brzdy Sram X.0 vs Shimano XTR 2011

28 nepřečtených
  • Dan.45

    kterou z těchto brzd by jste preferovali váha/výkon/design cenu bych měl ± 300kč stejnou !

    Anketa: Sram X.0 vs. Shimano XTR BR-M985

    X.0
    16x
    47%
    XTR
    18x
    53%
    0 0
    • Shadow.1  

      zase mě tu všichni srammáci ukamenují, ale zopakuji to zas a znovu… Sramm X0 a CR mají na mě moc gumový chod a není to úplně ono co si od drahých brzd představuji… ostrý nástup… chod páky tak 1,5cm víc ne…

      A než tu zase nějaký chytrák začne něco povídat, v neděli jsem si zkusil CRka :-) se slovy „jsou taky tak gumový jako ostatní co jsem zatím zkoušel?“ odpověď „jo“… a co myslíte? no byly ;-)))

      Ale někomu to vyhovuje… lépe se asi dávkuje brzdná síla, ale já si nerad brzdovou pákou mačkám klouby na prsteníčku a malíčku ;-)

      0 0
      • Dan.45  

        který jezdíš ?

        0 0
        • Shadow.1  

          Vozám XT, mě stačí ;-)

          0 0
          • jIrI___  

            Z vlastní zkušenosti můžu říct, že i CRka jsou při správném odvzdušnění ostřejší a mají podstatně tvrdší „doraz“ páky než XT. Jezdil jsem XT, teď má Rka a na pár CRkách jsem taky jel. Holt jsi zase narazil na špatně odvzdušněné kusy :)

            0 0
            • Shadow.1  

              mám to ale smůlu :-)

              0 0
            • duk  

              stejná zkušenost.

              Jinak nový XTR-ka brzděj hodně dobře, asi do nich půjdu. Zkoušel jsem si je na kámošově kole a XTčka se s tím nedaj srovnávat.

              0 0
      • Hnoj  

        To je IMHO nesmysl.

        Mám teď Elixir R, jsou pekelně ostré, chod páky max 1cm. Na druhém biku Elixir CR Mag a jsou to taky šílený kotvy.

        jsi měl v ruce samý blbě odvzušněný…

        Dan.45: Za kolik máš X.O?

        0 0
      • pižmoň  

        moje rec,CRka me taky moc neuchvatily kamennym dorazem,R sou na tom o dost lip,ale nedaji se tak stelovat..ale to sem nepatri.Na tvem miste bych volil brzdy podle toho co mas za sadu,urcite bych si na kolo nedal X-0 kdych vozil Shimano a naopak…Me se libi dost Formule R1,lehke a maji paradne tvrdy doraz paky,zadne houby.Jen je tu nekdo kritizoval kvuli male mezere mezi deskami a moznemu skrtani,coz vdim jako asi jedine – ..

        0 0
        • Dan.45  

          Xtčka bych klidně vozil dál, ale ten chod mi moc nesedí a jsou relativně těžké, nevím jestli si pomůžu přechodem na XTR, nejradši bych si vzal ty X.0, ale těma vašema názorama se začínám pomalu bát kvality těchto brzd..a taky je pravda, že pokud mám celé kolo na shimanu tak by se tam ty XTR možná hodili taky líp, ale třeba jak tu Hnoj psal že sehnal za 220Eur CR mag, tak to je mazec !

          0 0
          • Shadow.1  

            vidím to takhle… jestli chceš CR nebo X0, tak je vezmi a pak si tady nějakému odborníkovi, kterému chodí ostře a krátce, řekni, ať ti je sešteluje ;-)

            Osobně bych na šaltr a smyk volil Sramm, na brzdy SH…

            0 0
            • Dan.45  

              sram je super, ale XTR šaltr/smyk s XT řazením chodí taky bezchybně :))

              0 0
      • kubad  

        jestli jsou pro tebe X0 a CR gumové, což ti neberu, tak XTR potom ani nejde říct z čeho sou, chod je ještě delší a výrazně měkčí

        0 0
        • Shadow.1  

          asi jiné zkušenosti… :-)) proto je prakticky nemožné si vybrat na základě rady na fóru… koupit co se mi líbí… snažit se s tím jezdit a když nevyhovuje, prodat a zkusit něco jiného :-)))) Nebo dojezdit ;-)

          0 0
          • MlokCZ  

            Pokud se sejde u jedné brzdy více kusů s krátkým ostrým chodem a i kusy s delším houbovitým, tak není co řešit a je jasné, že ty brzdy mají prostě krátký ostrý chod a ty co ne, tak je u nich něco špatně.

            Opačně to být nemůže, aby ok byly ty s houbovitým a delším chodem.

            A těch lidí, co mají Elixiry v pořádku je tu spousta. Já přidávám další dva páry Elixirů R, co máme doma.

            XT jsou proti nim houby. Mně právě proto XT nesedí (jinak to jsou rozhodně dobré brzdy). Další dvoje The One, co tu máme, tak to samé, taky mnohem ostřejší nástup než XT.

            0 0
      • swinx  

        Chceš ostrý nástup? … zkus FORMULA RX1, možná by Ti seděly. Jezdím je už rok a na mě je to až dost :-P

        0 0
        • Shadow.1  

          já mám dobře seštělované XT a vyhovují mi… je fakt, že by mohly být o něco ostřejší… ale zkusím to vylepšit deskama :-)

          0 0
    • Karlos009  

      V testu německýho Biku XTR úplně propadly. Sice měly zpočátku solidní výkon, vychvalovali ergonomii, ale jak v laboratoři, tak v praxi se jim tavily destičky a unikala kapalina. A to i s 75kg jezdcem.

      0 0
    • Bafoon  

      uklik sorry, za mě jasně X.0 ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.