• Tejrak

  Nemáte někdo prosím tip na bajkovačku po býlalém vojenském újezdě Brdy.

  Nejlépe na celodení výlet, klidně i náročnější.

  Děkuji

  0 0
  • honza130  

   kdyz jedu do Brd, tak vetsinou asfaltove cesty.. sotolina.. do lesa moc ne, je lehke se „ztratit“

   vetsinou vyrazim z parkoviste od Valdeku, přes dopadovku Brda (tam by se ale nemelo…), kolem vrchu Brda, na Tok, k Carvance, k rozcesti Tri Trubky, dolu k padrtskym rybnikum a zpet-k loveckemu zamecku Tri Trubky, odtud chvili po cyklo 2252, uhnout smerem k Houpaku, pak k letisi, Valdek.. na teto trase nastoupam cca 1500m… na cely den to urcite neni, je to asi 60km

   0 0
  • jenda95  

   na cely den se jezdi plzen-praha… nebo naopak, podle toho kde bydlis. Prakticky kdekoliv, ale chce se to drzet cest.

   0 0
  • eM  

   I na Brdech se dají najít slušné cesty… Kolem koníčku nahoru na Tok, přes Houpák kolem bungrů dolů, Držkomlat do Orlova, pár singlů pod Prahou, Bahna … Na celý den to protáhni přes Marásek na Třemšín … Chce to zkoušet i za cenu že občas zabloudíš :-) A nedržet se jen hlavních cest

   0 0
   • mikš  

    výlet ti může pokazit pablb v zeleným pikapu nissan.Mně strhl z kola,řval že je lesní stráž a že na cestě mezi Tokem a Houpákem nemám co dělat.Chyt mně za ruku a táhl k autu že zavolá policajty.Já se mu vytrh a ujel.Stalo se to tohle pondělí odpoledne

    0 0
    • Smazaný účet  

     strhl z kola = napadení

     to bych si na ty policajty počkal a simuloval bych zranění páteře…

     0 0
     • mikš  

      si naivní,policajti na čtyřkolkách a enduru yamaha sloužící speciálně v Brdech nepudou proti lesní stráži -prakticky svým spolupracovní­kům.V lepším případě pokuta za vstup do neasanovaného prostoru,v horším útok na veřejného činitele-soud,atd…

      0 0
      • Sunshine 29  

       Zase je docela strelec ze tohle zkouší, on mu jednou někdo vysvětlí ☺

       0 0
       • mikš  

        už aby to bylo

        0 0
        • Sunshine 29  

         Na Brzdy se chystáme, tak třeba budeme mít tu čest.

         BTW na tu cestu se na biku smí?Je tam zákaz?

         0 0
         • mikš  

          smí se na asfaltové zpevněné cesty,zajímavé místa jsou mimo nich,takže jen ilegálně.

          Všude na stromech cedule,za který se nesmí.

          0 0
          • eM  

           To není pravda… !

           0 0
           • mikš  

            zkus to,nejlépe dopoledne ve všední den,oni ti to orgáni vysvětlí.Neza­pomenˇsi vzít doklady a peníze.

            0 0
    • eM  

     No tak to je tedy celkem síla… :-( Asi náhodou třeba záznam z kamery nebo svědky nemáš, co? Nebo aspoň SPZ toho auta. Předpokládám že se legitimoval a vysvětlil podle jakého parafrafu kterého zákona tam nesmíš… Hmm, no asi ne. Obecně pro CHKO neplatí žádné omezení pohybu. A to ani pro pěší ani pro cykklisty a to v jakékoliv zoně. Nesmíš stejně jako jinde mimo vyznačené cesty. A to jsou i stezky nebo pěšiny ať vyznačené v mapě nebo obecně používané v terénu. Na Brdech se nesmí do nesanovaného prostoru,je to vyznačeno cedulema ale mimo cesty. nebo aspoň já jsem zatím nikdy nenarazil na značku která by toto omezovala na cestě.

