Brýle Uvex Sportstyle 706 V fotochromatická skla

18 nepřečtených
  • d

    Máte? Jak dlouho jim ve stínu trvá, než zesvětlají. Zkoušel jsem jedny na slunci, pak jsem přešel do silně temného místa a brýle i po několika min tmavé, že přes ně nebylo vidět.

    https://www.kupkolo.cz/…kla_z100131/

    0 0
    • J1RKA  

      pokud maji skla < Variomatic® litemirror (cat. 1 – 3) > tak jeto uplne vpohode, ani nepoznam, jestli jsou cire nebo cerne. oni jsou tmave i pod mrakem, protoze < 100% UVA, UVB a UVC ochrana > pokud se seseri < nesviti slunce > tak jsou naprosto cire

      0 0
    • Cvacht  

      Neřekl bych několik minut, ale Uvex mi tmavne víc a pomaleji světlá než třeba 3F nebo VIF. Já mám raději ty světlejší varianty, ale je to individuální. Každopádně Uvex jsem jezdil cca 5 let a fungovalo to dostatečně.

      1 0
    • milan.v  

      Uvex fotochromatiku bych si rozhodně po zkušenostech kolem mě nekoupil, tmavé, pomalu reagující, v šeru se s tím nedá prakticky jezdit…

      0 1
    • jIrI___  

      Uvex fotochtomatiky jsem měl a jsou nic moc. Přesně jak popisuješ, strašně dlouho jim trvá než změní odstín. Z těch levných brýlí mohu s klidným srdcem doporučit VIF. Byť jejich marketing mi je hrubě proti srsti, tak ta fotochtomatika prostě funguje plně srovnatelně s Rudy Project, které v této oblasti považuju za špičku. Pokud bych měl dost odvahy, tak napíšu, že VIF funguje příjemněji než RP, není tak moc on/off :). Pokud sedne tvar VIF, tak za ty peníze to jsou hodně podařené brýle.

      0 0
      • Johny.Merida  

        Mám doma 2× Oakley Sutro, klasické prizm skla a 2× VIF, které vozím teď už asi 80% času. Sedí dobře a ta jejich fotochromatika fakt v poho a v noci úplně čirá.

        0 0
    • K2  

      mám tyhle a spokojenost: https://www.kupkolo.cz/…cka_z103051/?…

      Vyhovuje mi, že jsou světlejší 1–3. Nemám problém s nimi strávit celý den a večer za soumraku dojíždět domů. Jízda večer s brýlemi je pro mě důležitá, protože za soumraku lítá nejvíce hmyzu.

      Rychlost stmívání a rozjasňování nevnímám (pro mě OK – asi jsem nevjel plnou rychlostí ze sluníčka rovnou do dlouhého tunelu)

      Mají tvarovací nožičky a nosník, takže si je upravíš podle sebe.

      Ten menší model si koupila i manželka, taky spokojenost.

      PS: Mrkni na německé shopy, tam jsou lepší ceny na Uvex

      1 0
      • J1RKA  

        Presne jak rikas, temhle je 6 let, jezdim snima i v noci.

        0 0
        • ladys  

          Ty jsou zatmavené i bez slunce :)

          1 1
          • J1RKA  

            hele jsou, ale tak minimalne, zeto skoro nejde poznat, nechce semi to fotit s vyvazenim bile

            1 0
          • milan.v  

            Přesně o těchto mluvím, nepoužitelné, viz výše…

            1 0
            • horolezec  

              Asi je to fakt hodně individuální, i dle rozdílných hodnocení zde. Já v nich bez problémů jezdím v noci a už rozhodně nejsem žádnej rys ostrovid. Takže pro tebe nepoužitelné, pro mě bez problému. Tím ovšem neříkám, že nejsou lepší.:)

              0 0
              • ladys  

                Ivididualni ta je pouze v tom ,že číslo 1 znamená minimálně 20% světla mínus. A po šesti letech :D Ten materiál stárne a tmavne. Pokud použiješ dostatečné osvětlení, tak můžeš jet i se zatmavenim 3.

                0 0
            • J1RKA  

              fajn, muzes mi teda dat odkaz na nejake < pouzitelne > dekuji

              0 0
              • milan.v  

                Vláken k výběru fotochromatických skel je zde docela dost…

                Já osobně mám doma už jen Oakley brýle se všemi těmi Prizm skly a také jedny fotochromatické, ty ale jen na zkoušku, používám je opravdu málo a každému sedí něco jiného…

                Když ale jedeš švih s lidmi v balíku a musí si sundat brýle z očí, protože vidí špatně v šeru, ta optika Uvexu není ideální, pro mě je to dostatečný důkaz a nebylo to jen jednou…

                0 0
                • J1RKA  

                  ja ale nepotrebuju pomoct s vyberem :D mam dvoje, ty co jsem fotil a < oakley PLAZMA >

                  a ano, mame v parte taky kluka, ma asi nejakou vadu, ten v seru vidi naprosty kulovy, musi si proste svitit daleko driv.

                  cekal jsem nejakej odkaz a vzal bych je zmerit

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.