• kafemlejnek

  Už jste zaregistrovali nové dílo veřejnoprávní televize? Zatím je sice venku jen první díl, který lze skouknout i na YT ale i tak by mě zajímalo co vy na to.

  Anketa: Je dobře, že ČT tvoří za veřejné peníze takové pořady?

  Ano
  94x
  32%
  Ne
  15x
  5%
  1x
  0%
  3x
  1%
  0 0
  • Kysky  

   Viděl jsem to v programu, když to začlo být v tv tak jsem to prl zajímavost zapnul a byl jsem příjemně překvapen. Uvidíme, co se z toho vyvrbí. Ale záběry moc hezký :-)

   0 0
  • Smazaný účet  

   Nevypadalo to marně a rozhodně to bylo lepší než Cyklosalon na komerční Tv. Uvidíme jestli nasazemou laťku udrží. Otázkou je jestli to zmíněným lokalitám pomůže k rozumnému rozvoji nebo k ještě větší komercionalizaci. Ale je sranda jak v některé tvorbě ta veřejnoprávní TV urputně zakrývá lepící páskou kdejaká loga dokonce i aut na masce které každý zná a tam to velké S bilo do očí nejen na hrudi těch maníků jako kdyby vypadli z jednoho týmu .-)

   0 0
   • scret  

    Vzhledem k tomu, ze od Speslu byli kompletne vohaknuty a vybaveny, tak tipuju, ze to bude sponzor:)

    0 0
    • RadimCep  

     Jo, na stránkách pořadu jsou uvedení všichni sponzoři.

     https://potrailechpreshory.cz/

     0 0
     • kafemlejnek  

      Takže o obsahu 7 dílů máme jasno, kdo si tipne o čem bude ten osmý? :-)

      0 0
      • Singlespeed  

       Něco na Valachách, to je jasné.

       0 0
      • kovar  

       o výletu na Pustevny.

       0 0
      • mr.antik  

       možna nějaký slovensko či polsko?

       0 0
      • Japhy  

       SpS Chvojkovice Brod?

       0 0
      • kafemlejnek  

       Takže zbývají tihle sponzoři a já bych už Spešl ani Kolofix nefavorizoval když už mají outfit, kola a servisní okénko :D

       Co Čemba? Kvasnička už je asi passé ale mohla by být sranda.

       Taky by se hodil jeden díl o všeobecných kecech kam se dají nacpat zbývající sponzoři.

       Pořad mi nevadí a dokonce se mi první díl líbil ale co mi vadí je jak mi neustále zdůrazňují, že platit ČT poplatky se musí neboť se musí obejít bez reklam :-)

       0 0
       • mirorek2  

        Rozpočet je skoro 6 mld tak co be nešlo toho tam ****** ještě víc!

        0 0
        • tsunami  

         6 miliard? To asi nebude jen na ten pořad :-)

         0 0
         • mirorek2  

          Ano rozpočet celé suprinstituce

          0 0
          • MirosPikos  

           Za ty prachy ale zase víme, co si máme myslet :)

           0 0
           • mirorek2  

            Přesně, ale vtipné to není

            0 0
            • klump  

             hoši, můžete mi dát příklad, kde vám kdo na ČT říká, co si máte myslet? Setkávám se s tímhle názorem/tvrzením…a ne úplnbě tomu rozumím. Je dost možné, že mi ty názory, které jsou mi vnucovány, vlastně konvenují..tudíž si toho nevšímám… nejsem na to citlivý. Zajímá mě pohled lidí, kteří to mají jinak…

             0 0
             • pitos  

              Tak neděje se to jenom v naší čt, je to celkem běžná mediální praxe. Když budeš chtít na něco upozornit, něco protlačit tak to budeš často zveřejňovat, mluvit o tom. Pozveš si lidi kteří mají podobný pohled na věc jako ty. V opačném případě na věc upozorníš jen okrajově nebo vůbec.

              To se děje dnes a denně na všech frontách, jednoduché ale funguje to.

              0 0
             • MirosPikos  

              Každý večer od 19:00 nebo kdy začíná „zpravodajství“.

              0 0
             • MirosPikos  

              Prostě už to dávno není novinařina, kdy se řekne, co se ve světě stalo. Krom toho, že je i těch málo informací nevyvážených. Nezmíní se demonstrace v Rumunsku ale řeší se neustále zfetovanej afroam. a BLM (dneska o tom určitě budou mluvit s výrazem, jako by jejich rodiče vyhráli táhlou soudní při). Divákovi by nemělo být zřejmý, jestli televize fandí tomu nebo tomu. Ukázkový příklad Trump vs Biden. Neměl by se mu podsouvat názor k dané problematice. Což se ani omylem neděje. Novinařina je o faktech nikoliv o názorech. K tomu jsou diskuze, kde ovšem postupně ubývají nepohodlní hosté (Koller, Pelikán, Kuras a desítky dalších který v televizi od jisté doby prostě neuvidíš). Když jsem na to měl ještě žaludek, tak nejhorší mi v tomto přišel Moravec. A pak mu sekundovala řada dalších. Ve finále ok, klidně ať to vedou tahkle, ale ať se nahrajou na objektivní veřejnoprávní televizi a nechtěj moje peníze. Ať si je platí ti, co o takovou tvorbu stojí. Za to můžeme poděkovat Štěpánkovi z tehdejší ODS tuším.

              0 0
              • mirorek2  

               mluvíš i za mě

               0 0
              • polopes  

               +1

               0 0
              • mr.antik  

               Kdyby byly zprávy opravdu o něčem, jen fakt, tak trvaj 15 minut.

               0 0
              • klump  

               Prostě už to dávno není novinařina, kdy se řekne, co se ve světě stalo. Krom toho, že je i těch málo informací nevyvážených.

