B'TWIN ROCKRIDER 580 vs Kross 16 Level R7

23 nepřečtených
  • Nyk

    Zdravím Vás,

    potřeboval bych radu

    • především v první řadě bych chtěl znát Váš názor na tento kus (ano vím,olej.vidlice):

    https://www.tsbohemia.cz/…d235127.html

    A dále bych prosím potřeboval znát Váš názor na rozdíly mezi těmito koly, a který by jste popřípadě vzali:

    http://www.decathlon.co.uk/…8336093.html

    vs

    https://www.tsbohemia.cz/…d235124.html

    Díky Všem !! :-)

    0 0
    • Smazaný účet  

      Decathlon levnější a lepší vidlice.

      0 0
    • Vilém  

      A neni tech vlaken malo?

      0 0
    • novas752  

      Kross R6: Nic moc

      Btwin 580: Za tu cenu super kolo, akorát slabší brzdy a jen základní vzduchová vidlice.

      Kross R7: Super, o dost lepší vidlice, ale zase jen základní brzdy (někomu můžou stačit, já bych je zahodil a sehnal Shimano Deore BR-M615 = asi 2–2400Kc navíc + ty původní prodat za 600).

      0 0
    • petrun  

      Osobně bych nešel do ničeho co má základní Avidy.

      0 0
      • novas752  

        Je velkej problém je vyměnit? :)

        0 0
        • scalar  

          Ono není ani žádný problém s nimi jezdit.

          0 0
          • petrun  

            Jde pouze o to jak dlouho vydrží brzdit než se rozeserou. Problém není ani je odvzdušňovat. Ale jen do té doby než zkusíš to samé u Shimana. To pak už nejde jít zpět (pokud nejseš masochista) a Avid putuje do popelnice :-)

            0 0
            • scalar  

              Jak dlouho si jezdil s Avid DB1? Já je mám na jednom kole druhou sezónu (pěkných pár tisíc km) a nemusel jsem je odvzdušňovat. Souběžně mám na druhém kole Deore M615, najeto méně, zadní už se mi jednou zavzdušnila a teď se mi u ní občas propadne páčka, musím zapumpovat, budu to muset zase odvzdušnit. Projevem a výkonem se mi víc líbí Avidy.

              0 0
              • petrun  

                Půl roku a obě zavzdušněné, zadní tekla jak cedník. Avidy Elixíry jsem jezdil 4 roky a 3× odvzdušňované.

                Kousavý projev Avidů (dílem díky sintrovaným destičkám) je návykový ale za ty potíže mi nestojí.

                Avid už nikdy více a jsem moc rád, že jsou z domu pryč.

                Shimana dávno před Avidem LX a XT, pak SLX 2. generace, 615 Deore, nově i sockoidní 396 a odvzdušňování pouze při zkracování hadic jinak bez problémů !!!

                0 0
                • scalar  

                  Elixiry mám na dvou kolech, ani na jedny jsem nemusel sahat. Jedny moc jeté nejsou, druhé 4roky, jen závody.

                  0 0
                  • petrun  

                    Elixíry jsem jezdil rád, brzdí totž jak prase. Jenže když zazimuju plně funkční, odvzdušněné kolo do sklepa, na jaře ho vytáhnu a páka se propadne k řídítkům tak už nemám k té značce žádnou důvěru. To samé při jízdě vlakem kdy po celodením řádění po lese pověsím funkční kolo na hák a doma z něj sundám nebrzdící šrot. Nejvíc mě ale nasrala zakousnutá brzda během hodiny na slunci na zahádce u piva. Stalo se to mně a kolegovi (oba Elixir), zbytek party na Shimanech neměl žádný problém. Oleje tam víc nebylo, destičky byly před výměnou!

                    Nevzpomínám si, že by mě takhle prasácky zradilo Shimano.

                    Nespolehlivost posledních Avidů zapříčinila, že už se nejmenují Avid ale Sram a spousta firem na kola jinak kompletně vybavená komponety firmy Sram raději motuje brzdy Shimano . To je prostě nezvratný fakt a přes to nejede vlak.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Za 4 roky 3 zavzdusnene brzdy? To je fakt hodnekrat :D

                  0 0
        • petrun  

          To už si může rovnou postavit kolo.

          0 0
    • petrun  

      Nemá cenu šetřit, raději lehce připlať a kup si něco funkčního.

      http://www.bradsky.cz/…p-10342.html

      Geometrie je zde:

      http://www.focus-bikes.com/…lite-27.html

      0 0
    • Nyk  

      Děkuji všem za informace :-)

      0 0
  • Nyk

    Bohužel mi to házelo chybu. že se příspěvek nezobrazil a najednou to tam naskákalo…

    0 0
  • Nyk

    Cenu berte, jakoby stáli obě stejně…jde jen o výběr.

    0 0
    • novas752  

      Jestli R7 seženeš za stejnou cenu jako Rockrider, tak neni o čem se bavit.

      0 0
      • Nyk  

        To neseženu, ale jde mi taky o to, abych zbytečně neinvestoval do R7, když to podobné nabídne Rockrider…

        0 0
        • novas752  

          Tam jde předevšim o tu vidlici XC30 SA vs Recon Silver a Recon je o dost lehčí a přitom pevnější (32mm vnitřní nohy oproti 30 + lepší konstrukce) a citlivější. Možná je tam i nějaký nastavení navíc. Já bych volil Recona = R7, ale záleží jaký máš nároky – jestli jezdíš/chceš jezdit jen a pouze asfalt, dobrý lesní/polní cesty, tak bude stačit XC30, když plánuješ občas přejet větší kořen/kámen, nebo někde poposkočit, ber Recona.

          0 0
  • blahafoto

    S přítelkyní se nám taky líbí ten BTWIN…ale vypadá to, že si necháme postavit od stavitele…Proč nechceš stavbu?

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.