• soad224

    Zdravím, čo hovoríte na tento bike?

    http://www.merida.sk/…NE-TFS-300-D

    mám ho možnosť kúpiť za 670 eur. Budem rád za každý názor, zobral by som ho o veľkosti rámu 23palcov.

    0 0
    • šlapatko  

      Je to základní 29ka.Ideální by bylo přidat nějaké penízky, slušnější vidlice atd.Kolik měří a vážíš?

      0 0
      • soad224  

        202 cm, 110 kg

        viem aj o takomto niečom, ale tie majú iba 26 palcové, ale zasa lepšia výbava podla mňa

        http://www.kubicasport.eu/…–super-cena

        0 0
        • šlapatko  

          S tvou výškou a vahou vezmi určitě kolo se vzduchovou vidlicí.Radil bych ti 29ku na tvou výšku.Mrkni se na stránky www.racebike.cz. Model 29 crr base, slušné kolo co ti chvíli vydrží.Je teda dražší.

          0 0
          • soad224  

            ten čo si mi odporúčil, je podobný ako ten 26palcový haibike za 600 eur po zlave čo sa týka výbavy, neviem prečo robia také veľké rozdiely v tých cenách šak 29palcové bicykle nie je až taká strašná novinka

            0 0
            • šlapatko  

              To máš pravdu, ale je to tak.29 jsou trend a proto jsou dražší.Taky 29ku jezdím.

              0 0
              • soad224  

                strašné toto, neviem čo spravím veru, čo myslíš koľko by mohla tá vidlica čo má merida vydržať, keď jazdím tak tri krát v týždni.

                0 0
                • šlapatko  

                  Nejde to říct obecně.Vidlice je chabé konstrukce a často mívá vakl už jako nová.U rámu velikosti 23, by měla být i tuhá pružina tak by vidlice mohla i slušně chodit.Jde o to co jezdíš a jak jsi náročný.

                  Vzduchová vidlice má výhodu v snadném doladění na váhu.Vezmeš pumpičku a dofoukáš.Pružina sedne, nebo nesedne:-( Na meridě má vidlice vnitřní průměr nohou 28mm, vzduchové mají většinou 32mm.Větší tuhost.

                  Dále se dá řešit na vidlici pevná osa atd.To už jsme ale daleko.

                  Jestli jsem napsal nějakou blbost, tak mě opravte.Píšu jen tak z hlavy:-)

                  0 0
                  • nox159  

                    pokud: má vidlice vnitřní průměr nohou 28mm = prumer vnitrnich noh je 28mm

                    tak si myslim ze nemas pravdu…

                    edit: divam se znova a uz si nejsem tak jisty :D

                    0 0
                    • šlapatko  

                      Co je špatně na 28mm?

                      0 0
                      • nox159  

                        nekde jsem zahlidl ze je to 30mm ale pak jsem se dival a trochu jina vidla :D

                        proto jsem dopsal co jsem dopsal :)

                        0 0
                        • šlapatko  

                          Jasně, 28–30 to je jedno.Pro chlapa 100kg+ radši vzduchovku a nejlépe pevnou osu.Mi se RB líbí.Je za ty peníze docela vyvážené.Samo že by šlo sehnat i něco jiného, nebo poskládat.Ale tohle myslím zakladatel nechce slyšet a nejraději by zakoupil hotovku.

                          0 0
                          • nox159  

                            s tim co jsi napsal souhlasim az na to ze se mi RB nelibi ale to je osobni…

                            jinak merida vyjde na 20k pred mesicem byla za cca 17–18 jestli se nepletu RB stoji 25… pokud je to pro nej velky rozdil coz muze byt tak to ze by to pro nej bylo lepsi je sice pekne ale asi na to nema… tzn chce kolo kolem 20k tak je blbost mu radit kolo za 25k… ( neni to vlastne blbost ale nepomuze mu to…)

                            ale to je bezne kdyby chtel kolo za 30 tak se mu bude radit kolo za 35–40k :D BF standart

                            0 0
        • Azmir  

          Omg další co tu dělá reklamu cykloněmčíkovi, bacha ať to nevidí majkee.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.