• rider5

    Ahoj závodníci.Chtěl bych si koupit nového mazlíka Canyon Lux CF SL 6.0 2020.Rád bych znal váš názor na tohle kolo.Pořizoval bych si ho na cross country – závody.

    https://www.canyon.com/….0/2433.html?…

    0 0
    • Pikaču  

      Reknu ti jedno. Jestli budes čekat tak si poridis ho*no nebo model 2021 za rok.

      0 0
    • tomxxx  

      Lux je v klidu

      0 0
    • Pikaču  

      A ještě ti řeknu jednu věc. Názory a zkušenosti si mohl studovat celý rok 2019. Tento rok canyon zdrazil ale stale je to jedno z best buy zavodnich XC Fullů. Nejlíp vychazi Lux 7 ale zalezi na tvych financích.

      0 0
      • Leon24  

        Ahoj,

        dovolím se vetřít do tématu. Uvažuji o LUX 9.0 SLX nebo LUX 8.0 SL modely 2020. Jsem rekreační jezdec, maximálně 2 závody ročně a hlavně si chci udělat radost.

        Nicméně stojí rozdíl 21tis. Kč za nižší váhu o cca 0,6Kg a trochu jiné komponenty?

        Díky moc za názory.

        0 0
        • Cryzyy  

          podstatné je to X, které používají jako označení pro lepší karbon

          0 0
        • Pikaču  

          Tak odpověď je spíš filozoficka. Stoji a nestojí. Podle toho na co kolo potrebujes ti bude stačit Lux CF SL 7.0. ALE.

          Pak záleží na tvém rozpočtu a zda to prostě chceš ( udělat si radost). Komponenty a vaha jsou lepší, o rámu SLX nemluvě-je lehčí a tužší.

          0 0
          • Leon24  

            Díky za odpověď. Akorát to vypadá, že pokud chci kolo pod stromeček, tak LUX 7.0 v L a v černém provedení je pro 2019 vyprodán. Takže „zbývá“ LUX 8.0 nebo 9.0…

            0 0
            • embi  

              Rozdil predevsim ve vidlici a ramu. Ja bych asi nepriplacel.

              0 0
    • rici69  

      Minulý týden dorazil, už ladim nastavení.

      Zatím nemá chybu, na kolech mám něco najeto tak snad neurazím když doporučím.

      0 0
      • Velomiwookie  

        Krasnej

        0 0
      • bobo17  

        Vypadá moc hezky.

        Líbí se mi taky že má XD ořech a GX kazetu 10–50.

        Koukám se sice po Exceedech, ale tento model mě hodně zaujal a začnu zvažovat.

        Snad nebude vykoupeno :-)

        0 0
        • rici69  

          Koupil jsem raději hned. Není na co čekat, cena se nezmění a na jaře bude vyprodáno.

          Navíc má model 2020 lepší obsazení.

          0 0
          • bobo17  

            Dobře jsi udělal…

            Když je tam GX kazeta, tak mě to začalo hodně zajímat (to jsem dříve přehlédl)

            Zatím ho mají skladem, až začne mizet, třeba se rozhoupu a bude pozdě :-)

            Ještě kdyby Canyon zkusil namixovat SRAM řazení s Shimano brzdami jak to někteří výrobci dělají, neváhal bych ani vteřinu.

            0 0
            • tomxxx  

              To je takovej problem prehodit brzdy?

              0 0
              • bobo17  

                No pro mě by to asi problém byl – sám bych si to netroufl, brzdy max. odvzdušňuji a měním destičky.

                Musel bych do servisu, a teď když se to vede rámem, tak bych ani do toho zbytečně hrabat nechtěl.

                Navíc za nové SH SLX i s kotouči bych dal cca 4 tis.

                Na novém kole jsem ochoten si měnit sedlo, sedlovku, pláště, představec, ale do výměny brzd bych se raději nepouštěl :-)

                0 0
                • tomxxx  

                  Nechapu proc, kdyz ty brzdy umis odvzdusnit. Vnitrni vedeni neni problem, kotouce menit nemusis a sramy prodas na bazaru jako nejety…ve vysledku by te jiny brzdy staly tisicovku…

                  0 0
                • Breakpain  

                  A v čem je problém s tím zajít do servisu? :-)

                  0 0
        • rici69  

          Posílám fotky

          0 0
    • Smazaný účet  

      NX má 10–50 od kdy?

