• Sipal

  Jedeme na týden na cyklodovolenou do Rybníka a chtěl jsem poprosit o nějaké tipy na 20–40 km výlety, kam zajet, co vidět, dobré hospody (nejlíp s hřišťatama), kvalitní výhledy a podobně. Nebo naopak čemu se vyhnout, kde jsou polomy, kde špatně vaří, prostě cokoliv užitečného. Jedeme s menšíma děckama a vozejkama, takže spíš asfalt nebo zpevněné cesty, ale určitě bude prostor i na nějakou zničovačku pro taťky. Klidně se i cuknem autama, pokud to bude mít smysl. Podle mapy mě zaujala třeba červená na Čerchov, ale nevím jestli to nebude moc hardcore. Každopádně díky za jakékoliv náměty.

  0 0
  • vasek80  

   Červená na Čerchov je dobrá, ale od Capartic to je nuda po silnici a panelce.

   0 0
  • mrozu  

   Tak z Rybnika se vydej na Ples, tam varej vyborne a pridaj i chutnej Chodovar. Zbytek se doporucuju drzet v Reichu, kvalita cest i lidi je na zcela jiny urovni (bohuzel)…

   0 0
   • Rychlej turista  

    Spousta rozbitých nebo makadamových cest je teď nově opravených. A co na Českém lese obzvlášť oceňuji je, že dlouhé hodiny nepotkám živou duši, ba ani hospodu. Taky k čemu, když se tam dá pít i z potoků. Ale minulou sobotu přišel vhod i ten nevkusný hydrant pod Pleší :-)

    0 0
  • DeadMan  

   V českym lese toho je dost, doporučit můžu třeba Pivoň a okolí, sjezdovka Sádek, Pleš, přes Železnou zpět Německem apod.

   Jestli máš malý děti a vozejk, tak bych se držel signálek, kterých je dost a lze po nich dobře jezdit. Na červenou bych rovnou zapomněl, hřebenovka přes Haltravu je docela maso i s fullem, natož s dětma.

   Teď je navíc po deštích a všude je v lesích hodně bahna. O polomech nevim. Na Čerchov doporučuju jed po modrej z černý řeky nebo z lískový.

   Sjezdy po zelený a modrý z čerchova jsou krásný, nedoporučuju opět na rodinný výlet:-).

   Jinak v Německu je celkem pěkná síť cyklotras, kde se dá pohodově jezdit…

   0 0
  • vasek80  

   Pro návštěvníky našeho krásného západního koutu Čech.

   Nově vyznačených 15 česko-bavorských tras pro MTB, aneb bikování bez hranic mezi Čerchovem a Hohenbogenem. Nezapomeňte občanku sebou ;-)

   3 lehké, 8 středně těžkých a 4 těžké trasy

   pdf ke stažení

   0 0
   • zbartos  

    Díky !

    0 0
   • šimlos  

    Perfektní,díky.

    0 0
   • AleZ80  

    Ahoj, ty trasy jsou tam tedy značené, nebo jen v cyklomapě ? Díky.

    0 0
   • AleZ80  

    Ahoj,

    chystám se zítra dát 34ku nebo 45ku z těch Č-B tras. Kterou byste mi doporučili ? A v jakém jí jet směru, abych si užil lepší sjezdy ? Díky!

    0 0
   • Dawy  

    Ahoj, šlo by obnovit to PDF-ko ke stažení. Chystám se do Českého Lesa a pomohlo by jistě.

    Díky.

    0 0
    • in2ition  

     hier je web :-)

     ke stažení pdf i gpx

     0 0
     • madcat  

      Nějaká vloudička se chybila – trasa č. 47 nejde stáhnout… Nevím samozřejmě, jestli s tím webem máš něco společnýho, ale dávám to s dovolením pod tebe, když už jsi sem dal ten link…

      0 0
  • Murray  

   Ahoj,

   neví někdo, jak to vypadá momentálně v Českým lese, konkrétně pod Čerchovem a cesta na vrchol? Je to pod sněhem? Dá se jet eventuálně na kole? Na víkend možná plánujeme nějakej výlet, pěšky, možná i na kole podle počasí…

   Dík!

   0 0
   • knihomol  

    Minulý týden v úterý sněžilo, tak ještě protahovali stopy na běžeckém okruhu pod Čerchovem. Bylo to celkem dobré svezení – na lyžích. Na kole jsem si to předem to okouknul. Od cca 700 m.n.m. jsou zbytky většinou přemrzlého sněhu a ledu, od cca 800 víceméně souvislá vrstva. Teď o víkendu jsem tam nebyl, ale když teď koukám z okna na Čerchov, tak je tam mezi stromy pořád vidět bílo. Takže leda fatbike. Dá se autem dojet na provizorní parkoviště pod Rozcestím, cesta byla protažená.

    Pěšky na Čerchov asi v pohodě, vemte si sáňky na cestu dolů. Bufet na vrcholu by měl fungovat.

    0 0
    • Murray  

     dík!

     hmm tak kolo můžu definitivě s mladou zabalit, nicméně pěší výlet mě celkem láká, ještě se zeptám, jakou cestu bys na pěšky na vrchol doporučil?

     0 0
     • knihomol  

      No podle toho, jak moc se chcete projít ve sněhu. Sice asi ještě něco odtaje, ale vrcholová partie bude se sněhem. Klasika je z Capartic po asfaltce nahoru k Rozcestí (pod Čerchovem) a pak po panelce nahoru. Příp. se dá popojet na ono zmiňované parkoviště pod Rozcestím. Nebo delší a pěkná trasa od České Kubice přes Zelenou chýši, Českou studánku a po modré nahoru. Další varianta zelená z Babylonu přes Sokolovu vyhlídku.

      Foto je ze zmiňovaných běžek z min. týdne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.