     Ono na bike jseou stejně lepší terény v okrajové části …

     0 0
     • Sunshine 29  

      Jak jsem psal, on jednou narazí a bude vymalováno ☺

      0 0
     • mikš  

      Obecně pro CHKO neplatí žádné omezení pohybu? vše šedě orámované je tabu,Tok je start na spoustu trailů,nejlepší terény jsou okolo něj https://mapy.cz/turisticka?…

      0 0
      • jenda95  

       nicmene tohle: https://mapy.cz/s/1av8Y by asi mohlo byt legalni, ne? Neni to ani primo Tok a asi ani traily, ale i tak by to mohlo byt ok na CX (mysleno dostatecne zabavne)

       0 0
       • jakub_kencl  

        Jezdím tam občas vysílat (Houpák, Tok) a tohle jsem jel někdy v únoru a naprosto v pohodě. Pod Tokem, U Carvánky jsem potkal PČR s nějakými lesníky (možná i stráž, nevím) a naprosto v klidu. Pozdravili jsme se a ani sem je nějak nezajímal. Takže buď je to v pohodě, nebo záleží na koho narazíš.

        0 0
        • jenda95  

         no jo, u Carvanky jsi byl zrejme na legani ceste, zajimavejsi by bylo, kdybys je potkal u Houpaku, tam je zavrena dopadova plocha

         0 0
         • mrozu  

          Pokud se nic nezmenilo, tak co jsem tam jel naposledy, na dopadovych plochach jsem si zadnych zakazu nevsiml. Jel jsem od bunkru pod Houpakem smer Tok a vsude davy lidi. Az za Tokem byla ta asanovana cast ocedulovana zakazy snad na kazdem druhem strome.

          0 0
          • mikš  

           to jsi tam byl o víkendu,to ti kokoti jsou doma

           0 0
           • Sunshine 29  

            Nesmíš si nechat všechno líbit

            0 0
           • mrozu  

            Jj, o vikendu, ale i kdyby ne a nekdo me tam nacapal, urcite bych si nenechal libit takovyhle hulvatsky chovani za nevedome poruseni udajneho zakazu, ktery neni nijak zrejmy.

            0 0
       • mikš  

        cesta sjízdná i na silničce,z půli asfalt,zbytek dokonale rovná písková-zábava jak na funuse,na obou stranách cesty po 100m zákazové cedule

        0 0
      • eM  

       Obecně pro CHKO ze zákona o ochraně přírody v ČR. Konktrétně pro bývalý VVP mám zato že ten zákaz platí pro vstup do volného prostoru – tedy mimo cesty. Nebo alespoň ty zákazové cedule jsou tak situované podél cest i v oněch „nepřístupných“ prostorech. Zkusím zjistit nějaké „oficiální“ vyjádření.

       JInak po centrální části je pohyb nyní pohyb lidí jak na václaváku, Sám tam jezdím 20 let a nikdy jsem s nikým neměl problém.

       0 0
       • JakeF  

        Je to docela vtipná situace, že člověk tam jezdí na kole mraky let a až s oficiálním zpřístupněním ho tam začnou buzerovat hovada vezoucí si prdel v autě, že ničí přírodu…

        0 0
        • raw 4  

         Se divím, že tě tohle překvapuje…za me minimalne turistický musi byt ok a nemůžou ti rict ani popel…a ostatní cesty mimo zakazanych uzemi taky …je to chko a ne krnap..

         Samozrejme, ocekavam alespoň základní miru slušnosti, ohleduplnosti a zdraví rozum. .

         0 0
        • raw 4  

         Se divím, že tě tohle překvapuje…za me minimalne turistický musi byt ok a nemůžou ti rict ani popel…a ostatní cesty mimo zakazanych uzemi taky …je to chko a ne krnap..

         Samozrejme, ocekavam alespoň základní miru slušnosti, ohleduplnosti a zdraví rozum. .

         0 0
      • Kire  

       Protože bydlím u CHKO Moravský kras, tak jsem se zajímal o pohyb v této CHKO a dle info na AOPK k Moravskému krasu se lze v CHKO pohybovat volně, jen v NPR se nelze pohybovat mimo značené tur. cesty (cit: Na území národních přírodních rezervací je zákonem zakázáno vstupovat mimo značené turistické cesty).

