Avid Elixir 7 vs SHIMANO XT BR-M785

29 nepřečtených
  • kmfdm

    Prosím o radu a zkušenosti :-)

    Rozhoduji se mezi

    http://www.velohanak.cz/…s-chladicem/

    a

    http://www.kupkolo.cz/…adni_z91802/

    nebo úplně jiné brzdy?? Cena do 5500 kč

    Ročně najedu tak 2k5–3k km většinou žádný extrémní brždění

    Předem všem děkuji za názor

    0 0
    • blaf  

      resil jsem to samy, nakonec jsem koupil XT, brzdit budou oboje, u elixiru se pry zasekavaji pistky a jsou slozitejsi na odvzdusneni, proto jsem vzal XT

      0 0
      • jIrI___  

        +1 volil bych stejně

        0 0
      • Ondry  

        Jezdil jsem oboje, u starších sedmiček se pístky po sezóně začaly drhnout (nevraceli se), teď mám XT 2010 a byla to dobrá volba.

        0 0
    • BigKarel2  

      Obojí je špica…ale pokuď by jsi nechtěl vyloženě kvůli něčemu Elixíry tak bych vzal XT…

      0 0
      • Tehu  

        najedno brdo a vec vkusu SRAM vs. SHIMANO . Hod si treba 50ikorunou :-D

        0 0
    • MaPa  

      Mírným bonusem je karbonová páčka u Elixirů. Jinak z mých poznatků jsou ty brzdy srovnatelné a je to v podstatě jen o tom co se ti líbí.

      0 0
    • Ivan  

      Shimana. Je v nich mineralni olej, na rozdil od dotky, ktera se prý časem muže prožrat přes zavit a i po potřisněni žere lak. Nevim jak sedmičky, ale Elixiry R, byť brzdi dobře, maji hrozně blízko desky kotouči a stačí málo a škrtaj. Letošní Shimano XT brzdi zcela srovnatelně a na škrtání tak netrpí.

      0 0
      • marapara  

        prožrat přes závit :DDD … vtip dne

        0 0
        • oddie  

          U kola je to ještě v pohodě, ale když se takhle prožere u auta, kde se taky používá, to je teprv průšvih :P

          0 0
        • jIrI___  

          Tobě brzdovka za jízdy ještě nikdy nezačala pomalu požírat páku? To se teda divím :)

          0 0
          • vsn  

            a co teprve minerální olej? dyť u nových XT je ta páka poloviční jak u Avidů po pěti letech.

            0 0
        • Ivan  

          Hm, tak sorry. To s tím závitem byla blbost. Dot 5.1 je na bázi polyetylenglykolu a skutečně žere lak a údajně i některý těsnící materiály.

          0 0
          • jIrI___  

            To máš pravdu, ale u brzd plněných dotkou s tím jejich konstruktéří předpokládám počítají a veškeré obavy ohledně agresivity brzdovky jsou naprosto zbytečné. Medium kolující v brzdách by byla úplně ta nejposlednější věc, podle které bych nové brzdy vybíral.

            0 0
            • Ivan  

              To jo. Hlavní problém (některých?) Avidů je právě malá vzdálenost desek od rotoru. Když k tomu přičtu nešikovnější odvzdušňování, což klidně může znamenat agresivní dotkou pokecanej rám, tak je to mínus ve srovnání s podobně účinným Shimanem. A lamentací na problémy s Avidama R je plnej web. Já měl relativně kliku, reklamoval jsem je jen jednou.

              0 0
              • jIrI___  

                Vím o čem mluvíš :). Já přešel z XT na Elixiry a teď už mám zase SLX, se kterými jsem spokojenější než s oběma předcházející­mi typy.

                0 0
                • Dav...1  

                  SLX je nehorzna guma :-(

                  0 0
                  • Azmir  

                    2012 ?

                    0 0
                    • Speda  

                      slx 2012 není houba. ty je jezdíš?

                      0 0
                      • Azmir  

                        Měl jsem tu čest jet všechny od Deore až po XTR 2012, a jako houby bych je teda rozhodně nenazýval.

                        0 0
                        • Speda  

                          Promiň to nebylo na tebe, ale na Dav… já mám slx 2012 už rok a žádna houba to není, kotouče XT SM-RT86 a desky kolstop a nástup teda mají řádný

                          0 0
                  • jIrI___  

                    Měl jsem na mysli SLX 2012. V té tvrdosti páky na Elixiry sice pořád zrátcí, ale už je to, oproti předchozím ročníkům, naprosto minimální rozdíl.

                    0 0
      • Dav...1  

        Njn rychle to rekni vsem konstrukterum v automobilkach, aby se jim to nahodou neprozralo ven :D

        0 0
        • Speda  

          Shimano XT mají keramické pístky. Odvzdušňovaní je pohoda

          0 0
          • vsn  

            pohoda to je, akorát nesmíš mít nahoře „zavřenou“ stříkačku pže se to nepřetlači a vyteče zkrz těsněním a když tam nedáš do ní to táhlo tak při vyšroubování ti dycky něco uteče …

            ale 100% jednoduše to jde s tím shimano žlutým kyblíkem

            0 0
            • Speda  

              Ano ten mám, plus 60 ml stříkačku a hadičku z akvaristiky ten set mě vyšel ani né na 100 kč. A jde to stím suprově skoro jak u auta :-)

              0 0
              • vsn  

                mi koupili (obchod) set asi za 2× 700 (DOT / Minerál) :D a nejde to tím :D resp. jde ale u těch XT se povolí tou zátkou i to víčko s těsněním a pak to protýká … takže ze setu použiju jen ten spodek a pak klasika kyblík :)

                0 0
                • Speda  

                  SLX 2012 povolím imbusem 2.5 mm šroubek,našroubuji tu žlutou nádobku a protlačuji od třmenu a pohoda nikde nic netečea pěkně to těsní, potom odvzdušňuji od zhora dolů

                  0 0
                • Speda  

                  ten set už odrazuje jen tou cenou :-)já si nakoupil věci díky BF kde jsem si to pěkně pročetl a nestálo to ani 100 kč

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.