• cancerr

    Vím, že podobných témet tu pár je, ale většina je dost stará tak založím nové.

    Chci si koupit fotochromatické brýle na mtb.

    děkuji za rady.

    0 0
    • cancerr  

      díky za tip vypadají zajímavě

      0 0
      • doubleingram  

        Nz, mam Evo 6, ktery dle fotky vypadaj tvarove velmi podobne jako tyto a spokojenost. Tyto maji jeste lepsi optiku.

        Vozi je i Alaphilipe :)

        0 0
    • Alojs01  

      Uvex 202 vario. Mam je cca 5 let a super.

      Pravda, neodpovidaji nejmodernejsim modnim trendum, ale xkrat spadly na zem a sklo je zatim bez jedineho skrabance.

      0 0
      • Pikaču  

        Za me taky uvex. Modelu je vic. Koupis v cz, nesedi, vrátíš.

        0 0
      • jaja01  

        Za mě taky Uvex, jsou lehké a odolné, měl/mám několikery a nikdy nebyl žádný problém s poškrábáním skel přesto, že se k nim nechovám nijak hezky.

        0 0
      • wego1991  

        Taky mám uvex. Konkrétně Uvex Sportstyle 104 Vario Photochromic (chtěl sem skla v jednom kuse bez přepážky mezi očima) a spokojenost již cca 3 roky.

        0 0
    • RapMan  

      Rudy Project Rydon byly občas v akci za 100E, zároveň jsem vzal z Ebay tyhle RockBros style 3 black za 18 doláčů, a taky jsou docela pohodlný a zatmavujou se…

      0 0
    • cancerr  

      Nakonec jsem objednal z francie ekoi. Je to trochu risk, protoze tezko je budu vracet. Prinejhorsim je prodam nekde na aukru :)

      0 0
    • cancerr  

      perseovo 10 monochromaticke

      0 0
    • salaon  

      Je to sice jiná cenová kategorie, ale stejně se zeptám. Nemá někdo zkušenost s fotochromatickými brýlemi z Decathlonu? Konkrétně tyhle ?

      0 0
      • milan.v  

        Už se tu párkrát v různých vláknech řešily, zkus pohledat…

        0 0
      • indy07  

        Zkušenost mám cca půl roku, předtím jsem vozil Uvex (verzi už nevím, byly fotochromatické za cca 3tis), které se mi rozpadly. Brýle z Dekáče fungují úplně v pohodě, rychlost ztmavování neumím posoudit, ale nepřijde mi, že by za Uvexem pokulhávaly. Když zastavím, tak se mlží, ale to dělaly i Uvexy. Osobně bych za to ty peníze už nedal (Uvex).

        0 0
      • petrx  

        Jenom jsem si je v obchodě zkoušel nasadit a přijde mě že mají poměrně malé zorníky a nosní část docela úzká, skoro jak dělaný pro dětský nos.

        0 0
        • doubleingram  

          Jj, ja je taky zkousel a sedely hrozne, tvar 100 let za opicemi s malymi zorniky.

          Uplne z toho ciselo, jak je spatny. V porovnani s lepsimi brylemi.

          0 0
    • 001Storm  

      Zdarec, jestli máte někdo ty ekoi můžete mi napsat rozměry, jak jsou dlouhý packy a jaka je šířka mezi nima? Líbí se mi a za dvojku fotochromatický jsou ok ale mám hlavu jak kýbl tak abych je nevozil jen na čele

      0 0
      • ULPA  

        koupil jsem si je , ale nesedějí mi , jsou úzké. Prodal jsem je

        0 0
        • slavekRM  

          No ty jsou fakt celkem úzké. Lepší jsou tyto, ale stojí taky už nad litr.

          0 0
    • MiKED  

      Třeba ještě někde budou Rudy Project Stratofly – doprodávali je za 1500 a osobně si je za víc než rok používání nemůžu vynachválit.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já jsem překvapivě spokojený s brýlemi z Ali. První cca za 7€ druhé za 2€. Neztmavuji se, ale pohodlné jsou. Používám denně už druhým rokem.

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • ra.ma1  

      Smith Pivlock Overdrive,se daji na ebayi sehnat za zajimavou cenu s 3jici skel..a nijak se extremne neskrabou, a rozliseni 4k

      0 0
    • snas89  

      Hodím to sem.

      Mám čtvrtou sezónu zero rh+.

      Brýle fain, ale všiml jsem si na nich takových malých teček.

      Po nasazení to nevnímám, ale předpokládám, že se narušila už nějaká vrstva?

      Při nasazení to nevnímám, fotochromatika funguje.

      O brýle se starám, čistím hadříkem z mikrovláken.

      Nikde nejsou poškrábaný.

      Jak dlouho vlastně tyhle lepší brýle mají vydržet?

      0 0
      • bezdratova.sprcha  

        Mě to přijde jako vyschlá voda nebo pot. Já osobně mám u brýlí s plastovým sklem špatně zkušenosti s čištěním mikrovláknem – už se mi stalo na předchozích brýlích, že to nadělalo hromadu vlasových škrábanců a zrovna vyschlou vodu, bláto a pot to čistí hodně špatně, hlavně na sucho. Strčím brýle pod tekoucí vodu, prstem jemně setřu skla z obou stran, vysuším huňatým ručníkem. Samozřejmě při té příležitosti očistím i zbytek brýlí.

        Brýle vydrží prakticky dokud se nerozbijí, ale fotochromatická vrstva v plastových zornících mírně degraduje do zhruba pěti let (což ale neznamená, že přestane fungovat). Hlavní známkou toho je, že skla mírně zežloutnou, což mi od pohledu přijde, že je už případ těch tvých.

        0 0
        • snas89  

          Dík, tu vodu vyzkouším.

          Teplou, nebo studenou?

          Jinak ne, ten žlutý nádech měly už jako nové. Tam se barevnost nezměnila vůbec.

          Zatím pořád platí, že když je sundám na sluníčku, tak jsou tmavý.

          0 0
      • Alojs01  

        Teplá voda a jar nebo mýdlo s jelenem, pak vylešti hadříkem…

        0 0
      • wego1991  

        Taky sem čistil skla pod vodou, doma s tekutým mýdlem. Ale stejně to vždy chtělo zbytky vylestit. Pak sem náhodou u pokladny v lidlu narazil na ubrousky na brýle a čistím s něma. Jsou rozděleny v obalech po jednom kusu, takže je vozím i sebou v baglu.

        0 0
        • petyn  

          Ten papir na ty zorniky neni moc dobry. Je podstatne tvrdsi nez mikrovlakno.

          0 0
        • zdenek  

          Obvykle se brýle prodávají se sáčkem z mikrovlákna, který se hodí na čištění. Nebo se dá koupit hadřík z mikrovlákna někde v optice.

          0 0
    • cancerr  

      tak brýle mi dorazily jsou lehoučké a sedí dobře. Trochu problém je že v nich vypadám jak idiot. Ale to už jsou geny a s jinýma to asi nebude o o moc lepší.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.