• Dixo

    Ahoj Bikeri,

    po nekolika dnech a bezesnych nocich jsem zuzil vyber noveho biku na tri (respektive 2) nize uvedene. Prosel jsem toho hodne a jine uz pridavat nechci (a na Hightowera nebo SB130 nemam). Jeste jednou timto take dekuji uzivateli theedge za ochotu a nabidku okouknuti jeho biku. Kvuli pro me nevhodne geo ale nakonec brat nebudu. Jsem kratkonozec (178 vyska, 78 nohy, vaha cca 75kg).

    Biky:

    1. S-150C RS (2019) https://whyte.bike/…ucts/s150crs
    2. S-150C RS (2018) https://whyte.bike/…s150crs-2018
    3. JEFFSY 29 CF Comp https://www.yt-industries.com/…Category/509

    Plan na 2019 je cca takovyto (pro nazornost toho, kde se s kolem budu pohybovat. Hadam tak 25 % BikeParky, 40 % Traily, 35 % lesni cesty okolo komina, prygl trail v Brne a tak ale obvykle max 30km). Nutno jeste dodat, ze v BP nejezdim zadnou hranu, bavi me tezke kamenite a prudke sekce ale neletim tam, spise to pomalu sjizdim.

    1. Rabenberg + Trail Park Klínovec
    2. Malino Brdo http://www.bikeandride.cz/…ice-nestaci/
    3. Saalbach Hinterlagen
    4. BAV
    5. Koprivna
    6. Ricky
    7. Spindl – http://www.bikeandride.cz/…ro-friendly/
    8. Rychleby
    9. Trutnovky
    10. NMNM atp.

    Vsechna tri (respektive dve) jsou takove universaly, jen Jeffsy bude mit blize k trailu, Whyte k enduru. Whyte se mi strasne libi, je to neokoukane, dle testu vyborne kolo, obe maji podobnou (moderni natahlou) geo. U Whytu se jen trosku obavam, jak pujde za pedalem (dp kopcu se trapim :)) a zda nebude hodne Head angle 65,6. Aktualne jezdim Neurona s 69. Vyssi model Jeffsy nechci (vim ze barva nejezdi ale nelibi se mi). Strive a Capra uz jsou hodne Enduro masiny a ja opravdu nemam zavodni ambice.

    Chtel bych kolo, ktere budu moct pouzit na vsechny typy terenu, ktere budu moct pustit ale ktere take bude hrave a bude mit solidni fun faktor.

    Rozpocet cca 100K.

    Za nazory a postrehy budu rad. Diky moc.

    Anketa: Co s ohledem na popsane doporucujete?

    15x
    60%
    0 0
    • wilda81  

      29er pro všechny!

      0 0
    • Výběr z produktů

      Giant Anthem Advanced Pro 29 1 kolo, chameleon saturn Skladem 1 kus

      Výprodej Giant Anthem Advanced Pro 29 1 kolo, chameleon saturn

      140 999 Kč -27% MOC 191 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Amulet 29 Rival 1.0 kolo, modrá/stříbrná Skladem 2 ks

      Akce Amulet 29 Rival 1.0 kolo, modrá/stříbrná

      od 10 199 Kč -8% MOC 15 799 Kč

      Přejít do shopu (Kola)
    • goofy  

      Hravé a solidní fun faktor, a ve výběru samé dlouhé 29… :-)))

      0 0
      • Dixo  

        Tak jo, cekal jsem spise konstrktivni nazory k memu vyberu nez zpochybnovani a vykriky do tmy ale ok. 29 mi vyhovuje a citim se na nich vyrazne lepe nez na 27,5. „Dlouha“ geo neni zase tak dlouha, ted mam reach 440+7cm predstavec coz v porovnani s 470 a 4cm predstavcem vychazi na stejno. U Spectralu a pod. bych musel resit delsi predstavec, nebo kratsi sedlovku, coz se mi nechce. Vrsek tela mam delsi a treba u Whytu je Mko do 178, takze pro me zase tak dlouhe nebude.

