Celopéro full pro dítě 10 let (140 cm)

41 nepřečtených
  • blechaluk

    Dobrý den závodníci.

    Omlouvám se, pokud tu daný dotaz již byl. Vybírám kolo pro syna (10 let, 140 cm, 32 kg) k Vánocům. Přeje si celopéro a přes to nejede vlak. Jezdíme traily, rád skáče, jezdíme i jednodušší závody ale i delší vyjíždky kolem 50 km. Aktuálně jezdí 3 roky na Superior Team 24" 10 speed.

    V prodejně mi bylo doporučeno:

    1. GT Stomper FS Ace 26" – https://www.spoke.cz/…-june-gloom/?…
    2. Giant TRANCE JR 26 – https://www.giant-bicycles.com/…e-jr-26-2022

    Chtěl jsem se vejít do 40 tisíc, ta druhá volba je už dost mimo. Prosím, jsou nějaké alternativy s lepším poměrem cena/výkon? Co byste doporučovali? Mám se podívat ještě na jiné značky?

    Moc děkuji za radu. Lukáš

    0 0
    • Azmir  

      A přeje si jenom celopéro nebo musí být nutně nové celopéro? 26" dneska nikdo nechce, ano v XS/Sku jsou právě kvůli dětským kolům nejvíce žádané, ale přesto bych zkusil okouknout prvně bazary.

      0 0
    • oddie  

      Doporučení nemám, ale 34mm vidlice pro 30kg dítě mě teda pobavila…

      2 0
      • blechaluk  

        To je hezké, že tě to pobavilo, ale já nějak nevím o čem mluvíš. Co je tam špatně a co tedy místo toho?

        0 0
        • oddie  

          Vidlice má nohy o průměru 34mm, což je pro lehoučké děcko zbytečně masivní a zbytečně těžší. Ale možná se v tomhle rozměru už tenší nedělají, co já vím… Vyloženě špatně to není, jen těžší. Co místo toho? Nevím. V nových kolech to pravděpodobně bude cca podobné, viz odkaz dole se stejnou vidlicí, lehčí lepší bude výrazně dražší, bazarové bude mít starou XC geometrii – je to prostě otázka priorit. Na lano do trailparků bych volil tohle, na 50km výlety lehkou XC bazarovku.

          0 0
    • J1RKA  

      Za 8 let bude chtít Lambo! Začal bych šetřit: D

      1 2
    • kycis  

      Zrovna to GT je poměrně jednoznačně orientovanej stroj, spíš na lanovku a tezsi trails jako TT a Rychleby. Na tom ti 50 km neujede ( a pokud jo, bude nadávat jak špaček :) )

      Co detskej Canyon Neuron? Ještě celkem jezdivy kolo, a na traily taky není úplně mimo. Doplnit teleskop a je to.

      1 0
      • blechaluk  

        Děkuju ten Canyon Neuron tedy lepší volba? Protože je lehčí? Díky, nerozumím tomu, proto se ptám tady.

        0 0
        • kycis  

          Jde o to, ze dneska skoro nejde koupit vylozene spatné kolo, ale je snadné špatně vybrat.

          Z toho co jsi psal to na me pusobi ( a ted me oprav pokud se pletu), ze s jezdenim po trailech zatim nemate moc zkusenosti, a to ani prcek, ani ty. Tim padem soudim, ze zatim nejezdite nic tezkeho, a i pokud se do toho oprete, bude to chvilku trvat nez se na nejaky level dostanete. No a do te doby prcek z kola vyroste a uz budete vedet co chcete. Do te doby by se prcek tahal s kolem, jehoz potencial nebude schopnej vyuzit, a pokud je ted zvyklej na kole i jezdit vejlety, tak by ho mozna ani nebavilo.

          Ten Neuron je takovej univerzal, jak vahou a osazenim, tak geometrii (posedem), da se na nem normalne jezdit ( ne zavodit v XC), a ani pokrocilejsiho malyho strelce nebude na trailech omezovat. Par jsem jich videl i na Enduroserii a kluci na nich leteli slusne.

          Pokud bys trochu popsal kde dneska jezdite, co mate za trialy po okoli a co by malej chtel vlastne delat (mozna kouka na nejaky videa a chce to zkusit taky?), tak by to pomohlo.

          0 0
          • blechaluk  

            Máš úplnou pravdu, moc zkušeností nemáme, jezdíme spíše pro zábavu když vidíme někde nějaký trail, kopec, kluk prostě chce skákat, je to takovej závodník a baví ho to, samozřejmě chceme zkusit něco těžšího, naučit se to s někým kdo to jezdí. Ale taky hodně jezdíme výlety… Můžeš mi prosím tě ještě víc rozvést ten rozdíl mezi tím GT co jsem vybral a tím Neuronem jak odkazuješ? Protože Neuron koukám, že váží 13.5 kg dle jejich webu a to GT jsem našel někde že má 12.95 kg, ale třeba to nesedí… Tak ten důvod, proč by Neuron měl být pro nás univerzálnější… Kdyby bylo po mým, koupím mu zase lehkýho Superiora (teď má tu 24" Team) a je to. Jenže on nemluvím o ničem jiném než o tom, že chce, aby mu to pérovalo, když skáče a jak bude pod stromkem zase pevňák, asi bude „smutek“ (asi netuší, na čem jsem před 30 lety jezdil já…). Moc děkuju.

