• Karma

    Ahoj, mám silnici s brzdama Tiagra 4700. Jsou tam takový ty špalky co se vyhazujou i s botičkou, jsou nějaký kompatibilní botky pro tyhle brzdy u kterých se daj měnit špalky? Hledal jsem a u všech je kompatibilita se 105 a vejš tak nechci riskovat nákup. Silničku mám měsíc, tak se v tom ještě moc neorientuju. Díky za rady.

    0 0
    •  

      Nechci nic rikat ale na silnici najezdim cca 10kilo/ rok a patky jsem menil po sesti letech

      0 0
      • Karma  

        Já je ale nechci měnit kvůli tomu, že by byly sjetý, ale kvůli tomu, že jsou prostě nějaký divný, dřou, vytrhávaj ráfek a vydávaj prapodivný zvuky. Tak chci zkusit jinej typ.

        0 0
        • vylizplech  

          Taky jsem měl takový problém na silničce, do špalíků se mi dostávaly šponky z ráfků a dělalo to paskvil. V servisu mi doporučili špalíky kool stop a už dva roky na nich jezdím bez problémů, jen jsem je musel trochu upravit, neseděly mi do drážek, byly trochu větší, otázka půl hodinky práce vyříznutí větších drážek a jsou super.

          0 0
        • vylizplech  

          Ty špalíky co to mám teď jsou kool stop C89 black.

          0 0
          • Karma  

            jo dík, jenže já nejdřív potřebuju botičky do kterých ty špalíky dám a nevim který koupit, aby mi do tý tiagry pasovaly. Fakt netušim jaký jsou v těch botách rozdíly.

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Pasuje tam cokoliv, řešil jsem vloni na 4600 náhradní botky s vyměnitelnými špalky z Kupkola. Tloušťka oka v čelisti je cca stejná, jako mají 105 a vyšší.

              0 0
        • tromboonen  

          Na tech nizsich Shim brzdach jsou tusim jenom gumove odlitky, ne? Ale rek bych, ze to bude fungovat s jakymikoli Shim compatible patkami a spalky, neuvedomuju si ze by tam byl nejakej rozdil v rozmerech, ale v ruce to ted nemam.. jestli chces mit jistotu a neresit vraceni do eShopu, zkus nejake od kolegy nebo zajdi do kamenaku..

          A dobre delas, nejake lepsi spalky tomu urcite pomuzou..

          0 0
          • Karma  

            přesně tak, mám tam něco podobnýho jako jsou tyhle force.

            Půjdou mi tam teda třeba Ultegry?

            0 0
            • kodyz  

              Také jsem řešil na tiagru 4600. Zkus tohle http://www.biketone.cz/…a_d1503.html ta světlá Ultegra se bude s tmavou Tiagrou 4700 na pohled docela prát.

              0 0
            • tromboonen  

              Jak psal Krab mely by tam jit, ale ty spalky samotne na nich nejsou nic moc.. bud to koupit jako botky a spalky jeste jiny, nebo spis spalky i botky od tretiho vyrobce (Shimano kompatibilni, nevim jestli nekdo prodava botky zvlast)… ja na tehle vymenil spalky za nejake tribarevne, tusim drazsi BBB nebo neco jineho, uz nevim, ale coolstopy to nejsou a brzdi to podstatne lip..

              Edit, tak mozna to koolstopy jsou http://www.kupkolo.cz/…nicni_z3710/ vypada to takhle nejak… BBB jsou mozna na cantikach na CXku, uz si to nepematuju..

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Špalky byly přibaleny k zápletům, takže ty jsem neřešil.

                Ale zajímavá kombinace je nákup botek s levnými korkovými špalky, které i na některých tvrdších hliníkových ráfcích brzdí docela nečekaně pěkně – ověřeno na Mavic Ksyrium ES. Jen pak už nesmí přijít na karbonové.

                0 0
            • Vilém  

              Origo shimano spalky vetsinou stoji za prd. Koupil bych tam cokoli jineho s vymenejma botkama.