        K hravosti a fun faktoru (navic to neni jediny pozadavek…), nemyslim, ze by treba Jeffsy nebylo hrave kolo a ano, na mensich kolech bude hravejsi ale to se vracim na zacatek. Timto jsem snad odpovedel a podobne prispevky uz si muzeme odpustit.

        0 0
        • goofy  

          No tak se hned nečerti, ale samo si to o to říkalo. ;-)

          Jinak máš vybrané dva kola, takže už ses dostal prakticky do finále. Prošel sis tedy dlouhým martyriem a teď bych si vybral to, které se mi víc líbí, nebo u kterého cítíš, že bys ho víc chtěl. Tak bych to viděl já. komponenty stejně časem obměníš, bo nebude sedět to a tamto…

          0 0
          • Dixo  

            Diky za nazor. Necertim se ale to martyrium jak rikas uz je vazne dlouhe a potrebuji pomoct, jinak bych sem nepsal :)

            Samozrejme by bylo idealni kola projet ale to mam smulu. Zajimalo by me spise, zda Jeffsy nebude v BP trpet a zda HA 65,6 u Whytu neni uz moc (idealne tak kdyby napsal nekdo, kdo to ma podobne). Jeffsy asi zase bude prijemnejsi treba na Rychlebech.

            Obe kola si dokazu predstavit, Whyte je neokoukany, se skvelou vybavou, tmavsi (barva se mi proste libi), Jeffsy je levnejsi ale trosku se bojim jak ta barva (svetle seda) bude vypadat v realu.

            0 0
            • vojtechposmourny  

              65,5 není moc. Na 29 ht jsem měl 65, teď na 27,5 fs trailbiku 64,5.

              0 0
              • Dixo  

                Ok diky :) s podobne predkoplym kolem jsem jezdil jen Ghosta a je fakt, ze slo o to si jen zvyknout, pak uz to bylo ok.

                0 0
            • dave1689  

              co vím, tak Whyte má menší ofset vidlice, což zas co do ovladatelnosti nevýhodu položené hlavy trošku redukuje. Takže bych se toho nebál :)

              0 0
    • Goob  

      Whyte S-150C (2018) má kamarád a je to teda královský tank. Dneska jsem si ho zase půjčil v jednom úseku, kde si se svým zastaralým Rockym užívám balancování, vyrovnávání a kodrcání (do kopce po šutrech a kořenech) a ten Whyte tam prostě jede. Nekoukáš doleva doprava. Předpoklám teda, že takhle to mají všechny tyhle tanky. Tím jsem chtěl odpovědět na tvou otázku „jak půjde za pedálem“.

      0 0
      • Dixo  

        Diky :) nejste s kamaradem nekde pobliz Brna? :D

        Jake jine pocity jsi z kola mel?

        0 0
        • Goob  

          Mladá Boleslav.

          Pocity jsem z toho měl, že bych si na něj rychle zvykl. Hodně rychle. A že ho asi nechci, protože bych se na tom zabil :D. Kámoš předním jezdil GT Force (26")… s Whyte je opravdu výrazně rychlejší z kopce, než byl.

          0 0
          • Dixo  

            to zni skvele, diky moc.

            Zabit se nehodlam ale Neurona bych v BP trapil, kdezto u Whyte bych se toho nebal.

            0 0
    • Baba-Ji  

      Tak jsem koukal na obě tři kola a prioritně bych to seřadil od, z mého pohledu na geo, nejlepšího: Jeffsy, Whyte 2019, Whyte 2018

      U všech jsem předpokládal vel. M. Zadní stavby jsou u všech kol stejné, 435, což je spíš taková krátko-delší stavba. Není ještě dlouhá, ale ve výjezdech už bude opora a nebudeš přepadávat dozadu, ve sjezdu samo lepší stabilita. Whyty mně přišly docela vysoké, oproti Jeffsyně určitě, což u tebe může hrát roli, pokud máš spíše kratší nohy. Zase ale mají delší reach, což ti dá lepší pocit sebejistoty, zároveň to od tebe bude vyžadovat/donutí tě jezdit v attack pozici a tím se celkově v jízdě zlepšíš. Sedlovka je u Jeffsy výrazně strmější, což je zase velké plus při šlapání. Další plus Jeffsy je kratší rozvor, takže kolo bude hravější. Leč krátký rozvor je vykoupen míň podkoplou vidlí, 66,5° je na blbnutí ve strmějším terénu už docela „XC“ úhel. Já osobně bych nad 66 nešel(pokud bych nechtěl ortodoxní AM/XC kolo), takže bych stejně šel do Jeffsyny a narval tam angleset hlávko –1° a měl bych 65,5, což by mohlo být ideál. Není to z dnešního pohledu bůhvíjak moc podkoplé, ale ani ne moc strmé.

