• xshreck

    Zdravím, právě mi došly baterky TrustFire 2400.

    K nim mám nabíječku http://www.dealextreme.com/…40v-ac-13820

    http://www.zelenelasery.cz/… – tady jsem si přečetl, že bych každý článek měl nabít samostatně.

    Neřešil to někdo? Mám šoupnout do nabíječky oba články, nebo je dát po jendom? A taky na jak dlouho, nevím jestli se nemají nabíjet např 12h jako některé články. Díky

    0 0
    • oddie  

      Vždyť se v té nabíječce nabíjí každý článek samostatně…

      0 0
    • Vilém  

      Je to uplne jedno, bud tam dej jeden, nebo dva, jak chces. Clanky to nabiji nezavisle na sobe.

      Nabiti je pomerne rychle, z total vybiteho stavu tak 2–3 hodky, ale zmereny to nemam.

      0 0
      • xshreck  

        a když světlo dýl nepoužíváte, vytahujete baterky? :)

        0 0
        • Martin  

          nee. měl bych? :)

          0 0
          • xshreck  

            no, jestli tam pak není přece jen nějaká ztráta a potom větší samovybíjení :D proto se ptám :P

            0 0
            • Vilém  

              Lionky netrpi temer zadnym samovybijenim.

              Z nabijecky je dobre je vyndat baterky radsi co nejdriv po nabiti, i kdyz nejakou hodinu tam vydrzi.

              0 0
              • Martin  

                já přijdu z venku, hodím nabíjet baterky přes noc, ráno je vyndám… předpokládám, že jim tak moc neubližuju

                přes den je nenechávám, snažím se je odpojit co nejdřív to jde

                0 0
                • Smazaný účet  

                  No zalezi jestli ta tvoje nabijecka neprebiji. Precejenom je to taky cina. Mi nabije clanek na 4.15V a tam uz napeti zustane, tkaze myslim ze vpohode. Ale i tak mam tyhle cinske veci vetsinou napojene na casovou zasuvku na ktere nakroutim at se treba po dvou hodinach vypne.

                  0 0
                  • Martin  

                    o časové zásufce taky uvažuju, na to nabíjení bude celkem dobrá :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jj, docela fajna hovadina. jeste jsou modely ktere i meri proslou el. energii, coz se docela hodi pro analyzu zroutu v domacnosti. Planuju to koupit a ze zvedavosti pichnout pred telku…

                      0 0
                      • kyl  

                        Zrovna mám jednu napojenou a momentálně ukazuje spotřebu kompu+ monitor a modem 156W.

                        0 0
                  • pepino  

                    Nabíječka, levná, skoro určitě přebíjí, hlídat si to má článek (protected).

                    0 0
                • jIrI___  

                  Taky tak. Ale pro jistotu nabíječku vždycky vložím do pevně uzavíratelné krabičky z 4 mm plechu, která je obložená tepelně izolační fólií :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Pepko tu nekde psal ze neni az takovy problem s nabijenim, ale ze se ten aku poskodi a pri vybijeni (=vetsi proudy) muze pak bouchnout. Coz je vetsi pruser vzhledem k umisteni svetla na kole…(riditka, helmut)

                    0 0
                    • xshreck  

                      má to takovou sílu, že to roztrhne i tělo např aurory? nebo jí jen vyletí čudl zezadu a sklíčko zepředu :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        nevim..ale kdyz vezmes clanek a poradne s nim mrdnes o zem nebo do nej jebnes kladivem, udela docela peklo:)

                        0 0
                        • madcat  

                          Zkoušel někdo? Nebo nějaký video na tytrubka?

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            video najdes, ja popravil jenom nejaky ten aku z mobilu a musim rict, ze chytnul. Jinak 18650 clanky se pouziaj i v noteboocich-tot inspirace pro hledani:)

                            0 0
                            • Vilém  

                              Na youtube je toho opravdu dost. Dokaze to pekny veci, uplne jsem cumel.

                              0 0
                              • pepino  

                                Jo, hlavnš s popisama typu

                                Two lithium ion batteries exploding due to overcharging. This isn't to show that lithium batteries are unsafe. I just got bored and decided to blow up a couple cells from an unused battery I had lying around by removing their circuit protection. Explosions are a lot of fun.

                                Když sežereš tubu acylpyrinu taky to není pěkná smrt:)

                                0 0
                    • Cryzyy  

                      problem muze nastat pri jakemkoliv pouzivani clanku a jde o to, ze dojde k poskozeni vnitrku clanku a zacne se uvolnovat plyn, kterej clanek roztrhne, popripade zacne horet http://www.youtube.com/watch…

                      To je takova horsi vlastnost li-xx clanku, ale pri mnozstvi clanku, ktere se pouzivaji ve vsem mozne se to obcas proste stane, ale vetsinou to bude mechanickym poskozenim, nebo skratem. Pokud ma clovek nabijecku, ktera clanky neprebiji a zachazi s nima nejak normalne, ma velkou snaci, ze se mu problem vyhne.