               – tohle je prázdná, ničím nepodložená fráze

               Nezmíní se demonstrace v Rumunsku ale řeší se neustále zfetovanej afroam. a BLM (dneska o tom určitě budou mluvit s výrazem, jako by jejich rodiče vyhráli táhlou soudní při).

               – pokud odhaluješ názor moderátpora z výrazu tváře, je to přinejmenším subjektivní… mě spíš zajímala fakta, ne dojmy

               – o BLM apod. informuje i FOX, Al-Jazeera… whatever… je někdo, jehož zpravodajství respektuješ?

               Divákovi by nemělo být zřejmý, jestli televize fandí tomu nebo tomu. Ukázkový příklad Trump vs Biden. Neměl by se mu podsouvat názor k dané problematice. Což se ani omylem neděje.

               – to se ani omylem neděje..to je nějaké ničím nepodložené tvrzení, schválně zkus uvést příklad toho, kdy je zřejmé, komu televize fandí

               – já to nepoznám..komu tv fandí, ale rád bych znal objektivní příklad, kdy vystupovali návodně apod.

               Novinařina je o faktech nikoliv o názorech.

               • no to není tak docela pravda, existuje jakási novinářská disciplína zvaná publicistika, novinařina není jen zpravodajství…

               K tomu jsou diskuze, kde ovšem postupně ubývají nepohodlní hosté (Koller, Pelikán, Kuras a desítky dalších který v televizi od jisté doby prostě neuvidíš).

               – pokud dochází k cenzuře některých názorů, je to nepochybně špatně… známe příčinu toho, proč se uvedení již v tv nevyskytují, víme, že jsou považováni za nepohodlné? Jinak Petr Pelikán je erudovaný člověk, který jistě má mnoho co říct, Benjamin Kuras je spíše aktivista, než cokoliv jiného…

               Z tvého příspěvku jsem pochopil, že se ti některé postupy a postavy ČT nelíbí, vzývaným zpravodajským postupem podložené argumenty jsem však nenašel.

               0 0
              • Radek Broz  

               Mám přesně opačný názor.

               0 0
               • MirosPikos  

                To je zvláštní, takže tam Koller, Pelikán, Kuras mohou :) V pořádku. Mějme každý svůj názor, dokud můžeme. Pokud nevidíte ten rozdíl, když vyhrál volby Trump a když je „vyhrál“ Biden, jak se moderátoři chovali, vystupovali, koho tam zvali… pak asi nemá smysl se o čemkoliv bavit.

                0 0
                • klump  

                 co jsem tak pochopil, tak ta strašlivá situace je v ČT minimálně už od doby, kdy Trump vyhrál nad Clintonovou..tedy 6 let zpět… nicméně tady je Pelikán třeba v pořadu ze:

                 28. 7. 2020: https://www.ceskatelevize.cz/…411058290728

                 25. 2. 2020: https://ct24.ceskatelevize.cz/…tene-v-praze

                 20. 10. 2019: https://ct24.ceskatelevize.cz/…ragmatickymi

                 …atd. Nicméně, když koukám, že Biden volby „vyhrál“, mám obavu, že tady se na nějaké argumenty nehraje a prostor dostává alternativní pravda.

                 Ale jak už jsem psal, já jsem se sem nepřišel pohádat za ČT, mám k ní své výhrady, spíše mě zajímaly argumenty podporující některé výtky, které jsi k ČT měl. Ty je ale nechceš nebo nejsi schopen sdělit…

                 0 0
                 • MirosPikos  

                  Měl jsem něco rozepsaného kde jsem vyhledal, že v televizi jak Koller, tak Pelikán byl. I poměrně nedávno. Moje chyba.

                  Ponech stranou alternativní pravdy. Ale snad si mohl vidět rozdíl mezi tím, když Trump volby vyhrál a když je prohrál. Pokud ne, opravdu se nemám o čem bavit.

                  0 0
                  • Barak  

                   A jakou demonstraci v Rumunsku jsi měl na mysli? Bylo to něco zásadního? Protože pokud nebylo, tak je jasné, že zpravodajství (noviny, televize) mají nějaký omezený prostor, do kterého se vejde jenom určitý počet zpráv. Je tedy zřejmé, že pro výběr by měla platit nějaká měřítka, jak moc je pro nás daná zpráva zajímavá a důležitá a tyto upřednostnit. Je jasné, že každý má ta měřítka trochu jinde, takže se s tím úplně nemusí ztotožnit.

                   Konkrétně zprávy typu „zfetofanej afroam. a BLM“ mi přijde, oproti demonstraci v Rumunsku, důležitá tím, že západní společnost se teď v určitém směru dost rychle mění a asi bylo dobré být v obraze, protože nás to čím dál víc bude ovlivňovat. Navíc to, o čem píšeš, způsobilo, s trochou nadsázky, občanskou válku, takže mi to nepřijde, jako zpráva mimo.

                   0 0
                  • klump  

                   A co přesně máš na mysli ohledně těch reakcí na výhru a prohru Trumpu? Všechno je v archivu… Trumpovo vítězství bylo (i vzhledem k průzkumům) dosti překavapivé a podle mě se reakce nesly v tom duchu. Také ty reakce určitě byly ovlivněné tím, že Trump rozhodně není/nebyl tradiční politik… ať už to vnímáš pozitivně nebo negativně…

                   0 0
             • Smazaný účet  

              Naprosto ukázkový příklad je povolební studio ČT po amerických prezidentských volbách před šesti lety, když Trump porazil Clintonovou. Ve studiu to vypadalo úplně stejně jako v ČST, když v roce 1982 umřel Brežněv.

              0 0
      • ratel  

       Vzhledem k lokalnimu puvodu vyrobce poradu bych tipoval na Beskydy. Obstastnuji nas tady svymi akcemi uz nejakou dobu. Treba takovy city cross v dolni oblasti vitkovic je neco, co mi hlava nebere. A skialpy v Jizerkach? No comment.