      0 0
      • Dixo  

        Ahoj a díky.

        U Jeffsy bych bral Lko a u Whyta Mko.

        Takže (Jeffsy / Whyte)

        Toptube length 614 / 623

        Reach 474 / 459

        Stack 624 / 632

        Wheelbase 1215 / 1211

        Ono je to dost podobné ale na tu geo se těším, stejně jako na sjíždění skalek s jiným než současným 69,3° HA :)

        0 0
        • Baba-Ji  

          Ten toptube je udaj realtivne k hovnu, pokud te tedy nezajima, jak na tom budes sedet pri slapani.

          Reach 474 uz je hodne agresivni geo vzhledem k tve vysce, to uz budes mit prisny zavodni stroj.

          0 0
          • goofy  

            Nevím jak ty, ale já se na kole stále nasedím při šlapání dost, takže třeba pro mě je to hodně důležitý údaj.

            0 0
            • Dixo  

              jj, ja ze sedla take chodim minimalne :)

              0 0
              • antt  

                co vím, tak u whyte ti jsou schopni vyhovět výměnou sedlovky za jinou, kratší – delší, stejně tak i výměnou predstavce. Jsou to kluci šikovní

                Edit: se to nějak špatně zařadilo

                0 0
                • Dixo  

                  v pohode a diky :)

                  Psal jsem jim, tak uvidime, idealni by bylo se s nima potkat nad konkretnim kolem.

                  0 0
          • Dorsiflex  

            Mno, ty dlouhé reache pronikají už do všech plnotucnejsich segmentů MTB, už to není věc jenom závodních masin . Jestli je to plus nebo mínus je na každém soudruhovi. Pravda ale je, že to vyžaduje zvyk. Je potřeba mít dobře rozlozenou váhu, tj. Být víc na predku. Všude. Ve sjezdech to může působit paradoxně docela desive, než člověk přijme nové pravidla hry. Pro někoho, kdo neví do čeho jde (a není na to duševně připraven) to může být docela šok. Místo toho, aby na novém dělu dával věci, kterých se bál s prstem v nose, se cítí mín jistě než dřív. Alespoň ze začátku.

            0 0
        • theedge  

          Při tvých 178 s 78cm nohama si myslím že Jeffsy L i Whyte M ti budou velké co do délky sedlovky ( na 90% budeš měnit sedlovku na 125mm ).Dobře si změř jak vysoko vozíš sedlo.

          A s TT od 614mm a WB 1215 to pro tebe moc hravé kola nebudou – pokud z těchto typů kola tak bych šel do Jeffsy v M.

          0 0
          • Baba-Ji  

            +1

            0 0
          • Dixo  

            Sedlo vozim mam 1005mm od zeme.

            Whyte standover 837,5 (od zeme k zacatku sedlove trubky) + 150mm = 987,5mm. To by melo vyjit, pokud dobre pocitam.

            U Jeffsy to asi neumim spocitat (nemaji tam standover). Ale napsal jsem jim, tak uvidime, co mi na to reknou.

            0 0
            • wilda81  

              Důležitá je hlavně vzdálenost od středu ne od země.

              0 0
              • Dixo  

                670mm…ale uz teda vubec netusim, jak to ted spocitat :)

                0 0
                • ceo  

                  Změř si výšku sedla od středu a porovnej.

                  Nicméně musíš zjistit i hloubku sedlové trubky pro sedlovku. Určitě nepůjde zasunout až dolů.

                  Tady máš návod https://www.youtube.com/watch?…

                  0 0
                  • Dixo  

                    Ohledne zasunuti jsem jim psal, tak uvidime.

                    Jinak k lyzinam to mam aktualne 620mm.