                      0 0
                  • Cryzyy  

                    tohodle reseni bych se trosku bal, protoze nektere nabijecky docela dost hreji a uzavrene se budou chladit hur…

                    0 0
                    • Martin  

                      hodí tam ventilátor :D

                      0 0
                    • jIrI___  

                      Tak samozřejmě jsou tam vypálené i větrací otvory umístěné tak, aby jimi mohl proudit vzduch i při vložené nabíječce. Myslel jsem na všechno :)

                      0 0
                • Vilém  

                  Me nabiji na 4,20 V, kdyz je vyndam hned po nabiti. Kdyz jsem je tam zapomnel treba pres noc, tak to vylezlo treba na 4,23–4,24V. Po tom, co jsem tu videl nejaky odkaz na vybouchle 18650 to radsi vyndavam.

                  0 0
                  • Martin  

                    no jo, pro zichr pořídím nějaký spínačky a budu to halt nabíjet max 4 hodiny

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      a kdzy budes v praci, pichni to manzelce nenapadne pred telku;)

                      0 0
                      • Martin  

                        nemůžu. nevedu ani manželku, ani telku :D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          tak sam sobe pred pocitac jako osobni trest za malo najetyych kilaku:D

                          0 0
                        • oddie  

                          Telka je docela na howno, ale manželka není tak úplně od věci, tam bych o nějakém pořízení zauvažoval ;)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            nebo alespoň betu přítelkyni :)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Kamaradku s benefity:) Nejlepe ne jenom jednu, ale jednu na chozeni za kulturou, jednu na bajkovani a jednu na obyc sukani:)

                              0 0
                              • oddie  

                                Na bajkování je lepší chlap ;)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  ale na sukacku na louce ne…

                                  0 0
                                  • oddie  

                                    Ta ale nestojí za to vláčet s sebou na kole ženskou a kvůli blbejm pár minutám se kvůli tomu omezovat celej den :P

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      to musis udelat jinaaak…vyjet rano na vyjizdu, na odpoledne si domluvit scuka na zahratce a pri navratu na to hupnout:)

                                      vlk se nazere a koza zustane cela:D

                                      0 0
                                      • oddie  

                                        Dík za radu, ale jak to udělat už tak nějak vím, za tu dobu, co jezdím na kole, po všech těch pokusech a omylech, ono to už přes 20 let ježdění bude ;)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Njnjn…ale ber to jako poselstvi mladsim:)

                                          0 0
                                          • oddie  

                                            Hele, v tom případě poselství mladším zní: pokud náhodou zakopnete o holku bajkerku, klidně ji berte, ale nijak takovou neshánějte, nestojí to za to, stejně se líp projedete sami a ten návrat k ní je pak o to lepší. Prostě není třeba dělat úplně všechno společně a kolo už vůbec ne (ještě víc nechápu kluky windsurfery, co děsně chtějí windsurferku, to je ještě větší extrém, tam ani nejezděj spolu).

                                            0 0
                          • Martin  

                            já mám momentálně vyhlášené výběrové řízení to, co manželce předchází, tak bych nerad předbíhal :D

                            0 0
          • Smazaný účet  

            Jaky je min. bezpecny napeti na 18605 pls?

            0 0
            • Georrge  

              elektroniky u 18650 odstavují většinou kolem 2,5V, takže to bude asi taková bezpečná hranice… možná ještě o nějakou desetinku míň. Taky to bude záležet na výrobci, a myslím že panasonic to v datasheetu bude mít uvedeno.

              0 0
              • Smazaný účet  

                aha..takze elektronika by to mela sama odstavit, to jsem nevedel. Dikes. Tak to se tim uz nebudu vubec zaobirat. Teda ono nejde ani tak o to, ze se poskodi ten clanek, ale ze bych byl nerad kdyby mi bouchnul do ksichtu…

                0 0
                • Georrge  

                  no ale musí to být chráněné baterie :) obyč tu elektroniku nemaj, a tedy se můžou zničit. Příliš vybitý akumulátor ale podle mě nevybuchne, pokud to teda nejsou šmejdy, ty vybuchujou kdy se jim zachce.

                  0 0
            • ovčák  

              jen pro „ilustraci“: http://www.ledmania.cz/…-akumulatory je tam vidět docela rozptyl hranice vybití

              0 0
    • royal  

      pro vsechny domaci stavece svetel, nabijecek a podobnejch zarizeni s 18650 aku – na DX konecne maj drzak ( sku.100999, sku.100997 a sku.100996 ).

      Bohuzel 2 a 3 -verze jsou seriovy, a navic podle nejakejch komentaru se tam moc nevlezou chraneny clanky, ale aspon neco.

      Takze konecne udelam druhou verzi Mintyboostu , ta prvni (s rezanejma drzakama AA baterek ) se mi moc nepovedla :-)

      0 0
      • oddie  

        To se dá přepájet, pokud je chceš řadit paralelně.

        0 0
    • česílko  

      Vyčerpávající info.zde-http://www.za­jic.cz/nablion/li­onfaq.htm#Co%20s%­20nov%C3%BDmi%20%C4%8Dl%­C3%A1nky

      0 0
    • Jimm22  

      Objednávám si beterie k této svítilně http://www.dealextreme.com/…-17670–90777

      a prosím o radu, máte někdo zkušenosti s těma li-on žlutýma 3600 mAh?

      http://www.dealextreme.com/…-17670–90777

      nebo vzít raději ty co tu doporučujete černo-červené trustfire a fialové ultrafire

      díky

      0 0
      • PatrikL  

        2× si dal odkaz na svetlo. Ale odkaz na tie aku ani netreba.