              0 0
              • mr.antik  

                já to řešil tenkrát BBB trojbarevnýma včetně botek, jedna protože botky jsou černý a špalky docela dobře brzdí. Na jaře jen vždycky smirkem obrousím a jezdím.

                Ale záleží co vyjde finančně líp, original shimanům bych se taky radši vyhnul i když třeba ty vyšší řady jsou jiné

                0 0
                • Žíža  

                  úplně stejne jsem na zimaku měnil Tiagracke špalky za BBB tricolor. Holt poprvé to byla sada i s botkama a pak už stači kupovat jen špalky. Brzdí to každopádně lépe než originál.

                  0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Na XT V-brzdách mám originál špalky Shimano a účelu slouží velmi dobře … pokud tedy jde o frézování ráfku do roviny :-).

                0 0
    • Karma  

      Takže když koupim tohle tak udělám dobře?

      0 0
      • Breakpain  

        Asi jo, i když já jsem zastánce Kool Stopů :)

        0 0
      • tromboonen  

        Jo, to mas v jednom, az Ti dojdou spalky, das tam ty studeny..

        0 0
      • scota  

        Kool Stop Dual compound brzdí super.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Tyto jsem si koupil taky, protože jsem nechtěl vyhazovat peníze za Swiss stopy atd, ale při nejbližší příležitosti ty BBB vyhodím. Brzdí hodně dobře, ale ještě lépe zasírají ráfek. Můžu špalky i ráfky smirkem čistit jak chci, stačí půlka švihu a už je zase ******** a ten „brusný“ zvuk je taky super.

        0 0
        • Karma  

          takže mám koupit který? Kool stopy nebo swissy? Nebo něco jinýho?

          0 0
      • jecnak  

        Jo, ono moc jinych alternativ neni, jak prejit na vymene gumicky za rozumnou cenu. Koolstopy stoji taky petikilo, ale za par ne za celou sadu na kolo. Pak muzes jen menit gumicky. Jako trochu levnejsi, ale pro me okamzite dostupna a stejne funkcni alternativa ke Koolstop gumickam mi prislo tohle

        0 0
      • Karma  

        No vypadaj dobře, ale módní policie mě rozčtvrtí až je šoupnu k tmavý tiagře. Vemu ty BBB a hotovo. Špalky můžu pak vyměnit kdykoliv.

        0 0
        • Vilém  

          Tak proc potom nevzit neco levnejsiho? Treba.

          EDIT:

          Daji se i levneji

          0 0
          • jecnak  

            Tak ted je otazka, jestli dat 135×2 za nejlevnejsi botky se spalkama a nebo si priplatit za 1×595 za ty BBB postovane vyse, kde jsou gumicky uz celkem pouzitelne a neni treba je rovnou po koupi vyhodit.

            0 0
            • Karma  

              popravdě neřešim jestli stojej 200 nebo 500, chci mít prostě spolehlivý a ničim nerušený brždění.

              0 0
              • jecnak  

                V tom pripade gumicky KoolStop Salmon a nejake botky pro Shimano odpovidajici tvy predstavam o barve.

                0 0
            • Smazaný účet  

              500 ? Já za ně dal okolo dvou kil http://www.bbbparts.cz/…echstop.html

              0 0
              • jecnak  

                To je ale neco uplne jineho.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Aha… Takže to je asi důvod, proč jsou tak na houby… Můžu poprosit o odkaz na ty „lepší“ bbb ?

                0 0
                • Vilém  

                  jestli on to nemyslel tak, ze se resi komplet botky s gumkama. Ty gumy samotny mi prijdou uplne stejny.

                  0 0
                • Marskatin  

                  hlavní rozdíl je v tom, že tebou postované jsou jen gumky, za 590 jsou gumy+kovové botky.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Navic za tu cenu jsou to dva pary gum a botek.

                    0 0
                  • Karma  

                    já bych nejraději gumy i s botama (černý nebo nějaký tmavý), na značce mi nesejde, hlavně aby byly dobrý a bez problémů.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ty gumy by do botek pasovat měly… Já mám nějaké noname brzdy ( téměř totožné se Shimano 10s ) a ty BBB tam šly jak nic.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.