                    Jeffsy Mko > 415 seattube + 150 zdvih + 45mm sedlo = 610mm

                    Jeffsy Lko > 435 seattube + 150 zdvih + 45mm sedlo = 630mm

                    Whyte Mko > 431 seattube + 150 zdvih + 45mm sedlo = 626mm

                    Takze jestli pocitam spravne a za predpokladu, ze to pujde zasunout cele, tak si sednu jen na Jeffsy M, tedy bez toho, aniz bych musel resit kratsi sedlovku. Asi si koupim vysoke podrazky :))

                    0 0
                    • theedge  

                      máš to blbě spočítaný – 150mm zdvih sedlovky není 150mm nad rám k lyžinám !!!! – to je jen část sedlovky která se zasouvá. k romu pripočítej cca 2,5 cm oblímku a cca 3 cm uchycení sedla s lyžinama. Takže k těm tvým výpočtům připočítej 6 cm !!!! 150mm teleskopická sedlovka mívá minimální výšku nad rám cca 210mm !

                      podívej se co jsem ti napsal kousek níž.

                      0 0
                      • Dixo  

                        Blbě ale závěr stejný. Díky moc, alespoň se v tom trošku víc orientuji. Už jsem ti dole odpověděl :)

                        0 0
                      • krabica  

                        OneUp 170mm má 207mm min. zástavbovou výšku.

                        0 0
                        • theedge  

                          jojo jsou tam samozřejmně rozdíly, bral jsem ty rozměry z noname sedlovky Cube 150mm – což jsou většinou přelepený sedlovky typu Brand X – Tranz X, nicméně Fox Transfer má při 150mm zdvihu taky 210mm min. výšku.

                          Ta OneUp je zajímavá – až budu měnit sedlovku, tak u OneUp bych asi mohl jít do 150mm.

                          0 0
                          • nksh  

                            OneUp je taky jen prelepena Brand X :D

                            0 0
                            • theedge  

                              No ale OneUp maji fakt zajimavy rozmery … podivam se jestli neco takovyho nabizi i cinani.

                              0 0
                            • krabica  

                              To ani náhodou.

                              0 0
                              • OndrejA  

                                Tohle není z mý hlavy, ale vnitřnosti pro všechny tyhle levný sedlovky údajně pocházej od http://tranzx.com/index.html

                                0 0
                                • nksh  

                                  Přesně tak. OneUp má akorát zelenej elox,vse ostatní je totožný s např Brand X Ascend Xl

                                  0 0
                                  • vojtechposmourny  

                                    Prd, akorát všichni (včetně třeba Crank brothers) používají patronu Wintek.

                                    0 0
                                  • theedge  

                                    Tak chlapci OneUp žádnej přebrandovanej Brand X nebude, protože Brand X Ascend 150mm má celkovou délku 480mm, kdežto OneUp 150mm má 410 mm a 170mm má 450mm. Což je furt míň než má 150 u Brand X.

                                    To samolepka ani elox asi nevyřeší …

                                    0 0
                                    • theedge  

                                      Tranz-X má v nabídce nejkratší 150mm s celkovou délkou 456mm.

                                      http://tranzx.com/…/ysp39j.html

                                      K OneUp se to rozměrově moc neblíží.

                                      0 0
                                      • lubosalbi  

                                        Ale systém vedení vnitřní trubky ve třech vodítkách je úplně stejný. Je možný, že to pro ně vyrábí, ale pro nikoho jiného to dál nepustí. Myslím, že i regulace vysuvu by byla možná za použití Oneup vehementu u Brandx a ostatních

                                        0 0
                                      • nksh  

                                        Otázka je jak to měří jinde. OneUp do toho třeba nepočítá ten spodní držák bowdenu a castecne i sedla.

                                        0 0
                                      • OndrejA  

                                        Tak jsem to trochu pogooglil. Podle všeho TranzX stopro dělá BrandX. BrandX a PNW jsou stejný, a PNW a One-Up jsou taky stejný.

