• PatrikKalista

    Ahoj,

    byl jsem v sobotu Decathlonu a občas pokukuji po nějaké silničce, ale nejsem na 100% rozhodnut. Zatím mám svého ,,hnusáka" a pak Pellse. Oboje 29 palcové. Na začátek se mi celkem líbil úplně ten nejlevnější model TRIBAN 500. Má to cenu do toho jít? Zkoušel jsem to na prodejně a přišlo mi to jako docela fajn a rychlé kolo. Jasný oproti mým tlusťochům doma bude každé rychlejší. Co tam jde dát za nejširší gumy?

    Děkuji

    Patrik

    0 0
    • Ricci  

      Chces to zabit sirokymi gumami? :-) Potom to straca podla mna zmysel ako cestak…

      0 0
    • MiKED  

      to rovnou kup užší pláště na některé z těch kol, co máš teď… vyjde to zhruba nastejno a ušetříš. :)

      0 0
    • PatrikKalista  

      Máte ji někdo? Neříkám, že tam chci hned dávat široké gumy, ale třeba na zimu nějaké 35 mm široké?

      0 0
      • Vilém  

        Pochybuju, ze by 35mm plast prolezl silnicnima brzdama.

        0 0
        • TeryPV  

          já teda nevím, ale kolega si silničku v decathlonu koupil, myslím, že je to triban a dal na to 35 mm pláště, tvrdí, že má cyklokrosku :D nebudu se bavit o jeho inteligenci, ale 35mm pláště se tam vejdou :)

          0 0
          • PatrikKalista  

            :-)

            0 0
          • Manzak  

            Decathlon opravdu mel cyklokrosku s kantikama, myslim ze jeste loni se prodavala, ale letos nic nemaji a na sinicniho tribana tyhle plaste urcite neda.

            0 0
            • TeryPV  

              Ale to není cyklokroska, je to triban, kupoval to letos v červnu.

              0 0
              • Vilém  

                A maji ty plaste opravdu 35mm? Kdyby ho mel nahodou v praci, tak bys to mohl blejsknout.

                0 0
        • Prazak0  

          Já ta kola prohlížel vícekrát, 35mm tam půjde a kde jsou diskové brzy asi i o něco více. Tam za 35 mm ručí prodejce. To musí člověk vidět na místě.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Tipuji že tam půjdou max, tak 28mm.

        0 0
      • Ricci  

        na 35mm si kup kross :-)

        0 0
    • PatrikKalista  

      Na první pohled se mi to kolo nezdálo, ale když jsem se na něm trošku povozil přišlo mi poměrně pohodlné. Stojí 9000,– a když člověk nemá nějaké přehnané nároky mělo by mu stačit. Jedno mě při popisu zarazilo. Nájezd 30–60 km na ,,výlet". To mi přišlo dost málo. Já na své stavbě najel 290 km za den…Proč to tam je? Chápu, že jednotlivé komponenty budou asi sajrajt, ale přeci to musí vydržet více ne?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Viděl jsem ho na živo a přišel mi OK. Myslím že větší nájezd by neměl být problém.

        0 0
      • offroad  

        Triban 500 jsem si letos pořídil na cesty do zaměstnání a jsem spokojený. Za cenu 9000,– mám funkční a dobře zpracované kolo. Uvedenými nájezdy bych se nezabýval. Žádná součástka nemá tak krátkou životnost, aby tím byla limitovaná délka projížďky.

        0 0
      • Ricci  

        Ja som kupoval dcere rukavice v Decathlone na kona a v popise bolo obcasne pouzitie raz mesacne :-)))

        0 0
      • Manzak  

        V originale ve francouzstine to vyzni ve smyslu, ze to je pro hoby jezdce jezdici kolem 30–60km na vyjizdku, a ne ze ty komponenty vic nevydrzi, je to proste levny kolo pro svatecni jezdce co tomu zas tolik nedaji, ale jednou za cas se jedou kousek provetrat.

        0 0
      • Velomiwookie  

        Koukam, ze kola z decathlonu uz se daji kupovat jako investice, kdyz se prodavaj po 4 letech o vice nez 50% draz :D

        0 0
    • tehunis  

      Kamarád koupil a během dvou měsíců vyměnil za Triban 540. Prý nesrovnatelné. A pro info, nemá cenu koukat na ofiko ceny na webu. Např v Praze na Chodově mají 540 oproti ceně na webu levnější asi o 5 tisíc. :-)

      0 0
    • Azazelus  

      mladá pořídila tribana 520 (hlavně kvůli ceně + možnost osobně odzkoušet velikost XS.. navíc s jejím nájezdem lehce přes 1000km ročně zbytečný řešit dražší) podmínka pro byly širší pláště (28mm) a je maximálně spokojená :) jinak podle toho jak jsem koukal se tam vlezou i širší pláště než je 28 mm 30–32 mm určitě. Jinak na přání je v decathlonu i přezují aby vyzkoušeli zda se vlezou.

      0 0
      •  

        Mám Triban 520 a používám 30mm Schwalbe Marathon Racer – je tam ještě malá rezerva a to mám blatníky, které tu rezervu trochu omezují.

        0 0
    • TK75  

      https://youtu.be/1VQQzreZUNM

      M. Prokop testuje Tribana

      0 0
    • Prazak0  

      Dovolil bych si upřesnit. Nejlevnější Triban je ten se sedmikolečkem, jednopřevodník, šroubovací kolečko. To je ovšem myslím Triban RC100. Kolo bude těžké, výhoda – jdou tam dát, nebo při prodeji tam jsou široké pláště. Kolo dobré, kdo si chce z kusit silniční řidítka, ale obávám se, že dlouho nevydrží. Náboje tam nebudou nic moc, když pominu, jak je vše těžké.

      Vyšší verze Tribanu jsou lepší, i tam jdou dát širší pláště, u disk. brzd potvrzeno prodejcem, u ostatních má jít 35 mm, což je podobné jak gravel nebo cx kolo. Přitom zůstává silničním kolem. Možná obejít víc prodejen, ne vše zvl. výprodeje jsou na internetu.

      Samozřejmě, jde koupit to nejlevnější a po roce střelit, člověk na tom moc netratí. Nakonec pár lidí tu o tom kole básnilo, pochvalovali si, zkus si tady vyhledat, co o tom lidi píšou.

      0 0
      •  

        Nejlevnější Triban je 100 FB (rovná řídítka).

        0 0
      • PatrikKalista  

        Pláště WTB ByWay 700×34C a skutečná šíře 35 mm. Místa celkem ještě dost…

        0 0
    • Luky 78  

      Max 40tky,ale ja na sveho dam 38mm

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.