• Czechmate87

    Koupil jsem kolo, které má vzadu přehazovačku Claris, která by měla být na 8 rychlostí, ale je tam s 10rychlostní kazetou a v pohodě řadí. Jsem zmatenej. Jasně… pokud něco funguje, nestrkej do toho pracky, ale jakto, že to fachá? Vysvětlí mi to někdo? :D

    0 0
    • novas752  

      10 rychlostní řazení je kompatibilní se silničníma přehazkama pro 6–10 rychlostí. Vyjma Tiagry 4700, ta používá tah a přepákování 11 rychlostních sad.

      0 0
    • Czechmate87  

      Doplňující dotaz – na kole bývala původně přehazka Shimano 105 model 5600. Má smysl shánět přes bazary 5600 (případně si z druhého kola přemontovat 6700 Ultegru, nebo stačí nechat ten Claris 2000?

      0 0
      • novas752  

        No a řadí to teď?

        0 0
        • Czechmate87  

          Řadí…

          0 0
          • Czechmate87  

            Jde mi spíš 1. o to, jestli kvalita bude výrazně vyšší a 2. aby to případně bylo na stejném groupsetu všechno.

            0 0
          • novas752  

            Takže, v čem je problém? Jestli ti leží v žaludku že to neni čistá sada tak to klidně vyměň, ale moc velký zlepšení od toho nečekej. Daleko víc udělá správné seřízení a dobře zabroušené neprošoupané bowdeny.

            1 0
    • tompca  

      Řadí korektně, protože přepákování road přehazovaček 6–10 sp. (mimo poslední Tiagry 4700 a GRX 400) + mtb přehazovaček 6–9sp. je stejné v poměru 1.7, záleží kolik rychlosti mají páky nebo řazení a jestli je jak už bylo řečeno prostor mezi dorazy, měnit ten Claris za starou 5600 nebo 6700 nemá asi cenu.

      0 0
    • magadafagada  

      netuší někdo, jestli jdou sehnat náhradní gumy na páky Claris ST-R2000? případně jestli nejsou stejné s jinými pákami od Shimana?

      0 0
    • Marekstrni  

      Na druhé silnicí mám páky 10sp.Shimano 105, saltr tiagra 9sp. fungovala by tato kombinace s 11sp. Kazetou?

      0 0
    • Marekstrni  

      No ptám se, jelikož přes zimu na trenažéru jsem to ze srandy zkusil a šlo to, jen to neradilo přesně.

      Kdybych možná posteloval dorazy, tak by to fungovalo.

      0 0
      • Cavendish  

        Neřadilo to přesně, protože 11sp kazeta má jiný rozestup pastorků než 10sp kazeta. Musel by si použít 10sp kazetu a pak by to šlo asi vyladit lépe. Šaltr by snad mohla akceptovat tah 10sp pák

        0 0
        • Marekstrni  

          Jo díky za upřesnění proč to tak dělá. S desítkovou kazetou to radí přesně

          0 0
          • Cavendish  

            Tak ji tam nech a neměl by být problém. On ten rozestup je jiný třeba jen o 0,2mm ale na 10 pastorcích ti to udělá 2mm a to už nikde nedohoníš. Vždy ti to v nějakém rozsahu bude řadit blbě.

            0 0
            • Marekstrni  

              Jo, ještě bych měl dotaz k pastorkum.

              Dají se jednotlivé pastorky např. 18;zubů nahradit pastorkem z jiné kazety ? Samozřejmě stejně rychlostní?

              0 0
          • Vilém  

            A co jsi tam teda mel za kazetu, kdyz pises, ze s 10sp to radi presne, presto ze vyse psals, ze na trenazeru ro presne neradilo.

            0 0
        • Vilém  

          Proc by saltr nemel akceptovat tah, kdyz je stejny?

          0 0
          • Cavendish  

            9 a 10 silniční mají stejný tah? Já si nebyl jistý.

            0 0
            • kubad  

              jo i když ne všechny

              tady to bude jen o mezerách mezi pastorkama jak s psal

              0 0
            • Vilém  

              Akorat 10sp tiagra ma jiny tah. Jinak silnicni shimano do 10sp melo vsechno stejny tah, stejny jako shimano MTB do 9sp.

              0 0
              • Cavendish  

                Jo, to bude ono :) dík za info

                0 0
              • Jezevec70  

                Ale až Tiagra 4700 – ta má stejný tak jako 11sp. sady. Starší 4600 je kompatibilní s 9 a 8sp. sadama a to i MTB.

                0 0
    • magadafagada  

      netuší někdo, jestli jdou sehnat náhradní gumy na páky Claris ST-R2000? případně jestli nejsou stejné s jinými pákami od Shimana?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.