                                        PNW=OneUp

                                        BrandX=TranzX=PNW

                                        Jasně, zvenčí to je jiný, ale v principu jsou vnitřně všechny na stejným základu. Taky jsem tomu moc nechtěl nejdřív věřit, ale ono to nakonec dává smysl.. co je levný je z thaiwanu, a 10 firem nebude vymejšlet svou novou sedlovku za víc, která by fungovala stejně nebo hůř, když můžou za levno mít „svou“, která už prokazatelně funguje.

                                        0 0
                    • Dorsiflex  

                      Jeffsy 29er má zdvih 140mm. 150mm má jen RACE verze.

                      0 0
                • theedge  

                  670 máš po vršek sedla nebo po lyžiny ? příjde mi divné že bys s kratšíma nohama vozil sedlo o 2cm výš než já …

                  0 0
                  • Dixo  

                    tak jsem to byl premerit (trosku jsem ho vyrovnal, bylo mirne ve sklonu dozadu) a je to 665mm od stredu po vrsek sedla. Niz ho dat nemuzu, sedlovku mam na doraz ale prijde mi to akorat (nekolibam se).

                    0 0
                    • theedge  

                      Změř si to po ty lyžiny sedla … pokud máš 66,5 cm po vršek sedla tak lyžiny budeš mít tak o 4–5 cm níž ( sedla mívají cca 4–5cm ). To znamená že budeš cca na výšce 62cm. To na Jeffsy L ani Whye M nevejdeš bez výměny sedlovky za 125 mm.

                      Na Jeffsy L máš seattube 435mm + 210mm sedlovka ( drop 150mm ) = po lyžiny sedla budeš mít minimálně 645mm, na Whyte budeš na 642mm. To znamená o 25mm výš než máš sedlo teď.

                      Zdá se mi že sedlo vozíš hodně nízko, vzhledem k tomu že máš jen o 1cm kratší nohy. Myslím že lyžiny 630 – 640 by ti mohli vyhovovat.

                      Jedině kam se máš šanci vejít se bez výměny sedlovky je Jeffsy M. Whyte už bude asi za hranou – navíc si myslím že to kolo je ti fakt veliký. Zvážil bych znovu toho Cube 150.

                      0 0
                      • Dixo  

                        jj, ted jsem to pocital vyse a vyresim to tema podpatkama nebo me fakt jebne :)

                        Btw. co tak v nedeli odpoledne delas, teda, jestli se jako nenudis, kdybych treba jel nahodou zrovna kolem :) Muzu vzit i to sve aktulni kolo.

                        0 0
            • theedge  

              Sedlo od země je údaj k ničemu – každý kolo má jinak vysoko šlapací střed + to ovlivńuje délka klik ( standartně bývá 175mm ). Musíš si změřit vzdálenost šlapcí střed – lyžiny sedla. Já se svýma 79cm nohama vozím cca 65cm. Pokud nechceš capru tak bych se rozhodoval mezi Jeffsy 29 CF (Comp nebo Pro ) a mezi tí mým Cubem.

              Stejně na tom kole budeš něco měnit – na Jeffsy brzdy a na Cube sedlovku ( nepoužité snadno prodáš ).

              Ten Whyte na tebe bude velkej – to Mko je větší než Jeffsy v L. Top Tube je pro mne teda dost důležitej údaj – pokud to kolo není na enduro závody ( jako že není ), tak na kole spoustu času strávíš šlapáním v sedě. Na Whytu M i na Jeffsy L si myslím že budeš hodně nataženej i s tím 40mm představcem.

              0 0
              • Goob  

                No, na nazdvihovaných kolech už se dost vozí 170mm kliky.

                0 0
                • Dixo  

                  Mas recht, Jeffsy ma 175mm, Whyte 170mm

                  0 0
                • theedge  

                  jo tak záleží jak to výrobce osadí .. Jeffsy 29 a můj Cube 150 mají 175mm kliky, Whyte a Capra mají 170 mm …

                  Bohužel v mým případě a ani u Dixa těch 5mm rozdíl nic neřeší – mě tam u 150mm sedlovky přebývá 1,5cm a jemu 2,5cm.

                  0 0
    • theedge  

      Ahoj. Whyte má hodně vysoký Stand-over …skoro 84 cm je na Mko fakt hodně. Můj Cube v Mku má cca 79–80cm ( záleží kde to člověk měří protože ta horní rámová trubka má velkej sklon ). S 84cm a tvýma nohama si nad to kolo ani nestoupneš.