        „3600mAh“ = možno 3 alebo prinajlepšom 2 kúsky spolu budú mať tú kapacitu.

        Ak chceš aspoň nejakú kvalitu, tak pozri napríklad xtar 18700 2600mAh, na budgetlightfo­rum.com sa dajú kúpiť za 13.5 dolárov asi. Alebo teda trustfire flame, ak ide o jednoduchosť nákupu a cenu :D Alebo zobrať nejaké svetlo s lepším ovládačom a hodiť tam nechránené sanyo články… Ale aj nabíjačka by sa hodila lepšia potom.

        0 0
        • Jimm22  

          vzal jsem tyto trustfire

          http://www.dealextreme.com/…ck-blue-5790

          dal jsem si nejoblíbenějœí položky DX a vzal jsem ty první

          nabíječku mám za cca 6–7$, snad bude ok

          díky

          0 0
          • PatrikL  

            držím palce, popísaného toho tu bolo dosť :) Ja som mal tie modré z nie príliš podarenej várky, to bolo ale pred rokom, teraz to už bude hádam fajn.

            0 0
            • PatrikL  

              skôr som mal napísať „fajn“, lebo samozrejme sú aj o dosť lepšie možnosti v ponuke :)

              0 0
          • xshreck  

            http://www.dealextreme.com/…2-pack-20392

            já bral tyto, žádný problém. Na jednu baterku 8h při přeblikávání, většinu času low… a pořád to svítilo parádně. Druhá se strkala jen pro dobrý pocit

            Včera jsem jel po tmě cca 3h, předtím už byla jetá – teď je na napětí 3,75V. takže by posloužila dál.

            Nejmenší mod mám předělaný, dával jsem menší odpor.

            0 0
            • Jimm22  

              Četl jsem ty vlákna dva dny než jsem se v tom trochu zorientoval a vybral svetlo :)

              A zarazilo mě, že nikde tu na fóru se o těch 3600 aku nepíše.

              0 0
              • PatrikL  

                keď za rovnakú cenu je sanyo alebo za minimálny príplatok panasonic 2900mAh, kto by bral nejaké pochybné „3600mAh“? :)

                Nejaký test http://budgetlightforum.com/node/7697

                0 0
                • hrajem  

                  Odkud berete ty Sanya nebo Pana?

                  0 0
                  • PatrikL  

                    ak chránené sanyo, tak najvýhodnejšia ponuka je xtar 18700, myslím že to je 13,5 dolárov za 2ks. Ochrana pustí aj 5A, takže to utiahne snáď každé svetlo :) Objednať sa dajú cez mail, na budgetlightfo­rum.com je o tom založená téma.

                    Len ich veľkosť (dåžka a hrúbka) je dosť veľká, takže sa nezmestia všade.

                    Potom ak nechránené sanyo, tak tam je zase veľa možností – fajn cena a poštovné zdarma pri kúpe 3ks (alebo stačí prihodiť do košíka niečo iné lacné čo už má free shipping) je tu http://www.intl-outdoor.com/…y-p-135.html . Spolu s AMC driverom ide snáď o najlepšiu kombináciu, keďže článok má nízky vnútorný odpor (s ochranou majú o dosť vyšší vnútorný odpor) a po 3.0V veľmi dobrú kapacitu.

                    Panasonic 3100 – s ochranou aj bez ponúka tiež intl-outdoor, http://www.intl-outdoor.com/…y-p-213.html

                    http://www.intl-outdoor.com/…e-p-333.html

                    Už by mohli byť dostupné 3100-vky aj od xtar-u, len neviem aká je cena, na blf to niekde bolo napísané.

                    2900 s ochranou http://www.focalprice.com/…on_Grey.html

                    Plus ešte tieto panasonic/sanyo články sa nachádzajú v x iných aku, napríklad spark/aw/ck… Len tá cena je o dosť vyššia ako pri týchto „no name“

                    0 0
                    • oddie  

                      Když už jsi sem hodil ty linky, neodolal jsem a koupil si dva kousky těch Panasoniců 3100 s ochranou :) Dneska jsem zrovna dojížděl za tmy, je fajn mít slušné světlo.

                      0 0
              • Vilém  

                Protoze zadne 3600mAh neexistuji:)

                0 0
    • DZAJRO  

      Mám túto nabíjačku . A … z nej zadymilo a nefunguje. V čom mohol byť problém? Mohlo to byť tým, že som tam možno dal naopak baterky(plus na mínus)? V elektrike sa nevyznám, preto sa pýtam. Alebo odporučte nejakú kvalitnejšiu z DX na baterky 18650.