      0 0
    • David Bek  

      Taky mám 6ku a zatím vcelku spokojenost a hlavně naprosto špičkový přístup Canyonu na reklamace, takže to z čeho jsem měl strach je ve finále naprosto v klidu.

      0 0
      • bobo17  

        Taky pekny, to je Poledník, tam se to z Prasil ve vetsine pripadu tlaci?

        Kazeta, retez, prehazovacka i vidlice nejsou original?

        0 0
        • David Bek  

          Přesně tak, Poledník. Vzali jsme to s kamarádem ze Železné Rudy na jezero Laka, následně jsme po kamenech vystoupali na Poledník. Z Poledníku do Prášil, pak jsme si vyjeli Hofmanky, následoval Pancíř, pak zase dolu, následoval vyslap na Špičák a dolu zpět do Rudy. Neskutecna pila, ale bylo to super.

          Dal jsem tam nove řazení, kazetu, hazku, řetěz. Ale tohle vše až po odjeti původní sady. Pak ještě sedlovku a riditka. Ještě jsem uvažoval do budoucna nad koly, ale měl jsem pujcene karbony s vahou 1600 a rozdíl jsem nepoznal, takže mám klid a nebudu je pořizovat. Ale jinak Lux je proste droga, mám ho už sezónu a pořad se ho nemohu nabažit. Jízdní vlastnosti a chování jsou pro mě neskutečný.

          1 0
          • DanielS.  

            Muzu se zeptat na zkusenost s čepy přepákovani a loziska? Ja mam uz 2. Scalpela, podruhe praskly ram, ktery mi budou menit. Ale od zacatku boj s čepy. Ram porad vrza. Jak je to u Luxe? Kolik mas na nem najeto? Diky,Dan

            0 0
            • David Bek  

              Tady je to docela tiché, ale měl jsem problém s hliníkovým vahadlem. Prasklo a dodělalo mi rám.

              A když to nápisu narovinu, prasklo mi i druhé po 50tikm, takže teď tam mám třetí a zatím drží.

              Jinak vážím při výšce 190cm 87kg, takže vahou to nebude. Jinak ta zadní stavba Luxe je dost mekka, protože jsem našel za hlinikovym vahadlem z obou stran odreny rám od spodní hrany vahadla. Trochu mě to zarazilo, ale neřeším a jezdim. Posílám ti foto praskleho vahadla. První se úplně rozpadlo a druhé bylo napraskle.

              0 0
              • bobo17  

                Tak to jsi ze mě teď udělal taky „vahadlo“, zda do Luxe jít.

                Hlavně to že vahadlo dře karbonový rám, to by mě zajímalo zda mají podobné zkušenosti i ostatní co sedlají Luxe?

                Jinak z toho co jsi popsal, tak zastoupení/servis Canyon funguje všechna čest.

                Taky jsem s nimi kdysi něco řešil a bez debat mi poslali nový díl a stačili jim jen fotky poškozeného dílu.

                0 0
                • novcze  

                  tak to by mě taky zajímalo jestli se to odírá běžně

                  0 0
                • David Bek  

                  Mezi rámem a spodní hranou hlinikoveho vahadla jsou 2 max 3mm. Takže pokud jsi v sedle plnou vahou a vyjedes nerovnost, tak to zapracuje. Podle mě se to děje i u jiných značek, ale nikdo si toho nevšimne.

                  Jinak s Luxem jsem spokojený a neměnil bych.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    No u jinych znacek… Na epicu je vahadlo reseny temer stejne, ale nic se tam nedre a nejebe.

                    0 0
                • David Bek  

                  A přístup českého zastoupeni je naprosto špičkový. Ty kluci vi co dělají a to moc dobře. Jak komunikace, tak servis. Všechna cest.

                  0 0
                • eDidier  

                  u mne vše ok. vahadlo, ani rám nejsou poškozený.. Vážím 94kg, takže tomu možná dávám ještě víc než D. Bek :)

                  0 0
                • Pikaču  

                  Mas 6 let záruku na rám.

                  0 0
                  • David Bek  

                    Proto to neřeším a jezdim. Cepy mám utazene a ze se to hýbe…s tím nic neudělám. Jak jsem psal, měl jsem to i na prvním rámu. Nemůže to byt náhoda.

                    0 0
                    • Pikaču  

                      To bylo na boba17.

                      Jinak me se nic nehýbe a na čepy jsem nešahal.