       Lokality, kam nelze v Brdech volně vstupovat, jsou uvedeny zde: http://brdy.ochranaprirody.cz/naucne-stezky/. Že by v Brdech byla NPR, jsem se nedočetl. Takže si myslím, že v Brdech se lze volně pohybovat kromě těch území, kam je zakázán (značkou) vstup.

       0 0
       • mikš  

        Píšu to tu po Xtý,snad to už pochopíte,volně smíte po zpevněných-většinou asfaltových cestách(silni­cích).Tam kde je to pro MTB, AM,enduro zajímavé,prostě traily,pěšiny,lesní cesty je to cedulemi zakázané.

        Protože jezdim v tom zajímavým,ale neasanovaným a zakázaným terénu mám dříve popsané problémy

        0 0
        • Kire  

         Však já to nerozporuji, jen jsem k tomu hledal relevantní info přímo na stránkách AOPK.

         0 0
    • h.mad  

     Na týhle cestě mě stavěli cca 2 roky zpět, myslivec (nebo lesní stráž) mě zahlídnul a za chvíli přijel s policajtama. On byl takovej nasranej, ale policajti byli slušný. Skončilo to domluvou. Teď co je to CHKO je ten režim přísnější no…

     Byl to takovej zaprdlej fousatej rumcajs

     0 0
     • zdenal8  

      Jj. Podle jak ho popisuješ, tak to byl hajný. Vím o koho jde.

      0 0
     • AV  

      Ber to tak, že když (ty) navlíkneš uniformu, bude z tebe hrozná kuwa 8-)

      0 0
  • d69  

   BRDY-AKTUÁLNÍ ZÁKAZY/POVOLENÉ CESTY LÉTO 2017

   Mám v plánu okruh v Brdech o víkendu-koukal jsem do map a furt mi není jasný,kam se teď (7/2017) vlastně ofiko smí a kam ne.

   Jestli to dobře chápu,nesmí se do Jinců(VP),na dopadové plochy(tok,Hou­pák),střelnice(př+z­.bahna) a do „asanované plochy“-ale nevím jestli je tam už něco otevřené – dyž pojedu po okraji těch zon,mělo by to být asi OK ne?

   Můžou znalci aktuální situace kouknout ne TENHLE OKRUH

   jestli vede po povolených cestách.Díky.

   0 0
   • h.mad  

    Ta trasa je celá ok.

    Podle mě se na Toku apod nic neasanuje, lidi tam potkávám a nikdo nic neřeší.

    Akorát nejezdi na dopadovku Brda. tam se pořád nesmí a minule mě vojáci akorát otočili a jestli jsem prej viděl tu ceduli :-) to jsem jel po cestě kousek nad silnicí Obecnice – Zaječov.

    0 0
   • zdenal8  

    Kde jsou ty časy, kdy tam byli vojáci a tohle se vůbec neřešilo. Prostě se jelo.

    0 0
   • Staifus  

    Okruh pěknej, na cestách, šotolinách a rozbitejch asfaltkách jsem nikdy neměl problém, i když jsem potkal auto správa lesů nebo co to bylo.

    K okruhu – myslím si, že je škoda se ošidit o místa jako je bunkr na Houpáku, vyhlídky na Hřebenech, vodní nádrž Pilská, vyhlídka Praha a po sjezdu s ní kolem cyklohospůdky v Nepomuku. Vždy ti trasa vede skoro těsně kolem. Fakt je, že v kuse bych ten okruh asi nedal.

    0 0
  • jIrI___  

   Jak to v Brdech vypadá s převýšením a dá jezdit po nějakých „zpevněných“ cestách (rozbitý asfalt, šotolina, polňačky apod.)? Hledám nějaké místo na víkendovou cyklodovču, ale podmínky jsou přísné – nesmí být kopce, nesmí být moc terén a nesmí se jezdit po silnici mezi auty :D

   0 0
   • MlokCZ  

    Jezdivých tras (asfalt v různém stavu, slušná šotolina, široké slušné cesty) je v Brdech obrovské množství a vše bez aut (sem tam nějaké autu tam je, ale opravdu minimum, musí to být vždy někdo, kdo má klíče od závor, běžně se tam nesmí).

