• TomT

    Zdravím, rozhoduji se mezi těmito botami:

    SH-M240

    http://www.kupkolo.cz/…h-m240_z749/

    SH-XC60

    http://www.kupkolo.cz/…erna_z91005/

    Použití: hlavně XC závody, maratony..

    Ty SH-M240 jsou o něco dražší, myslíte že se vyplatí nebo rozdíl nebude tolik znatelný?

    0 0
    • celevra  

      to samé dilema sem taky řešil.. Na konec sem si vybral sh-m240, zítra si pro ně du, hlavní výhodu vidim v tvarování na nohu-custom fit a ikdyž sem je měl v ruce, tak mi 240 přišli kvalitněji zpracovaný, u xc60 se mi nezamlouvalo, že sou dost leský a svršek neni tak propracovanej, každopádně u obou bot neuděláš chybu :)

      0 0
    • Forester  

      zkusím obnovit téma. rozpadají se mi tretry Shimano SH-M180 a začíním hledat adekvátní náhradu. Se Shimanem jsem spokojený, takže to bude opět Shimano. Omezení je cena, více jak 3000 se mi dávat nechce.

      Ve výběru jsou:

      SH-M230

      a

      SH-XC60

      Vozíte někdo a můžete přidat zkušenosti? Chápu to tak, že 230 jsou vyzkoušená klasika, kdežto XC60 jsou letošní novinka.

      Zatím to vidím na ty 230.

      0 0
      • Forester  

        nikdo nic?

        0 0
        • TomT  

          Mám SH-M240, budou asi dost podobný těm 230 a jsem spokojenej, mam je teda jenom chvíli (cca od začátku sezony). Ale jsou takový pěkně bytelný, i pohodlný..Za mě super:)

          0 0
      • JakeF  

        XC60 teď chvíli vozím a celkem spokojenost. Jak už tu padlo, mají trochu lesklejší povrch, ale zase se díky tomu snadno čistí. Druhá věc, co mi lehce vadí je to, že pokud nejsou moc utažený, tak se občas posunuje jazyk. Je fakt, že jsem s tím měl problémy hlavně na XC když se muselo běhat, při ježdění to je celkem v pohodě, když jsou utažený. Ale stejně uvažuju nějak spojit jazyk s prostřední páskou, holt ten lesklej povrch klouže.

        0 0
        • Forester  

          Mam na vas dotaz. Objednal jsem ty XC 60 z Kupkola. Dosli, to je OK. Ale nejsou tam kufry ani nahradni koliky a pritom v navodu jsou 1× zaslepky + 2 velikosti koliku? S Kupkolem mam jen dobre zkusenosti, ale toto me trochu rozhodilo. Minimalne kufry jsem mel u novych treter vzdy (Shimano a Specialized).

          Je to tak vzdy nebo mam smulu?

          0 0
          • JakeF  

            Kufry jsi měl u treter? Není to trochu divný, když výrobci pedálů používaj různý kufry? Look, Shimano, Crankbrothers, každý mají jiný… To jsi ke tretrám dostal všechny? Já je teda vždycky měl k pedálům.

            Jinak na kupkolu vidím „možnost upnutí kolíků“, ne že by byly v balení. Taky jsem je tam neměl, počítám, že to bude v tom, že je tam nedávaj už u Shimana.

            0 0
            • jIrI___  

              „Minimalne kufry jsem mel u novych treter vzdy (Shimano a Specialized).“

              Dle mne jsi napsal blbost. Jak má výrobce treter vědět, jaké pedály jezdíš? Kufry bývají vždy k pedálům, ne tretrám.

              edit: špatně zařazeno

              0 0
            • Forester  

              jasně, napsal jsem blbost. ty kufry jsou fakt nesmysl. Kupkolo, omlouvám se.

              co se kolíků týče, našel jsem krabici pouze od Specialized a tam náhradní kolíky jsou .. ale to je nepodstatné.

              už jsem nové tretry vyzkoušel, mám na nich kolem 60km (dvě vyjížďky), spíše lehčí terén a přesuny po silnici.

              co se designu týče, není to úplně dle mého gusta. jsou hodně zářivý (na fotce to tak nevypadá). přezka mi přijde maličko fórová, ale je to asi jen zdání.

              při jízdě v porovnání se Shimano SH-180 (8 let starý) jsou výrazně pevnější. dá se to dobře poznat při pohodově jízdě po silnici. bota se ani nehne, vše jde do pedálů. i když SH180 taky nejsou žádný ořezávátka, tak proti těmto jsou to měkoty. při delším kopci s dupání naplno je ta tvrdost místy až nepříjemná, nedokážu to popsat, jen chodidla pálily :-), ale to se určitě poddá.

              takže zatím spokojenost, uvidím, až budou mít aspoň tisícovku, co budu říkat :-)

              0 0
              • Forester  

                tak už mají pár stovek kilometrů a za mě pořád OK. barvu jsem přestal řešit, stejně to nezměním.