       0 0
      • pumpy  

       neuvedena lokalita – to bude porad jak se jezdi na ilegalech :D

       0 0
   • novas752  

    Ono to asi bude tím že Teo za velké S jezdí. Jinej sponzor by tam těžko mohl být.

    0 0
  • Japhy  

   „Hlavně o tom hodně kecejte, ať máme na krku bezpečnost práce.“

   Bikeparky dejme tomu, tam není co zkazit. Ale ty třešinky na dortu mimo bych moc nerozmazával. Už takhle je všude lidí jak sraček.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Hlavně aby to nevzbudilo další kolo debaty, že kolaři ničí krajinu.

   0 0
  • MatS  

   Shlédnuto a musím říct, že ačkoliv tam je product placement, tak mne to tolik neruší. Za to ty nádherné záběry jak přírody, tak techniky jízdy jsou parádní.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Tak Spešl už je zakomponovaný do té veřejnoprávní televize bez reklam, teď ještě chybí třeba MANA. To už se mezi tou haldou „sponzorů“ ztratí :-)

   0 0
  • MirosPikos  

   Asi jsem divnej, když z toho moc radost nemám. Nehodnotím kvalitu díla, ta asi nebude špatná (ještě jsem neměl čas se na to podívat). V porovnání s komerční televizí, státní televize má dramatický jiné možnosti co se nákladů na produkci týká. Co mě ale trochu děsí, jaký to bude mít ve výsledku efekt. Když jsem se ptal na TT a jejich FB, tak mě parádně setřeli a nic neřekli.

   Efekt to bude mít jednoznačně v tom, že přijede víc lidí. Otázka je, jestli je to dobře nebo špatně. Navíc v době, kdy na jedno prodané kolo se prodají 2 ebajky. RS tam je to asi v klidu, co se okolí týká, lidi si na to zvykli a snaží se podnikat v cestovním ruchu. Ebajky nejsou vítány. Bude to TT řešit podobně? Pro mě je kouzlo těchto lokalit v tom, že to není až taková masovka. Možná u základny na RS to tak vypadá, ale po trailech se to rozprchne a je klid. Základna na TT v podstatě žádná není. Hospoda, kam člověk zajede, když sjede BunkrTrail, Rýbrcoul nebo Floutka a pak už se tam ten den nevrátí. Plánujou nějakou základnu jako na RS, když chtějí, aby tam přijelo víc lidí?

   Bajkparky, tam je to jasný. Přijede víc lidí, víc se vydělá, maximálně budou delší fronty. Místní traumatologické oddělení bude mít asi taky větší kšeft.

   0 0
   • doubleingram  

    Základna na TT je pořád stejná, jen jiný lidi.

    0 0
   • waltari  

    Lokace na základnu je a vše se řeší. Každopádně to bude běh na dlouhou trať.

    Jinak minulý týden na otevíračce jsme tam byli sami ve třech lidech. Krásný pocit.

    0 0
   • scret  

    Ja jen doufam, ze na TT budou ty e-biky resit taky…

    0 0
   • Jenda  

    Podle mě to bude mít efekt zcela minimální – lidi co jsou cílovka o TT i dalších trailcentrech dávno vědí. Možná se vyskytne pár jedinců co si koupí éčkou, shlídnou pořad a vyrazí na traily. Na místě zjistí že i červený jsou nad jejich schopnosti, že to tam drncá a je děsně nebezpečný a nasraně po půl dni zas odjedou. A ještě budou pičovat že přeci černý traiyl na SpSm v pohodě dávali. Možná že pár lidí bude víc hoblovat flowtraily a to je podle mě tak asi všechno. Ono na rovinu – když se podíváš jak tam Teo jede plynule na Ptačí perspektivě a srovnáš to s „bojem o život“ u většiny jezdců, tak tohle prostě nikdy nebude záležitost pro masy, to je Singltrek pod Smrkem.

    A jinak k tématu – servisní okénko jsem v klidu přeskočil, ostatní – záběry hezký, ale i tak, mě baví jezdit a ne koukat jak někdo jezdí :-)

    0 0
    • vaclaw  

     Maximální souhlas. Tyhle obavy jak si masový divák zkoukne pořad, koupí éčko a půjde jezdit Whisrlera, mi přijdou dost úsměvný. Jako jasně, ty floučka si pár odvážlivců zkusí, pár jedinců se snad i díky tomu pořadu začne učit jezdit a na ty TT bude reálně jezdit, ale to množství nebude nijak závratný a naopak to může pomoct rozvoji infrastruktury, což je za mě dobře.

     0 0
  • scret  

   Za mne peknej a dobrej pocin. Je to od stejnych tvurcu jako byl ten porad o skialpech s A.Zarybnickou.

   Jen vic takovych poradu na CT…

   Muze to mit ale samozrejme i negativni efekt ve vetsi navstevnosti…

   0 0
   • Atilla  

    Tak pokud bude víc lidí na ofiko trailech je to ok. Ale jestli se budou rvát s E-biky do CHKO, tka to špatně skončí. Tady si pár jelit pořídilo Ečka a traily brečí. Z 25cm cesty je skoro metr protože to nezvládají korigovat.

    0 0
  • logoman  

   Super porad, diky za tip :-).

   0 0
  • Gaper  

   Bylo to dobrý. Ten Hölzel byl parádní, je to hobbík co trochu jezdit umí. Podle mě vystihuje největší skupinu lidí co se o tohle zajímá. Celkově ČT umí, když se to porovná např. s cyklosalonem :D

   Taky se mi líbí že nejezdili na ečku a vlastně to ani nebylo o tom na čem jezdí (sponzor musí být všude, nevidím to jako něco špatného)…

   0 0
   • scret  

    jj, za mne pojeti ok…

    0 0
   • goofy  

    Říkal jsem si, že když to dělá stejná parta co skialpy, tak že to bude v pohodě. A to se za mě potvrdilo. Uvidíme jak další díly… Jestli to bude hlavně o bikeparcích, tak ok. :-)

    No a jestli to zvětší přelidnění? Těžko říct. Myslím si, že všechny tyhle lokality jsou hodně známé už teď. Možná pár lidí navíc na RS i TT dorazí, ale nevím jestli se pak budou vracet. :-)))

    0 0
    • Gaper  

     Tak na stránkách mají jednotlivé díly i s trasou. Vždy je tam jeden den v té lokalitě a následně místní bikepark. Přijde mi to takhle cajk. Stejně nemůžou někam, kam se nesmí, takže reklamu zapadlé lokalitě moc neudělají.