    Kopcovité jsou Brdy ale poměrně dost. Jezdivý přejezd ze Zadní Třebáně do Plzně, který má 110km má kolem 1800m nastoupáno a z toho z Dobřívu (tedy dojezd do Plzně už mimo Brdy) to ten poměr nastoupané/ujeté sníží (tedy ta část přes Brdy je o něco kopcovitější než vypadá z těch čísel).

    0 0
    • jIrI___  

     Právě kvůli těm autům a silnicím mě Brdy napadly jako první, po něčem se tam vojáci přepravovat museli :). Jinak s tou kopcovitostí jsi mě moc nepotěšil, zkusím něco naklikat na mapách a uvidíme. Dívat se na nějakou určitou část Brd nebo je to jedno (kratší vyjížďky, kolem 40 km)?

     0 0
     • MlokCZ  

      To je asi fuk. V každé části se najde nějaký kratší rovinatější úsek, ale vždy k němu musíš stejně vyjet a jakmile uděláš nějaký okruh, tak tam ty kopce vždy budou.

      Nicméně dobrým plánováním se dá vyjížďka se stejným cílem naplánovat s výrazně odlišným převýšením. Takže opravdu důkladně naplánovat trasu smysl má a výškové metry se dají často dost ušetřit.

      40km okruh půjde naplánovat ve všech částech. Blíž u Plzně se může startovat třeba od grilu Míšov, kde máš hned i slušné posezení s jídlem.

      Nebo z Jinců, tam máš k dispozici na 40km obě části. Ale jsi dole a na obě strany to bude začínat hned pořádným kopcem. V tom je start na Míšově lepší.

      Start ze severní strany typu Strašice, Zaječov.je také možný, ale zase startuješ níže než z Míšova.

      Z druhé strany z Obecnice to samé, také je o něco níže než Míšov.

      Část blíž u Prahy znám o trochu méně, tu jezdím vždy jen při přejezdu do Plzně (nejčastěji ze zmíněné Zadní Třebáně). I když i tohle jsem jel už tak 20× různé varianty (častěji jezdivá bez pořádného terénu, ale i teréní zajímavá varianta je k mání, ta je ale už výrazně náročnější).

      0 0
      • zdenal8  

       Chce se vyhnout kopcům a ty ho pošleš že Zaječova hned na Hejlák

       0 0
       • MlokCZ  

        Kopcům se nevyhne nikde a rovnou mu píšu, že ze severní strany startuje níže, takže z toho snad každý dokáže pochopit, že bude muset začínat hned větším stoupáním.

        Ono i z Míšova, který je poměrně vysoko bude stejně startovat do kopce.

        I kdyby startoval z Nepomuku (ten u Rožmitálu p. T.), tak se kopcům nevyhne.

        A když by jel do části blíž u Prahy a startoval třeba v Halounech, tak tam bude mít hned na startu kopec o dost větší než Hejlák.

        Prostě pokud chce jezdit jen po rovině, tak to ať do Brd nejezdí vůbec.

        0 0
        • Staifus  

         No dle mě je relativně rovina jen okolo Padrťských rybníků, ale to je prd vyjížďka – Teslíny, rybníky, dozadu na zaniklou Zadní Záběhlou a pak horní cestou na pivo do Nepomuku a zpátky k rybníkům. To je dle mě jediné nekopcovité, kde jsem byl i s dětmi… Jakmile se sjede dál na Tři trubky, nebo se uhne někam za kopce, tak jsou to už kopce.

         0 0
   • plzakj  

    Jel bych spis do jiznich cech, nez do Brd.

    0 0
    • jIrI___  

     A nějaký tip na konkrétní místo? Kdyby tam existovala nějaká „uzavřená“ oblast bez silničního provozu, jako jsou ty Brdy, bylo by to úplně ideální :)

     0 0
     • plzakj  

      Bohuzel nemam. Mozna nekdo z mistnich. Ja jen jako Plzenak vim, ze, kdyz nechci do kopce, ze se mam Brdum vyhnout.