      Takže z toho pohledu spíš to Jeffsy – stejně bych si ale ověřil nakolik tam jde do rámu v Mku zasunout sedlová trubka 150mm. Ona ta situace jako na mém Cube může být podobná – sice nízká seldová trubka, to ale neznamená že tam jde celá sedlovka zasunout. Abys do rámu plně zasunul 150mm sedlovku tak ti ten rám musí umožnit cca 28cm rovné sedlové trubky ( záleží na typu sedlovky – moje 150mm měla 270mm od objímky dolů ). Dle fotek to odhadnout nejde. I když je jasný že na sedlové trubce 615mm tu sedlovku nemusíš zasouvat úplně.

      Co se týče Jeffsy CF Comp – je to určitě slušnej základ. Dobrej rám a dobrá vidlice a tlumák ( FOX Elite ), slušný kola. Jsou tam ale tragický brzdy ( tradičně ). Guide R nejsou brzdy do bikeparku a na delší sjezdy. Ty budeš určitě měnit – jezdil jsem je chvíli na jednom kole byl to dost děs. Mě osobně se na tom kole nelíbí e13 kazeta – bylo o ní napsáno už hodně. e13 sedlovka taky není žádnej velkej zázrak.

      Vzhledem k tomu že nechceš podnikat žádné dlouhé XC vyjižďky a baví tě bikeparky / traily a rozbité pasáže tak bych já osobně hodně zvažoval Capru 29 CF Pro … to je kolo na kterým za mne nemusíš nic měnit. Pokud jsi definitivně zvrhnul to Cube.

      0 0
      • Dixo  

        Ahoj Theedge. Ten standover podle nacrtku geo meri hodne v predu, jeste pred tlumicem, tak stat nebudu :)

        U jeffsy jsem myslel Lko (i podle jejich sizingu). Ale diky za postreh, tu sedlovku overim.

        Guide R jsou i na jeffsy – myslel jsem, ze jsou obstojne. Mam zkusenost s XTckama a ty se mi libily. Na druhou stranu je Jeffsy oproti 2018Whyte o cca 5K a oproti 2019 cca o 15K levnejsi, takze prostor na vymenu by tam byl.

        Z E13 kazety take nejsem nadsen ale beru to jako nutne zlo (hruza to takto rict u biku za 90K:)

        Co se tyce Capry, tam si vazne myslim, ze je to pro me „too much bike“. I podle YT Bikefinderu je Capra ciste Enduro a race Enduro masina, ne vhodna na bezne traily, kde porad stravim dost casu.

        0 0
        • siskin  

          E13 kazety tě případně za rozumnej peníz zbavím. :D

          0 0
          • Dixo  

            beru v potaz :)

            0 0
            • theedge  

              No vzhledem k tomu ze na Jeffsy je 11sp XT saltr a na kolech je tusim XD orech pro Sram kazety tak tam budes slozite ( pokud vubec ) shanet neco jinyho s podobnym rozsahem.

              0 0
    • Dorsiflex  

      Čus, na Whytu jsem strávil 3 dny a za mě je to hodně zábavné a fakt agilní kolo. Měl jsem z něj ale pocit, že spíš inkliminuje k AM (Trail). Teď jezdím starého Stumpa Fsr 29er a ten Whyte mi přijde jako dokonalý pokracovatel. Endurem bych ho nenazyval. Na novém Jeffsy jsem neseděl (pochopitelně), ale vzhledem ke dlouhé geosce, bude pravděpodobně stabilnější, ale trochu méně agilní.

      Takže jestli chceš klasičtejsi bike na všechno, za mě Whyte. Jestli ale chceš moderní, agresivní geometrii a nebojis se změny a nutné úpravy jízdního stylu (kterou dlouhé biky vyžadují), jdi do YT.

      Mimochodem – Whyte má v CR dost testovacích biku a kluci za zastoupení jsou fakt skvělý. Domluv se s nimi.

