• zafik

    Koupil jsem si tretry Shimano SH-M088 a mam trochu dilema s velikosti.

    Koupil jsem si o cislo vetsi botu, nez nosim normalni boty. Podle tabulky Shimano je velikost 44 cca o 9mm delsi, nez mam chodidlo. Pokud nohy nezatezuju, mam v botech vepredu misto a v pohode hejbu s prstama. Jakmile se vsak postavim a chodim, tak me zacne tlacit palec predevsim shora.

    Jsou to me prvni botky na kolo, tak nevim, jestli to na kole nebude v pohode nebo ne. Je to tou mirne zahnout spickou.

    Mam radeji boty vratit a koupit velikost 45? Zkousel jsem 45 a jsou vsak uz na muj vkus sirsi, nez potrebuju.

    Velikosti

    Bezna obuv: 43

    Koupena tretra Shimano: 44

    0 0
    • Smazaný účet  

      Nehty ostříhaný máš? ;)

      0 0
    • pazda  

      Mam je taky. Normalni velikost boty mam 44, ale Shimana jsem musel vzit 46 jinak me tlacily do palce. Tak to vypada, ze dve velikosti + jsou u Shimana celkem normalni.

      0 0
      • zafik  

        A neplanda ti v tom noha? Prijde mi, ze v tom cisle navic je uz dost velkej rozdil

        0 0
        • bernie  

          Já mám 44 SH R088 a tretry mi na noze sedí pohodlně díky páskům a mít ve špičce trochu tělocvičnu pro prsty v tak osvěžujícím počasí jako bylo dnes ráno – k nezaplacení :)

          O číslo větší akorát /pro mě. Asi ti narostl velikej palec :)

          0 0
      • Spathodus  

        Mám to naprosto stejně. Normální boty 44, někdy i 43 a Shimana ty m088 jsem musel vzít 46. Zkoušel jsem ještě model xc30 a tam mi byli 46 volnější. Ty m088 ale sedí super.

        0 0
    • Lord_de_Wolf  

      Mám ty samé, ale v 47ce… Civilní boty nosím ve velikostech: Baťa – 45, Adidas 46 (46 2/3) (nic jiného nekupuju :-D). Prostě aby vnitřek měl okolo 29,5 cm… Tzn. když porovnám číslování Baťa vs. Shimano jsem taky na rozdílu o hodnotě 2. Jinak mi sedí jak papučky. Na moje hobby ježdění ideálka.

      0 0
      • zafik  

        Mam delku nohy po palec 26,9cm :] Tzn. ze mam mit centak volno, ale realne to mam volne jen kdyz sedim. Asi se noha moc rozplacne ci co :) Velikost 44 Shimano je 27,8cm a 45 odpovida 28,5 cm.

        0 0
      • romanholy  

        Mám to úplně stejně, rozdíl ve velikostech 2 čísla. U mě konkrétně 45 / 47. Na jízdu i chůzi perfektní.

        0 0
    • pee.tr  

      Mám 087 a taky mi od koupení divně sedí. Ve špičce mám příliš místa, ale kdybych neměl, tlačily by mě shora do palce. Nedávno jsem ovšem zkoušel spešly a tentýž problém. Také s tou nahoru zahnutou špičkou dva roky trochu bojuju, hlavně v zimě mě díky tomu zebou prsty.

      0 0
    • plastic boy  

      Mohly by pomoct jine vlozky, resil jsem podobny problem v inlajnech a pomohlo sestrihani vlozky u prstu. Jinak souhlasim shimano jsou debilne uzke a sirsi provedeni je jen u nekterych modelu.

      0 0
    • Snake1194  

      Koupil jsi ne o číslo, ale jen o půl větší. Proto tlačí. Normálně nosím velikost 45 a tyhle tretry mám velikost 47 a jsou akorát.

      0 0
      • immortals  

        nosím bežne 43 topánky a Shimano tretry musím mať 45, 44 sú tesné

        0 0
        • Logos  

          mam 88ky a puvodne jsem objednaval taky 47 protoze normalne nosim 46… no a ted uz mam na ceste vymenene 49ky a bojim jestli nebudu potrebovat 50ky :D

          0 0
    • TheMarra  

      Mám nohu 43 a 44 padly jak ulité…Zezačátku jsem trošku cítil vepředu na prstech tlak (mám širší nohu), ale už je to cajk…Ale zkoušel jsem třeba i jiný model taky Shimano a zase 44 a byly mi velké :D Tak nevím :D :D

      0 0
    • Chett  

      když už tady řešíte tretry, mám otázku. chtěl bych si koupit tretry a chtěl bych je využívat jak na silnici, tak do terénu a rovněž bych chtěl mít zpevněnou nohu ne tak jako v cykloturistic­kých. a s cenou kolem 1200. myslíte, že je dobrý nápad koupit silniční a do terénu na ně natáhnout nhávleky aby se nezasraly od bahna?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.