      Ono staci kouknout na vrstevnice na stezkach.

      0 0
     • Zbyněk  

      Tři roky zpátky jsme byli na dovolené poblíž Chlumu u Třeboně. Na jednu stranu Třeboňsko a absolutní rovina, na druhou stranu zvlněná krajina České Kanady. K tomu možnost koupání v nedalekých pískovnách. Větší koncentrace turistů jen v okolí Třeboně, jinak vcelku klid a provoz na silnicích vesměs slabý. Kvalita silnic nadprůměrná a co mě překvapilo, tak spousta lesáckých asfaltek měla luxusní koberec, že by se na nich dalo jezdit na bruslích. Nějaké terénní cesty a traily se taky najdou.

      0 0
     • AV  

      Horopisně Brdy končí na jihu až u Hvožďan a to už je u Blatenska. Silnice s dobrým povrchem (hranice krajů a do Stř. Čech. tankodrom), ale malým provozem.

      Takové „jako Třeboňsko“ ale takřka bez turistů.

      0 0
   • Hroch obojzhivelnyj  

    Okolo Neusiedlersee.

    Akorat lepsi az bude zrale vino a Sturm.

    0 0
    • jannk  

     no objet cele jezero je 120km (a na zapade par malo kopecku stejne je). Ale super i pro deti, na rovine si pripadaji po 100+km jako husti cyklisti.

     0 0
    • jIrI___  

     Na to už jsem se díval v nějakém jiném vlákně, Víno nepiju, takže nejsem omezený dobou návštěvy :) a paradoxně to mám blíž než Brdy. Ale zádrhel je v tom, že tam nemluví česky a musel bych to objetí rozfázovat na více dnů, tzn. už by to nebyl jen víkendový výlet.

     0 0
   • hawrda  

    Hradecké lesy,autokemp Stříbrný Rybník.

    http://www.bike-forum.cz/…/272475.html

    0 0
   • Martyss  

    Pokud se tam chceš dopravit vlakem, je dobrá varianta dojet lokálkou do Příkosic. Přes Trokavec se dostaneš nad Padrťské rybníky a odtud se už může různými cestami klesat do Strašic. Odtud se převalíš přes kopec do Holoubkova nebo Mýta na vlak. Případne cyklostezkou okolo řeky přes Dobřív až do Rokycany.

    Pokud se budeš dopravovat autem, tak je variant daleko více.

    0 0
  • onuce  

   Byl jste teď někdo ve Středních Brdech, Tok, Brda…? Jestli je tam ještě ledovka na cestách… Děkuji.

   0 0
   • h.mad  

    Takhle bylo v neděli:

    https://www.youtube.com/watch?…

    Od tý doby jenom mrzlo a včera připadlo pár cm, bude tam povětšinou prašan, led jenom na cestách kde je to uježděný od aut…

    0 0
    • onuce  

     Krása, děkuji. Tou cestičkou lesem takhle rychle… To bych nedal.

     0 0
    • mikš  

     pěkný,můj současně nejoblíbenější trail v brdech-od bunkru na dopadovce pod Tokem,okolo seníku, pod Kloboučkem a cíl u Octárny-celkem 3,6km adrenalinu.Už jsem tam 3 týdny nebyl,chřipka je svině+antibio­tika,někdy se musíme domluvit na vyjížďku,nejlépe i s Frantou,tátou tvýho kola :-)

     0 0
     • h.mad  

      A jezdíš i od seníku přes skalku směr Klobouček ? Byl jsem to projet a nebyla tam vidět stopa. A nad seníkem se dá jet pár metrů srnčích stezek. Když pojedeš dneska uvidíš mojí stopu :-)

      0 0
    • Georgebrdy  

     Tak jsem si říkal kdo mne zase předběhl. Jel jsem pár minut po tobě dle stop kola a psa.Jindy mne zase předběhne mikš. Na Toku pouze dva osamocení turisti a slunečno. Možná se někdy všichni potkáme. Pak jsi ještě jel podél kanálu(strouhy) k Octárně .Zítra tam jedu znovu.

     0 0
  • mikš  

   h.mad prosim tě kde je ta skalka na tomto videu v čese 1,50–2,38?… https://www.youtube.com/watch?…

   0 0
   • h.mad  

    Cca tady: https://mapy.cz/turisticka?…

    ale není to moc ježděný a tudíž je to sotva vidět.

    0 0
   • Sinpa  

    To ten jezevec vydrží celou cestu? :-)

    0 0
    • h.mad  

     Jezevce už neberu, mám černýho voříška z útulku a to je vytrvalec. Ikdyž minule za mnou jezevčík zdrhnul a běželi se mnou oba, cca 22km a v klidu oba :-)

     Ale minulej rok na jaře jsem ho vzal na kratší čundr na Plešivec, 20km tam a druhej ten zpátky a to byl ospalej 2 dny. Nebyl mu ani rok ještě :-) https://vimeo.com/210325229

     Začal jsem venčit i synátora: https://vimeo.com/255274350

     0 0
     • Georgebrdy  

      Ahoj, když jseš z toho Bečánova a téma psi. Poslední barák na červené před vjezdem do prostoru po pravé straně tuším č.p. 202, skoro pokaždé odtamtud na mne vyběhl pes, ale menší rasy, ty jsem vždycky ignoroval. Minulý víkend vyběhlo něco většího, nějaký větší voříšek , no ucejtil jsem jak se jeho zuby svezly na patě pravé tretry. Běhal zleva doprava jak magor. Jak se rychle objevil, tak zase rychle zmizel. Jsem sám, nebo ňafe i na ostatní bikery??

      Jinak dnešní stav terénu. Jel jsem pouze kousek po Aliance na ní je sníh pouze uježděný. Ostatní lesem, traily, tam vše zmrzlé i to hnusné bahno. Velké louže na požární nahoře na Toku také led stále drží. Dole po poledni na 69 už to mlaskalo.

      0 0
      • h.mad  

       Poslední barák napravo, tam lítá kříženec Belgičáka/maliňáka ale pokaždý za plotem. Jezdim tudy většinou do prostoru a už ho nevnímám.

       Ten malej pes byl od domu předtim, takovej šedivej vořech – Terezka. Ještě tam měli minulej rok černýho slepýho vlčáka.

       Ale nikdy po mě nevystartoval pes na volno v Obecnici

       0 0
      • palomen  

       copak nemas peprak? uz pres rok moje standartni vybava …pouzil sem uz nekolikrat udrzis si od tela tyhle kokoty uz od dvou metru velmi spolehlive v neposledni rade mam usebe vzdycky nuz pouzivam ho sice na susenky ale nikdy nevis…az pojedes priste strikni mu do cumaku udelas to tak dvakrat pak az te uvidi priste bude zdrhat on…

       0 0
       • onuce  

        A jak ten pepřák vozíte? Myslím aby byl na kole rychle, a pouze jednou rukou, pohotově použitelný? Děkuji.

        0 0
        • h.mad  

         Asi do klipsu na pumpičku :-)

         Já ho zatím nepotřeboval

         0 0
         • onuce  

          To vůbec není špatný… Jen aby pasoval a byl dobře k nahmátnutí, pokud bude těsně u lahve… dlouho již ale pasu po nějakém držáku na krk vidlice…

          0 0
        • palomen  

         peprak ma na sobe klip kterym ho mam pripnuty na ramennim popruhu batohu…postup je takovi.. jedu na kole a vidim psa navolno sahnu pro peprak otazka 5 vterin no a mam ho v ruce pripravenej a jedu dal a cekam co bude delat jakmile pes startuje tak strilim cirka do dvou metru a ver mi fuguje to skvele…ikdyz se primo netrefis pes da pokoj protoze zavetri tu latku a uz se zajima o neco jineho pripadne pak mas vic casu mu dat druhou davku to uz pelasi pryc…no a kdyz po ceste narazim na majitele tak mu striknu rovnou taky jednu davku…lidi sou nepoucitelny…sorry pisu bez hacku apd chvatam