      0 0
      • PatrikL  

        je to znamenie aby si ju prestal používať a kúpil niečo lepšie :) A hej, hádzať tam naopak baterky nie je práve rozumné, takže nabudúce pozor.

        http://www.intl-outdoor.com/…y-p-243.html

        http://www.manafont.com/…18700-p-7247

        http://www.iled.sk/…verzal-p-896

        http://www.iled.sk/…ovinka-p-701

        alebo nejakú drahšiu trustfire z DX keď už tak miluješ ten obchod :D

        0 0
        • Georrge  

          trustfire z DX mám, na 4 baterie (4×500mA) a nabíjí nějak divně :( zaprvý hodně dlouho, dýl než by měla. No a to proto, protože výstupní proud dost kolísá, pravidelně cykluje třeba mezi 0,09A až do 0,2A (při napětí baterie cca.3,9V), zato moje druhá nabíječka soshine drží konstantní proud. Výstupní proud, který není žádná sláva, půl ampéru zvládne kde co, tedy dost kolísá a tím dochází k prodloužení doby nabíjení. Ani nevím jestli tohle pulzní nabíjení je zdravé pro baterie…

          0 0
        • Ricci  

          Tie nabijacky,ktore uvadzas,zvladaju prepolovanie na rozdiel od tej z DX?

          Mam uz 3,5 roka 2 spominane nabijacky z DX a su bez najmensich problemov,pre­polovat sa ich samozrejme nesnazim,mam oci.

          0 0
          • DZAJRO  

            Omyl sa stane. Takže objednám tú istú. Dík.

            0 0
          • PatrikL  

            neviem či zvládajú prepólovanie, to bola snáď požiadavka autora otázky? :)

            0 0
            • Ricci  

              Som myslel,ze sa tym odlisuju tie kvalitne nabijacky od nekvalitnych :-)

              0 0
              • PatrikL  

                tak som to pozrel podrobnejšie a mali by mať všetky na ktoré som dal odkaz tú ochranu :) Ale testovať to nebudem :D

                0 0
        • DZAJRO  

          Tak samozrejme ju nepoužívam, kedže nefunguje. A z DX preto, že tam mám vybraté aj iné položky a mám pri objednávke, myslím, nad 30 dolárov zľavu 5 dolárov :-)

          0 0
          • Ricci  

            Vcera mi odtial dosla navigacka pre kolegu za 60 Eur a prekvapilo ma,ze super funguje,snad jej to vydrzi :-)

            0 0
        • Paja  

          Ty nabijecky 13820 mne rukama prosly 4, ani jedna neprebijela, takze ta kvalita zas tak spatna nebude.

          0 0
          • pepko  

            mne preslo rukami asi 5ks a vsetky prebijali … ukoncili nabijanie na 4.18–14.19V a po dalsich 12 hodinach bolo na akumulatoroch 4.25V … takze na nocne nabijanie nie su vhodne …

            0 0
            • Paja  

              Mne vsechny ukoncovaly nabijeni na 4.20V a dal nenabijely (12hod. jsem teda zadnou nezkousel, spis tak 5), . Pokud nabijim pres noc, tak to mam stejne pichnuty do casovace, kterej to za 5 hodin odpoji…

              0 0
    • kocka  

      čau, došla mi dneska tato sada a nevím si rady s nabíjením baterek. Nejdřív sem dal nabíjet jednu baterku, rozsvítila se červená dioda asi za 2 hoďky se přepla na zelenou – baterka je nabitá, světlo svítí.Když chci dát do nabíječky aj tu druhou tak mi pořád svítí obě diody zeleně. Dělám něco špatně já nebo něco udělal špatně číňan?

      0 0
      • madcat  

        Není nabitá? Máš možnost ji něčím změřit?

        0 0
      • Ricci  

        asi su obidve nabite,skus ich tam dat po jednej

        0 0
        • kocka  

          Takže na půl planý poplach, špatná je ta jedna baterka. nabiječka je O.K. Zkusil jsem chvilku posvítit tou nabitou baterkou a dal ji tam znovu, nabíjí se normálně a ta druhá ani ťuk. Napsal jsem prodejci a uvidím jak se k tomu postaví…

          0 0
    • Martin  

      doporučte prosím nějakou dobrou nabíječku na 18650

      klasická černá z DX mi asi odchází, odmítá nabíjet dvě batyše zaráz.

      nemusí být z DX :)

      0 0
      • Ráďa-BF  

        Pokud bys chtěl něco pořádného, a využil bys to i pro nabíjení jiných článků, tak můžu doporučit toto:

        http://www.hobbyking.com/…ENUINE_.html

        Používám to jak pro li-ion, tak pro nimh, pb a lipo a jsem nadmíru spokojen, vídíš reálnou kapacitu článků, šetrné nabíjení nastavitelným proudem, vybíjení apod…

        Jinak mám doma už nepoužívanou nabíječku pro 18650, obyč z DX, kterou jsem používal dřív, funguje bez problému, tak pokud bys o ni měl zájem, dej klidně vědět..

        0 0
      • RendyD  

        Já používám tuto a zatím spokojenost, jestli přebíjí nevím, měřit to nebudu, ale píšou, že ne.

        0 0
    • vasek80  

      Dnes mi odešla WF-139 z DX. Máte někdo zkušenost s WF z LEDshopu, případně doporučíte někdo nějakou zančkovou jinou. Cena max litr, méně – lépe. Stačí mi jen na 18650 AAA a AA nabíjím jinde.