                Hodně se mi líbí to přesazení pásků se sucháčema. Dobře se do nich leze a vystupuju a pevně to drží. Přezka, ač vypadá trochu fórově, tak drží dobře. Taky se mi zdají pohodlnější a přeci pevnější než předchozí SH-180. Dopřál jsem jim i nové pedály (540), tak uvidím, jak se budou kamarádit (v návodu se píše, že nejlépe si rozumí s novými XT pedály :-).

                0 0
                • Forester  

                  tak po delší době krátké zhodnocení.

                  O víkendu jsem tretry zazimoval a výtáhl podzimní model Specialized Defroster. Před zazimováním jsem ty XC 60 trochu ošetřil. Co mě překvapilo, tak bylo relativně velké opotřebení podrážky a celkově vypadaly, jak původní SH-180 po několika letech. Místy jsou potrhané a ošoupané. Najeto něco přes 1000km a žádná velká divočina.

                  To mě fakt překvapilo. Předpokládám, že 7 let jak ty předchozí asi nevydrží.

                  Jako klad hodnotím, že se dají relativně snadno umýt (ten lekslý povrch).

                  Funkčně jsou OK, výrazně lepší než model SH-180, ale výdrž bude zcela jistě menší.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Souhlas, taky mě ta životnost podrážky a vůbec materiálů dost nepříjemně překvapila. Je fakt, že je moc nešetřím, ale Shimana jsem měl za celkem držáky. No, holt si během příští sezóny asi udělám radost a pořídím červený Sidi :).

                    0 0
                    • Forester  

                      no, já spíš do zásoby :-) koupím ty 240. To jsou ještě poctivý držáky. jinak jsem s nima spokojenej, to jo, ale ta výdrž !

                      0 0
                    • Hnoj  

                      Shimano byly peckový držáky do řady M310, M230 a pod. Ty novější jsou podobnej fancy-shit jako SIDI :-( (tj. měkký svršek, nepříliš odolný podrážky…). Moje M300 jsou z půlky ušitý z nějakýho kovovýho vlákna a spol, po 5letech (2 roky velice aktivního používání a teď už jen rekreačně) vypadaj furt jako nový…

                      0 0
                      • Forester  

                        poučení pro příště :-(

                        kdyby mě nevylezly malíčky z těch 180, tak OK. Po sedmi letech ale už měly nárok na odpočinek. Myslím, že vydrží tak ještě dva roky a XC 60 budou mrtvý. snad pak ještě půjdou sehnat ty 230 (240).

                        nedávno jsem ty 180 viděl u nás v jednou shopu, ale chtěl za ně stejnou cenu, za kterou jsem je kupoval v roce 2005 (cca 3500Kč). jsem mu říkal, za půlku beru, jinak sorry.

                        0 0
                      • JakeF  

                        No, jenže rozdíl je v tom, že u Sidi tu podrážku můžeš vyměnit… Sice za cenu základních turistickejch treter, ale můžeš. A svršek by celkem držet měl, takže ve výsledku by to ani nemuselo být o tolik dražší, kdyby se je povedlo sehnat za rozumnou cenu…

                        Btw, došel ti mail?

                        0 0
                      • tonik666  

                        Tak jsem to hodil cvičně do googlu a 43 a 46 by ještě byly

                        0 0
    • Milvus888  

      hmm za tak hnusné boty bych nedal ani 1500 :)

      0 0
    • Forester  

      Trochu to oživím.

      Rozpadli se mi tretry Shimano SH-XC 60 a hledám nějakou adekvátní náhradu. Chtěl bych zůstat u Shimana, cenová hladina do 4 tis. Koukal jsem na SH-XC501 / 701. Je to dobrá volba?

      0 0
      • Jirka63  

        Na tohle sice neodpovím, ale pro ty které by to inspirovalo. Kdo má širší nohu a vyšší nárt, tak se botům od Shimana vyhnout.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.