     0 0
     • scret  

      *1

      0 0
     • goofy  

      Aha. Netušil jsem, že mají stránky. Nijak víc jsem to nezkoumal… :-)

      U Rychlebek mě trochu zarazila věta:

      Odtud přes Kunčickou horu k chatě Paprsek, kde můžete svému dvoukolovému elektro oři doplnit šťávu.

      0 0
      • mirorek2  

       Jj už to pojede, masírovat S-éčkama za 250 se musí!!!

       0 0
      • l-e-t-o  

       Třeba to udělají v tom duchu, že když budou mít další den přímo ježdění na trailech, tak tam zmíní, že RS má pravidlo o ebajcích a pojedou sami na normálních kolech.

       0 0
       • MatS  

        Vždyť to tam je: „Na trailech Rychlebské stezky elektriky nesmějí, takže přesedláme. “

        0 0
       • goofy  

        No… i ten hřeben Rychleb je na emopedu pěkný ekl… :-/

        0 0
   • Danhill  

    Souhlas

    0 0
   • Ignor  

    …přesně tak to bylo myšleno, Hölzel je ten hobík, co jej baví jezdit a Teo ten, co to umí, proto jeden jezdí lehké traily – tak jako ti, co si to přijdou jen tak někdy vyzkoušet a druhý, ten se pouští do věci pro zkušenější bikery.

    0 0
  • Smazaný účet  

   Ten Teodor Kováč, není to Venclův sparing?

   0 0
  • kafemlejnek  

   Premiéra dalšího dílu na YT už zítra tak vydržte :-)

   0 0
  • MartyM  

   jako milé překvapení. Jak už padlo, moc pěkné záběry, možná by to mohlo být o chloupek delší, protože je na co koukat. Už se těším na další díly. Jak jeli v zákrytu na tom pumptracku tak jsem málem sletěl z válců jak jsem se do toho vžil a pak jak Holzel hodil tu tlamu tak málem podruhé! :-)

   0 0
  • Sark88  

   Moc hezkej pořad , musim tam vyrazit co nejdřív ;)

   0 0
   • kafemlejnek  

    A nechceš počkat na další díly? Ať si to můžeš zorganizovat a nejezdíš sem a tam, to je ta veřejná služba ČT občanům, šetří jim cestovní náklady efektním popisem komerčních lokalit a nabízí k tomu i správné produkty a někdy i názory :-)

    0 0
    • mr.antik  

     Myslim že především na tvoje názory není nikdo zvědavej. A taky tě nikdo nenutí se na to dívat.

     0 0
    • Sark88  

     :D docela si mě rozesmál :D

     ale cestovní náklady nijak neřešim ;) , za 14 dní jedu nejdřív na Rychlebky , tak snad to stihnu ještě před tím než to ČT přidá do pořadu :D

     0 0
     • mirorek2  

      No tam jedou za 14 dní asi všichni i bez ct

      0 0
      • goofy  

       Tak, proto tam pojedu až za 3 týdny :-)))

       0 0
       • mirorek2  

        tu už budou i E-pšoni :-)

        0 0
        • goofy  

         A sakra… To mi nedošlo. Tak to jsme všichni v prdeli :-D

         0 0
         • mirorek2  

          První víkend to bude ještě jezditelné i mimo kamenné traily. Pak už je to rozryté a zbývá nám už jen to nejlepší :D

          0 0
          • Sark88  

           nevim jezdim tam každý rok tak 3× ( přeci jen jsou to ode mě 4 hodiny jízdy ) a nepřijde mi ,že tam je tolik lidí , jen na SF tam teda lidi jezdí víc ,ale ty kamenný traily jsou všechny v klidu

           0 0
      • -b-n-x-  

       To ještě nemáte toho lyžování dost? :-)

       0 0
  • Smazaný účet  

   Hlavně aby nepřijeli natáčet nic k nám, stačí ty mraky pěšáků, ještě nějaký zyglisty na trajlových ebíkách, to by mi tak chybělo.

   0 0
   • Japhy  

    Jo, naše klobásy s příběhem, pivo s příběhem a sedmdesátkový retro si rozvracet nedáme.

    0 0
  • wego1991  

   Pořad vcelku zajímavý, ale servisní okénko stylem ,,sáhni na plášť a pokud není vyfouklý tak vyraž'', mi tam přijde zbytečné..

   0 0
   • MirosPikos  

    Tak servisní okénko nebude pro diskutéry z BF, kteří mají úd dlouhý v průměru tak 30–50 cm :)

    0 0
    • Slavik  

     Servisní okénko, jako zmáčkněte brzdy a pokud nebrzdí, běžte s tím do servisu, mi také přijde dost zbytečné…

     0 0
     • novas752  

      Tak musej si udělat reklamu. :) Ono do té kratičké vsuvky sotva stihnou rozvést nějakou problematiku.

      Vtipný je ale ten záběr s měrkou, jak se na to podívá až poté co měrku zase vrátí na nulu. :)

      0 0
    • mirorek2  

     průměr 30? to bude stromek ne? :D

     0 0
  • LRRTM1  

   Jeden takovej velkej product placement, kterej je evidentně zaměřenej na totální jelita. Pokud někdo potřebu „objevit“ TT právě v ČT a s jakýmkoliv vaklem má, dle rady experta, hned utíkat do servisu, bude asi na červeným trailu, kterým začínali, docela překvapenej. Což je asi ta nejlepší zpráva, protože přirozená selekce asi zafunguje.