                      0 0
                      • David Bek  

                        Cepy mám utazene, nic se mi také nehýbe, ale za jízdy to bude jiné. Když zatlacis na sedlo, tak se podívej, jak se hliníkové vahadlo dostane při zdvihu blízko rámu. I když mas vše utazene. Myslím si, ze pracuje to hliníkové vahadlo jako materiál. Je to hliník, který pod tlakem muže mít lehké vychýlení. To ukazuje na to, proč mi praskly předchozí dvě vahadla.

                        Nejezdim s tím žádnou divocinu. Podle mě je blbě vyrobené to vahadlo. Kdyby bylo vyrobené z jednoho kusu, asi by to mělo lepší vlastnosti. Takhle je to poskladane a navařené z několika dílu. Těžko říci.

                        0 0
              • popokatepetl  

                to vše do 800km provozu? to je smutné řešit dvě reklamace s na sotva vyzkoušeném kole :-) Má někdo zkušenost po provozu několika tisíc km.

                0 0
                • tomxxx  

                  Jop, letos ho ma celou sezonu kluk z tymu, stihl na nem asi 10 zavodu + treninky, rychleby, vazi pres 80kg, kolu nic neni, jen teleskop uz docela vakl, ale to je bohuzel normalni.

                  0 0
                • hzb  

                  ahoj, jedu na Luxovi druhou sezonu. najeto cca tak 5000+km.. reklamace rámu proběhla taky, jak to tady čtu není to nic neobvyklého? (kaz laku + vůle zadní stavby).

                  0 0
              • McDog  

                Vahadlo mi tedy na Luxovi ještě neprdlo, ale mám vůli mezi zadní stavbou, a tou kompozitovou vidličkou k tlumiči (v místě na fotce níže, žlutě označeno). A to zhruba po 3/4 roce a to mám 68kg. Způsobené to je zřejmě tím, že čep je sešroubovaný ze zadní stavbou ,nikoliv s tou vidličkou, tam sedí čep volně v pouzdře. Z počátku roku to dostávalo cerest na rychlebech, koutech a v pekláku :D ale i tak jsem čekal, že to něco vydrží. Popravdě to nevydává žádné zvuky, nic se nevydírá, čepy se nepovolují. Jen je tam stranová vůle, která mě donutila to v bikeparku celý rozdělat, v domnění, že už se mi rozpadá celý kolo :D

                0 0
                • snas89  

                  Jak se ti vlastne jezdilo s luxem na peklaku? Bavime se o cesky trebovy ze?:)

                  Neni to na to kolo moc tezka trat uz?

                  0 0
                  • McDog  

                    Byl jsem tam s tím jen jednou, sjet se to tam s tím dalo v klidu a byla to i zábava, ale na velký skoky to určitě není. Má to za sebou i Rychlebky, Kouty, Trutnovky, Kopřivnou, a všude v pohodě. Teď už mám jako posilu Spectrala CF EX 8.0 2017.

                    0 0
                • David Bek  

                  Prosím Tě, dej sem tu fotku. Rad bych se podíval kde to mas označené.

                  Jde ta vůle eliminovat nebo to je nevratny?

                  Ani mi nejde do hlavy, jak tam ta vůle muže vzniknout.

                  0 0
                  • McDog  

                    No, podle mě ten kompozit prostě povolil, čep je totiž chycený závitem hned do zadní stavby, ložisko je ve vahadle, a ta vidlička má pouze mosazné futro, ve kterém je volně čep, tudíž je možné ,aby došlo k takové vůli. Ale zatím to neřeším, neomezuje mě to, nevydává to žádné zvuky, ani se to nezvětšuje.

                    0 0
                • hzb  

                  přesně tohle jsem měl na rámu před reklamací i já. po reklamaci zatím vše drží tak jak má, ale co si budem povídat, xkrát za jízdu to kontroluju pohledem a vrtá mi to v hlavě pořád :)

                  0 0
      • zdenek  

        Cos reklamoval? Něco odešlo?

        0 0
        • David Bek  

          Reklamoval jsem prasklé hliníkové vahadlo, které mi následně zničilo rám. Dostal jsem nový rám.

          0 0
          • Lubin97  

            ahoj, jen dotaz, jak proběhla reklamace, měl si vše na kole původní a posílal celé kolo?

            0 0
            • David Bek  

              Reklamace proběhla rychle a kvalitně. Kluci v servisu jsou moc šikovný. Jinak, v Německu odsouhlasili výměnu.