         0 0
    • Smazaný účet  

     měli jsme dva. když s nim běháš od malička, tak se docela vytrénuje…a navíc jsou sveřepí…se nevzdá, i kdyby měl chcípnout…po takové větší zátěži s ním teda dva dny není řeč, jen žere a chrápe :-)

     0 0
   • h.mad  

    Překvapilo mě kolik stop ve sněhu je na spojovačce od divadla k malý dubovce, to je od tebe Mikši ? Jedna uhýbala těsně před přescesťákem :-) Ráno při světýlkách je nejlepší :-)

    Jinak lesáci se činili a je to jak po výbuchu, ale bude tam slušná vyhlídka na Podlesí

    0 0
    • mikš  

     od mně to není,jsem těsně po blbý chřipce a tři týdny jsem nejezdil,jestli bude slušný počasí,zkusil bych něco lehce o víkendu

     0 0
     • mikš  

      dneska tu byly ideální podmínky,trochu připadlo,o vespod led,takže zábavné svezení.Podle stop tu včera jeli dva cyklisti,někdo zdejší?

      0 0
      • onuce  

       Odkud to vsichni na Tok jezdite? Sic jsem ted opet nemohl, ale stejne me tam ledovka vadi. Stoupam, a zpet klesam, po ledovkovych cestach trinact kilometru z Dobriva. Hore jiz je to pak parada!

       0 0
      • Georgebrdy  

       jo,jo v sobotu taky super. Dle stop kola a pesana jel první Honza a pak já. Nahoře minimum stop od kol. Dřevěnka vhodná na běžky. Zbytek cest nevím jel jsem lesem. V Obecnici na hřišti nějaká merenda.

       0 0
       • mikš  

        tak jsem byl na stejném místě i dnes ráno,počasí ale jiné,mínus pět a skoro jasno,svezení parádní.

        0 0
       • h.mad  

        To musel bejt někdo jinej se psem, tenhle víkend jsem vyrazil za sněhem, maj 120cm na hřebeni :-)

        A mladej potřebuje taky natrénovat něco :-)

        0 0
  • meris  

   Půl století jen chátral, nyní nabízí český důl adrenalinový zážitek

   Deset let trvalo hrstce nadšenců zabezpečit historický důl v Česku u Mníšku pod Brdy natolik, aby se na dobovou raritu mohla podívat veřejnost. Labyrint chodeb, kde se až do roku 1966 těžily železné rudy, zavede návštěvníky dolem Skalka až 150 metrů pod zemský povrch.

   https://www.novinky.cz/…zazitek.html

   0 0
  • h.mad  

   Občas se tu objeví informace o výšce sněhu a stavu včetně teplot:

   http://www.brdskelisty.cz/…a-stopa.html

   0 0
  • onuce  

   Jak to prosím teď vypadá ve Středních Brdech? Není tam ledovka na silnicích v horních partiích, jako Alianka a tak? Děkuji.

   0 0
  • Jirka24x  

   Jsem četl prdy na kole ..

   0 0
   • onuce  

    Ne, zde se neřeší střevní potíže. Aktuálně řeším možné potíže s ledovkou. Je tam? Musím na Tok stoupat z Dobříva po silničkách, a s ledem je to bez poesie.

    0 0
  • onuce  

   Byl teď někdo prosím v Brdech? Já jen, zda tam není ledovka na cestách typu Alianka… Děkuji.

   0 0
   • mikš  

    je

    0 0
   • jannk  

    Byl jsem tam v sobotu a na MTB pohoda, nejake zmrazky, ale ani jednou jsem sebou nesekl – i na Studenem, Pisku (ok, ten je asfaltovy) nebo Plesivci bylo vice hliny a blata nez snehu.

    0 0
    • onuce  

     Děkuji vám! Byl jsem raděj nakonec mezi ghettem Dobřany a Kaznějovem. I tam nad pětset metrů byl v lese sníh a zledovatělé cesty.

