Author instinct 29 2011 vs Big Nine TFS 900-D 2012

17 nepřečtených
  • porubak

    ahoj,

    potřebuji se rozhodnout při nákupu mezi těmito koly:

    http://www.merida-bike.cz/…s-900-d-2012

    http://www.author.cz/…stinct-29–4/

    Cena by byla téměř shodná, proto na ní se nedívám. Jde mi spíše o kvalitativní srovnání.

    Děkuji za odpověď

    Anketa: Které kolo je výhodnější co do výbavy?

    0 0
    • Necris  

      Instink nebude vážit 12,9 Kg ve velikosti 19" ani náhodou. Měl jsem ho v ruce. Dexter má mít 14,7 Kg v nějaké velikosti, v 21" měl přes 16, několikrát váženo. To jen tak postuji osobní zkušenost s Authorem.

      0 0
      • šlapatko  

        Tohle není značkou, ale výbavou.Proto je lepší něco postavit.Koupit levnější rám + vidlici.Kola se dají zbastlit taky levně, naházet na to SLX a je hotovo.

        0 0
    • šlapatko  

      Z těchto dvou author.Osobně bych skládal.Svoje mám za cca 30000kč a proti té meridě je jinde.

      0 0
      • porubak  

        dík za hlasování, já bych mohl mít spíše za cenu toho Authora. Sám na skládání nemám čas ani znalosti.

        0 0
        • Bafoon  

          za cca500kč+ ti to tady složí kdekdo ;-)

          0 0
          • porubak  

            ok, najde se nějaký „skladatel“ z Ostravy nebo F-M?

            0 0
      • Necris  

        Mě to taky přijde fajn. Na těch kolech přeci nejsou žádné custom made, těžko sehnatelné komponenty. Když koupím rám a ostatní díly dokoupít a smontuji sám, musí to přece vyjít levněji ;)

        0 0
        • Azmir  

          Pokud nenakupuješ za velkoobchodní ceny tak tě to rozhodně levněji nevyjde.

          0 0
          • šlapatko  

            Je to jak píšeš.Jsou tady na BF lidé co se pustí do stavby za cca 20000kč a s výsledku padám na hubu.

            0 0
    • porubak  

      Na sebe bych kupoval velikost rámu 21.

      0 0
      • šlapatko  

        Na authoru jsem nenašel nic co by se mělo rychle ******.Tady ti většinou každý bude cpát kola vyšších tříd.Na to naše domáci bajkování postačí:-)

        0 0
        • porubak  

          Právě, nepotřebuji žádné super dělo. Spíše něco na takovéto „domácí“ ježdění. Nejsem žádný ultra-hyper-extra-biker

          0 0
          • makimaki  

            Mám Instincta 2010 a pár věcí jsem měnil – gripy, kazetu, řetěz, prasklé kliky, sedlo – takže mimo klik spotřební materiál. Vidlice je jen 80 mm, ale mě to nevadí a pro ploužení po cestách není potřeba víc, i když na Rebě to zvýšení na 100mm jde. U tohoto Instincta bych vyměnil sedlo za nějaké WTB nebo Fizik, jinak celkem vyrovnaná sestava.

            0 0
            • šlapatko  

              Rozmlátit jde všechno.Nevím co ti prasklo na klikách.Řetěz je spotřebák a kazetu jsis nejspíš podělal sám.Na zimáku mám obyč deore a točím na ní pátý řetěz.Jeden mi vydrží cca 1500km.

              0 0
              • makimaki  

                Na klikách praskla osa v drážkování (FSA Comet) – to se může stát a po reklamaci jsou zas na jiném kole. Sedlo jsem měnil z Nisene na Vigo, WTB je zvyk. Kazetu 11–32 jsem změnil na 11–34. Abych pravdu řekl, tak nic podstatnýho se na tom kole nepokazilo a ani nerozmlátilo. Ten řetez mě vydrží obdobně, to není nic mimo normál, spíš průměr a na zimáku kór, tam se snad ani řetěz nemění.

                0 0
                • šlapatko  

                  Vše jsi vyměnil, já jen myslel že komponenty nevydržely.

                  0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce