• jIrI___

    Tak a máme tu opět každoroční vlákno, kde se může probírat vše kolem tohodle závodu startujícího téměř přesně za měsíc.

    Tak jak to letos vidíte? Najeté km, plánované umístění, krátká/dlouhá, názor na motiv pamětního trička :), názory na drobné změny trati,…

    0 0
    • Smazaný účet  

      oni tu dlouhou zkrátili?

      0 0
    • Marskatin  

      Jak to vidím? pojedu dlouhou

      Najeté km? zatím 150km, do šely snad 500–600km

      Plánované umístění? Být klasifikovaný, tj. dojet todo 18h tj pod devět hodin.

      Názory na změnu trati? nevím jedu poprvé, ale fotky z nových pasaží vypadají hezky

      0 0
      • nox159  

        to si frajer drzim palce, ja mam zatim najeto 1000km a netroufam si ani na tu kratkou, protoze i ta je na me dost dlouha :(

        0 0
        • Smazaný účet  

          pcha. jakmile mám najeto 200 a víc, tak si troufám na dlouhou vždycky

          0 0
        • jIrI___  

          Ona je sice „dlouhá“, ale zase má převýšení nula nula prd, takže se mi jelo minule hodně dobře. A to jsem víc než 300 km najeto neměl. Samozřejmě ale člověk nesmí počítat s tím, že zajede na bednu :)

          0 0
        • Marskatin  

          kdo se bojí – nesmí do lesa

          třeba nejsem takový frajer, třeba jen nesebekriticky přeceňuji vlastní síly…i tak to zkusím… z páté vlny

          0 0
    • Chiron  

      No letos sem si říkal že to zkusím, ale při tom jak teď jezdím, tak bych jel krátkou. Akorát musím ukecat ještě někoho, aby jel se mnou. Zrovna včera sem narazil na dva bikery co říkali, že ho letos pojedou určitě, tak mě to trochu nahlodalo.

      0 0
      • jIrI___  

        Zvládneš to i sám ;-). Byl jsem tak poprvé minulý rok a paráda.

        0 0
        • Chiron  

          Ještě uvidím, čas na přihlášku mám do 17.4. Tak to nějak promyslím. Ale zatim sem více méně rozhodnutý že pojedu… I když, momentálně mám najeto sotva 200km. Jinak na umístění nějak nehledím, netuším co můžu čekat, navíc tu trať z větší části neznám. Jinak tričko by mohlo být teda lepší, ale když už bych tam jel, tak bych ho každopádně chtěl… Mimochodem co všechno je v tom předstartovním balíčku od Nutredu? Ať když tak vím co si vzít sebou.

          0 0
          • jIrI___  

            To už si přesně nepamatuju. Minulý rok tam tuším byly nějaké 2 musli tyčinky, 2 gely a pár nějakých čokoládek. A na startu sis mohl namíchat ionťák dle vlastního výběru.

            0 0
            • šlapatko  

              Kucí, moc to nedramatizujte.Jede se na tatranku a rohlík s máslem:-)

              0 0
              • jIrI___  

                Tak, tak. Jen jsem psal obsah balíčku :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Důležitější je strava a pitnej režim před závodem. Pořádně zavodnit organizmus a mít dostatek minerálů z jídla. Při závodě banány, sůl, čokoládu a juwík.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Už se moc těším! Tradičně pojedu dlouhou, abych si to mohl užívat co nejdýl. A mám v plánu zas nějakej ten posun v tabulce výsledů výš.

      Taky se těším už na čtvrtý triko Šely.

      0 0
    • Babec  

      Jedu juniorskou (58km). Najeto bude tak kolem 4500km. Plány? Tahat někde s předníma juniorama. A HLAVNĚ BEZ DEFEKTU!!

      0 0
      • nox159  

        jj juniorska to je super, pred dvema roky jsem jela startoval z prni lajny – byl tu super zazitek.

        Celkem me zajima jak se umistis mas najeto uz celkem dost takze by to nemuselo dopadnout blbe :)

        0 0
    • Honzyn  

      Je to ostuda,ale na Selu se chystam letos poprve.Odrazuje me velky pocet startujicich,kdyz jedu prvne,tak me daji do nejake druhe treti vlny..a bude to na ho…Ale pokusim se dojet aspon do te prvni stovky,at si aspon vyjedu pozici pro lepsi misto na startu pro dalsi rok.Trat je pry krasna,po singlech,technicke pasaze,coz mi sedet bude.Najeto bude do Sely asi 3000km,coz je nejmin za par poslednich let:-(

      0 0
      • Gorgov  

        to je prave pruser startovat vzadu, protoze ty singly sou pomerne brzo a tam te budou turisti strasne brzdit…

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Zdravím, prosím vás, potřebuji poradit. Vzhledem k tomu, že Šelu mám letos povinnou potřebuji si vybrat trasu. V životě jsem nejel na biku závody delší než 60–70 km. Na silnici právě naopak nemám problém s dlouhými trasami.

      ALE

      Stát na Šele někde na 400. místě na startu na Junior trase mě opravdu neláká. Proto se ptám, jaká je dlouhá trasa, co se týče náročnosti. Na MTB jsem zvyklý závodit stylem šrot od startu do cíle, na 90km to asi není vhodné. :D

      Díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        něco vyčteš z mapy, dlouhá je plná hodně technických pasáží a singlů, typická trať pro ty, kteří si chtějí závod užít. Krátká je plná širokých cest, dost rychlá. vhodná hlavně pro chrty.

        A když přijdeš včas, tak se dostaneš i na startu někam těsně za VIP.

        0 0
        • Smazaný účet  

          těch technickejch pasáží zas tolik není, řekl bych. teda dřív nebylo, teď jich trochu přibylo s tím jak změnili úsek tratě.

          0 0
      • Prtko.cz  

        Tak si na startu stoupni do předu ne?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Mi už jaksi není 17 … :P

          0 0
          • Smazaný účet  

            to to nějak ovlivňuje? stačí přijít včas :)

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Kolik je to „včas“. Vzhledem k množství startujících tipuju tak hodinu ? :P

              0 0
              • tom xtr  

                Samozřejmě dlouhou. Do první vlny na dobrou pozici nedostaneš startovní číslo /leda na divokou kartu/. Vklidu bych šel do druhý vlny – stačí půl hodiny před startem. Začátek po asfaltu pojedeš šrot, před nájezdem do singlu si někde na čele, dojedeš tam pár ženských z první vlny – není problém předjíždět. A zbytek je už vklidu – už to bude roztahaný. Dobrý plán, ne?

                0 0
                • šlapatko  

                  Není problém předjet?Bývá tam docela špunt a předjížděním stratíš hafo času.Já to moc neřeším,dojedu li na místě 200 nebo 400 je šumák.

                  0 0
                • Zerocool  

                  V TOM ÚSEKU NA HRAD POTOM MOC PŘEDJÍŽDĚT NEJDE, SI RÁD, ŽE JEDEŠ NA KOLE:)

                  0 0
                • Honzyn  

                  Dobry plan,akorat nerad cekam pul hodiny na start na miste:-(Jsem zvykly se do posledni chvilky rozslapavat a pak se nadrzo nacpat do prvni lajny,az se odpocitavaji vteriny do startovniho vystrelu:-)Do druhe vlny neni potreba vyjete umisteni apod.?S divokou kartou nepocitam,to si nezaslouzim.

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Taky to takhle praktikuju, ale Šela je na tohle až moc dobře zajištěná, abych se tam někde nacpal dopředu mezi juniory. :-D

                    0 0
                  • ProtoolsTDM  

                    Jo. Tohle vidím nejradši :-(

                    0 0
                  • McBlacky  

                    pokud nezajedeš výsledek do 30 fleku celkově tak v tý první lajně jsi zbytečně a akorát zacláníš.

                    0 0
                    • Honzyn  

                      Na Sele bych se do prvni lajny necpal,ale aspon do te prvni vlny.Uplne dopredu si stoupnu spis na lokalnich zavodech,co jezdi kolem 150–200 lidi.Na Sele chci zajet do 50. fleku,cel­kove.To by byl pro me top vysledek.Pokud nejak vyjde ten start,nebudou defekty,pady apod.:-(

                      0 0
                      • McBlacky  

                        50 celkově je ok. V roce 2007 jsem to zajel úplně zezadu, koridor na AŠM byl oplocen vysokým hrazením bez šance se dostat dopředu, asi to bude stejný letos.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          jo to je každej rok, ta první startovní rovinka je oplocená tak dvoumetrovým plotem.

                          0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Takže říkáš, že se přes juniory dostat dopředu dá v pohodě, jo ? :)

                          0 0
                        • Honzyn  

                          Je to celkem dlouhy zavod,takze se to nakonec stejne rozptyli a kdo na to ma,tak ty pomalejsi predjede.Ale pokud trat vede z velke casti po singlech,co jsem slysel,a jezdi to 800 lidi..tak nevim.Smekam pred tim,kdo uplne zezadu zajede 50. flek!

                          0 0
          • Prtko.cz  

            Když chceš tak to jde,nejhorší je hledat si nějaké výmluvy proč to nejde…

            0 0
      • grafik  

        místy je první polovina hodně o síle, některé pasáže dokáží dost unavit nejen silovým šlapáním ale i „rozdrkoceným“ povrchem. Pozor na pády. Druhá polovina je dupačka víceméně po zpevněných cestách, to by ti mohlo vyhovovat. Loni jsem vlnu trefil naprosto ideálně, neudělal se ze začátku ani jeden špunt, vyjeď si letos dobrej čas a příští rok start řešit nemusíš …

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Hm, jsem právě typ, který se musí hodinu rozjíždět do té správné teploty. :) Akorát ta první část, jestli je hodně silová, jak říkáš by mohla být smrtící. Na biku šlapu docela silově a rychle mě to zničí, ze silnice jsem zvyklý hodně točit, tak uvidíme. Ale jednou to „poprvé“ přijít musí … :)

          0 0
      • grafik  

        legenda b-f na přerovském mamutovi (MTB), pěkně … jsem zvědavej kolik mi nadělíš :)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Legenda B-F měla v plánu jet 215km silnici. :-) Vzhledem k současnému stavu bude rád, když se stihne připravit na Silesii o týden později, tudíž se Mamut (jakýkoliv) odkládá na další rok … :-(

          0 0
    • Hynas  

      Letos by to bylo poosmé v lajně, co bych stanul na trati dlouhé trati, nicméně letos to vyhrál velocamp. Tam si to vynahradím čtyřmi alpskými etapami. :o) Škoda ale, že to koliduje v jeden termín, nechtěl jsem přerušit linii. Nedá se nic robit.

      0 0
      • Marskatin  

        Ale dá. Ráno vstaneš za hodinu a půl jsi v Lipníku. V devět vystartuješ, o půl druhé jsi jako obvykle zpět. No a ve čtyři jsi zpátky a ještě objedeš krátkou etapu.

        0 0
    • HROOLI  

      To já mám najeto 488 km a ještě vůbec nevím.

      0 0
    • daymaker  

      Kolik se nastoupá na dlouhé? Jsem asi slepý, na webu to nikde nevidím… Díky

      0 0
    • Roman1492  

      stejně jako minulý rok jedu krátkou, najeto prd, ale i přesto doufám, že to bude lepší, 17týho dáme trénink na Chřibské padesátce :D

      0 0
    • Qeex  

      Jako loni i letos jednokolky, najeto zatím asi 10–15km :-D, plánované umístění do první desítky :-D

      0 0
    • petryk  

      Letos podesáté dlouhou, najeto celkem nic, ale ono to nějak půjde :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Právě mi e-mailem přišly další informace o nové dlouhé trase. Co říkáte na fotky nových úseků ? Především poslední skupina fotek s šipkami mi připadá jako dost vytažený z paty a trochu to působí, že pořadatel už roupama neví jak to překopat.

      0 0
      • jIrI___  

        Myslíš ten podjezd mostu?

        0 0
        • Smazaný účet  

          nejen most, taky případný prosekávání stromů. a nechápu skákání přes obrubníky a zatáčku přes tu kovovou konstrukci. ne, že by mi to nějak extra vadilo, ale takhle ta trasa působí strašně amatérsky a je to zase možnost pro špunty.

          0 0
      • Smazaný účet  

        no nevím, to podjíždění mostu mi přijde fakt zbytečný… vždyť by úplně stačilo uzavřít tak 1,5m v protisměru a vést to normálně jako každý rok…

        0 0
    • klemi  

      já pojedu poprvé a to krátkou :), ale jak hledám co hledám nevydím na vebu její převýšení. Nevíte to někdo :)

      0 0
    • jakub  

      jsem přihlášen na dlouhou ale nemám najeto ani 100km… takže pojedu krátkou… chci to aspo%n dojet.. teda esli budu mít na čem…hehe

      0 0
      • TinkTink  

        Tak ja Ti u startu udelam fotku a pak uvidime, pojedu jako doprovod jednokolky :-D

        0 0
    • plevka  

      jedu letos podruhé krátkou, najeto mám zatím necelých 600, povětšinou na asfaltu, uvažoval jsem o dlouhé, ale nechám to na příští rok :) umístěn budu počítám až někde ke konci, ale mám za cíl zajet lépe než minulý rok..

      0 0
      • jIrI___  

        Tak cíl máme stejný, kilometrově na tom budu ± stejně jako minulý rok. Jen minulý rok jsem jel na HT a letos pojedu na fullu, sám jsem zvědavý, jestli se to nějak podstatně promítne do výsledného času :)

        0 0
        • Luk029  

          tak to na tom budem stejne. taky jsem loni jel kratkou na ht a letos pojedu na fullu. tak jsem zvedavej jestli bude nejakej posun k lepsimu:-)

          0 0
          • jIrI___  

            Vidím, že máš na fullu i naprosto stejnou zdvihovou kategorii jako já, tak pak můžem porovnat svoje dojmy :)

            0 0
            • Luk029  

              ok. Hlavně aby bylo dobré počasí :-)

              0 0
            • Luk029  

              tak jak, bylo to na fullu lepší. Ja byl spokojenej zlepšení o 200 míst

              0 0
              • jIrI___  

                Na fullu paráda. Hlavně jsem to poznal na takových těch rychlých úsecích po polňačkách, kde to na HT kopalo do zadku a nedalo se moc šlapat nebo musel člověk dupat ve stoje a to zas ubíralo hodně energie. Na fullu jsem jen pohodlně seděl a šlapal :). Zlepšení jsem měl celkově o 111 míst, ale spíš to přisuzuju počasí. Škoda, že nebylo srovnatelně s minulým rokem.

                0 0
                • Luk029  

                  mám z toho stejné pocity. Uvidíme další závod na silesii zda-li se počasí zlepší.

                  0 0
      • Roman1492  

        kolikátý jsi byl minulý rok?

        0 0
        • plevka  

          byl jsem 637. celkově a 159. v kategorii, takže velmi slabý výsledek, i přesto však byla euforie v cíli veliká :)

          0 0
          • Roman1492  

            já teda v cíli ani nevěděl jak se poskládat aby mě nic nebolelo :D dojel jsem 458 a v kategorii 123. na to že to bylo poprvé a na půjčeným kole jsem byl spokojenej :)

            0 0
            • jIrI___  

              Byl jsem na tom podobně. Jel jsem poprvé, dojel jsem na 346. místě, v kategorii 98. místo (celkem mě ten výsledek, s mými najetými 300 km, mile překvapil). Před závěrečným stoupáním na Helfštýn mě poprvé v životě jemně chytly křeče a v cíli jsem asi vypadal hodně bídně, protože jak tam ty 2 holky hned po dojetí rozdávaly plechovky s energiťákama, tak jsem se jich ptal, který je lepší, tak řekly, že si mám vzít od každého jeden a nakonec jsem dostal 3 kusy :-))

              0 0
              • Roman1492  

                celou dobu jsem myslel jen na to nevzdat se někde pod helfem abych nemusel potupně tlačit kolo místem, kde bylo nejvíc lidí :D

                0 0
              • Smazaný účet  

                Tak pojď na dlouhou, tam tě křeče jemně chytat nebudou :)

                0 0
                • jIrI___  

                  To bych poslední třetinu buď tlačil nebo se válel po zemi :-D. Po té krátké jsem toho měl tak akorát dost, že jsem zvládl pojíst a bezpečně odřídit cestu domů. Dlouhá u mě proto nepřipadá v úvahu :)

                  0 0
    • Veprovak  

      Jako vzdycky jedu dlouhou, i kdyz najeto mam a nejspis i budu mit prd… Ke konci mi ty naslapane kilaky budou zase chybet, ale to uz se da vytrpet :)

      0 0
      • Roman1492  

        tak do šely ještě něco najedeš, horší je stihnout něco najet teď do soboty do Chřibů v tomhle počasí :D

        0 0
    • McBlacky  

      jedu dlouhou a Šárka krátkou

      někdo tip na ubytko? ideálně co nejlevnější, ale klidné místo, cokoli kromě spaní na zemi. Přijedeme v pátek po 21 a v sobotu po závodě domů.

      0 0
    • bagr84  

      Nedopravuju se tam nahodou nekdo z Brna, s volnym miste v aute / tryskaci?

      0 0
      • Veprovak  

        Pojedu z Brna, ale uz v patek… kazdopadne svezt muzu.

        0 0
        • bagr84  

          Diky moc za nabidku, ale nakonec to vypada ze pojedu leda tak dopr… :(

          0 0
    • grafik  

      letos se smiřuji s tím, že po dlouhé době asi nepojedu …

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak jsem se přihlásil na dlouhou, konečně premiéra na opravdovém MTB marathonu… uvidíme uvidíme uvidíme … :)

      0 0
      • McBlacky  

        ty jo to bude pro mě čest závodit na stejné trati jako legenda BF :)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Heh, já to pojedu asi hlavně objet, za měsíc ještě něco málo natrénuju, ale hlavně si chci být jistý. V životě jsem na biku takový závod nejel. Bude tam i hodně elity, takže na nějaké TOP 20 si asi nebudu dělat iluze … :)

          0 0
          • McBlacky  

            top 20 je out to je jasný. Já bych rád 30–40 ale to záleží. Ted od dubna vůbec nemám čas jezdit :/

            0 0
    • bagr84  

      Tak se na me usmalo stesti a na Selu mam nakonec volno… Nevite, je tam vubec moznost nejake uschovy veci po cas zavodu? Hadry na prevleceni a tak, pro lidi co tam nemaj auto.

      V propozici jsem se docetl jen o hlidani kol po zavode…

      0 0
      • McBlacky  

        u závodů, kde je cíl jinde než start to nebývá.

        snad jen se domluvit s někým kdo tam bude auto mít.

        0 0
      • jojina20  

        napiš mi mail. Vezmu tě.

        0 0
    • bagr84  

      Tak jsme dnes projizdeli trat, krasne sucha, doporucuju furious fredy nebo podobny slupky! ;)

      0 0
      • Stanley_vy  

        Koukni na předpověď počasí. S tím suchem to zas asi nebude tak žhavý… :(

        0 0
        • Smazaný účet  

          Taky bych na to nesázel. Přemýšlím, že nasadím možná i něco ostřejšího než RR dozadu. Zvlášť po dnešní vyjížďce, kdy mi zadek plaval v bahně ze strany na stranu.

          0 0
          • Stanley_vy  

            Já mám nachystaný nový RR 2,25", tak to snad nějak pojede.

            0 0
          • jojina20  

            Já bych RR nechal doma, bylo to zlo a to má ještě celý týden pršet..

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mám to v plánu. Ale nevím, co nasadit dozadu, aby to zabíralo slušně v bordelu (líp než RR) a frčelo to slušně i na tvrdým nebo asfaltu.

              0 0
              • bagr84  

                Ja teda projel jen prvni pulku trate, ale na neco co jede na „tvdym a asfaltu“ bych se asi vykaslal, aspon teda ja na to nemam techniku a nervy :)

                Jel jsem vzadu s Crossmarkem 2,1 a pripadal jsem si jak na plochodraznim motocyklu, klouzalo to jak prase, koreny = adrenalin, mensi stoupani a uz to prokluzovalo jak prase.

                Ja bych vzal neco vic do nepohody, myslim ze v terenu s tim najedes vic nez to co na asfaltu ztratis (hadam ze asfaltu je za dalnici stejne jako pred ni). Ale je pravda ze ja vazne nemam techniku, takze to mozna bude nohama a ne plastem :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  To máš asi recht, že se vyplatí spíš sázet na terén, než být rychlej na asfaltu. I když ta druhá polovina mi přijde trochu asfaltovější nebo tvrdší než první.

                  Momentálně uvažuju o tom, že dozadu dám Geax Saguaro 2.2, Continental Mountain King 2.2 a nebo Nobby Nic 2.1. Ale zatím jsem se nerozhodl. Líbí se mi ty Geaxy.

                  0 0
          • plevka  

            asi před týdnem jsem nasadil RR dopředu i dozadu, teď teda nevím, jestli to byla dobrá volba :)

            0 0
          • jIrI___  

            Jedu s XCR Dry 2 vzadu :). Teda aspoň na krátké nejsou žádná náročná stoupání, kde by v mokru nestačil.

            0 0
      • Veprovak  

        No nevim, nevim, jak s tim suchem… ja jsem se v sobotu motal v lesich kolem Helfu a sucho tam rozhodne nebylo. NN vzadu byl z toho blata a mokryho listi kapku zoufalej, na RR bych se nevyhrabal nikam… a vzhledem k predpovedi a tomu, ze vetsina trati je v lese a jen tak neoschne, bych opravdu obul neco ostrejsiho…

        0 0
        • bagr84  

          jak jsem psal dal, nemyslel jsem to vazne. Trat je samy blato.

          0 0
          • Veprovak  

            na druhou stranu, s nejakyma slickama by z toho mohla byt pekna soutez v driftovani :)

            0 0
    • camlost  

      o vikendu jsem byl premluven, abych si Selu zajel.

      mrknul jsem na mapku, profil (to je downhill?) a propozice – online prihlasky uzavreny.

      myslite, ze je sance se prihlasit na miste? tj. neni nejaky max. pocet startujicich? nemam to tam zrovna blizko a jet tam zbytecne se mi nechce…

      0 0
      • HROOLI  

        Tyjo, taky jsem se nepříhlasil online a ted,jak to tu čtu mám nervy jak.. Na webu píšou, že na se lze přihlásit ještě v pátek a na trat 58 km i v sobotu, přičemž ale mají u soboty uvedené datum 7.5. , tak nevím…

        0 0
      • jIrI___  

        Na krátkou (na dlouhou nevím) se tuším můžeš přihlástit přímo v den startu. Jen nebudeš mít číslo se svým jménem :)

        0 0
      • Roman1492  

        všechno je to na jejich stránkách :) můžeš se přihlásit i v den startu, ale myslím, že tam bude takovej šrumec, že to bude lepší řešit v pátek, kdy začíná prezentace… http://www.selasport.cz/…y/aktual.php?…

        jinak já si to chci projet dnes, ale vypadá to, že bude zase pršet :(

        0 0
        • camlost  

          to jsem samozrejme cetl (a neptal jsem se na to).

          otazka zni, jestli je nejaky pocet ucastniku, po jehoz dosazeni prestanou dalsi prihlasovat.

          na strankach jsem nic takoveho nevidel, ale to neznamena, ze jsem se dival dobre.

          0 0
          • Smazaný účet  

            nikdy nebyl limit ucastniku…

            0 0
          • Roman1492  

            každý rok se počet závodníků navyšuje, minulý rok to bylo něco kolem 1500 lidí, letos už je přihlášených 1520 a nikde se zatím stop stav neobjevil, ani na žádném z minulých ročníků tuším nebyl, jistota asi bude zavolat jim a přímo se zeptat :)

            0 0
        • jIrI___  

          Minulý rok v sobotu na prezenčce nebyl šrumec ani trochu. Byl jsem na ní snad jen s jedním další člověkem.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Už tam kvůli trase rozebírají i svodidla :)

      0 0
    • onik  

      ja blbec sem se zapoměl přihlasit a před tyden nepojedu zbytečně tam a zpatky do kanclu kvuli přihlašení tak snad mi vyjdou vstříc že se přihlasim na dlouhou až v sobotu…:( ale pojedu poprve a teším se

      0 0
      • Roman1492  

        no tak na to bych asi nespoléhal :( v sobotu už jen na krátkou

        0 0
        • onik  

          ještě stale doufám že to nějak uhraju a jet 150km kvuli přihlašení mi přijde jako blbost

          0 0
          • Roman1492  

            tak ještě zkusit nějak se telefonicky předregistrovat s tím že zaplatíš až v sobotu, pořád větší jistota než jet bez informací, ale záleží na nich jak budou ochotní

            0 0
            • HROOLI  

              Ještě se chci zeptat, prodávají před startem nějaké gely,tyčinky atd ?? Většinou to tak všude bývá,ale pro jistotu se ptám..Nebo jestli si mám raději skočit k nám do obchodu..

              0 0
              • Smazaný účet  

                gývá tam stánek nutrend.. ale hlavně s jonťákama.

                Něco tam mít budou ale nespoléhla bych na to. Navíc pokud ses registroval v čas tak ke startovnému dostaneš 1 gel a 1 musli tyčinku.

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  Loni u stánku Nutrendu měli jen ionťák, žádný gely a tyčinky. Musela jsem do krámu pro sojový suky.

                  0 0
              • jIrI___  

                Minulý rok tam tuším byly nějaké 2 musli tyčinky, 2 gely a pár nějakých čokoládek. A na startu sis mohl namíchat ionťák dle vlastního výběru.

                0 0
                • HROOLI  

                  Tak jak teda ? Ted nevím.. Mám si zajít k nám do obchodu,nebo to nechat na sobotu ? :D

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Podle mě tyhle gely a podobné srančičky vůbec nejsou potřeba a zajedeš to i bez nich. Pokud jsi ale zvyklý, že bez gelu ani prdnutí, tak bych si nějaké koupil předem. A kdyžtak bys měl nějaké do zásoby na příští závod. Já jsem si ale celkem jistý, že minulý rok jsem dostal to, co jsem napsal.

                    0 0
            • HROOLI  

              Zrovna mi došel mail od organizátorů. Čísel mají údajně dost, nemám mít strach- výjde na každého.

              0 0
          • Beeda  

            ahoj, ja to asi nepojedu. mam vyjetou prvni lajnu, tak pokud mas zajem dej info na mail…

            0 0
    • misaxxx  

      pridal bych se k odvozu/privozu z nachodska, broumovska, trutnovska :-)

      0 0
    • HROOLI  

      Prosím Vás, na jaký mail mohu napsat organizátorům prosbu o schování jednoho startovného pro mne ? Chci se ujistit,že mi ho nikdo nevezme předemnou a na mě už nevýjde místo.. Psal jsem jim na ten,co tam mají uvedený – bohužel však mail nedošel.. Jo a… Všichni, kteří v závodě vyjedou nejtěžší úsek (a dojedou do cíle), získávají tekutou prémii od Pivovaru Zubr a zároveň budou zařazeni do speciální tomboly o zapletená kola Remerx Tubular Disc s galuskami Tufo v celkové hodnotě 15.990,– Kč. … Takže na ten kopeček si šetřím síly , to je motivace největší ty remerxy :D

      0 0
      • jIrI___  

        Jestli se nepletu, tak tahle prémie je jen na dlouhé trati.

        0 0
      • jojina20  

        Jestli ho dáš, máš u mě pivo…

        0 0
        • HROOLI  

          Pívo si nech, já chci remerxy :D Ne tak věřím,že fandící lidi okolo pomůžou a sílou vůle to vyjedu.Ale těžko říct..:-D

          0 0
        • McBlacky  

          jel jsi to? jak je to husté? nějaký tipy jak to vyjet? zprava, zleva? docela bych to zkusil, ale nevím jestli to má cenu. Bude to stát hodně sil a závode není krátký

          0 0
          • Veprovak  

            Ja to jel v sobotu, nedaval jsem nejlehci, ale i tak jsem jsem se tam zahrabal do bahna. Nejsem sice zadnej velkej technik, ale vyjet to na mokru bude hooooodne tvrdy orisek. Z meho pohledu je sance na uspech ¡asi stejna, jak vyhrat ve sportce :)

            0 0
          • skier  

            No on je v podstatě náročný jen jeden úsek cca 5–10m asi v polovině toho výjezdu na hrad.Trčí tam skála,kameny a mezi tím bahno.Jel jsem trasu před 14 dny a slezl jsem.V mém věku se už nehuntuju a trialista taky nejsem :) Pokud ale nebude co se týká bahna extrém, tak to borci dávat budou,ale lepší je síly pošetřit a Zubra stejně dostaneš :)

            0 0
            • McBlacky  

              bych se tam rád zajel podívat, ale v pátek nestíhám a v sobotu před startem už tuplem ne :/

              0 0
              • skier  

                Budeš si to moct prohlédnout v závodě.Uvidíš ho zdaleka a je možno se fyzicky i psychicky připravit a rozhodnout :))

                Vzhledem k počasí prvních 40km bude hodně náročných a na těch nových úsecích to navíc vůbec nejede a to jsem tam byl za polosucha.

                0 0
                • Corbett  

                  Radku, on je Milan trochu jiná kategorie proti nám. Když on si bude v cíli vychutnávat pivíčko, nás bude čekat ještě dvě hodiny trápení :-) Je fakt, že nebude mít tak vyježděnou stoupu – těch 20 šílenců co pojedou před ním to nestihne :-) No a mi ji budeme mít rozoranou :-(

                  0 0
                  • skier  

                    No my to budeme mít už rozjeté a vysušené :-) Ve čtvrtek bych měl už být v Česku,brnknu Ti a domluvíme se jak s prezentací a přepravou…čau

                    0 0
          • jojina20  

            Jako ty jsi chrt, takže to možná dáš, ale prostě klouže to jak prase,je to stojka. Zbytečný síly vzhledem k tomu, že tě pak čeká ještě ta jedna stojka kousek před hradem, to jsou prostě jen šutry,klouže to jak prase..Já jsem měl docela dost, po těch 20 km než jsme dojeli pod hrad. Prostě prvních 40 km je sada.. Pak už to jede krásně..

            0 0
            • McBlacky  

              já se spíš bojím toho, že to přede mnou rozjede už pár lidí a bude to bez šance. Někdy i 5 lidí ve stejný stopě stačí, aby rozmatlali bahno tak, že to nepůjde. Já tam reálně pojedu mezi 40–50 flekem, když to dobře půjde.

              0 0
              • jojina20  

                Ty budeš mít dobrý, že pojedeš vepředu, tak se i po těch prvních úsecích svezeš, ale když do toho kopce nenajedeš sám, tak nevím… Jeli jsme to ve dvou, a měl jsem sám se sebou co dělat. Prostě na tom začátku, jak jsou třeba 15 metrový kopce, který jsou total bahno, dáš to do půlky, chytneš kořen a hotovo… Nechci vidět co bude až budu mít před sebou hromadu lidí. Kolo na záda a běhat..

                0 0
      • onik  

        15 lety kluk piše že pivo je pro něj větší motivace jak zapletena kola…to nevím kam ta mladež spěje

        0 0
    • Babec  

      LIDI, NEVÍM NEVÍM, V TRÉNINKU SEM PROJÍŽDĚL 90KM TRA NA STRANĚ ZA HRADEM, TZN. TAM, KDE VEDE JEN DLOUHÁ A JE DO VLASTNĚ JEDEN 40KM DLOUHÝ, TECHNICKY A OBČAS I SILOVĚ VELICE TĚŽKÝ. UŽ TO NEBUDE TAK PRO VEŘEJNOST JAKO DŘÍV A JESTLI BUDE MOKRO, TAK TO BUDE DOST EXTRÉM, PROSTĚ UŽ JE TO TRA ODPOVÍDAJÍCÍ ČP XCM. MĚ SE TO ALE MOC LÍBILO, PERFEKTNĚ SEM POTRÉNOVAL TECHNIKU. JINAK JEDU JUNIORSKOU..

      0 0
      • Gorgov  

        a zatim je to teda suchý? každej tu píše něco jinýho, dobrý matení soupeřů…ale beru gumy na oboje :)

        0 0
        • jojina20  

          V neděli jsme projeli prvních 45 km dlouhé. Neříkám, že jsem nějaký hovado, ale než jsme dojeli 20 km na hrad, tak jsem toho tlačení měl plný brýle. Chce to pláště pořádný kotvy, mám teď na kole nějaký pláště Specialized s dost hrubým vzorkem a kopce jsem stejně nedával, bude to rychlejší tlačit.. Ale ve sjezdech to drželo i když to byla sem tam sranda..

          Prvních 30 km je peklo, pak už je to jezdivý..

          0 0
          • Gorgov  

            díky, takže rocket rony budou na to dobrý, když je tam nezničim teda…

            0 0
            • jojina20  

              Z fotek je to nuda, klame to..

              0 0
              • Gorgov  

                No tak to neni nuda, to vidim :) A to ma pres tyden prset…tak to uz je na NN klidne :)

                0 0
                • jojina20  

                  Prostě to fakt nemá cenu zkoušet vyjíždět,stojí to moc sil. Vzhledem k tomu, jak to bude zasekaný závodníkama, to ani nepůjde..

                  0 0
              • jojina20  

                .

                0 0
                • jIrI___  

                  Těmahle úseky vede jen dlouhá trať?

                  0 0
                  • jojina20  

                    jj

                    0 0
                    • HROOLI  

                      Jak vypadá KRÁTKÁ ? Mám kola osazené maxxisama dynomite- celkem už jetější.. Co byste mi doporučily ?

                      0 0
                      • Gorgov  

                        to vypadá na medusy :)

                        0 0
                      • jIrI___  

                        Odjedeš to i na slickách, jen bys musel jet místy hodně opatrně :-D. Já kvůli tomu pracně nasazené bezdušáky měnit nebudu, další nasazování by moje nervy už asi neunesly :)

                        0 0
                        • HROOLI  

                          Já sice bezdušáky nemám,ale taky se mi moc měnit nechce.Asi to tak nechám,bude sranda .. :D

                          0 0
                        • onik  

                          tak to maš stejny problem jako ja :D

                          0 0
                          • Zerocool  

                            a proto máte mít dvoje kola:)

                            0 0
                            • onik  

                              čekam na vhodny kup :)

                              0 0
                              • HROOLI  

                                čekám na ,,pár" brigád, pak si koupím bud supa, nebo meridu :-)

                                0 0
                            • jIrI___  

                              Na ty 3 závody (v mojem podání rychlejší vyjížďky) ročně bych je nevyužil :). Jinak je to ovšem parádní řešení.

                              0 0
                • bagr84  

                  na jednu si zapomnel :)

                  0 0
                  • jojina20  

                    Nechtěl jsem ti dělat zle, ale když už :D

                    … Opravdu se to chvílema nedalo..

                    0 0
                    • bagr84  

                      lepsi mrtvej frajer jak zivej srac :)

                      0 0
                    • petryk  

                      No zrovna tohle místo je mokrý snad úplně vždycky :)

                      0 0
                      • grafik  

                        kde to je?

                        0 0
                        • petryk  

                          Řekl bych, že za jezírkama – nájezd na silnici, dolů, nahoru, doprava do lesa a dojedeš ke školce.

                          0 0
                          • Babec  

                            Tam se to ale dá vyjet krásně, jel jsem to 3krát ( v jeden den, dělal jsem okruhy), mokrý to bylo, trosku klouzalo, ale trikrta sem to vyjel :) (Racing Ralph/Nobby Nic)

                            0 0
            • McBlacky  

              kua kua, zatím mám jen jeden pár NT, druhej bude až tak za měsíc. Nechci přezouvat :/

              RoR a Fast Trak asi bude muset stačit

              0 0
        • Zerocool  

          vzhledem k počasí, i kdyby to bylo suché teď tak to nebude suché v sobotu, takže sucháče nech doma

          0 0
          • radek.g7  

            Se suchem nepocitam, myslim ze bude stesti kdyz nebude prset :-(

            0 0
            • Zerocool  

              asi tak…

              0 0
              • bagr84  

                a jaky plaste bys doporucil? uplny drapaky jako NN nebo MK se mi tam davat nechcou (dozadu)

                0 0
                • onik  

                  hoši neplašte, ja mam rubeny charbidys a an tom to musím zajet a neumřít :)

                  0 0
                • Zerocool  

                  DAL BYCH NĚCO UŽŠÍHO S VÝSTUPKY RELATIVNĚ DALEKO OD SEBE, na chřibské mě parádně překvapily WTB Wolverine 1,95, paráda všichni se klouzali a já zarytý do bahna perfektně držel stopu jak nahoru, tak dolů…

                  0 0
                  • bagr84  

                    Koukal jsem na ne a vypadaj idealne, ale bohuzel nevim o obchode v Brne kterej by WTBcka vedl… Driv vim ze se daly sehnat v Sirerovi, dnes uz ne.

                    0 0
                    • bagr84  

                      tak to vidim na jeden z trojice NN 2.1, hutchinson bulldog a nebo me doporucovali v hanaku SPECIALIZED THE CAPTAIN S-WORKS 26×2,00.

                      Dopredu pujde MK 2.2.

                      Zatim to vidim asi na ten Nobby Nic, bulldog se mi zda moc tezkej a spesl pro me neznamej.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        Capitány 2,0 a 2,2 vozím na kole pro zábavu. Už jsem jedny sjel a dal jsem je zase. Jsou docela lehký a když si na ně zvykneš i dobrý. Ale není to jako třeba s NN, že sednou hned. Trochu je u nich potřeba hledat hranku :) Nicméně na závody bych je nedal, to stokrát radši NN, jedou líp

                        0 0
                • Veprovak  

                  uz mam obuto NN vpredu i vzadu a asi to tak i necham…

                  0 0
    • Roman1492  

      za chvíli si jedu projet krátkou i když to vypadá, že zmoknu :)

      0 0
      • Stanley_vy  

        Hlavně sem pak prosím nepiš, jak to tam vypadá. :)

        0 0
      • plevka  

        já naopak budu moc rád, když sem napíšeš, jak to vypadá :)

        0 0
        • HROOLI  

          hrooli

          0 0
        • Roman1492  

          tak samozřejmě bych rád napsal jak to tam vypadá, ale dva kiláky od domu defekt, vyměnil jsem duši a po dvaceti km další defekt a jelikož lepení nevozím, tak jsem měl po srandě :) ode dneška už vozím duši i lepení, njn chybami se člověk učí…do dneška jsem nepíchnul ani jednou LOL

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Heh, já loni neměl ani jediný defekt a letos už 4, z toho dva na silnici a dva na jednom závodě. :-D

            0 0
          • plevka  

            nenaděláš nic, taky vozím jenom duši a když mám camel, tak většinou eště jednu navíc, ale lepení ne..možná bych měl :)

            0 0
    • Luk029  

      na webu už jsou přidělena startovní čísla :-)

      Zase mam takove obyčejné :-))))

      0 0
    • Nikola_Rafaj  

      Věnuji startovné na Šelu – dlouhou trať, startovní číslo 372. Jak na potvoru jsem si nalomil palec a na měsíc mám utrum …

      Pokud nejste přihlášení a chcete jet, napište mi na mail z profilu.

      0 0
      • onik  

        ale někdo bude muset jet na tvé jmeno atd. mne to nechtěli přepsat takže borcovi to propadlo a ja musel calovat 500 a škoda žes nenapsal už včera teda:) ale brzke uzdravení

        0 0
    • HROOLI  

      A ted by mě ještě zajímalo,čí manamazat do takovýchto podmínek řetěz ? Mám konkor a ten toho moc nevydrží..

      0 0
    • bosmilan  

      jinak jedná důležitá věc,která platí pro ty co ještě NEJSOU PŘIHLÁŠENI ,tak na Dlouhou trat 93 km se jde přihlásit POUZE v Pátek

      v Sobotu se lze přihlásit už jenom na Junior trasu.

      Tak at pak nejste někteří překvapeni jako já když jsem si tu dnešní aktualitu četl

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Že je to i v aktualitách neznamená, že to nebylo v propozicích od začátku. Bylo. :-) Šela je pořadatelsky vymakaná, všechna čest.

        0 0
        • bosmilan  

          právě že v propozicích bylo psané i vsobotu od 6:00 do 8:00

          ted už tam je dané že nelze dlouhou v sobotu.Sám jsem se chtěl přihlásit až v sobotu a už jsem přemýšlel nad tím v kolik vstanu a vyrazím,abych to v klidu stihnul

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Fakt divný, někdy v březnu, začátkem dubna jsem to v propozicích četla, proto se přihlásila a zaplatila s předstihem, i když mně vycházela na sobotu směna a nebylo jasný, jestli se mně podaří ji přehodit.

            0 0
            • onik  

              ja sem pěkne poprosil přes mail,vysvetlil že do lipniku a zpatky to mam 150 a vyřešili sme to přes internet i po 30.4 :) zkus taky

              0 0
              • bosmilan  

                já jsem se včera taky s Alešem domluvil přes email že to jinak než v sobotu nezvládnu a tak mi vyšel vstříc a ještě večer jsem vyplnil přihlášku a poslal peníze na účet a on mě na oplátku přidal mezi přihlášené

                0 0
    • Zerocool  

      a chčije a chčije…

      0 0
      • McBlacky  

        vidím to dost pekelně letos i podle předpovědi. Ale zase už mám za sebou 5 závodů a všechny byly ± suché. Takže přichází čas na pořádnej bahňák. Většinou to býval AKŠ :)

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Jajaja, takže nejedu, těžce nemocen. :/ Tak to dopadá, když chce být člověk co nejlepší a trénuje déšť nedéšť … :/

      0 0
    • HROOLI  

      Sakryš ted sem si četl aktuality na webu a docela mě zneklidnily. Co se týče obutí, pořadatelé jasně varují at dobře zvolíme , na čem pojedeme.. A já mám Maxxisy Dynomite ( 1100 km,ale je v tom hoodně asfaltu) . Zrovna nemám žádné many a rodiče si myslí,že je zbytečné kupovat na závody nové.. Dodám ještě fotky at mě nakonec třeba uklidníte,že to s tím ,,projedu" nebo naopak.. :D

      0 0
      • Gorgov  

        tak pujdes pesky no…nebo si kup za par slupek maxxis medusy a budes v klidu.

        0 0
        • Beeda  

          a nebo mu to nekdo puci az se bude vracet, ze dal nejede :-D

          0 0
      • jIrI___  

        To bude ale krásný závod… Už abych začal šetřit na nové destičky a pohon :-D

        0 0
      • McBlacky  

        vy mě nakonec tak vydeptáte, že zahodím NoTubes a pojedu NN s dušema. zážitek očekávám to bez diskuze.

        0 0
        • HROOLI  

          Zážitek to bude super. Můj druhý závod a hned takový masakr. Už se těším, to je něco jiného, než jen sedět v lavicích ve škole a tupě hledět na tabuli :D

          0 0
        • camlost  

          geax saguaro tnt 2.2", bez dusi, prakticky nove.

          ale jedes minimalne o 5 km/h vyssi prumernou rychlosti nez ja, tak si z meho obuti nemusis delat tezkou hlavu :-)

          0 0
          • McBlacky  

            no počítám s tím, že už to přede mnou bude solidně rozjetý, takže bez drapáku to bude nesjízdný, tam kde je podklad bahno.

            zase na druhou stranu když budu mít NT, můžu mít nižší tlak a na singlíkách to bude líp držet

            obalený bahnem ovšem nedrží nic, to je jasný :)

            0 0
            • Gorgov  

              Dneska sem obouval…Měl sem možnost RoR, NN a Albert. Bohužel RoR a NN se dělaj ve 29" jenom 2,25, což je podle mě na blátivej závod nesmysl, takže jedu Alberta, kterej je sice 2,1, ale reálně něco pod dva…Už se těšim, bude to masakr. Vzhledem k mojé letošní výkonnosti se upínám k tomu, že tam soupeři budou padaz z kol a já to nějak projedu:)

              0 0
              • bosmilan  

                pláště vůbec neřeším a prostě to objedu jako všechny ostatní závody na Michelinech A/T

                0 0
                • Gorgov  

                  Tak samozřejmě, pokud ti nejde o výsledek, není problém jezdit včechno na hrubym…Zrovna tady by ty AT mohly byt docela dobry…

                  0 0
                  • bosmilan  

                    na Drásalu 2005 jsem je poprvé vyzkoušel a od té doby už nejezdím nic jiného at je sucho nebo mokro.

                    0 0
                  • Cryzyy  

                    Ono to tady vypada, ze vsichni jedou do desatého fleku :)

                    Vic bahna jak na Beskidy MTB Trophy 2008 bejt nemuze a tam jsem resil vic desticky jak plaste.

                    0 0
                    • Gorgov  

                      Tak desticky sou prkotina. To, pokud nejsi lempl a mas tam sintr, nemuze byt problem. Ovsem ikdyz nepojedu do desitky, chci bejt co nejlip, tak proc si bezbolestne nepomoci dobrym obutim? Ja se spis bojim, ze nebudu uplne vepredu a budou mi tam hlavne v uzkejch technickej vyjezdech padat lidi pod kola :)

                      0 0
          • Gorgov  

            tak to je uplne spatne, tyhle gumy se ti zalepi a budes z toho mit bahnni balony :) Sranda pak je kdyz ti neprojde plast ramem:)

            0 0
            • Stanley_vy  

              Nestraš. :) Nemám na výběr nic jiného, než RoR a RR ve 2,25. Chřibskou jsem na to nějak udolal. :)

              0 0
              • Gorgov  

                jak sem psal vys, udolat se to na tom urcite da, pokud ti zalezi na umisteni a nevadi ti, ze se obcas projdes vic nez bys jinak musel, v opacnym pripade to urcite neni idealni :)

                0 0
                • Stanley_vy  

                  Jde mi jen o to zúčastnit se a dojet ve zdraví. Svůj obvyklý cíl, dojed do poloviny startovního pole, jsem zredukoval na dojet. :)

                  0 0
                  • skier  

                    No ono bude nejhorší za Rybářema, jak se jede podél Bečvy, zatočit do prava na to čerstvě zaseté pole :-)a těšit se na Slavíčský tunel… :-))) a pokračovat dál. Tady se bude lámat chleba o dojetí a nedojetí.

                    0 0
                    • Stanley_vy  

                      To je předpokládám na dlouhé, což řešit naštěstí nemusím. :)

                      0 0
                    • Honza z H  

                      kdo dojede na rybáře, bude za vodou .. největší masakr bude na tom novým kousku a v údolí Krkavce. Alespoň mi nebude líto, až se na vás přijdu podívat, že nejedu :-)

                      21:30 slušně na to tady chčije …

                      0 0
      • Bumerangista  

        Ale jdi. Podle synoptických předpovědí bude pěkně. První balík to vyšplouchne, další pětka to rozjede a do našeho průjezdu to vyschne. Takže já volím jasně Kojak.

        0 0
        • McBlacky  

          na kojaku bych to viděl z náměstí Lipníka po silnici na Helf a zakotvit u stánku se zubrem. akorát se příjemně naladíš na fandění při dojezdu špice, na vyhláško už budeš pod stolem :)

          0 0
      • Chaingang  

        Od mojí nejoblíbenější varianty NanoRaptor a Vulpine (používám skoro celej rok docházím k variantě Exiwolfů a pokud bude ještě dál takhle pršet, skončím asi u Raijinů…ještě by byla možnost WTB Wolverine,ale ty nemám vyzkoušeny

        0 0
    • Smazaný účet  

      už nevim co tam mam ubout,mam tři varianty:

      1:NN 2.25 + RoR 2.1

      2:NN 2.25 + NN 2.25

      3:Kedna SmallBlock 2.1 oboje

      co si myslíte,že bude good?

      0 0
      • Gorgov  

        hehe tak rozhodne ty kendy, ty se nezalepej :) Jinak podle me optimalni by byla Maxxis medusa tak 1,8", ktera se bohuzel ve 29" nedela…

        0 0
        • Prtko.cz  

          jj, dnes mi došly maxxis medusa jen 1,8 už nebyly tak mám 2,1 zítra je nasadím a…

          0 0
        • Ice-goofy  

          Copak, ze jsi sel do dospeleho kola?

          0 0
          • Gorgov  

            No tak za chvili mi bude 25, takhze v mladi v hajzlu, tak tomu prizpusobuju i vozovej park :)

            0 0
            • McBlacky  

              na silnici elektrický kolo a do terénu velká houpačka :)

              0 0
            • Ice-goofy  

              takze ja uz bych s tim mel radeji seknout rikas ;) a nebo nejaka 34´´ na me teda ;)

              0 0
              • Gorgov  

                Kdepak, dalsi milnik je pak az v 5o :)

                0 0
                • Ice-goofy  

                  Uf tak to jsem rad.. ze jeste chvilku teda muzu ;) Hele tak at Ti to tam slape a vam ostatnim .. letos beze me.. skoda kategorie TIR je jak pro me sita ;)

                  0 0
      • skier  

        No já z toho co najdu doma můžu volit jedinou volbu NN 2,1+RoR 2,1 ještě jsem takovou kombinaci nikdy nejel,tak to bude pěkná generálka

        0 0
        • Honza z H  

          že bych pár těch medúz koupil a na Maleníku je při závodě prodával s přirážkou?

          0 0
          • skier  

            Čau brachu,dobrý nápad jak si říct o Sobotkovo pohlazení…

            0 0
      • Veprovak  

        mam nachystano NN 2.1 dopredu i dozadu a uz tžo dal neresim. Spis premyslim co na sebe, jestli si na tech 5 hodin deste a bahna neoblecu igelitovej pytel :)

        0 0
    • petryk  

      No, jestli na Helfu prší z poloviny tak, jako asi od 4 od rána v Olomouci, máme se na co těšit. Je to čím dál lepší;)

      0 0
      • Prtko.cz  

        Určitě tam sere úplně stejně, přezul jsem to na nový Medůzy a děj se vůle boží… :-)))

        0 0
        • petryk  

          Nechal jsem Nobby Nic 2,1, snad se dneska konečně dokopu k tomu, abych vyměnil patku a snýtoval řetěz a s tím bohem to vidím stejně:)

          0 0
    • bagr84  

      Myslim ze i kdyby dnes neprselo, budou to proste strasny sra*ky. Asi nasroubuju koliky na tretry, na ty prvni tri kroky nez se mi na nohy nalepi 14,787 kg bahna by mohly byt dobry… V nedeli nektery ty stojky nesly pomalu ani vytlacit.

      Jsem zvedavej kolik lidi se na to vykasle jeste pred startem, a hlavne kolik dokonci.

      0 0
      • grafik  

        to já taky, 8:00 OL – opět slušně chčije …

        0 0
        • jadamek  

          no já to vidím tak, že zkusím dojet aspoň na hrad a pak se uvidí:/ btw. budu mít NN 2,25 vpředu i vzadu a uvažuju o blatnících…

          0 0
          • Chaingang  

            tak opět celou noc lilo…

            edit:špatně zařazeno

            0 0
              • Lance  

                ja sem tak rad, ze nejedu :-)

                0 0
                • michal xtr  

                  ježiš jak já jsem rád že tam jedu jen fotit :D blata jsem si užil dost na chřibské, no nezávidím Vám to kluci :)

                  0 0
              • Corbett  

                V pohodě, venku svítí sluníčko a je 20st. Dnes to trochu oschne, zítra víc a v sobotu se bude prášit. Do předu obouvám Bzz, do zadu Frnk. Bezva kombinace :-))

                Ono už to nějak dopadne :-))

                0 0
                • onik  

                  i ostrava už hlasí 16°c a bez deště…ono to bude v sobotu nakonec jen na blatě!!!doufam že mi michal xtr uděla nějakou fotku :D

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Moc bych na nějaký hezký podmínky nesázel. Podle tohoto nám sprchne i během závodu.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    I když doufám, že předpověď je nepřesná :)

                    0 0
                    • onik  

                      když nebude pršet na startu a 2 hodiny po startu tak už to bude ok :) ale nerad bych stal na startu 20 minut jen v dešti…

                      0 0
    • M1R3K  

      Ze zdravotnich duvodu nebudu moct jet :-( Uz mi nic nevratej, tak nabizim startovny (dlouha trat).

      M1R3K@seznam.cz

      0 0
      • les  

        Zhanim startovný na dlouhoutrať,ale jsem z Brna.

        0 0
        • M1R3K  

          a kdy jedes do lipnika? ja zitra na vecer..tzn asi v 21h v lipniku.

          nebo jedes az v sobotu..rano na start nepojedu, ale kamos by ti ho mozna mohl na startu predat..

          0 0
          • les  

            No prave ze ja se tam dostanu az v sobotu na start,esi by to slo prez toho kamosa,toz je to super!

            0 0
    • Sharka1  

      Též ze zdravotních důvodů musím Šelu letos vynechat, mám číslo na krátkou, nechám ho za 450 (i s trikem), kdyby měl někdo zájem, pište mi na mail, na místě budu v pátek a v sobotu ráno, tak se můžem domluvit…

      0 0
      • Gorgov  

        Myslim, že vzhledem k počasí, bude k dispozici spousta volnejch startovnejch i zadarmo :)

        0 0
        • Sharka1  

          no taky tomu moc šanci nedávám, ale zkusit se to musí…

          0 0
          • Gorgov  

            Tak o tom žádná, ale těch odpadlíků lletos bude asi fatk dost. Jak těch co nevyjedou vůbec, tak těch co nedojedou :) Na druhou stranu na krátký to asi nebude tak hrozný…

            0 0
            • Sharka1  

              No prave, ta neni tak blativa… Ja bych i jela, vypada to na skoro jistou bednu, ale nechci to zbytecne prepinat, abych nemarodila pak jeste vic…

              0 0
            • McBlacky  

              doufám, že si vyprosím lajnu s váma. bude to totiž takovej dobrodružnej výlet BF.

              0 0
              • Gorgov  

                Přesně, bude to super! Měl by tě tam pustit, dyť tam jedou i uplný nuly jako třeba já :D Já v tom blátě vidim svojí šanci na aspoň trochu slušnej výsledek, když všechno pujde jak má.

                0 0
        • McBlacky  

          já jsem jí to totiž zakázal, když od pondělí je na práškách s kapesníkem u nosu, tak na řeči „už je mi líp, pojedu“ nereaguju :)

          0 0
          • teepeex  

            dobre delas, nech ji i doma, poradne se vypotit

            pojede s nama v sobotu totiz na jested;)

            0 0
    • jIrI___  

      Jedu z Rožnova p. R. a mám úplně volné auto. Takže kdyby někdo neměl odvoz, můžu jednoho člověka přibrat.

      0 0
      • jIrI___  

        Ještě jsem zapomněl napsat, že jedu samozřejmě v sobotu.

        0 0
        • onik  

          bereš to zkratkou přes ostravu?:D

          0 0
          • jIrI___  

            Přemýšlel jsem o tom, jako že bych si užil delší jízdu po dálnici, ale nakonec jsem to z provozně-ekonomických důvodů zavrhl :-))

            0 0
    • Biker jak Pes  

      Vzhledem k počasí mě jakožto nezkušeného MTB marathonce napadla taková myšlenka. Co děláte, když jste v tom nejvzdálenějším bodě závodu, myšleno od startu, a máte technickou poruchu, která se nedá vyřešit na místě. Třeba klacek ve výpletu a komplet vyčesané kolo a zničený ráfek. Jste uprostřed lesa a nikde nikdo, signál na mobilu není. Jak takové situace řešíte ? :)

      Já jenom abych se inspiroval, kdyby náhodou… :-))))

      0 0
      • Sharka1  

        nestras :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ampulka kyanidu a dopis na rozloučenou.

        Slezeš do nejbližší civilizace, ne?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Řekneš jinýmu závodníkovi ať informuje nejbližšího organizátora (je jich na trati dost) a zajedou pro tebe čtyřkolkou. To už jsem taky viděl.

          0 0
        • Biker jak Pes  

          No, jenže slézání do nejbližší civilizace, když neznáš okolí, se může taky sakra protáhnout.

          Mě se podobná situace stala letos v Chorvatsku na soustředění, kde mi prasknul ráfek uprostřed ničeho. Haluzově jsem zastavil jedno jediné auto, které během půl hodiny projelo kolem (nějací Maďaři), a hodily mě do nejbližšího 30km vzdáleného města. A to jsem byl na silnici… Na biku nevím nevím… :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Všude je plno lidí a ostatní závodníci ti zavolají organizátory nebo záchranku nebo cokoliv bude potřeba.

            0 0
      • Smazaný účet  

        vždy se najde někdo, kdo pomůže.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Jasně jasně, já jenom, že jsem se nikdy do takové situace nedostal klep klep na dřevo a doufám, že nedostanu, jenom kdyby nááááhodou … :))

          0 0
    • Roman1492  

      takže pánové a dámy, dnes jsem konečně projel skoro komplet krátkou a s tím bahnem to nebude tak hrozný ;) na chřibské a na juvacyklo ho bylo mnohem víc, tady je spíš spousta vody – kolem potštátu je to nejhorší, tam jsou místo cest potůčky :) po třiceti kilometrech pěkně vymytej řetěz:D všechny výjezdy se dají vyjet, nikde jsem nešel po svejch – samozřejmě ale taky záleží, co s tím udělá těch pár stovek bajkerů :D na sjezdech to bahno taky moc problémů nedělá, ale záleží, jaký má člověk ambice – já dojet, takže pokud to bude někdo drtit na krev, tak samo asi nějaký problém najde…co mě hodně štvalo, jsou podmáčený louky, před rokem krásně rychle jezdivý a teď jsem si připadal jak na rejvízu v rašelinovejch jezírkách, vjedeš do toho a kolo nejede, šlapeš i z kopce a jen hledáš lepší stopu, která ale není – zatím… pokud nebude zítra pršet, tak už to bude dost vyschlý, na kopcích fouká vítr a chvíli i zasvítilo slunce a je vidět, že to pomalu vysychá…takže za mě celkem fpoho, tak to zbytečně neřešte, není proč :)

      0 0
      • Stanley_vy  

        Díky za povzbudivou informaci.

        Na Helfštýně už jsou prý přípravy v plném proudu. :)

        0 0
      • Gorgov  

        krátká neni dlouhá

        0 0
        • Roman1492  

          vždyť to nikdo netvrdí :) až budu mít jednou nalítáno tolik, abych si trouf na dlouhou, rád se zařadím mezi vás dospěláky :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            Proto je dobrý se přihlásit na dlouhou v rámci tréninku ;-)

            0 0
            • Roman1492  

              tak jelikož bydlím patnáct kiláků od lipníka, tak tam můžu trénovat do aleluja kdykoliv :D já jel minulý rok šelu poprvé, tak si chci porovnat výkonnost na stejné trati…

              0 0
          • Gorgov  

            Spíš sem to myslel tak, že ty těžký místa, kde bude bahna po kolena prostě na krátký nejsou. Rozdíl délek nevyjadřuje uplně přesně rozdíl náročností :) Tam kde na krátký poteče voda bude na dlouhý bahínko :)

            0 0
            • Roman1492  

              jj znám to tam, je fakt, že pokud na dlouhé odjedeš prvních 40 až 46 kiláků, máš skoro vyhráno, ale aspoň nám potom nemusíte závidět jezdivej podklad, ty louky jsou totiž srovnatelný s těma novýma trailama – taky nejedou :)

              0 0
            • Beeda  

              tak hlavne potece krev:-)

              0 0
      • plevka  

        tak to je pozitivní info, jsem zvědav na ty louky :) Každopádně, když jsem dneska v6 vyjížděl z Lipníka do práce, slunko vystrkovalo růžky, takže snad to vydrží ;)

        0 0
        • Honza z H  

          10:00 polojasno, do neděle by už pršet nemělo, ale ještě bych nepřezouval, z lesů valí voda a ještě tak týden bude. Doufám, že to po zítřku nebude ta krev :-)

          Jestli si pamatujete ten ročník s Haškem – asi 2005, jak začalo pršet hned po startu, tak letos to bude stopro těžší, prostě to štěstí jste si už vybrali loni.

          Přeji všem minimální škody na zdraví i materiálu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            2007 začalo pršet už na startu a zůstalo po celý závod. 12°C, vítr a déšť. Tehdy to byl masakr.

            0 0
      • Prtko.cz  

        Ty jsi jel asi tu dětskou v Přerově že? Jink by jsi nenapsal takovou blbost. :-)))

        0 0
    • Bumerangista  

      Nevíte někdo, jestli bude zase stanování pod Helfštýnem, jako každý rok? V propozicích je jako vřdy info, že info poskytuje provozovatel, nerad bych v pátek večer hledal náhradní řešení.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak co, montujete blatníky?

      0 0
      • Stanley_vy  

        Uvažuju o tom, že si nějaký koupím cestou do Lipníka. :)

        0 0
      • jIrI___  

        To bych musel nejdřív nějaké koupit :-D. Takže nemontuju.

        0 0
      • Veprovak  

        bez blatniku… jak Sverak v obecne skole :) A kdyz uz mam byt od bahna, tak at to stoji za to!

        0 0
      • plevka  

        mám je tam od minulého víkendu, tak je tam asi nechám dál..

        0 0
      • McBlacky  

        přední asi dám, rád mám čistý brejle. Zadní nepovedu, kdo chce hákovat, tak se nažere :)

        0 0
        • onik  

          zítra asi bude velký den leštiču brylí :) a proto je nechám doma a blatník bych řekl že akorat oddalí to co stejně přijde na té dlouhe..

          0 0
          • McBlacky  

            horší než EBM 07 to nebude. To regulérně teklo z kopce bláto ve vrstvě několik cm. To jsem viděl na závodech jen jedenkrát v životě. Brýle se tenkrát čistili za jízdy stříkáním vody z bidonů :)

            0 0
            • onik  

              to musela byt moc velka parada :)

              0 0
            • ememem  

              najvacsie blato co som videl vyzeralo na 2008 horalovi takto (1.jpg – foto prebrate uz netusim odkial), to som prvy krat v zivote na prihlaseny pretek nenastupil, o rok na to na sulove to vyzeralo podobne (11.jpg), hanbil som sa tak som si povedal ze uz druhy krat to neurobim a odstartoval a po 65km z 95km to skoncilo takto (2.jpg) + dalsie skody tak cca za 150E tak som si povedal ze do buducna sa v podobnych situaciach zas hanbit prestanem.

              0 0
    • Stanley_vy  

      Za chvilku vyrážímm směr Lipník nad Bečvou, tak přeju všem co nejméně defektů a jiných radostí a hlavně přežijte závod ve zdraví!!! :)

      0 0
      • sYs  

        Tbě taky, jedu do Lipasu cca za 2 hoďky :o)

        0 0
        • onik  

          škoda že jedeš dneska jinak bych se vetřel nebo nabídl 3 místa :)

          0 0
    • klemi  

      v kolik hodin tak přijíždí první na dlouhé poprvé na helfštýn?

      0 0
    • bagr84  

      tak zitra smejdi :)

      0 0
      • jIrI___  

        Ať se daří!

        0 0
      • plevka  

        už za pár hodin :) všem přeju šťastný dojezd do cíle ;)

        0 0
        • Roman1492  

          z který vlny pojedeš??

          0 0
          • plevka  

            až z druhé, nebudu se cpát dopředu..a Ty?

            0 0
            • Roman1492  

              konec první je ideální ;) zkušenost z minulýho roku – profíci ti ujedou, takže máš volno a za sebou taky pět minut klid :) že bysme dali někde srázek…

              0 0
              • plevka  

                nejsem si jistý, jestli to má smysl, stejně byste mi za chvíli ujeli :)

                0 0
                • Roman1492  

                  to neřeš třeba ujedeš ty :)

                  0 0
                  • plevka  

                    to myslím nehrozí, asi to nechám až na tu druhou vlnu, navíc podle umístění v minulém roce bych měl startovat asi až z jejího konce :D

                    0 0
          • jIrI___  

            Já bych chtěl zaujmout postavení podle loňského výsledku. Takže buďto konec první nebo začátek druhé. A stejně to vidím tak, že zas budu z nějakého důvodu v časové tísni a pojedu z konce druhé vlny :-))

            0 0
      • Smazaný účet  

        Bagr se v tom bordelu bude předjíždět blbě. Ale stejně to zkusím :)

        0 0
    • Roman1492  

      sluníčko svítí, ptáci řvou :D tak příjemný dojezd všem…

      0 0
    • Smazaný účet  

      jsem zvědavej jak se s tím jezdci poperou, byl jsem se podívat asi na 15 km dlouhé a celkem masakr – blátíčko, kaluže… no a kolem 12:00 lijáček :(

      0 0
      • bosmilan  

        já jsem se stím popasoval dobře a nějak moc jsem nezmokl.To bláto bylo brutus a nejhorší bylo od Ponny auto po 55.km,ale kolo fungovalo na 100% po celý závod,což se o mě říct nedá a ke konci už mě braly křeče,hlavně po pěších výšlapech

        0 0
      • Zerocool  

        no masakr, bláto bylo strašně těžké, někteří tlačili po rovných loukách, závod jsem rozjel parádně a pohyboval se kolem 30.fleku absolutně, pak krize, jedna tlama, celkově tedy 50 flek a 18 v kategorii, celkem spokojenost nebýt křečí, tak o těch 10 jsem mohl být líp, no ale kdyby se nepočítá:(

        0 0
    • The_Trooper  

      Zavod to byl docela těžký, jel jsem 58 z energetického vydeje ještě naročnější než blátivá CHříbská 50 (56km).

      Umístění 27. v kategorii MKH

      Problémy z kolem byli a to sukující se řetez a sjete desky na kov :)

      Pak jsem si stihl ještě udělat foto s idolkou bajkerkou Luckou Macíkovou která skončila 2 :)

      0 0
    • dua  

      Ahoj, neměl by někdo fotky? Hlavně fotky z bedny, díky ;-)

      0 0
    • bagr84  

      tak na muj vubec prvni zavod to byl docela masakr, ale uzil sem si to.

      Cil byl dojet, to se podarilo, 101. flek v kategorii je nad moje ocekavani…

      Pak se s dojmama rozepisu, ted vana a pak hospoda :)

      0 0
    • HROOLI  

      Já spolehál na to,že se na start postavím až na konec- mám lajnu pro juniory,ale nedostal sem se tam,takže sem startoval z první lajny za juniorama. Po pěti km mi začal blbnout řetěz- přeskakovat,chodit na prázdno,sekat se. Výsledný čas nevím, 197/ca 600 něco v jun.- 22/43

      0 0
      • klemi  

        já sem skončil celkově 119 a v juniorech 17. Ale kolo dostalo neuvěřitelnou čočku. Dneska sem ho jen umyl, ale zítra zjistím škody :(

        0 0
        • klemi  

          oprava 118 celkově :D

          0 0
          • HROOLI  

            Že já blbec se tak dlouho rozjížděl a nestihl si stoupnout do juniorské lajny .. :/ Příští rok to musí být lepší ( najet aspon 3000 km ,stoupnout si k juniorům :D a hlavně mít kolo provozu schopné ..)

            0 0
    • grafik  

      Mám za sebou premiéru jako divák a zážitek supr(!) – sjezd u svodidla před hradem mě fakt bavil, ovšem na helfu to dost podělala ta kapela, raději bych se kochal dojezdem a rozhovory Pavla Mrázka se závodníky než poslouchat céčkovej band, který totálně „upozadil“ heriocké dojezdy co cíle; znechutil nás natolik, že bylo lepší šlápnou na zmizík.

      Foto – dlouhá se dá i na treku za pár kaček …

      0 0
      • bosmilan  

        pokud to je ten co jsem ho potkal na tom novém singltrailu před druhým občerstvením jak jsem ho tam viděl stát s odřeným nosem a totálně na dně mi aspon stihl říct že to prokáučoval s obutím :-))

        0 0
      • petryk  

        Viděls mě? Já už jsem se moc okolo nedíval, byl to brutál na entou. Dva defekty, ohlé vodítko přehazovačky, hrozný čas, ale DOJEL jsem!

        0 0
      • Smazaný účet  

        tak na tomhle místě jsem byl taky :D stál jsem u té bahnité kaluže za sjezdíkem, kdyý kolem mě tenhle expert projížděl… masakr.

        0 0
    • jIrI___  

      Aspoň, že nebylo vůbec žádné bahno.

      0 0
    • Babec  

      trasa 58.km – 2:48 – 22 min ztrata na viteze (Hejduk) 3 v kategorii

      závod snů..

      0 0
      • The_Trooper  

        tebe jsem viděl viděl na rozjížděčce :) to ja jsem ješte tlačil lepeňák stejne se hlaďák dostavil :) 3 carbošneky 1 tatranka

        0 0
    • jojina20  

      Start z úplné ****** vzadu, ale dobrý. Blatíčko bylo.

      244 celkově, 59 v kategorii. Ale čas zlo.

      0 0
      • jIrI___  

        Tys parkoval přímo naproti mě :). Ta modrá sedlovka mě zaujala.

        0 0
        • bagr84  

          Tak jestlis videl i treka, tak to sem byl ja (jeli sme spolu) :) tebe si nevybavuju, ale toho stevensa vedle jo! :)

          0 0
          • jIrI___  

            Jojo, 2 lidi jsem viděl kolem toho auta pobíhat. To byla přímo B-F parkovací oblast :-D

            0 0
    • Stanley_vy  

      jel jsem 58 km, startoval z druhé vlny a asi na 5. kilometru jsem to chtěl totálně promořený vzdát, ale vydržel jsem a nakonec z toho bylo 257. místo celkově 73. v kategorii, což osobně považuju docela za úspěch. :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Co to sakra bylo?Jsem zvyklej, že občas na Šele pár metrů popoběhnu, když je tam něco nejetelnýho. Ale že nachodím na dlouhé x kilometrů, protože se mi nánosem bahna ani netočí zadní kolo???

      0 0
      • bagr84  

        nejel jsi na selu nahodou VW, jeste s meridou na strese?

        0 0
      • Stanley_vy  

        Jel jsi krátkou nebo dlouhou? Ta krátká mi nepřišla horší než letošní Chřibská. nejlepivnější bahno bylo snad až v kopci na hrad a možná ještě za tím posledním brodem. Jinak bylo celkej jezdivé a to si nemyslím, že bych byl nějaký technik…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dlouhou. Zatraceně dlouhou.

          0 0
        • jIrI___  

          Na hrad jsem se pomalu nemohl vyškrábat. Tlačil jsem a přitom stál na místě, jak mi to klouzalo :)

          0 0
          • Stanley_vy  

            No já tam ve dvou místech slezl, protože se to fakt nedalo, ale jak se to u spodního prakoviště trošku narovnalo, tak jsem nasedl a vyjel až na hrad. A teď koukám, že ve výsledkové listině vůbec není ta slečna (paní), co jsem ji nahoře dojel a už jsem neměl to srdce ji před cílem předjet. Zvlášť po tom, co se po kolizi s nějakým starším tlačícím pánem o kousek níž svalila na asfalt…

            0 0
            • Smazaný účet  

              KOlize byly na dlouhé k vidění parádní! Jednou sem z jakési škarpy tahal týpka, co tam zahučel zádama napřed a kolo mu viselo ve vzduchu. Obě nohy měl pořád zacvaknutý a nebyl schopnej se zvednout.

              0 0
              • Stanley_vy  

                Taky jsem byl u pár lehčích pádů. Většinou proto, že lidi někam vletí jako blázní a zjistí, že na tom bahně už to prostě neubrzdí a vezou se někam do lesa. Třeba i s hrazením…

                0 0
          • HROOLI  

            No určitě myslíš ten úsek jakoby na louce,pak jak se vjelo na tu asfaltku už se dalo jet v pohodě.

            0 0
      • bosmilan  

        dneska to byla celkem slušná pěší turistika.Já se snažil toho pokud možno toho co nejvíc vyjet,protože mě pak tuhnou lýtka s chůze

        0 0
    • Gorgov  

      Tak bláta nakonec tolik nebylo, čekal sem víc. Jinak co se výkonu týče tak totální fiasko :) K tomu zlomený řídítka a asi i rám…uvidíme jak to půjde dál. A takovej poznatek: Nepochopil sem, proč silničáři jezdí bikový závody…

      0 0
      • Prtko.cz  

        Možná blbej dotaz jak se tam poznal silničář? Jel na silničce? :-)))

        0 0
        • Chaingang  

          ne,jeli dost rychle do kopce a zoufale pomalu ve sjezdech a v technických místech…

          0 0
          • onik  

            doufam že nemaš na mysli mně :)

            0 0
          • Gorgov  

            tak

            0 0
          • Prtko.cz  

            Mám kámoše co jezdívá špici a ten mi říkal že tak jak jezdí ve sjezdech blázni vzadu, nikdo vepředu nejede, protože to nemají zapotřebí a hlavně chtějí dojet.

            0 0
            • Gorgov  

              a k tomu to neumí, protože trenujou skoro jenom na silnici…

              0 0
            • nox159  

              :D nechtej mi tvrdit ze borec co jezdi pravidelne bedny pojede sjezdy pomaleji nez hobik co dojede v pulce startovniho pole

              hobik muze jet na hrane a lidi na špici třeba hranu nejedou ale porad budou rychlejsi ve sjezdu než ti hobíci.

              0 0
              • Prtko.cz  

                No bednu zrovna nejezdí na Šele byl 7.na Chřibské 16. ale jezdí pevnou vidlu,vepředu jednu placku vzadu 9 a brzdy značky V. Když prej na to máš tak se nemusíš zabít ve sjezdu…

                0 0
                • onik  

                  s tím ja naprosto souhlasím…zavodit se ma především do kopce

                  0 0
                  • Prtko.cz  

                    Přesně, něco na tom bude.

                    0 0
                    • onik  

                      ja když jedu s kopce tak se snažím jet normalně a odpočívat před kopcem…vidim to kolem sebe na zavodech lidi z kopce rvou jak šilenci a pak je v kopci stejně sjedu

                      0 0
                    • bagr84  

                      no ja tomu teda moc nerozumim, ale myslim ze elitaci zavodi uplne vsude.

                      Kdyz kvuli kolu clovek zere jak kralik, tydny v zime mota na valcich, venku mrzne na silnici jen aby najel objemy, utraci statisice za techniku, tak at mi nekdo netvrdi ze se „zavodi jen dovrchu“.

                      Prece se nebudu hnat do kopce jak debil abych ho pak sjizdel „najistotu“…

                      0 0
                      • onik  

                        elitaci určitě ale lidi od 100 a nahoru to moc nechapu

                        0 0
                      • Prtko.cz  

                        No právě kvůli tomu co jsi napsal se asi nechcou za každou cenu rozbít ve sjezdu…jak jsem koupil tak prodávám.

                        0 0
                  • karliner  

                    To je podle mne nesmysl. Do kopce se naučí jezdit i cvičenej orangutan…

                    Z kopce potřebuješ mít techniku a srdce :-)

                    0 0
                    • CraObs  

                      heh tak si spočítaj kolko ti ujde niekto v kopci a kolko v zjazde.. v zjazdoch sú to sekundy, v kopcoch minúty ;-)

                      0 0
                      • Gorgov  

                        to je prave ten zasadni omyl.

                        0 0
                      • Biker jak Pes  

                        To se takhle nedá říct, záleží na mnoha faktorech, sjezdařské schopnosti obou bikerů, technické vybavení, výkon v kopci, terén… je toho hodně…

                        0 0
                      • Bumerangista  

                        Z kopce je výhodnější poměr „délka dávačky“/„potlesk sboru záchranářů“. Na šele obzlášť. Možná na té prémii to bylo dobré i do kopce. Ale například Peklo jedeš v podstatě sám a nahoře to nikdo neocení. Mluvím za lidi daleko v poli.

                        Jinak pokud neuvisíš z kopce, můžeš přijít o skupinku, ale kromě tohoto případu bych opravdu doporučil z kopce zvolnit třeba o 5km/h a tím ztratit 30 vteřin, než ztratit 5 minut řešením hada. A to i v elitě, i když tam si to umí docvaknout, zvlášť na začátku závodu.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          dneska v podstatě elita jede bud na galdách nebo ust se s tmelem, max Tmel a obyč pláště. Takže to můžou prasit víc. Vůbec na předních pozicích už to maj duše docela spočítaný.

                          když už něco nastane tak maj sprej s tmelem, nebo bombičky a na každým rohu servisáka s párem kol. Když všechno selže, rovnou to vzdávaj.

                          z kopce se to fakt kudlí, zvolnit o pět 5km/h znamená prohrát. Kdo zůstane vzadu, proti skupince si to nesjede. při jejich rychlostech se hákuje i na místech, kde by tě to nenapadlo

                          0 0
                      • Sharka1  

                        No jo, ale kdyz zapojis trochu matematiky ze zakladni skoly, poznas, ze to, co pises, zdaleka nestaci na obhajobu pomaleho sjizdeni kopcu…

                        Do kopce se jede pomaleji (dejme tomu 15–17km/h), cili i rozdil rychlosti je mensi… Cili dejme tomu 2km/h, timhle tempem ti za minutu souper ujede o 33m. Z kopce se ale jede vetsinou mnohem vetsi rychlost (treba 25–35km/h), a tudiz i rozdily rychlosti jsou tam mnohem vetsi, napr. 10km/h, takze za 1s ti souper ujede o 2.7m, coz za minutu dela cca 166m… Kdyz teda porovnas 3km vyjezd/sjezd, tak ti souper ujede o cca 1min 20s ve vyjezdu, ale treba o 2min ve stejne dlouhem sjezdu, coz prepocitano na vzdalenost dela 46m ve vyjezdu a 333m ve sjezdu…

                        Z toho plyne, ze neni treba „jen“ umet rychle jezdit do kopcu, ale taky z kopcu, samozrejme s tim, ze by ta rychlost z kopce mela byt ziskana technikou, nikoli „sazkou do loterie“, jak je casto na zavodech videt… Ja sama se v hodne obtiznych pasazich ridim heslem „radsi zivy turista, nezli mrtvy cyklista“, ovsem kdyz chces na zavodech neco zajet, je treba techniku trenovat, abys proti „svym“ souperum (v mym pripade holkam), z kopce nejen neztracel, ale treba i neco ziskal.

                        0 0
                        • CraObs  

                          záleží samozrejme na tom aký je rozdiel rýchlostí hore a dolu.. často krát sa mi stane že v zjazde ma predbiehali ale v kopci som ich dal ja a takto sme sa točili hodne dlhý kus..

                          keď to rátame matematikou tak by som to neprepočítaval na metre, pretože náskok 46m pri rýchlosti 15–17 a 333m pri rýchlosti 25–35 je časovo stále ten istý (teda ak si tie hodnoty vyrátala správne) :)

                          jazdec A aj B ide na rovinke rovnakou priemernou rýchlosťou,

                          do kopca ide jazdec A 10km/h, jazdec B 15km/h

                          z kopca ide jazdec A 35km/h, jazdec B 30km/h

                          zjazd aj výjazd bude 1km

                          výjazd jazdec A=0,1h jazdec B=0,067h

                          zjazd jazdec A=0,028h, jazdec B=0,033h

                          vo výsledku A=0,1+0,028=0,128h a B=0,067+0,033=0,1h

                          čiže jazdec B je v cieli o 0,028h rýchlejšie ako zjazdár A

                          samozrejme to bude otázka rozdielu rýchlostí kto čo dáva..

                          0 0
                          • Sharka1  

                            Tak v tom mem priklade s 3km kopcem je rozdil nejen ve vzdalenosti naskoku, ale i v case. Ale to je jedno, mas pravdu, zalezi na vstupnich hodnotach rychlosti, ja brala relativne realne hodnoty, samozrejme se to da nastavit tak, aby to vyslo jak ve prospech vrcharu, tak sjezdaru. Kazdopadne, jak ve vyjezdu, tak ve sjezdu se da hodne ztratit, a to, ze ve sjezdech jde radove o vteriny, neznamena, ze neni treba jezdit rychle, protoze na rovince se tyhle vteriny promeni v desitky metru…

                            0 0
                            • CraObs  

                              tak som to hodil do excelu narýchlo a pri 15km/h uphill +30km/h downhill je o malinko lepší čas ako 13km/h uphill +40km/h downhill tam niekde sa to bude lámať..

                              nakolko to je reálne záleží na trati..

                              aj tak si myslím že viac získam rýchlym výjazdom než zjazdom :P

                              čo sa ale nevylučuje s tým že výjazdy až do krčov a dole kopcom pololetmo :D

                              0 0
                          • ememem  

                            často krát sa mi stane že v zjazde ma predbiehali ale v kopci som ich dal ja a takto sme sa točili hodne dlhý kus. – ja to mam kua presne naopak

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Nejsi sám. Mě taky všichni předjedou do kopce a já je pak z kopce :)

                              0 0
                              • karliner  

                                A teď si představ, jak bys svištěl z kopce, kdybys měl pořádný kolo a ne tu tchajvanskou mrdku :-)))

                                0 0
                        • jIrI___  

                          Žádná matematika v tomhle vlákně nebo začnu blokovat příspěvky! :)

                          0 0
                          • Bumerangista  

                            Kdo nechce počítat, tak rovnou na poslední odstavec

                            Zpoždění má smysl počítat na vzdálest tak do 10m, protože dál už není závětří a pak se to počítá na vteřiny.

                            Při podobných rychlostech se dá aproximovat:

                            Časový_rozdíl = Vdálenost × Rychlostní_rozdíl ÷ Rychlost?

                            Z toho plyne, že vliv rozdílu rychlosti klesá s rostoucím čtvercem rychlosti. Tedy čím prudší stojka, tím větší náskok se dá vyjet… v teorii… ale o kolik?

                            Příklad: Jedeme 1km/h 1km kopec. Já jedu 1.1km/h. Dám ti 5:27. Jedem 10km/h 1km sjezd. Já jedu 11km/h. Dám ti jen 0:33. Matematik má tedy jasno, ale problém je, že reálné rychlosti jsou trochu jinak:

                            Když dáme rychlosti reálné, například 10 a 11 pro výjezd a 25 a 30 pro technický sjezd tak je rozdíl pro výjezd 0:33 a pro sjezd 0:24.

                            Takže prostě závodit i z kopce, matematikovi ukázat záda.

                            0 0
                            • Gorgov  

                              konkrétně na šele bych to pro sebe kolem 30–40 fleku viděl tak 11/13km/h ve výjezdu a 15/28km/h ve sjezdu.

                              0 0
                              • Cryzyy  

                                na 34 flek stacilo 19,1km/h :)

                                0 0
                              • Bumerangista  

                                To už by byl ve výhodě sjezdař. Otázka je, jestli je tam fakt rozdíl těch 15–28 ve sjezdu. 15 je sakra málo přeci jenom.

                                0 0
                                • Gorgov  

                                  On je ale pak právě problém v tom, že hodně těch techničtějších sjezdů bylo v první půlce… No a tam ty davy lidí prostě nepředjedeš. Z toho sem taky byl nasranej…jak píše Blacky níž, počítám s tím, že vezu kila navíc, který se mi vyplatí nejvíc právě v tom sjezdu. Když je tam kvůli neschopnejm jezdcům přede mnou nemůžu zúročit, je to k vzteku, ale je fakt že neudělám nic…

                                  0 0
                                  • Rolei  

                                    Takového borce, který kolem toho cca čtyřicátého místa na premii před hradem nevyjel, slezl z kola ve středu cesty a blokoval ty za sebou, takže v tu dobu to nevyjel nikdo a mudroval o tom proč ho blokují solničáři jsem tam jako divák viděl… Moc sympatické a porozomění hodné to tedy nebylo…

                                    0 0
                              • McBlacky  

                                to už tě nemrzí zmasakrovanej rámec a ruka+noha :)

                                ale je fatk, že ty jsi z kopce vrah a na 29" fulu prostě musíš počítat s tím, že ho vezeš právě proto, abys to proměnil ve výhodu ve sjezdu. Jinak bys ho vezl zbytečně. Ty rovinky se daj stíhat i na HT sice koušeš to krutě ve stoje, ale uviset se dá.

                                0 0
                                • Gorgov  

                                  No mrzí mrzí…Sem zvědavej jak se to bude vyvíjet, budu na tom zatim jezdit a uvidím, jak to bude pokračovat. Řídítka jsou už objednaný :) Teď mě nejvíc mrzí, že musim dělat věci do školy a venku je k tomu tak hnusně, že na kolo se skoro nedá…potřeboval bych něco najet aby to v Mostě a na malevilu bylo o něco(dost) lepší. Zatím to vypadá, že asi nebude, grrr

                                  0 0
                          • Smazaný účet  

                            :-D

                            0 0
                • nox159  

                  souhlasim s tím že zavody se vyhravaji ve vyjezdech a ne ve sjezdech ( ale ve sjezdu bys nemel ztracet popripade se nechat urvat )

                  jen uvedu priklad ( ciste teoreticky) tvuj kamoš jede rozbity sjezd plný sutru na pevne vidlici, franta ho pojedu na HT s odpruzenou a pepa ho pojede na fullu. – všichni tři jsou na tom z technikou stejne a pojedou na jistotu – kdo ten sjezd sjede nejrychleji?

                  jinak bych rekl ze podle zvoleneho kola musi zvolit i taktiku a styl jizdy.

                  silničář na pevnem HT bude asi stahovat naskok prvniho v jiných častech trate než borec na fulu ktery na biku najede 80% km z ročního najezdu :)

                  0 0
                  • Prtko.cz  

                    Ale ten Franta mu musí stačit jak ve sjezdu tak i po rovině a taky v kopci.

                    0 0
                    • nox159  

                      jasne ale jedou ve skupince 3 frantove a tvuj kamoš všichni maji porad stejnou fyzicku. 3 frantove to z kopce budou prasit a tvojeho kamoše urvou – nebude jim ve sjezdu stacit – pak prijde rovinka a frantove se budou stridat kdezto kamarad pojede sam ( pripomínam porad tu mame lidi se stejnou fyzickou ) dojede kamarad tři strídající se frantiky? :-)

                      0 0
                • beeker  

                  Žeby Hartl?? :-)

                  0 0
                • nox159  

                  kamarad se jmenuje HARTL Karel nebo ŠASTNÝ Petr ? chci si najit na fotkach jeho bika :)

                  0 0
      • Biker jak Pes  

        Ze stejného důvodu, proč bikeři jezdí silniční závody. :-)

        0 0
        • Gorgov  

          A ten důvod? Přiznám se, že mě ty lidi co na biku seděli snad poprvý v životě (tak 90%) neskutečně srali…Nakonec to bylo jedno, stejně sem zkolaboval já i kolo, ale aspoň sem si to chtěl užít, což teda v těch prvních 20 km fakt nešlo…

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Nadáváš zbytečně, závody jsou veřejné, může si tam jet kdo chce. Pokud se ti to nelíbí, tak si jezdi na svěťáky nebo si udělej vlastní závod. Taky jsem silničář a občas zajedu nějaký bikový závod. Jezdím přesně jak říkáš, z kopce se bojím, do kopce všem ujedu… a co … :-)))

            0 0
            • Gorgov  

              V podstatě máš pravdu, ale lidi by měli mít trochu soudnost… Já v silničním pelotonu nebudu nikoho omezovat, krom toho silnice je dost široká…Zato v závodě jako je Šela ztratím vinou neschopnejch soupeřů jenom ve sjezdech odhadem 10– 15 minut…což je teda už v konečnym výsledku celkem znát. A to nemluvim o technickejch výjezdech…Jo, kdybych byl lepší, pojedu od začítku řekněme v patnáctce, ale takhle dlouhej závod prostě rychle rozjíždět nechci…říkal sem si, že řešení by bylo jet to jakoby naopak, že by se jela nejřív druhá méň technická polovina. Na jinejch závodech totiž tyhle problémy nemívám :) Nicméně trať to byla parádní, ovšem pro silničáře ta první půlka asi moc ne…

              0 0
              • Biker jak Pes  

                S tím už nic nenaděláš. :-)

                První půlka není pro silničáře, díky za info, aspoň vím, že na další rok budu muset potrénovat techniku. :-)

                0 0
              • onik  

                to by nebyl ten užasny výjezd na libavou kdyby to bylo v proti směru :)

                0 0
              • bagr84  

                Kdyby se to jelo naopak, tak silničáři zdrhnou a pak je zas dojedes na singlech :) ale máš pravdu, poloha těch úseku kde se nedá předjíždět je dost nešťastná, jinak to ale asi nejde…

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  No takhle, když se postaví závod na šotolině a širokých cestách, tak si lidi stěžují, že je to nuda, silniční závod na biku. Na druhou stranu, když konečně vede terénem a po vytoužených singlech, tak jsou zase nespokojení, že se nedá předjíždět, že se tvoří špunty a kdesi cosi… nevybereš si :-)))

                  0 0
              • kolda  

                to je problem Sely, prvni pulka technicka, singly par km po startu, delaji se spunty.. druha pule siroke cesty. trosku nelogicke, ale co uz.

                0 0
            • nox159  

              prave proto by jsem pro aby byly tyhle zavody vic technicke → pokud by silničář mel cca 10km z 50 kolo tlačit tak se počet silničářu na bikových zavodech omezi :D

              jinak je jasne že ty zavody jsou veřejné… ale ta soudnost tem lidem fakt chybi, když se ti postavi maly fracek co na kole jede poprve do prvni lajny a k nemu 60ti lety děda z pivcem – pokud je po startu neco technickeho tak se to tam totalne zeseka a pak je to o ničem, jen rychlosti 15km/h sjezd kde se da v poho a bezpečne jet min 50kou je otrava největší :(

              0 0
          • Biker jak Pes  

            Ještě ten důvod… si nějaký vymysli. :-)

            Třeba, když se silničáři motají ve sjezdech na bikových závodech, tak bikeři budou plašit v pelotonu na silničních … :-)))

            0 0
            • Beeda  

              podle me se honza ocitl moc vzadu, kde jsou lidi s technikou na stiru obecne a myslel si ze tojsou silnicari… holt fatalni zavodni chyba…

              0 0
              • Biker jak Pes  

                No, je pravda, že letos, když jsem jel Chřibskou, tak už když jsem jel kolem 100. místa, tak lidi opravdu nevěděli, co mají s těma kolama dělat. Dokonce i mě brzdili a to se považuju za anti-sjezdaře a netechnika… :-)

                0 0
              • Gorgov  

                Lidi s technikou na stiru jsou bohuzel vsude, dobre jezdit na biku z toho baliku umelo tak 5 lidi, obstojne tak 15…muj skromnej odhad

                0 0
              • Sharka1  

                Mno ja se s touhle „chybou“ potykam na kazdym zavode :-D Nejsem zadnej super technik, ale to, co predvadej nekteri borci, mi proste hlava nebere… Holt udel holek :-)

                0 0
      • Prtko.cz  

        Možná kdyby jsi jel jak silničkář, tak by jsi neměl zlomený řidítka… :-)))

        0 0
        • Gorgov  

          Kdepak, spurt byl vyloženě silniční :) Ale ty prkna nějak klouzaly… Nakonec sem stějně chtěl kupovat širší, takže se to jen uspíšilo :)

          0 0
    • onik  

      kdyby měl někdo nějake odkazy na foto sem s tím :) jinak to byl randal..na 60km mi normalně tekly slzy z oči a myslel sem že umřu nakonec čás 7:15

      0 0
      • radek.g7  

        Foto jeste neni, ale pokud nekoho zajimaji vysledky tak tady:

        http://www.sportsoft.cz/cs/zavod.aspx…

        jinak 185 lidi nedokoncilo kratkou (58km), coz mi prijde jako brutalni cislo…

        0 0
        • HROOLI  

          To určitě, dnes to byl masakr. Mě od pátého km trápil sekájící se řetěz a pak mi uplně odešly zádní brzdy a musel sem brzdit předníma.. Byl to extrém.

          0 0
          • jIrI___  

            Sram fungoval i v bahně bezchybně :)

            0 0
            • onik  

              není pravda :) moje x0 v poli natačela jak svina

              0 0
              • jIrI___  

                X7 na krátké v pohodě, jen smyku jsem musel čas od času pomoct kopancem :-D

                0 0
                • onik  

                  no mně to navíjelo pak mi to umyl pořadatel u svojeho domku a pak už to bylo jakžtakž ale jel sem s citem radši

                  0 0
              • Smazaný účet  

                x9 i obalená bordelem pracovala bezchybně

                0 0
                • bagr84  

                  me XTcko namotavalo na malo placku, pul zavodu sem musel bez ni :(

                  0 0
                  • HROOLI  

                    stejný problém,také xt.. Ale u mě byl spíše problém v tom,že mám čerstvě nový řetěz a už bylo asi i po kazetě.. :(

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    A to jsi mi vyčítal, že sem to při nákupu nechal měnit za sram :P

                    0 0
                    • bagr84  

                      No kliky a prevodniky mas snad taky XT ne? :)

                      Jinak obavam se ze ta malo placka ma nejlepsi leta za sebou… Je to na vymenu?

                      0 0
                      • bagr84  

                        tady je to videt lip.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ja myslel, ze mluvis o sekani saltru pri razeni na malej. Ten muj prevodnik vypada jeste hur, ale moc se mi do nakupu nechce. Penez neni nazbyt a dokud to nezacne delat fest problemy, tak to necham. Zatim mi to nijak nestrili a radit se da bez problemu. Mozna je na vine i retez.

                        0 0
                        • bagr84  

                          Zajimavy je, ze se mi ten retez zacal namotavat na UPLNE stejnym miste trati jako pred tydnem, po sjezdu do teplic n. becvou…

                          Z casti to bude vina sajrajtu, po dukladnym umyti a namazani to vzdycky na chvili prestalo, nez se zase vjelo do bahna… a ze ho tam nebylo malo :D

                          0 0
                  • rasputin  

                    Taky mi nešlo přehodit na malou placku, tak jsme musel jet celý závod jen střední a velkou.

                    0 0
    • jIrI___  

      Doplňující otázka. Měli jste ve „startovní igelitce“ nějaký ten poukaz na 20% slevu u UAX, jak bylo avizované v propozicích?

      0 0
      • onik  

        ja jo a hned sem si koupil tričko na hradě a kupon mi vzali :) nejvic mne pobavilo že v nutrend novinach bylo že nejvetší blbost si dat po zavodě kuřeci stejk a bramborovy salat :) a hle ono to bylo po zavodě :D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jo, měl. Ale pak sem mezi ty letáky hodil do igelitky promočený tretry a poukaz vzal za svý.

        0 0
        • jIrI___  

          No toto! Na tuhle věc jsem se těšil nejvíc a zapomněli mi ji tam dát :-(

          0 0
    • Smazaný účet  

      Jen pro zajímavost. Během závodu jsem spálil 7076 kCal. Takovýmu číslu bych normálně nikdy neuvěřil.

      0 0
      • bagr84  

        Jen pro zajimavost, ja jich tolik i nabral, zajimalo by me kolik sem dnes sezral kolacu a bananu :))

        0 0
      • jIrI___  

        A já během něho zhubnul 6 kg. Nechtěl jsem tomu věřit, ale večer před závodem jsem vážil 82 kg a večer po závodě 76 kg. Vážil jsem se na stejné zkalibrované váze.

        0 0
    • Smazaný účet  

      něco málo z dneška.

      0 0
      • Smazaný účet  

        no dnes to bolo veselé…tí čo velebili Medusy mali absolútnu pravdu, moje Micheliny XL S-ka sa tiež držali statočne…štart prvá lajna na dlhej, hneď na prvom kruháči si borec vedľa mňa krásne ustlal…

        inak som sa trochu trápil, najazdené kilometre neoklameš :-(

        dnes najväčšie peklo – chodník popri Bečve tesne pred cieľom, už som mal parádne nakúpené…v ci­eli 6:16

        0 0
    • michal xtr  

      Borci pár fotek ode mě.. bohužel mi nějak pi*uje rajče takže tam nejsou všechny, zítra to snad dám dohromady. Snad se tam najdete :)

      http://mstefek.rajce.idnes.cz/…cka_na_60km/

      0 0
    • HROOLI  

      Točil se závod? Bude opět dvd pro účastníky ?

      0 0
    • Prtko.cz  

      Jinak pánové, kdo jel dlouhou a dojel tak smekám.

      0 0
    • Chaingang  

      Já nakonec 45 celkem na dlouhé těsně pod pět hodin…bahno nebylo až tak problem,ale málem jsem zmrznul jak přestalo pršet,tepy na 130,záda total ztuhlý

      0 0
    • onik  

      http://connect.garmin.com/…ity/32662228 muj garmin kdyby to někoho zajímalo :) tesně pod hradem mi došla baterka

      0 0
    • bosmilan  

      nevíte kolik lidí vyjelo tu prémii Zubr na Helfštýně? já to nedal

      0 0
    • HROOLI  

      Kolik kilometrů jste naměřily na krátké ? Já 61 .

      0 0
      • jIrI___  

        Ze strachu mi přestal u toho dvojitého podjíždění mostu v Lipníku fungovat tacháč :-D

        0 0
      • bosmilan  

        já nevím,já jel dlouhou,ale co jsem předjížděl borce z krátké co říkal že už má 58km,když se dozvěděl že ještě musí vyjet nahoru na Helfštýn tak málem zkolaboval,takže to asi tak nějak bude těch 61 km

        0 0
      • klemi  

        já 59 a nějaký drobný

        0 0
      • Cryzyy  

        Kratka byla pro deti :)

        0 0
      • Stanley_vy  

        Já 61,6 km.

        0 0
    • v4mp1  

      Pro mě to byla premiéra měl jsem startovat z prvního balíku, ale nějak jsem se opozdil tak jsem startoval skoro z konce druhého ale nakonec jsem dojel 211 z 808 a v kategorii 60 z 206 s časem 3:47:39 (žádnej defekt musim zaklepat na dřevo:)

      BTW: nakonec jsem to odjel na obyčejné duši takže jsem se furt musel krotit a vybírat nejlepší možnou cestu která kolikrát vedla skrz ty největší kaluže =D Ale ti vepředu měli na tomto závodě velikou výhodu protože stav trati se exponencionálně zhoršoval s počtem závodníků takže ti vzadu už měli AUTHOR ŠELA MOTOCROSS MARATHON =D

      0 0
      • bagr84  

        pravda, hlavne ty vzadu chytl slejvak defakto jeste na zacatku zavodu a nektery useky terenem pak pripominaly spis potok nez cestu.

        Kazdopadne za 3:47 to nemel ani Rybarik… :) Nebo mluvis o kratke?

        0 0
        • v4mp1  

          krátká 58 junior to se dá lehce odvodit, když jsem to jel poprvé :-D

          0 0
          • bagr84  

            No ani ne, já jel taky poprvé a šel sem na dlouhou.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Přesně tak. Já krátkou nikdy nejel :)

              Kvůli takové srandě nepojedu sto kiláků z Brna :)

              0 0
              • onik  

                tomu řikam nazor a mam uplně ten stejny akorat to mam jen 70 z ovy

                0 0
              • bagr84  

                Jak říkal Bolek – sukani a krátká Sela jsou pro děcka ;)

                0 0
    • plevka  

      tak nakonec 503. celkově a 124. v kategorii na krátké, čas horší než minulý rok, ale umístění lepší, takže spokojenost, jsem rád, že jsem dojel, shimano XT řadilo v pohodce, spousta blátivých zážitků, negativní zážitek kousek po startu, jak se odbočovalo z hlavní, ležel tam nějaký zkrvavený bajker, snad to nebylo nic vážného.

      Fotky ze startu a ze závěrečného stoupání zde

      0 0
      • klemi  

        jj, ten pád hned po startu sem zaregistroval. Startoval sem mezi juniorama a srazily se tam dva borci kousek ode mě. Pak mi rodiče říkali, že ten jeden byl celkem ok, ale s tim druhym to nevypadalo vubec dobře :(

        0 0
      • Smazaný účet  

        http://plevka.rajce.idnes.cz/…la_marathon/#…

        Dobrá fotka. Co to na tom biku dělá? :)

        0 0
      • bagr84  

        ja si to radsi strikal sam, jinak bych tam byl do vanoc. No a vcelku me nasral mechanik na druhe obcerstvovacce, co mi nastrikal olej krom retezu i na kotouc (zrovna pred tim sjezdikem po skalkach)… Jinak ale s poradatelama na trati velka spokojenost.

        0 0
      • HROOLI  

        Nemohl by si mi prosímtě poslat na mail fotku P1090474 ? Jsem tam v pozadí :-)

        0 0
      • šlapatko  

        Zlomenina stehení kosti a pár odřenin.Je po operaci a má půlroční voraz:-(

        0 0
        • onik  

          lepší zlomeninu stehení kosti než zlomena pateř nebo něco s doživotníma nasledkama…tak at se mu to rychle hojí že vzkazuju ;)

          0 0
          • šlapatko  

            ok

            0 0
          • Stanley_vy  

            Tak nějaké podezření na poranění páteře tam snad bylo taky. :(

            0 0
            • šlapatko  

              Jestli to bylo pár minut po startu, Tak je vcajku až na zlomeninu stehení kosti.Je to můj brácha a navštěvuju ho.Určitě bylo více pádů a může se jednat o jiného.Pro bráchu jela rychlá.

              0 0
    • Taylor  

      61 v MH, 214 celkově. Můj druhý závod v životě (první byla Chřibská DEMA). Kolo fungovalo vcelku obstojně i přes nánosy bahna, přesmyk jsem každých pár kiláků prošpikoval klackem a fungoval na všecky placky. Přehaz už horší. Zajímavě na mě koukal jeden z organizátorů na štandu, co stříkal kola, když jsem mu řekl: nastříkej mi to do xichtu! Chvíli mu zřejmě nedocházelo, že chci jen ocáknout brýle vodou…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ještě přihodím zážitek z dlouhé, kdy jsem projížděl kolem týpka na blátivým trailu, kterej předcházel sjezdu do občerstvovačky v Rybářích. „*****, ******! Já se na to vyseru. To teda umí vybrat trasu! Tohle jedu naposled. *****.“ Vzhledem k tomu, co následovalo za občerstvovačkou, by mě zajímalo, co říkal tam. Asi vymyslel nový nadávky a vzdal to.

      0 0
    • klemi  

      http://klemi.rajce.idnes.cz/…on8.5.2010/

      tady sou nějaký fotky :)

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Dojela jsem jako poslední baba na dlouhé. A to jsem si říkala, že je to dobrý, že nedojedu poslední, protože jsem do Rybáře předjela asi čtyři baby startující z první a dalších vln (vyjela jsem z třetí). Na občerstvovačkách jsem potkávala ještě další baby. A vony to vzdaly a nechaly mě v tom samotnou, potvory! .-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nekomentovala jsi náhodou spadený salám mýho kamoše v občerstvovačce v Rybářích? Mám pocit, že si tam z něj dělala prdel nějaká vinohradská šlapka :)

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Nekomentovala. Ještě za mnou jela jedna Vinohradská Šlapka, teda Šlapák, ale toho by sis babou nespletl. .-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nene, byla to dívka. Dost výřečná a hlasitá. Přes bláto ale věk neodhadnu a bike už si nepamatuju.

            0 0
            • jIrI___  

              Nějaká slečna s culíkem z dlouhé jela kousek před Helfštýnem za mnou a bylo to celkem peklo. S parťákem se bavila tak nahlas, že by mohla rozhánět demonstrace, hubu nezavřela a slovník měla jako dlaždič. Vůbec jsem nechápala, jak může pořád něco mluvit, holt po odjetí dlouhé trati, když já jsem to nemohl pomalu ani udýchat. Radši jsem gentlemansky uhnul na bok a nechal ji projet :-D.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jo, při tom se dobře šlape na Helf. Mně zas v závěrečným kopci někdo dvakrát volal a já to nebral. Jako vyzvánění mám cimbálovku a týpek co jel vedle mě si liboval, že to má aspoň s hudbou a jede se veseleji :)

                0 0
              • kámen úrazu1  

                Tak asi dvakrát ze mě taky vypadlo sprostý slůvko, když jsem se smekla a vybrala to na poslední chvíli. :-) Ale ta culíkatá byl někdo jiný. Já prvně culík už nemám, za druhé toho na závodu moc nenakecám, toho mám dost v práci. :-)

                0 0
                • Stanley_vy  

                  No já nevím, ale když jsem projížděl někde kousek za Slavíčským tunelem, tak diváci říkali, že zatím nejčastěji slyšeli slovo *****. :)

                  0 0
      • bagr84  

        Dojelas? Dojela. Zbytek neres. A smekám :)

        0 0
    • Roman1492  

      super závod :D na jedný kontrole mi hlásili 135. místo, na další už jsem byl 101. , pak přišel brod , defekt a nakonec to stačilo jen na 157. místo – takže zároveň radost (minule jsem byl 458. :) ) ale taky zklamání z toho defektu :( ale to k tomu holt patří a i tak to pro mě je výkon jak cip :D klemi mě má na fotce jak měním duši http://klemi.raj­ce.idnes.cz/…on.5.2010/#… a plevka při výjezdu na hrad http://plevka.rajce.idnes.cz/…la_marathon/#… , v kategorii M30 jsem byl na 57. juch :)

      0 0
      • Adrenaline  

        No závod to byl fakt hodně zajimavý na psychiku, jelo se mi vcelku dobře, než jsem to na rybářích poslal do mostu, přehazka a patka na kaši a zadní ráfek asik taky, potom už jsem to chtěl zbalit, ale mechoš to dal nějak do kupy že to prostě nějak jelo, tak jsem se hecl a řekl že už jsem za tím nejhorším a dojel jsem to, pak už jsem si to jen užíval. No letos mě Šela vyšla draho, snad to příští rok bude lepší;o)

        0 0
      • plevka  

        ty jo, dobré umístění, gratuluju ;) jinak tu fotku jsem nedělal já, ale moje milovaná, já se v tu dobu ještě někde potýkal s blátem a hlavně sám se sebou :)

        0 0
    • o5majkl  

      taky přidávám svoje albíčko

      0 0
      • hampik  

        …dobré fotky, akční…líbí se mi..

        0 0
        • o5majkl  

          díky… nejhorší úděl fotografa je v tom, že neni skoro na žádnejch fotkách, ale díky michalovi xtr se mi v sobotu poštěstilo… :)

          v tuhle chvíli bych byl radši závodníkem než fotografem a občerstvovačem s 10ti kilovou krosnou na zádech :D naštěstí nebyla tak velká kosa aby člověk vyloženě mrznul…

          0 0
          • o5majkl  

            sakra špatnej odkaz… :(

            0 0
          • hampik  

            …znám to. Když fotím Rusavskou 50ku, tak nevím kde mám být dřív…, ale dělám to pro radost lidí na trati…

            0 0
            • onik  

              škoda že to pro radost nedělají i kociani:) když se najdu někde na fotce tak mi to uděla velkou radost :)

              0 0
            • o5majkl  

              přesně tak, proto kolikrát necham v galerii i fotky, který tak dobrý nejsou… taky sem rád, když se někde najdu.

              0 0
              • HROOLI  

                No hlavně mě mrzí,že nefotili nějaké technické pasáže,nebo prostě něco,podle čeho zbytek rodiny,přátel.. pozná,jak náročný boj to byl.. Já sem se u nich našel dostkrát,ale víceméně na louce- po rovince…

                0 0
                • hampik  

                  …prostě fotit musí člověk, který dělá nebo dělal cyklistiku a v tom je ta akčnost…prostě to vidíš a dokážeš se do toho vžít, odhadnout technickou náročnost daného místa…mrzí mě, že jsem na AŠM nemohl být…

                  0 0
                  • HROOLI  

                    budeš na Silesii ? :D

                    0 0
                    • hampik  

                      …ne, protože máme naši miniakcičku tzv. Slušovický okruh a to musím fotit(22.5.2010), 15.5.-16.5. je UCI Svěťák DH v Mariboru a startují známí, tak bych tam měl taky být, no uvidím. Raději mám takové ty domácí akce. Špičky fotí každý, ale já fotím spíš zbytek, protože je to realistické a kluci z toho mají vždycky obrovskou radost. Prostě jsem amatér a miluji focení a MTB…

                      0 0
                • o5majkl  

                  no jenže to je takový složitý, problém je, že se na to místo musíš dostat… tzn., že musíš vědět kde to místo je a dopravit se na něj. Navrátilová když jede na 4kolce, tak je to v pohodě, ale když musíš tahat celou výbavu na zádech, tak to neni prdel-zaprvý je to docela váha a zadruhý si musíš dávat bacha aby ses někde neroštípal. Na louce se fotí dobře zejména proto, že můžeš použít teleobjektiv a krásně rozmáznout pozadí, popřípadě krátkym ohniskem dostat do záběru oblohu a další objekty. Focení to je o zkušenostech a udělat dobrou fotku je souhra několika faktorů a štěstí k tomu :)

                  0 0
      • Zerocool  

        hlavně díky za tuto:) http://zipp.rajce.idnes.cz/…rathon_2010/#…

        0 0
        • Medunka  

          Z tebe se stal děsný chrt, gratulace

          0 0
        • Medunka  

          Z tebe se stal děsný chrt, gratulace

          0 0
        • o5majkl  

          za málo, ta se povedla :)

          0 0
        • Cryzyy  

          Na kole uz vypadas celkem dobre, tak kdy zacnes jezdit zavody pro dospele ? :)

          0 0
          • Medunka  

            Tož todle nebylo fér :-) Plnou pusu mrkve a přečíst si todle znamené mrkev všude kolem :-D

            0 0
            • Cryzyy  

              Promin :-)

              0 0
              • Medunka  

                sem chtěla odepsat, že podle některých je dětská stovka a dospělácká dvoustovka a že říci o devadesátce, že je dospělácká je úrážka. A říkala jsem si, že dotyčný si to nepřečte, páč do tohoto vlákna on nepoleze a spletla jsem se. Ale on zase na Salzce Karliner pojede dětskou stovku :-D

                0 0
                • karliner  

                  Na Salzce ta dětská trasa podezřele bobtná a letos už má téměř pubertální rozměry – 120 km a 4.000 převýšení :-)

                  0 0
                • Cryzyy  

                  to bylo z pohledu CR meritka :)

                  ale uprimne nebyt na Sele tech poslednich 10km, nebo jak je dlouhej ten asfalt nuda podel Becvy a vyjezd na hrad, tak by mi to vubec, ale vubec nevadilo…

                  0 0
          • Zerocool  

            až budu mít najeto to co ty:)

            0 0
        • karliner  

          čuně

          ti doma neřekli, že si před jídlem máš umýt ruce?

          0 0
    • bagr84  

      na Fotokocian.eu uz jsou fotky… placeny samozrejme :)

      0 0
    • camlost  

      tak jsem si zkusil krátkou.

      start z prostředka druhé (= poslední vlny), po pár km déšť a bláto, což mi vyhovuje.

      shimano řadilo super, avidy brzdily neomylně jako vždy, jen občas drobné přemlouvání řetězu.

      bez pádu, bez jakýchkoli technických i zdravotních problémů v první padesátce v kategorii a celkově někde kousek za stovkou. spokojenost.

      mimochodem, pláště geax saguaro tnt 2.2" jely famózně.

      snad jen ten přední blatník jsem si měl vzít, ale Gunrita do mě pořád ryla, že jsem jako slečinka, tak jsem blatník nechal v autě. :-)

      0 0
    • HROOLI  

      Ještě jednou se ptám, bude opět pro účastníky dvd záznám závodu ???

      0 0
    • McBlacky  

      v pátek mi nebylo zdravotně dobře, přesto jsem nastoupil, což byla chyba. Po hodině slušného tempa mi začalo být blbě -hlava, bolest v krku, pocitově teplota-, a tak jsem se protrápil až do cíle. Od dojezdu acylpirin a zítra doktor :/

      nakonec 61 celkově na dlouhý za 5:08 průměrný tepy o 10 nižší než mívám na dlouhých :/

      přitom technicky mi to sedělo a kolo fungovalo jako by bahno nebylo.

      0 0
      • Beeda  

        dej se do kupy, ted ty blitky fuckt radi…

        0 0
      • grafik  

        jel si na spešlu?

        0 0
        • McBlacky  

          jj letošní carbon expert HT s tmavě červeným sidem. kola s červenýma nábama – ikdyž v tom bahně :)

          0 0
          • HROOLI  

            Nestál jsi náhodou ve frontě na wapku před černo-červeným maxbikem ?

            0 0
            • Sharka1  

              nestal :-) Kola jsme si mohli nastesti umyt hadici na zahrade u pani, ktera nas ubytovavala, bozi :-)

              0 0
            • McBlacky  

              na nich letos jezdí i spořka a každej druhej hobík :(

              já frontu vynechal :)

              0 0
      • Cryzyy  

        takovejch zavodu jeste bude… hlavne at jsi brzo ok.

        0 0
      • Medunka  

        ženu pro nemoc na trať nepustí a sám blbne :-(

        0 0
        • McBlacky  

          do pátku do odpoledne jsem byl ok, večer lehce v krku a teplota, ráno jakž takž. Tak jsem to vyhodnotil, jako že to odchází. Dneska odpo doktor a vidím to na antibiotika :/

          fuck…

          0 0
    • Zerocool  

      bláta bylo víc než na chřibské, a to je už co říct, když už i lidi kolem mě tlačili občas na rovné louce:) no asi křeče, ani já jsem se jich v závěru nevyhnul, a to mě stálo lepší umístění, protože s křečema se šplhat v závěru na hrad je fakt peklo, jinak 50. celkově a 18. v kat, takže to i na tu bídu šlo, jen hejduk tam byl asi omylem, protože 3.v mé kategorii už dal sna d 20min:) no jinak nechápu, proč si všichni stěžují na převody, že jim to neřadí, brzdy nebrzdí, lidi co děláte??…jo a i jedna tlama byla, nemůžu spát na jednom boku:)

      0 0
      • marYn  

        No jo, občas si někdo postěžuje, když mu to na louce přestane jet. Jenže úplně :) Naštěstí byl hned vedle potok, tak jsem to vymáchal a jelo se zase chvíli dál :)

        0 0
    • jIrI___  

      Nevíte, jaké celkové převýšení měla krátká trať?

      0 0
      • Zerocool  

        1150m z mého Polaru

        0 0
        • jIrI___  

          Díky. Jsem si říkal, že se mi nějak podezřele moc dobře jelo. A bodejť by ne, když to bylo takové mizerné převýšení :-D

          0 0
          • Roman1492  

            LOL

            0 0
          • Zerocool  

            jo ale když jedeš po rovině krokem v tom bahně je jak kdybys jel furt do kopce, myslím, že na sílu to byl větší záhul než třeba suchý závod s převýšením 1500m

            0 0
    • CraObs  

      náhodou GPS záznam trate 58 aj 93 nemá niekto?

      0 0
    • camlost  

      nemate nekdo kontakt na autora techto fotek?

      http://marekdvornik.rajce.idnes.cz/…rathon_2010/#…

      chtel bych jednu pouzit v clanku na nasich klubovych strankach. rad bych mel jeho svoleni.

      kdyztak camlost (at) centrum (dot) cz

      0 0
      • plevka  

        když klikneš na zelenou šipečku, viz. obrázek, vyjede Ti nabídka kontaktovat uživatele..

        0 0
    • Bumerangista  

      Tentokrát trochu slabší článek

      0 0
    • McBlacky  

      a ještě jeden reportík u nás na blogu http://mtb-blog.cz/…rze-do-pekla

      0 0
      • Bumerangista  

        Je vidět, že vše je relativní. Se 152 tepy průměrem jsi přeci jen porazil 92% startujících. Co se týče bahna, přišel mi přeci jenom minulý Král horší, i když možná záleží, kde v poli se člověk pohybuje.

        0 0
        • McBlacky  

          král byl pro mě docela v pohodě – až jsem se divil. Podle fotek to dál v poli bylo ale peklo. Rozhodně jsem pak neměl zaseklý kladky že se netočily, střed skoro na výměnu, ořech plnej bláta, hlava taky – na novým kole téměř, takže to nebylo, že to bylo načatý. 4 letošní závody předtím bylo sucho

          0 0
    • HROOLI  

      Na mtbs i youtube už je jejich videoreportáž http://www.youtube.com/watch… .Nevíte,jak to video z youtube stáhnout.Už tam u videí neukazují ten odkaz na stáhnutí, když vložím normální adresu odkazu do youtube stahovače,tak to píše chybu..

      0 0
      • bagr84  

        Kdo by pred tejdnem rekl ze muze byt hur? :(

        0 0
        • Smazaný účet  

          To jo. A hodně to asi odnese i trať a nově vybudovaný lávky. Singly vezmou za svý.

          0 0
          • klemi  

            ale co sou škody na trati, které se dají relativně levně opravit oproti škodám na majetku lidí, kteří ještě teď splácí půjčky s 97

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jo, to jo. ale já to vztahoval jen na Šelu. Na ty hrůzy, co prožívají ti, co tam bydlí, radši ani nemyslím.

              0 0
    • bagr84  

      Mimochodem nemate nekdo tuseni kolik lidi zhruba vyjelo toho zubra?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.