              Do 4 dnů byl rám v ČR zastoupení a za další 3 dny jsem měl kolo doma. Seřídili mi hazku, zkoukli, dotáhli…

              Na kole vše původní, posílal jsem celé kolo bez předního kola a sedlovky.

              Bylo to hodně rychlé.

              Hlavně ty kluci v servisu ví co dělají a jsou to nadšenci, takže to je ve výsledku vidět.

              0 0
          • zdenek  

            Jaká byla příčina, pokud nějakou zjišťovali? Výrobní vada nebo něco jiného?

            0 0
            • David Bek  

              Nezjišťovali, vyměnili, poslali:-) Mohlo to být více faktorů…to ti nikdo přesně neřekne.

              0 0
      • rici69  

        Krásný výlet, taky jsem tam vyjel když jsem se rekreoval na Šumavě.

        Včera jsem testoval v Moravském krasu.

        Svezení jak v kočárku a pořad je co zkoušet na nastavení.

        0 0
        • Gru  

          Ahojte, kdyby někdo potřeboval tak tu mám z dnešního dne 2× slevu 1500 KČ na nákup kola Canyon platnou do 18.11.2019 . Slevu nelze použit v kombinaci s žádným jiným slevovým kódem. Kód se nevztahuje na kola z Factory Outlet. Vztahuje se pouze na produkty dostupné v době objednání.

          0 0
    • luv  

      Ahoj,

      máte někdo srovnání starého a nového Luxe co se týče jízdních vlastností?

      Mám model 2015 a přemýšlím o novém, tak jestli to má smysl.

      Díky

      0 0
    • David Bek  

      Trochu oživím téma. Takže ty odrediny na sedlove trubce pod vahadlem nezpůsobuje samotné vahadlo, které by drželo o rám, ale jsou to nečistoty, které se dostanou mezi rám a vahadlo.

      0 0
      • rici69  

        Dobrý poznatek, dává to smysl.

        0 0
        • David Bek  

          Nejhorší je, ze tomu nejde zabránit. Je tam strašně malá mezera a pokud se tam dostane kamen či jiný bordel, tak to je blby. Ale je to jenom lak, takže asi dobrý.

          0 0
    • rici69  

      Ahojte,

      Mám dva levostranné košíky na láhve Canyon.

      kdyby měl někdo zájem jeden vyměním za pravostranný.

      Brno okolí.

      0 0
    • mikymik  

      Ten predstavec…

      0 0
      • tomxxx  

        Co s nim?

        0 0
      • David Bek  

        Ten predstavec je v pohode, ale co by mě na tomhle kole stvalo je ta Shimano sada.

        0 0
        • Pikaču  

          Ze by me XTR stval. Proc ho vlastně profici jezdi a ne vorla by me zajimalo?

          0 0
        • plzakj  

          xtr je v pohode. Mne by stval ten 38Z prevodnik :D

          0 0
          • Esi  

            38z převodník je v pohodě, jen do větších kopců bych na to potřeboval jiné nohy a o 20 kilo méně :-)

            0 0
            • plzakj  

              Presne, chtel bych videt Matejovo vykony, kdyby mu urizli jednu, na zada dali 10 a na bricho 20kg :D

              0 0
              • Kacko  

                tjn:) Podle mě s tim na XC ani nemůže plný rozsah využít.. nejtěžší 3 převody musí vozit jen tak ne?

                0 0
      • mikymik  

        Jako cykloturistovi mi to zkrátka přišlo brutální ;)

        0 0
        • Gwaihir  

          Jakože moc negativní sklon? To sis pořídil Luxe na cykloturistiku? Osobně mi přijde vhodnější neuron, ale každého věc. Já jsem jen zvědavý, neber to jako kritiku. Jako já mám jako univerzální kolo Exceed, což je vlastně stejná kategorie jako Lux.

          0 0
          • mikymik  

            Ten představec má tak –20° a má odebraný i bazmek proti přetočení řidítek.

            A ano, lux mi přijde jako docela univerzální kolo, které pěkně jede na asfaltu i v terénu…

            0 0
        • mikub  

          Ovšem ve světě závodního XC je to naprosto standardní.

          0 0
    • simir75  

      Vazeni, neni tu prosim nekdo z Olomouckeho kraje, kdo ma Luxe 2019/20 ve velikosti M?

      0 0
    • Pasrovec  

      Nenašel by se prosím někdo z Brna či okolí, kdo má Lux v M nebo L? Potřeboval bych zkusit velikost..

      Případně prosím tip, mám 177 a rozkrok cca 83.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.