            0 0
          • blechaluk  

            A ještě jedna věc, ten Canyon je 27,5" ne? V čem je to výhodnější, než ten 26" GT co jsem původně vybral? Díky moc.

            0 0
            • PatRyck  

              Full pro 140 cm výšky asi lépe 27,5" kolech. Na 26" mu to bude asi spíš malé. To je tak na výšku 130 cm.

              Sizing dělej podle VPACE. Ti to mají vymakané nejvíc

              0 0
              • oddie  

                Full na 27,5 kolech mám i já se 185cm výšky a malý mi není :)

                2 0
              • Lochy13  

                Jasne a pro vysku 180 cm aspon 32" kola ze? ????

                1 0
            • PatRyck  

              Zapomněl jsem dodat, že Canyon ve velikosti 2XS. To aby si ho nechtěl ten pán s nickem oddie chodit potají půjčovat :-)

              0 0
    • kejda  

      Zkus bazar, a podívej se na můj profil, mladej jezdil Scotta, bylo to parádní kolo, ideál na ten věk a váhu. Naskákal s tím mraky a nebyla to žádná kovadlina. Občas se objevil ten Scott na bazaru

      0 0
      • blechaluk  

        Děkuju, ale chci nové kolo…

        0 0
        • kejda  

          Rozumím. Taky kupuju vždycky nové, ale to pochopíš, až ho budeš co dva roky měnit. Já měl vždy štěstí koupit nové kolo za vcelku super peníze. A když jsem je prodával, tak jsem se nemusel ani trochu stydět a klidně jsem dával na to kolo záruku.

          Ale dnes bych se vůbec nebránil pěkné bazarovce, protože mladej skáče desetimetrové skoky a když vidím, jak ty kola dostávají zabrat, tak by mi už dnes nevadilo, ať likviduje bazarovku. Naštěstí se ke kolu chová příkladně, nepadá, ví, jak kolo odložit u hospody, neháže ho po zemi atd… Takže kolo od nás je vždy v top stavu :)

          0 0
          • kycis  

            U tech celoper je to dost otazka, cena jetych neklesa moc, a kdyz si pak spoctes ze jen repas odpruzeni te vyjde treba na bura, ta vyhoda se dost ztraci kdyz se podari neco dobre koupit v akci nove.

            Takhle jsem si nabehl ja s poslednim jetym kolem, malej dva mesice jezdil, vytekla vidle a sup dvojka za repas…

            0 0
            • kejda  

              Jasně, ale děcka to odpružení se svojí váhou zlikvidovat jen tak neumí. Záleží, jak dlouho ta tvoje vidle jezdila bez servisu…ale jo souhlas, někdy to nasere, když se to pokazí za tak krátkou dobu.

              0 0
    • Endryju  

      Doporučil bych Canyon Neuron Young Hero. Máme ho doma jednu sezonu a nemůžu si stěžovat. Dokoupil jsem jen teleskop.

      0 0
      • blechaluk  

        Paráda, už se to tu objevilo několikrát, tak to bude asi dobrá volba, mrknu na to!

        0 0
    • kycis  

      A co tenhle Ghost? Moc zkusenosti s nim tu neni, na letosek to byla novinka, ale geo nevypada spatne. A cena do 40k.

      https://www.cycology.cz/…22-p1533814/

      0 0
      • kejda  

        To vypadá dost solidně, vidlici bych si vyměnil, ale jinak je to za ty peníze hodně slušné. Akorát se mi nechce moc věřit té váze 13 kg…

        0 0
        • Florenc  

          Až na tu barvu, to by u nás doma určitě neprošlo :)

          0 0
          • kejda  

            Tak jasně, buď chce jezdit, anebo koukat na barvičky :). Ono se to dá poladit polepy…

            0 0
    • blechaluk  

      Děkuji všem za reakce – aktuálně tedy budu vybírat mezi tím GT Stomper FS Ace 26" z mého prvního příspěvku a Canyon Neuron Young Hero, který jste mi tu doporučili. Jen můžete někdo, prosím, napsat proč je ten Neuron Young Hero vhodnější, než ten GT Stomper? Je lehčí? Moc děkuju. Pokud někdo prodává (nové), rád koupím u něj.

      0 0
    • antuch  

      Kucii, nechcete nekdo 26 FS ram pro prcka? Je to prototyp od jednoho ramare z TW, co nam varil…chtel jsem ho pro malou, ale nakonec sel do Canyona ..

      0 0
      • TJK  

        cena?

        geo?

        rozmery os, hlavko, stred, sedlovka?

        0 0
        • antuch  

          Geo bohuzel nemam. Co vim, tak to mel byt ram pro NS bikes, ale nedotahli to. Vzadu je boost, osa je u toho. Hlavko je semiintegrovane tapered 44/56.

          ST 33 cm

          TT 56 cm

          HT 11 cm

          CS 41 cm

          Vzadu PM 180 mm a tlumic 165 mm, stred BSA

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.