      0 0
      • PatrikL  

        XTAR WP2 II ?

        0 0
        • vasek80  

          Vypadá zajímavě. To tipuješ, že by mohla být kvalitní, nebo s ní máš zkušenost, případně s výrobcem.

          0 0
          • PatrikL  

            je podľa testov aj skúseností o dosť kvalitnejšia ako tie „klasické“ čínske. Ja mám model MP1.

            Samozrejme nič nezaručí 100% funkčnosť :)

            Ak chceš nakupovať v ČR, tak ťažko nájdeš lepšiu možnosť. Aj keby ju chceš zobrať zo zahraničia tak by som wp2 II odporučil. (len cenovo je rozdiel medzi tým keď ju kúpiš v ČR a na ebay-i dosť malý, takže predajcu v ČR by som aj tak uprednostnil)

            0 0
            • vasek80  

              Ok, ještě jsem koukal na předchůdce. Tam je asi jen rozdíl, že nenabíjí třeba mobil přez USB. Bez toho bych se obešel. Nebo je těch rozdílů více?

              0 0
              • PatrikL  

                na tej novšej sa dá meniť nabíjací prúd 500/1000mA. Celkom užitočná funkcia :)

                0 0
                • vasek80  

                  Aha, teď koukám, že jsem to přehlédnul. Myslel jsem, že to mají obě a ta starší má 600mA.

                  Jak je to vůbec u Li-on a nabíjecím proudem. Pokud nechvátám je lepší nabíjet jen 500mA a nebo klidně 1000mA a na životnosti se to nepodepíše.

                  0 0
                  • PatrikL  

                    1000mA by som pokojne nabíjal kvalitnejšie články s vyššou kapacitou, 500mA tie klasické DX aku a pod. :)

                    Inak tú xp-g ledku do akého svetla chceš dať?

                    0 0
                    • vasek80  

                      Do té upravené TR-801 Mám to jako takové potkávací světlo. Má po úpravě hodně širokej kužel a jako „dálkové“ mám tuto. Mám ještě Auroru a jedno s T6, ale tyhle dvě světla jsem si oblíbil a to s T6 dám pryč. Chtěl bych do nich pořádnou LEDku.

                      0 0
                      • vasek80  

                        Mě ty dva prckové s cca 200–300lm stačí. Hlavně s nabitým aku vydrží 45 minut jen s nepatrným úbytkem jasu a pak pomalu to klesá až do dvou hodin celkově.

                        0 0
    • RomanH  

      Hodim to treba sem. Pepko ?

      Koupil jsem si nove svetlo s XML ledkou, ale jak jsem hned namatkou zjistil, je pomerne citlive na kvalitu baterii. Pouzivam modre Trustfire z DX s elektronikou, nektere uz maji 2 roky. S nekterymi je to OK, u nekterych svetlo blika (u Aurory ci TR-801 se u nich tento problem nevyskytuje).

      Chci si teda koupit Panasonic, akorat netusim, jestli vzit tu verzi bez te elektroniky (teoreticky o kurvitko mene), ci s elektronikou – chci je pouzivat i v jednomodove TR-801 a u ni si nejsem jistej.

      Protected

      Klasika

      0 0
    • heerer  

      Ahoj,

      došli mi Sanyo 2600mAh 18650 baterie a pred nabitím měla 3,8.

      Po cca 4h jsem se dostal na 4,13 pak sem to vypnul a sel spat.

      Dobijeci doba mi prijde dlouha, srovnam li s predchozim nabijenim Trustfire 4000mAh, kdy z cca 3,5 do 4,19 nabijim do 3hod…

      Je to normalni, nabijet ty sanyo ±5h do plne kapacity? Baterie a ani nabijecka(lowprice) se nezahrivaji…

      jedna se o:

      Sanyo UR18650FM 2600mAh Protected Battery

      Dik

      H

      0 0
    • Smazaný účet  

      predchozi TrustFire maji mensi kapacitu nez ty sanyo clanky…

      0 0
      • PatrikL  

        Tak tak, možno ani dva tie trustfire akumulátory nedosiahnú spolu kapacitu 4000mAh, pričom sanyo má okolo 2450–2500, ak si dobre pamätám.

        0 0
        • heerer  

          ok ok, potreboval jsem si ujasnit zda ten nabijeci cas tomu odpovida. O tom ze TF ma pseoudokapacitu 4000mAh jsem se uz od vas dozvedel:)

          Dik

          0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem koupil clanky sanyo protected 2600mah a podarilo se mi jeden zkratovat…nic se nestalo, nic nebouchlo, ale clanek se tvari jako mrtvy…takze as odesel ochranny obvod. Nejaky napad jak z toho ven? Koupin novy a predelat?

      0 0
    • vojtechp  

      Koupil jsem si tuto věc http://www.ebay.com/…130818249608?… a narazil jsem na problém, že akumulátory 2400mAh TrustFire se do ní cca o 1 – 2 mm nevejdou. Nemáte někdo více druhů akumulátorů pro srovnání velikostí? Jestli např. tyto akumulátory od Sanyo nejsou o ten mm nebo 2 menší?

      0 0
      • Petr L.  

