA super zbytek se dá potunit postupem času..

      0 0
    • zipoman  

      Ahoj, doporučili by jste mi rám cube ltd 09 ve velikosti xl na 195 cm, nebo není moc vhodný (délka horní trubky je 597mm). Děkuji

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.