Brzdy Shimano XT BR-M 775 a jejich seštelování

14 nepřečtených
  • denis.ananas

    Ahoj všichni, zakoupil jsem kolo Specialized s-works osazené brzdami deore XT a potřeboval bych poradit s jejich seřízením. Brzdy fungují perfektně, dá se dobře seštelovat vzdálenost páčky od řidítka, ovšem pak je na každé pumpě po šroubku a byl jsem toho názoru, že tímto lze seštelovat místo záběru brzdy. Zkoušel jsem toto u zadní brzdy a při štelování není znát změna. U zadní brzdy mám krok poměrně veliký a protože jezdím poměrně rád po zadním kole, potřebuji chod zkrátit tak, aby brzda zabírala již na začátku. Děkuji, poradíte-li mi někdo, kde může být problém (brzdové desky jsou v dobrém stavu).

    0 0
    • Kouba_2005  

      Ahoj. Ten šroubek označený „free stroke“ by měl být právě na nastavení mrtvého (volného) chodu brzdové páky. Několikrát jsem tu šetl, že u nižších řad to vůbec nefunguje, sám mám br-m785 a doposud jsem s tím laborovat nepotřeboval, tak ani nevím, jestli to fakt má nějaký vliv. takže točit na jednu nebo druhou stranu a zkoušet.

      0 0
    • Kouba_2005  

      Ahoj. Ten šroubek označený „free stroke“ by měl být právě na nastavení mrtvého (volného) chodu brzdové páky. Několikrát jsem tu šetl, že u nižších řad to vůbec nefunguje, sám mám br-m785 a doposud jsem s tím laborovat nepotřeboval, tak ani nevím, jestli to fakt má nějaký vliv. takže točit na jednu nebo druhou stranu a zkoušet.

      0 0
      • Kouba_2005  

        ups

        0 0
      • denis.ananas  

        Díky ještě jednou, povyzkouším, ale myslím, že mě to nic nedělá. Zkusím popřípadě vyměnit brzdovou kapalinu a odvzdušnit. Díky a ahoj…

        0 0
        • kamilk  

          Mi to nedělá taky nic. Kdesi jsem, četl, že u tohoto typu to moc nefunguje.

          0 0
    • Evilcleaner  

      zašroubuj oba a můžeš na ně zapomenout, funkce je sporadická, pokud máš dobře odvzdušněné brzdy a slušné desky tak to bude v klidu, ale jedovku z ní neuděláš;)

      0 0
    • jIrI___  

      Jak psal Evilcleaner, Free Stroke na tomhle modelu moc nefunguje. Jestli páka zadní brzdy má o moc delší chod než páka přední brzdy, vyzkoušej je odvzdušnit.

      0 0
      • denis.ananas  

        Díky kluci, zkusím odvzdušnit…… kdyžtak poletí mrchy líný:-)

        0 0
      • mabra  

        Hledal jsem tady na fóru k čemu to free stroke je a musím reagovat na tento příspěvek pro další: Mám XT BR-M775 a funguje to přesně jak má. Brzdy mám určitě trochu zavzdušněný a stačilo vytočit o něco víc než jednu otáčku a zase parádně zabírají hned nahoře.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.