Canyon Lux Trail vel L nebo XL - Praha

11 nepřečtených
 • Zdenda07

  Ahoj,

  uvažuji o koupi Canyon Lux Trail a řeším velikost. Výšku mám 188 cm, ale u jiných kol mi více sedělo XL. Canyon mi doporučuje L.

  Rád bych vyzkoušel. Pokud někdo v Praze a budete mít chvilku čas, moc mi to pomůže. Můžeme zajít na pivko, nebo za odměnu nějaké přivezu :-) .

  Chtěl jsem zajet do Opavy, ale tam zrovna XL nemají… Jen Neuron, ale ten má trochu jinou geometrii.

  Lux Trail máme ve velikostech S, M, L. Lux Trail ve velikosti XL bohužel dočasně není k dispozici.

  Neuron CF máme k dispozici ve velikostech M, L a XL.

  díky

  0 1
  • Forester  

   hmmm … nepomohu, ale řeším stejnou výchozí situaci …i výšku máme stejnou :-). Tak když to vyřešíš, dej mi prosím vědět! Díky.

   1 0

    MTBIKER doporučuje

   • Zdenda07  

    ozvu se. Jinak níže 2 reakce přímo z Canyon…psal jsem jim, že u jiných značek mi vyhovuje XL.

    záleží jaká kola, jakých značek jste zkoušel. Naše kola jsou všeobecně o velikost větší než u konkurence. Naše L odpovídá běžným XL, proto si myslím i podle Vaší výšky, jak jste uváděl, by Vám mělo komfortně sedět L.

    Při výšce 188 cm byste měl být komfortně v rozsahu pro velikost L. Minimálně u modelu Lux Trail by to měla být vhodná velikost. Je to cross country kolo, ale s moderní geometrií, proto je i posed trošku odlišný než u běžných na cross country zaměřených modelů. U Neuronu je posed ještě o něco málo vzpřímenější, ale kolo je už spíše všestranný trailbike, takže není tak rychlý, při zášlapu nereaguje tak ostře apod.

    0 0
  • jecnak  

   Konfekční velikosti má každá značka trochu jinak nastavené. Jestli jsi zvyklý na nějaké kolo, tak porovnej jeho geometrii a rozměry s novým. Pak budeš mít na 99% jasno.

   0 0
  • Mushy  

   Zdar, pokud máš cestu do Brna, tak XL mohu půjčit :) a budu prodávat, nějak nestíhám jezdit MTB, teď spíš gravel.

   0 0
  • okam_z_brna  

   Řešil jsem téměř stejný problém. Mám 189 cm a řešil jsem velikost kola Rockrider 940 S. To má skoro stejnou geometrii jako právě Lux Trail. Podle tabulek Canyonu jsem byl přesně v polovině velikostního rozptylu pro velikost L. Tak jsem si říkal, že vezmu tedy L. Kolo mi dorazilo a prostě sedl jsem na něj a bylo mi malý. Ani jsem ho neprojížděl, protože jsem se na něm fakt necítil. Poslední hřebíček do rakve byl v tom, kdy na mtbs testovali nový Lux Trail a právě tam psali, že by člověk měl jít o velikost níž a borec s výškou snad 182 šel do XL.

   Díval jsem se na podobný kola různých výrobců (merida, trek, ridley, santa cruz, cannondale) a u všech mi na moji výšku házeli velikost XL.

   Doma jsem přemýšlel, proč taková změna ve velikosti, když kamarád má Lux Trail předchozí generace a tam bych se na L vlezl. Ale pak mi došlo, že reach se lehce prodloužil, ale hlavně se napřímila sedlovka. A abych dostal podobný posed, tak bych musel natáhnout představec a to je pak zase proti vlastnostem kola.

   0 0
   • Bobbybike  

    mtbs.cz a jejich testy bych nebral vážně: U Luxu 2024 testér 185 cm šel do XL

    A když teď přeskočím na konec cca 800 testovacích kilometrů, musím konstatovat, že pokud se nedostanu k vyzkoušení velikosti L, budu se svou výškou 185 cm volit, v případě že příští sezonu opravdu přezbrojím na Lux Trail, velikost XL.

    a u modelu 2022 189 cm vychvaloval jak se srovná na Mko…co si o tom myslet?

    Mimochodem, na test této novinky sice nebylo moc času, protože testovacích modelů nebylo v Evropě mnoho, ale přesto, že šlo o velikost M, poskládal jsem se na ni i já se svými 189 cm a není divu, vždyť tomu není zas tak dávno, kdy se Reach 460 mm pohyboval někde mezi L a XL velikostmi. Mimochodem, stávající klasický Lux má reach ve velikosti L jen 455 mm, co k tomu dodat?

    1 0
    • Zdenda07  

     Díky oběma za info, mě taky z Canyon podpory psali, že Canyon je o velikost větší, než ostatní kola a doporučují mi L.

     Ve středu jedu do Opavy, Lux Trail tam nyní bohužel mají jen ve velikosti L, ale chci tam zkusit i Neurona. To mají obě velikosti.

     Pár lidí mě doporučilo Neuron, že na silnici to nebude velký rozdíl, v lese výrazný. Ale přeci jen se 140/130m zdvihl trochu bojím, kromě po lese najezdím dost i po silnici. Z 3000 km ročně, je tak 70/80% silnice 20/30% lesní trasy a sjezdy.

     0 0
     • Beekeeper  

      Moje zkušenosti s tím neuronem…

      • tule jsem na tom najel 200 km/den po asfaltu, několikrát okolo 150… a naprosto na pohodu – normálně otevřené tlumiče, bez lockoutu. Nemám pocit že bych někde moc ztrácel energii, že bych se v kopcích trápil. Vůbec. Možná by ten Lux šel líp, ale toto jde dost dobře že mě to netrápí.
      • naopak, kde to lokoutuju poměrně často jsou delší opravdu prudké kořenité/šutrovité výjezdy v terénu. tady to prohupování je dost cítit a hodně bere energie.
      • a s čím je třeba počítat je že s většími zdvihy si budeš v tom lese častěji o ty kořeny/šutry škrtat klikama. Někdy až nepříjemně často.

      Jinak bych to moc neřešil. Kdyby se mi to líbilo a pocitově se mi na tom jelo dobře a vyhovovala mi ta vzpřímenější poloha… proč ne. Na druhou stranu, pro jízdu do práce bych ho asi nebral.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.