     0 0
  • Staifus  

   Chtěl bych teď o velikonocích vyjet směr Brdy. Jezdím Strašice – zámeček – nahoru na Pilskou nádrž a pak dolů kolem Prahy – Nepomuk na Padrťské rybníky a zpátky kolem bahen na Strašice. Jezdím především silnice a letos prvně na CX. Netušíte někdo jestli budou silnice suché? Nerad bych se někde zasekl na sněhu nebo ledu…

   0 0
   • jannk  

    suche urcite nebudou :)

    0 0
   • mikš  

    byl jsem v neděli okolo Prahy,Pilskýho,To­ku,na asfaltu hodně rozbředlýho sněhu a ledu,v hustějším lese umrznuto.

    viz: https://www.facebook.com/photo.php?…

    0 0
    • Staifus  

     tolik jsem nečekal,myslel jsem že bude vidět asfalt… místy v pangejtu sníh, ale takhle teda nee

     0 0
     • mikš  

      tohle je extrém okolo 800m/m na nezpevněné cestě,níže a po dnešním dešti to bude o velikonocích a na asfaltu v pohodě

      0 0
    • Staifus  

     tolik jsem nečekal,myslel jsem že bude vidět asfalt… místy v pangejtu sníh, ale takhle teda nee

     0 0
   • zdenal8  

    Sorry, ale máš CX a řešíš takovéhle věci? To sis mohl nechat jenom silnici. Na suchý asfalt nepotřebuješ CX.

    0 0
    • Staifus  

     :-) zatim se s ní seznamuju a vyloženě sníh a led bych nemusel. Nemusí bejt suchá, může bejt i trochu mokrá :-) Šlo mi o to, abych v půlce cesty nezůstal viset ve sněhu…Takhle to bylo v březnu 2016 a to jsem začínal s Favoritem. Sníh jen hodně nahoře na jednom 200m úseku

     0 0
  • jirka766  

   Ahoj, chceme jet na výlet do Brd.

   Jak je to s bezpečností vstupu ?

   Například zde – vrch Houpák v dopadové ploše Jordán. Může se tam pohybovat aspoň po těch cestách mezi řopíky nebo jenom po vyznačených turistických cestách okolo?

   https://mapy.cz/turisticka

   0 0
   • Guxx  

    ta mapa se moc nepovedla:-)

    0 0
   • Youda  

    Nevím jaká jsou přesně pravidla ale kde je cesta tam asi není problém jet na kole (asi kromě posádkového cvičiště Jince) viz. Houpák

    0 0
   • vt  

    Je to v pohode, bez obav.

    0 0
    • jannk  

     mimochodem – neslibovali pred par lety, ze vsechny uzavrene plochy taky vycisti a zpristupni? Minimalne u Padrte jsem si o tom dost jisty – ted uz to zjevne nemaji v planu :(

     Podobne Tok – oficialne se tam asi nebude moc nikdy …

     0 0
     • Smazaný účet  

      V Bosne je odminovana sotva pulka…a jak je to dlouho od valky? Pokud to ma byt poradne, trva to dlouho a stoji to raketu…Nebo ty bys chtel poslat oficialne turisty do mist, kde hrozi nevybuchla munice?

      0 0
     • Žulda  

      Předloni cestou na Tok bylo zavřeno dost oblastí a čistili to tam.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

       JJ, predloni v srpnu neco likvidovali odpalenim v bunkru na Dlouhem vrchu vedle Jordanu, a vedle byly poskladane kusy obycejneho bezpecneho srotu. Jsme tam byli v rozmezi asi 3 dnu a mezitim bylo videt ze tam neco bouchali.

       0 0
  • Smazaný účet  

   hoj

   mám stručnou otásku

   na mapy.cz je podél jihovýchodní strany Klondajku (asi zvenku) malovaná „cesta“ – zkoušel to někdo? je to bikovatelné? (nemyslím TZ, ale fakt kolem plotu)

   0 0
   • Booker  

    Víceméně se to celkem dá…

    0 0
   • TomasC  

    Dá se to, je tam dokonce myslím Strava segment :-). Je to těsně u plotu, někde z něj už padají panely.

    Pozor je tam ještě jedna pěšina a ta už se dá podstatně hůř, je celou dobu v prudkým svahu. Pozná se tak, že není těsně u plotu :-)

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.