• karel_3

    Otázka, která se tady (nejspíš) poměrně často opakuje – jaké hydraulické kotoučové brzdy (sháním spíš jen zadní) do 2–3000 Kč (=4000 Kč v ČR, ale budu kupovat mimo) jsou tenhle rok zajímavé?

    Mám GT Avalanche 1.0 (2006/7), na něm Hayes Sole, měním, protože se mi seřizováním postupně podařilo ztrhnout štelovací „šroubek“ u pístu (= nedám už nové destičky za staré sjeté) a shánět náhradní nemá při ceně dílů smysl.

    Kritéria:

    • spolehlivost (jsou to brzdy ;-) )
    • nízké nároky na údržbu, tj, ujedu s tím 100 km bahnem a pořád všefunguje bez čištění (slyšel jsem poměrně ošklivé historky o zaseklýchpístech a tak, nevím, nakolik je to reálné – u jednopístového Solejsem problémy neměl, ale tam není, co zkazit)
    • jednoduché seřizování. tj. srovnám+odvzdušním si sám doma bezspeciálního nářadí v rozumném čase (štelovat Hayes Sole je docelazabiják času)
    • rozumná účinnost za jakéhokoliv počasí nad +5 stupňů (na sněhu užnejezdím)
    • rozumná cena (dobrý poměr cena/výkon) – přiměřeně zbytku kola(neupravené, měním jen to, co je opotřebované, cíleně se budu zbavovatmaximálně vidlice)).

    Nějaké tipy?

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.