        Vetsinou ty akumulatory prodluzuje ochranna elektronika, pokud ji v tech Trustfire mas, tak ji dej pryc, pak by se tam mely vejit.

        0 0
        • vojtechp  

          No ochranu mají, já je používám i do světel, takže bych radši koupil nějaký nový. Proto bych byl rád, kdyby mi sem někdo, kdo má více druhů napsal konkrétní typ akumulátoru.

          0 0
          • Smazaný účet  

            musis koupit nejake unprotected…

            treba tyhle nebo tyhle

            (doporucuju koupit kvalitnejsi aku…)..a k lepsim aku je dobre mit i lepsi nabijecku…kolotoc se roztaci (ikdyz ten externiakupack jde nabijet primo z USB, ze?

            0 0
            • vojtechp  

              Jj jde ale já bych radši nějaké protected pokud se tam vejdou. Budu je používat i do světla. Jinak nabíječku mám xtar wp2, takže asi moc velká kvalita to nebude…

              0 0
            • vojtechp  

              Ještě se tě chci zeptat, ty můžeš srovnat velikosti těch Sanyo s těma modrýma TrustFire ?

              0 0
      • krtex  

        Mám stejný aku pack a používám do něj tyto:

        http://intl-outdoor.com/…y-p-135.html

        Bez problémů.

        S protected Ti bohužel neporadím. Vzhledem k tomu že aku pack vypíná při 3,0 a unprotect SANYO mají limit 2,75, tak to nepotřebuju. Navíc vybíjecí křivka těch SANYO je ke konci tak strmá, že poznáš vybitý aku i pouhým okem podle významného snížení světelného toku a to jsi pořád ještě v „pracovním okně“ mezních napětí.

        KTX@

        0 0
    • Martin  

      lionka s napětím 2,2 V je asi mrtvá, co?

      0 0
      • Martin  

        p.s.: nechráněné články ze staré NTB baterie

        0 0
        • StuntJ  

          Můžeš ji zkusit oživit, připojit na napětí a 4,2V a proud max do 20mA a uvidíš …

          Já jsem takto oživil 4 články, které momentálně používám, ale jsou to Panasonic …

          0 0
          • Martin  

            obávám se, že nemám správnou techniku, momentálně mám jenom základní nabíječku z DX, nic jiného, kde bych mohl regulovat proud…

            a nerad bych vyhořel :D

            0 0
            • StuntJ  

              Hmmm blbé, je to dost důležité nabíjet pozvolna …

              hlavně to nenabíjet hned do plnejch …

              0 0
              • Martin  

                Nitecore i4 Intellicharger by to zvládl oživit nebo neumí nabíjet nízkým proudem?

                o nic hrozného nejde, prostě jsem na aukru koupil za stovku starou baterku do NTB a ted mám doma 12 článků s napětím od 2,2 do 2,52 V. když to vyhodím, nic se nestane. ale zas mi to přijde škoda vzdát bez boje

                0 0
                • Honzis  

                  tak kuchni nabíječku a dej tam odpor, čímž docílíš že do článku nepoteče max proud, ne?

                  0 0
                • borda  

                  Intellicharger ti neozivi vubec nic. Naopak, i clanky, ktery obyc cinskej klumpr bez problemu nabije, detekuje jako vadny. Obcas musim prednabit na cinanoj :-), pak je ten intellicharger be­re.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    tak treba je nechce nabijet, protze napeti je uz nizke a dalsi pouziti nein bezpecne?…

                    0 0
                    • borda  

                      Samozrejme. Pouze to nebezpeci bych tak nedemonizoval. To hranicni napeti ma evidentne hodne vysoko, protoze ty clanky dal funguji celkem bez problemu.

                      Reaguju ale predevsim na to, ze intellicharger neni zrovna vhodna nabijecka na oziveni clanku.

                      0 0
                      • jecnak  

                        To uz ale musi byt claky fakt hodne mrtvy, protoze mi Intelicharger nabil bez problemu krome dvou vsechny clanky ze starych vyrazenych aku z laptopu (Sanyo nebo Panasonic)

                        0 0
            • josh  

              K oživení Li-ion článku nepotřebuješ nabíječku, stačí paralelně připojit druhý, plně nabitý článek přes nějaký vyšší odpor kolem cca 100 ohm a nech to přes noc.

              0 0
              • Martin  

                to bych mohl zkusit… díky za tip, jdu hledat rozumný odpor :)

                0 0
                • StuntJ  

                  Anebo, hlavně to hodint někam, kde to nenadělá škody … :o)

                  0 0
                  • Martin  

                    do kastrolu na šporák? :D

                    0 0
                    • StuntJ  

                      Já si taky dělal srandu, ale od té doby co jsem vyděl vyhořelou modelářskou dílnu a nespočet nafouklých čínských baterek, mám k tomu respekt …

                      0 0
                      • Martin  

                        já z toho ale respekt mám, těch pár článků o hořících LiOn, které proběhly internetem, beru vážně.

                        0 0
      • Smazaný účet  

        2,2 V bude eště v pohodě.

        0 0
        • Martin  

          na zapálení baráku? :)

          0 0
          • josh  

            Myslím, že podvybitý li-ion aku není nebezpečný, zatím jsem neslyšel, že by někomu zahořel, potenciální problém je přebití, zkrat, vysoká teplota a mechanické poškození.