   0 0
  • kafemlejnek  

   Tak jsem se po dvanácté hrnul na YT a očividně SevenDaysAgency dostala sprdung, protože najednou je premiéra až 24. 4. Mají v tom asi hokej :-)

   0 0
  • kafemlejnek  

   Tak co, viděli jste druhý díl?

   0 0
   • waltari  

    Ano

    0 0
   • grafik  

    Ano.

    Ani k tomu nemám co říct, takové obrázkové vakuum S a Kolofixu. Ale podívám se na další díl, to zas jo.

    0 0
   • goofy  

    No tak jsem se teď na to nakonec kouknul… Jmenuje se to po trailech přes hory a přitom dobrá půlka je o broušení šotek na žiletkách. Tak já nevím no. :-)

    0 0
   • mirorek2  

    Pade na éčku…

    0 0
    • goofy  

     Hahaha… Já se na to tak díval nedíval, a oni to jeli dokonce na éčku. Boha jeho :-)

     0 0
     • plevka  

      Mno jen ten jeden moderátor, asi by Svoradovi nestíhal, prý: Je na čase zapnout motor :D

      0 0
  • kafemlejnek  

   Třetí díl budou Rychlebky tak na to jsem zvědavý jak to pojmou neboť „Cyklistika je fenoménem dnešní doby“ :-)

   0 0
  • MadMaf  

   Dnes paráda.

   0 0
   • kafemlejnek  

    Jo, dívá se na to dobře z pohodlí domova, profesionálně udělaná propagace. Jen e-hateři asi budou mít žně :-)

    0 0
    • Puamik  

     no nevím, etapa měřila 50 km, na Paprsku dobíjeli a před koncem říkali, že jsou s el. energií u konce :-)

     0 0
     • Jenda  

      tak zase předpokládám, že při filmování jezdili jak kašpaři pořád sem a tam aby byl záběr perfektní, taže v reálu toho najezdili určitě výrazně víc.

      0 0
      • novas752  

       Ale nejlepší rejlamu na ekola to neudělá. Na SLkové Levo budiž ale na velké Levo je to docela málo.

       0 0
       • RadimCep  

        Při tom převýšení, jestli to drtili na Turbo a několikrát dokola tak se nedivím…

        0 0
        • skaj  

         Hele ale to jsou ty ekola fakt takhle marny? Bez jakehokoliv hejteni, ale tam bylo 1200m na 50km, to preci neni zadny nenormalni vykon. Navic s dobijenim. Cekal jsem, ze zvladaji nasobne vic… Opravdu se ptam bez zleho umyslu, zajimalo by me to. Mate nekdo zkusenosti? Prosim bez flejmu.

         0 0
         • rob7  

          Psal jsem to už v jiném vlákně, ale manželka má asi dva měsíce elektrokolo TREK s novým motorem BOSCH, baterie 500Wh. Při vyjížďce 47 km, převýšení 650 m, kdy část jela na eco a část na tour a asi dvakrát zapla na chvíli režim sport, tak měla podle kompjůtru Bosch dojezd baterie 20 km. Myslím že dojezd na trases s převýšením 1200m bude tak do 55 km

          0 0
         • Gaper  

          Kross Lea Boost 1.0, Trasa v Kruškách, 48km, 750m. Baterka ukazovala víc jak 40%. Celou dobu eko, osedláno 55kg mamkou, která se nikam nežene. Nutno dodat že u hospody sem na tom jezdil (cca 15min.) na boost jak idiot po sjezdovce a zkoušel co s tím vyjedu…

          0 0
         • RadimCep  

          Spec Turbo Levo 1st gen., 500Wh baterka, 90kg jezdech, trasa viz.: https://www.strava.com/…s/3464735080

          Nahoru na DS většinu času na eko, občas prostřední režim. Cestou dolů při překonávání menších kopců opět prostřední režim. Přijel jsem s 30% baterky. Přítelkyně stejná trasa (55kg), ale kolo s 400Wh baterkou, režimy podobně a dojela se 40%.

          0 0
          • skaj  

           Diky vsem, takze je to takova bida jak pisou. To jsem prekvapenej a zklamanej:( Myslel jsem, ze 100km a 2km prevyseni pro ta kola uz dneska nejsou problem.

           0 0
           • Emp14  

            Mě by taky docela zajímala ta degradace baterie. Jak to na stejném kolo bude vypadat za cca 3 roky.

            0 0
            • mirorek2  

             asi jak s mobilem, budes na 50%

             koupis novou baterku a je to ne

             0 0
             • Gaper  

              A v ten moment dostihne každého ečkaře karma :D.

              0 0
             • TheJD  

              Jo no, jak s mobilem. Doslova, kdyz dnes u vetsiny telefonu baterie bezne vymenit nejde.

              0 0
              • tomxxx  

               U všech mobilů jde vyměnit baterka. Mám docela pocit, že ani nesmí být mobil bez výměnné baterie = naletované na desce bez konektoru.

               0 0
               • brtníček  

                No u těch levnějších okolo 3–6000 už baterka měnit většinou nejde.

                0 0
                • Vrci  

                 Kdo chce opičku musí mít na banány. V tomhle případě na veterináře a protetiku nebo na novou opičku.

                 0 0
                • tomxxx  

                 Jakože ten mobil nejde rozlepit a baterka není připojená konektorem? A to se bavíme o normálních u nás prodávaných mobilech? Nějaký shit z Ali nepočítám, tam je možné vše.

                 0 0
                 • TheJD  

                  Kdyz musis uplne rozdelat telo telefonu, povazujes to za vymenitelnou baterii? Vazne? To abych si priste misto powerbanky vzal nahradni baterii do sveho Garmina. Usetrim vahu a misto.

                  0 0
                  • brtníček  

                   :-) +1

                   0 0
                  • tomxxx  

                   Sundat zadní kryt místo vycvaknutim, tak odlepením a odpojit jeden flexcable nepovažuji za úplně rozebrání. Neříkám, že je to uživatelsky přívětivý, ale rozhodně bych netvrdil, že to nejde.

                   V reálu jsem, kromě mě, nepotkal nikoho, kdo by točil baterky během dne, když šly vycvaknout.

                   0 0
              • novas752  

               U vetsiny mobilu baterie vymenit jde.

               0 0
               • TheJD  

                Samozrejme bylo mysleno uzivatelsky. Dnes, v zestihlovaci dobe, je spousta telefonu slepenych a pro pouhou vymenu baterie se musi telo telefonu rozdelat.

                Vim, ze treba Turbo Levo SL od Speslu ma baterii integrovanou v ramu a k tomu vymenitelnou pridavnou baterii. Je mozne tu integrovanou baterii vubec vymenit, kdyz je uvnitr ramu?

                0 0
                • PENE  

                 Nejak ji tam dostat museli, prece nedelaji ram kolem baterky.

                 0 0
                • novas752  

                 Samozřejmě že ano. Akorát se nejprve musí vyndat motor. Stáhnout kliky a převodník, 6 šroubů na motoru, odpojit z něj 2 kabely, odpojit kabel z baterie, zespoda spodní ramové výsroubovat 2 šroubky a baterie se vysune.

                 0 0
                 • TheJD  

                  Tak to by tomxxx vozil druhou v batohu a menil ji na trailu behem dlouheho dne. :)

                  0 0
                  • novas752  

                   Tak na Levu SL se to dá řešit těma range extenderama v košíku na bidon. Těch si můžeš v batohu vozit třeba 5 a výměna je rychlá.

                   0 0
                   • Emp14  

                    Nebo si na záda můžeš dát malej benzinovej generátor a motorka bude jezdit pořád. Sice to už nebude moc e-bike spíše motorka, ale co má to šlapky a tím se to pozná :-))

                    0 0
                  • tomxxx  

                   Nejsem taková sračka, abych jezdil na e biku a fakt nevím k čemu by mi byl batoh na trailu.

                   0 0
                   • Janes  

                    Takže ty seš jenom taková sračka, co si vozí prdel na trailech?

                    0 0
                    • tomxxx  

                     Asi jsem tvůj myšlenkový pochod nepochopil. Nevozim batoh a nemám elektro, jak si z toho vyvodil zbytek nechápu. A co znamená vozit prdel na trailech nechápu taky :)

                     Kdybych měl u baráku nějaký dobrý traily, klidně bych si tu prdel vozil často.

                     0 0
                     • Janes  

                      Hele, tu sračku jsem vztáhnul na e-cyklisty, tak se nediv mé reakci. Úplně se mi nelíbí, být nazýván sračkou jen proto, že jezdím na e-kole.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                       sestimsmiř!

                       0 0
                       • Janes  

                        Tak já prý splňuji kriteria pro to, abych nebyl nazývám sračkou, sestimsmiř! .-)

                        0 0
                      • tomxxx  

                       Každej kdo nemá fyzickou nebo zdravotní indispozici, není mu přes 60 a jezdí na ekole, je sračka. Samozřejmě znám kluky co jezdili hodně, ztakvili se a díky tomu můžou s kamosema na kolo, pak je elektro bez diskuze super.

                       0 0
                       • Janes  

                        No, tak alespoň že já nejsem sračka…nechám to na ostatních, co se do Tvé definice nevejdou.

                        0 0
                        • tomxxx  

                         E kola jsou bohužel odraz dnešní populace. Když vidím týpka, 40 let, vychlastanej pupek, někde vydrapanej na trailu, kam by v životě normálně nedojel a pak to tam mrdá tunovym ebikem s nulovou technikou, je mi k pláči.

                         Navíc head mapy tomu vůbec nepomáhají. Každej lajdák si může do GPS nahrát cokoliv a objevit dříve málo známé cesty a pěkně to tam zničit.

                         0 0
                         • yorg  

                          Tak, a teď jsi to na sebe prásknul.

                          Ty tomu týpkovi závidíš ten vychlastanej pupek. Přiznej se. :-) :-)

                          0 0
                       • JFtryall  

                        Houhouhou…:-)))

                        0 0
            • Tramvajar  

             Bosch uvádí pokles na 80 % původní kapacity po cca 1000 nabitích. V praxi to nejspíš bude trochu míň, ale pořád je to úplně ok. Náhradní 625 Wh baterie aktuálně přijde u nás na cca 24 tis. případně 700 Eur, když ji koupíš v zahraničí.

             Viděl bych tady analogii s elektroauty. Taky byly ze začátku pochyby o životnosti baterií, ale praxe ukázala, že právě baterie jsou ten nejmenší problém a několikasettisícové nájezdy nejsou problém a baterky pořád 90+ % kapacity.

             0 0
             • JFtryall  

              Ono to bude spis 60%. Zalezi hodne i na zahrivani baterky a obecne skladovani a vybijeni do mrtva atd. Problem je hlavne cena. Vyrobci by meli vymyslet nejake vhodne replacement programy.

              0 0
              • Tramvajar  

               Ano, okolnosti provozu, skladovani, nabijeni vybijeni maji na zivotnost primy vliv.

               S minimem snahy se ale da zajistit, aby aspon to skladovani (doba mimo jizdu) baterce vyhovovalo.

               I tak bude pro drtivou vetsinu lidi zivotnost baterky delsi nez zivotnost kola. 1000 cyklu pri nabijeni z prazdna do plna co 3 dny je osm a ctvrt roku…

               I kdyby clovek baterku prasil a s rozumnou kapacitou vydrzela 500 cyklu, je to porad pres 4 roky… A dat jednou za 4 roky 20k Kc za novou mi prijde uplne ok.

               Pro me osobne je zivotnost baterky to posledni, co by me melo trapit.

               0 0
               • scret  

                tak ono to bude cloveka s.at v momente, kdy se mu snizi uz tak mizerny dojezd…

                Tata ma Spesla a uprime, cekal jsem vetsi vydrz baterky… 50km tady v kopcich dam i ja s chromejma kolenama:)))

                0 0
                • Tramvajar  

                 No, ony jsou tyhle výkřiky o dojezdu x km jen přiznáním neznalosti a nepochopení. Bez dalšího kontextu je to stejně bezcenný údaj, jako že auto XY má spotřebu 7,8 l. Je to moc? Je to málo? To záleží. Stejně jako u dojezdu e-biku. Stejný e-bike na stejném profilu se stejným jezdcem (zátěží) můžeš vybít na 30 km, 50 km, 80 km…

                 Mým stylem jízdy a volbou dopomoci mi u Treka dojezd zatím při začátku ježdění po dvouleté pauze, tedy úplně od nuly, vychází na cca 70 km / 2000 výškových m. Což je pro mě úplně ok. Se zlepšováním fyzičky a úbytkem mýho tuku se to bude jedině zlepšovat.

                 Jinak pokud je ten Spešl starší a má 500 Wh baterku a starší typ motoru s většíma ztrátata = horší efektivitou, tak to samozřejmě body nepřidá. Vývoj v téhle oblasti jde teď díky elektromobilitě aut neskutečně dopředu. Nebude dlouho trvat a budou tu e-biky 18–20 kg s 1000 Wh baterkama…

                 0 0
                 • Janes  

                  Vývoj v téhle oblasti jde teď díky elektromobilitě aut neskutečně dopředu. Nebude dlouho trvat a budou tu e-biky 18–20 kg s 1000 Wh baterkama…

                  Všechno tomu nasvědčuje, možná se ještě budeme divit.

                  Ostatně, moje analogová generace se posledních x digitálních letech už ani divit pomalu nestíhá :-)

                  0 0
                 • novas752  

                  Taky dost záleží na kadenci šlapání, ty motory jsou stavěný tak aby byly nejefektivnější při cca 80 rpm na klikách

                  0 0
                  • Tramvajar  

                   Zdroj téhle informace?

                   0 0
                   • novas752  

                    Školení výrobce

                    0 0
                    • Tramvajar  

                     Myslim konkretni odkaz na duveryhodny zdroj. Ne slovni deklaraci „nekdo to rikal“.

                     0 0
                     • Singlespeed  

                      Nejcennější informace jsou obvykle ty, které nenajdeš na netu ;-)

                      0 0
                      • Tramvajar  

                       To plati o praktickych zkusenostech s vetsinou neexaktnima velicinama.

                       Pro ze zdokumentovanych mereni vyrobce vychazejicich konkretnich cisel to neplati.

                       Informace JPP je nejcennejsi pro lidi, kterym staci slepe verit.

                       0 0
                     • novas752  

                      Konkretni odkaz neni urceny siroke verejnosti ale pouze prodejcum. Smolik.

                      V pristi aktualizaci FW pro MasterMind TCU bude i neco jako „eko indikator“ ktery ti bude ukazovat jestli slapes moc pomalu, ok nebo rychle.

                      0 0
                    • Tramvajar  

                     A jeste:

                     Jak se efektivita urcuje – co a jak vstupuje do vypoctu?

                     Jaky je rozdil v efektivite pri 60, 70, 90 ot.?

                     0 0
                     • novas752  

                      To presne nevim, videl jsem jen graf. Neni to nic zazracneho, i pri absolutne nevhodnych otackach to je max o 15% horsi.

                      0 0
                  • yorg  

                   Pokud je to kolo určené i pro 60+, tak mám docela obavu, že to tak roztočí. Jsem už taky v té kategorii a na krosovém kole na asfaltu mám optimum kolem 75 ±10. Na začátku sezóny spíše 65±10. A ty plus spíše jen při klesání a nebo větru v zádech. Víc nedám a myslím, že oproti tomu co potkávám, tedy vrstevníkům a i o 10 let mladším, mám docela natrénováno a jsem relativně zdravý. Kyčle a kolena ale víc nedovolí.

                   Takže možná by výrobce mohl začít přemýšlet i tímto směrem.

                   0 0
                 • orm  

                  Cim prosim te meris ty nastoupane metry?

                  0 0
                 • scret  

                  spesl je novy… :)

                  A uprimne, i 70km je v mych ocich malo… A dost by me to s.alo…

                  0 0
               • Vrci  

                Jen abys za 4 roky kompatibilní baterku sehnal.Asi ne nebude problém u Bosche, Shimana nebo Yamahy a velké značky kol. Ale na Bafang bych si v kombinaci s Cruissis, MTF nebo pidi českými značkami (Apache, Leader Fox, 4E) nevsadil.

                0 0
                • Janes  

                 Mám Apache, a kupodivu s Boschem..

                 0 0
                 • Vrci  

                  A myslíš, že baterka je typizovaná nebo si ji nechal Apache udělat buchvikde jen pro tuto sérii?

                  0 0
                  • Janes  

                   Nevím, ale je asi snazší navrhnout rám kolem standardní baterky, než upravovat a navrhovat jinou baterku. Vždy´t je to jen plechařina.

                   0 0
                   • Vrci  

                    Obojí je stejně jednoduché. A dodavatel ti to rád udělá když těch rámů nebo baterek vezmeš jeden kontejner. Ale když za několik let budeš chtít jeden náhradní už bude jeho ochota a hlavně cena jinde. Pro masovou záležitost, které se prodá po světě tisíce kusů se určitě najdete nějaká 3. strana s neoriginálním řešením. Ale hůř se bude hledat pro výrobce, který dělá jen několik nižších stovek kusů.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                 Všecko je narvaný 18650, stačí udělat repas. Problém je jen tehdy pokud mají uvnitř nějakou spešl elektroniku.

