Brzdy: páky Tiagra 4720 s třmeny SLX

9 nepřečtených
 • jama

  Ahoj, mám cyklokrosku, u které jsem zkombinoval dualy Tiagra 4720 se třmeny SLX 7100. Potíž je v dlouhém „mrtvém“ chodu páky. Po několikerém odvzdušněním (oběma směry) se situace nezlepšuje a páky zabírají až těsně před dorazem. Běžná jízda je sice možná, prakticky ověřeno, ale v kritické situaci… Bude jádro problému ve špatné kombinaci pák a třmenů? Mimochodem – Dnes jsem si projel „veterána“ Anthema s brzdami XT-785 a to byla přímo poezie… :-)

  0 0
  • jama  

   Našel jsem shimaňácké tabulky kompatibility. Můj problém je v tom, že na rámu mám držáky třmenů postmount a všechno se nyní nabízí flatmount. Jediný postmount třmen je v tabulce Ultegra BR-RS785… skladem nikde…

   0 0
  • jama  

   Tak mohu potvrdit, že s třmeny RS785 se mrtvý chod pák omezil jen na jednotky milimetrů. Navíc mají lépe vyřešený odvzdušňovací šrou­b.

   0 0
  • kubad  

   Je to odvzdusnenim. Ale už mas vyřešeno

   0 0
   • jama  

    Odvzdušněním to nebylo, i tu první kombinaci s SLX třmeny jsem měl odvzdušněnou dobře a moment, kdy dosedly destičky na kotouč byl jasně patrný. Podle mého je pumpa v silničních pákách jiná – tlačí menší objem oleje, než MTB páka. Proto ten delší krok s MTB třmenem.

    0 0
    • kubad  

     to je sice možné, nevím, ale průměr pístků v brzdičích je stejný takže by to nemělo mít vliv na chod

     0 0
    • tompca  

     Ten počáteční „mrtvý“ chod je zavzdušněním, holka má na kole GRX páky+Deore třmeny a brzdí to úplně stejně jako moje GRX. Měl jsem stejné páky s Deore třmeny a přední brzdu jsem odvdušňoval vždycky po jízdě snad 6× než přestala mít mrtvý chod, zadní od začátku ok.

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.