            0 0
            • Martin  

              Lionkám rozumím jako prase náklaďáku, takže si nechám rád poradit od zkušenějších

              pokud by mě někdo mohl navést na nějaký článek, který lidskou formou pojednává o Lionkách a chování k nim, budu rád, abych „neumřel úplně blbé“ a věděl, co si můžu dovolit a co ne

              zatím vím, že se nesmí přebít a pokud je nechci zničit, tak bych je neměl dlouho skladovat nabité na 100%

              0 0
                • ememem1  

                  ja sice tiez tomu rozumiem jak prasa nakladaku ale co si volako tak pamatam (a viac menej to potvrdzuje prax aj ked volako to v tom odbornom clanku nevidim) tak ich hlavne chyba okrem toho ze su drahe (co samozrejem tesi kazdeho okrem kupujuceho) je to, ze v nich dochadza samovolne k rozkladu elektrod nezavisle na pouzivani z coho vyplyva ich zivotnost tak max. par rokov. realne ich po dvoch troch aj tak vyhodis takze sa k nim mozes spravat ako chces.

                  0 0
                  • oddie  

                    Bez ohledu na podobné teoretické pindy mám k aku nářadí nejstarší lionku z roku 2008 a funguje to s ní úplně normálně…

                    0 0
      • pepko  

        Nedoporucujem ti uz taky clanok pouzivat. Ano, da sa trochu ozivit, mozno z neho dostanes aj 1500mAh. Ale stale bude mat vysoky vnutorny odpor a pri vacsej zatazi ti moze buchnut. Fakt nechapem ci ti to za to stoji, ked mozes za par drobnych kupit novy clanok s rozumnymi parametrami …

        Ale ak sa chces hrat doporucujem napriklad tento postup

        http://www.candlepowerforums.com/…owthread.php?…

        Rychly preklad mojou amaterskou anglictinou

        1. po rozrobeni akupacku zmeraj napatie jednotlivych clankov, ak nejaky ma

        menej ako 2.5V, tak ho zahod

        1. nabi jednotlive clanky, ak sa niektory trochu zahrieva pri naijani, tak

        ho zahod

        1. zmeraj napatie po nabijani, ak niektory nema napatie medzi 4.1–4.2V, tak

        ho zahod

        1. cakaj 30minut
        2. znovu zmeraj napatie, ak kleslo pod 4V, zahod ho
        3. zapis si napatie jednotlivych clankov a odloz ich na 3 dni na suchom

        chladnom mieste (doporucujem tak 20stupnov)

        1. zmeraj napatie clankov, ak niektoremu kleslo napatie o 0.1V alebo viac,

        zahod ho

        Clanky, ktore prejdu tymto amaterskym testom, by nemali mat uplne zle parametre a mozu sa dat pouzivat. Ale nic to nehovori o tom, aku maju kapacitu a ci napriek testu nemaju zvyseny vnutorny odpor. Na to uz treba sofistikovanejsie meranie a zaradenie.

        Ja by som nedoporucoval recykovane clanky pouzivat v zariadeniach s vysokym odberom (svetla so zatazou viac ako 2A) a ani v rychlonabijackach (nabijanie prudom nad 1A).

        //Here's the recipe I use to determine which cells are healthy enough to be usable. If any of you see something that could be improved, please let me know (I think I'm probably being too conservative, but don't really know for sure).

        1. measure cell voltage. if it's less than 2.5v, throw it away.
        2. charge the cell. if it gets hot during charging, throw it away.
        3. measure cell voltage off the charger. verify it's between

        4.1 and 4.2v.

        1. wait 30 minutes
        2. measure cell voltage. if it's fallen less than 4v, throw it away. Otherwise

        record the voltage.

        1. store cell for 3+ days in cool, dry place.
        2. measure cell voltage. if cell voltage has fallen more than .1v from the

        recorded voltage, throw it away.

        Any cell that hasn't been thrown away by the time I'm through with step 7, I keep and put into my regular cell rotation. //

        0 0
        • Martin  

          OK, tak to vyhodím, nemá cenu riskovat.

          0 0
        • StuntJ  

          Hlavně jsi zapomněl zmínit, že hodně, ale hodně záleží na výrobci článku. Co jsem oživil 6-let Staré Panasonic, tak s nimi nemám nejmenší problém, beru z nich 2,5A a nabíjím 1A … A bez známek ohřátí apod. Nemlich to stejné jako Sanyo apod. …

          Kde to no name Číny jsou na tom hodně bídně a ty se chovají dosti nepředvídatelně a to i od nových článků …

          0 0
          • pepko  

            6 rokov stary notebookovy akupack a ty si z toho vytiahol bez problemove clanky … to mi prijde tak trochu ako alenka v risi divov … snad jedine, ze sa ten akupack vobec nepouzival … fakt by som chcel vidiet charakteristiku tych clankov na nejakych grafoch …

            0 0
            • StuntJ  

              No mě až tak grafy extra nezajímají, spíše použití v praxi a jejich provoz … .o)

              0 0
            • StuntJ  

              a propo, kde jsem psal notebookový akupack?