                 0 0
                • MatS  

                 Baterka zrovna problém není, protože v tom žádná velká věda není. Repas se dá i svépomocí když o tom něco víš nebo to svěřit firmám, které se tím zabývají.

                 Horší je řídící elektronika elektrokola, tu už po pár letech třeba neseženeš a nevím, zda k tomu pohonu půjde nabastlit něco jiného.

                 0 0
                 • tsunami  

                  O řídící jednotku bych se moc nebál, určitě bude někde nějaký oss projekt nebo si prostě někdo sedne k arduinu a něco spíchne ;-)

                  0 0
                  • MatS  

                   Tak jasně, vše se dá, když víš jak. Ale sháněj někoho. Já bych si to třeba asi zvládnul udělat sám, ale e-kolo mne zatím neláká.

                   0 0
              • Smazaný účet  

               Když si vezmu zkušenosti s aku nářadím, tak 1000 cyklů možná v ideálních podmínkách, správnym skladovanim při jmenovitym napětí atd. A kapacita je taky závislá na vybíjecím proudu, může dát 80% kapacity při eko režimu, ale na nějaký boost už to půjde hrubě dolů.

               0 0
               • Tramvajar  

                Souhlas. Možná ještě bude rozdíl v životnosti baterky provozovaný neustále na Turbo s rychlým vybíjením velkými odběry a baterky provozované na Eco s dlouhodobějším pozvolnějším vybíjením.

                Naštěstí zrovna to skladování baterky v ideálních podmínkách jde u e-biků snadno.

                0 0
         • raw 4  

          Úplně nevím kudy přesně jeli, ale rychlebská hrebenovka kolem patníků není úplně sranda.. Na převýšení ani tak ne ale krátkych technictejsich a prudkych výjezdu tam pár je..

          0 0
      • Radek Broz  

       Přesně tak, natáčení nemá s normálním ježděním nic společnýho.

       0 0
       • -b-n-x-  

        To sice ano, ale ty informace které tam říkali, mohly toto trochu vysvětlit.

        Takhle to vypadá, že socializet dělá docela shity :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

         No dovol, nesahej mi na S.

         0 0
         • -b-n-x-  

          Nějaká netykava ne? :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

           Jak víš? Já řekla jen nesahej mi na Spešla :-)

           0 0
           • -b-n-x-  

            To je v pohodě. Nějak mě to neláká :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

             Nevíš o co přicházíš ale jak chceš :D

             0 0
             • -b-n-x-  

              To je pravda že nevím. Měl bych to velké S více adorovat a chtít?

              0 0
              • goofy  

               Ani omylem! Ve velké K věřiti budeš! :-)))

               0 0
               • -b-n-x-  

                :-D :-D :-D

                Tak to je jasné! Zůstávám věrný své Knolly :-)

                Dnes ji beru na vyjížďku. To bude krása.

                Knation rulez!

                0 0
                • goofy  

                 No to je ovšem velmi záslužný čin! Chilco bude určitě rádo! :-)

                 0 0
                 • -b-n-x-  

                  Chilcotin už měl ráno po cestě do roboty nějaké roupy. Furt by někam skákal. Musím ho vždycky dost krotit :-)

                  0 0
                 • -b-n-x-  

                  Tak nakonec Chilcotin byl tak rád, že se v jednom místě neovladl a najel přímo do stromu. Naštěstí se mu nic nestalo. Vůbec netuším co jej to v té chvíli napadlo. Budu muset si na něj ovšem příště dávat větší pozor. :-)

                  0 0
                  • goofy  

                   Hehehe… Je to sviňa arabská! Bacha ať tě nepokopá… :-)))

                   0 0
                  • Smazaný účet  

                   Tak doufám, že jsi neudělal bebíčko hade :D

                   0 0
                   • -b-n-x-  

                    Jen jsem objal strom :-)

                    A samotného mě překvapilo, jak může být takový čelní náraz do vzrostlého stromu příjemný :-)

                    0 0
              • Smazaný účet  

               No jasně ale jen když na něm budu sedět já :3

               0 0
        • mr.antik  

         No fyzika je jenom jedna, tak je je jedno jestli sedíš na Kellysu nebo S-worksu :-)

         0 0
        • Radek Broz  

         Což ostatně dělá:)

         0 0
         • -b-n-x-  

          Pozor pozor tady na takové vyjádření!

          :-)

          0 0
         • tomxxx  

          Fakt, teď bez ******. Poraď mi jiné XC kolo na dva košíky co má čepy, vnitřní vedení a zpracování karbonu aspoň na stejné úrovni. A ne OIZ mě nenadchnul. Nebavím se o brainu, ten se předposledně fakt nepovedl. Neber to jako hádku, fakt mi něco poraď, protože bych příště šel rád do něčeho jiného. Ono se to zdá jako snadný, ale zas tolik toho ve výsledku není.

          0 0
          • TheJD  

           Tezko hodnotit kvalitu neceho, co zvenci neni videt, kdyz ti to neprochazi rukama, ale XC fullu s mistem na dva bidony uz je dnes hodne. Krom tebou zminenych je ze zavedenych znacek nabizi napr. Merida, Norco, Rocky Mountain, Trek, Cannondale, Canyon a spousta dalsich od mene znamych znacek.

           0 0
          • Radek Broz  

           nevím, XC kola neřeším a podle flašek nevybírám. Řekl bych, že jsou – má třeba Cannondale nějak zásadně horší carbon? (fakt nevím) Abychom si rozuměli – nemám S za vyloženě špatný kola, jen nechápu ten hype části lidí. Znám prodejce a kdybys viděl jejich školení nebo prezentace – to má dost blízko k nějaký sektě. Je to normální masová značka, co si snaží hrát (i cenou) na boutique. A pak ty jejich kreativní přístupy ke standardům, brain… Ale klidně bych to jezdil, to zase né že ne.