              0 0
              • pepko  

                No pises tu o tom uz niekolko dni v roznych diskusiach. A nezda sa mi, ze by si pisal o nejakom „inom“ akupacku.

                napriklad

                http://www.bike-forum.cz/…a-vydrz.html#…

                aj podla fotiek vyzeraju ako presne z notebooku

                no ale mozem sa aj mylit, ze ano

                kazdopadne si neviem nic ine predstavit z coho si to mohol vytiahnut, takze odkial su ?

                http://www.bike-forum.cz/…a-vydrz.html#…

                0 0
                • StuntJ  

                  Koukám, že tu na fóru každý sežral moudrost světa a unáhlené a nepravdivé závěry jsou na denním pořádku, pak tu svoji pravdu(lež) šíří člověk dál, no pak se nedivím teda, že je to tu vypadá, tak jak vypadá …

                  Excelentní

                  Je to z jisté spotřební elektroniky nikoliv však z Notebooku, z toho staré aku moc smysl nemají

                  0 0
                  • pepko  

                    no tak ale si precitaj po sebe tie prispevky, zapojil si sa do debaty o pouzivani akumulatorov z notebookov a tvojou nekompletnou informaciou len zavadzas ludi a potom si tu kazdy bastlic mysli, ze rozrobi vyradenu bateriu z notebooku a najde tam neviem ake zlato … do buducna vaz svoje slova, lebo popliest ludi je lahke, ale poradit nieco seriozne k teme zjavne nevie kazdy …

                    0 0
                    • StuntJ  

                      Ani jednou jsem nenapsal že je to z NB, tudíž nikdo nemohl být uveden v omyl a zdroj původu jsem uvedl – Aku-pack Panasonic …

                      Domýšlivost je výsadou Čechů no …

                      0 0
                      • pepko  

                        Ok. Mas pravdu. Moja chyba. Nechcel som ti ublizit.

                        0 0
                        • StuntJ  

                          Mě se nikdo omlouvat nemusí, stačí aby se lidé nechovali, jak kdyby sežrali všechnu moudrost světa …

                          0 0
    • StuntJ  

      dnešní úlovek :o)

      0 0
      • Smazaný účet  

        buclík:)

        0 0
        • StuntJ  

          Jsou to dvě baterky na sobě, původně to mělo 9 mm :o)

          0 0
      • Smazaný účet  

        koukám že se můžu bejt klidnej, když mi u telefonu zatím jenom nedolíhá kryt. :-)

        0 0
      • madcat  

        Co v tom vlastně je, že se to takhle morbidně nafučí? :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          to se ta energie dere ven!

          0 0
        • StuntJ  

          těžko říct, co v tom je … Nejsem chemik, ale servisák a když v tohle mám v ruce, tak mám trošku smíšené pocity, co kdyby to prdlo, co mi to vyflusne do obličeje :o)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak jsou tam dve elektrody, mezi nema nejaky sajrajt napusteny elektrolytem. Kdyz se poruzi izolace a jde to do zkratu, tak vsechen proud tece tim porusenym mistem. Tam se to zacne varit, tavit, horet, odparovat a pak ti to chlistne do ksichtu…

            0 0
            • StuntJ  

              no právě, ale většinou ty baterky jsou na omak erotické, takový správně měkké:o) nejsou tvrdé, jakoby měli každou chvilu buchnout …

              A propo, já jsem mysle, že Li-xx jsou suché baterky s pevným elektrolytem ..

              0 0
            • mm  

              Ten sajrajt napusteny elektrolytem je PP, příp PE separátor oddělující fyzicky kladnou a zápornou elektrodu. Elektrolyt sám je buď čistě kapalný (rozpouštědlo + lithná sůl), nebo gelový (pevný polymerní matrix napuštění kapalným elektrolytem).

              Do ksichtu nic nechlístne. Maximálně může člověka poranit roztržený obal, nebo rozpálené produkty prudké oxidace při poruše.

              Riziko poleptání známé z kyselých, nebo alkalických článků, zde de fakto nehrozí.

              Pokud se článek nafukuje, začínají se elektrody účastnit chemické reakce, vznikají produkty, se kterými se neuvažovalo – článek buď ztratí pouze kapacitu, nebo to může být veselejší :-)

              0 0
    • kucka7  

      Zdravím,

      potřebuju poradit : nějaké dobré nabíjecí baterky AAA, mám to do blikačky a do mlýnku na pepř.

      Díky za rady

      0 0
    • krosmen  

      Nevíte někdo, kdy je nejvhodnější z hlediska životnosti dobíjet akumulátory 18650? Při plném nabití má článek 4,18V. Při jakém poklesu napětí je dobré baterie znovu nabít?

      0 0
      • StuntJ  

        ke každému článku je vydán vždy Datasheet, kde jsou tyhle informace specifikovány

        90% aku zvládá rozsah 2,5V-4,2V

        0 0
        • krosmen  

          Díky. Někde jsem si zatím našel, že se to liší zejména podle kapacity článků: např.u 2600mAh je to mezi 2,7V-3V – 4,2V, u akumulátorů s vyšší kapacitou je ten rozsah vyšší.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.