      0 0
      • Baba-Ji  

        kdyz mrknes na geo, tak zjistis, ze ty Whyty jsou delsi nez Jeffsyna ;) …jsou trosku delsi a uz vice vyssi

        0 0
        • Dorsiflex  

          YT nabízí volbu zákazníkovi – delší X kratší reach. A zadavatel píše, že u Jeffsy by bral Lko, takže to odpovídá, jak jsem psal.

          Jinak ještě pro zadavatele – těch 65,5 HA u Whytu necitis. Neboj se toho :-)

          0 0
      • Dixo  

        Ahoj, diky. Ono na tom Whytu 150 casto jezdi i Whyte tym EWS (jezdili, kdyz potrebovali 29", ted uz tusim jsou 29 i na vyssich zdvizich) ale souhlasim, ze to je skvely univezal. S jeho agilitou jsi me velmi potesil :)

        Uz jsem na Whyte psal, jestli by nebyla moznost na to sednout, tak uvidime.

        0 0
        • Dorsiflex  

          Jj, mluvil jsem s Petrem Letákem, co na nich jezdil EWS.

          Právě Whyte tu novou S170 na 29ER udělal pro EWS, protože ta S150 nebyla úplně ono.

          0 0
    • černápole  

      jak jsou ta kola vlastně dostupná za kolik by to celkově vyšlo?

      0 0
      • Dixo  

        Aktualni cenikovky:

        Jeffsy cca 90K

        Whyte 2019 108K

        Whyte 2018 cca 98K

        Jeffsy CF comp maji aktualne dostupnost od 13.3.

        Whyte by mi zvladli dodat cca za 2–4tydny.

        0 0
    • Dixo  

      Tak ve ctvrtek se pojedu podivat na Whyta, takze velikost dost napovi.

      Z YT mi psali, ze na vysku doporucuji Lko ale s ohledem na nohy bude treba vymenit sedlovku (the minimum inseam for the 150 mm dropper post is around 80,5).

      Podle whyta ale budu snad chytrejsi ohledne delsi ramovky/reache. Jinak M bych mel stejne asi jako ted mam Neurona, coz mi celkem vyhovuje. Otazka je, jestli ta delasi geo nebude vazne lepsi.

      0 0
      • Breakpain  

        Jak, na co :) … nejlepsi je sednout na testovaci kolo a projet se po oblibene trase, at vis, jak se zmeni chovani. Mne se treba delsi kolo libi, ale doted jsem mel ram spis mensi na svou postavu…

        0 0
      • Dorsiflex  

        Ono oboje má rozvor o nějakých 7–8 cm delší než jezdíš teď (Neuron „M“) – takže jestli aktuálně zatáčíš hlavně rodlama a ne náklonem, bude to možná šok na jednom i druhém :).

        0 0
        • Dixo  

          Jj, s tim pocitam, ze to bude jine a budu si zvykat. Ale i proto premyslim nad Jeffsy v Mku, kde to s Neuronem bude velmi podobne.

          0 0
    • Fran-tic  

      Whyte 2018 jsem chtěl brát z anglie – pre-owned prodej kola za 60k. Každopádně po 3 měsících ježdění neznámým riderem to kolo při rozborce ložisek šlo na reklamaci celého rámu (sedlovka a náboje byly taky po reklamaci). Dušovali se, že 2018 už by měl mít přepracovaný koncept ložisek v recenzích, ale očividně to až tak nepomohlo. Jasně, byl to jeden bike a bůh ví, kdo ho jezdil…ale :)

      0 0
    • Dixo  

      Tak jsem se byl podivat na Whyta, ikdyz jsem se kvuli desti nemohl svezt. Je to nadherne kolo, opravdu tank, ktery zvladne vse.

      Nicmene jsem se byl podivat i na Eddieho Jeffsy (jeste jednou moc diky chlape!) a musim rict, ze jsem se na Jeffsy od prvni chvile citil mnohem lepe a prirozeneji – nevim na kolik hraly roli 27,5 vs 29. Nicmene Geo uz je s 29 temer totozna.

      Na obou kolech jsem mel kupodivu rezervu cca 1–1,5cm na sedlovce, takze se tam poskladam akorat.

      Pokud mi do toho nekdo nehodi vidle s necim jinym, budu ted vybirat mezi sedou/oranzovou CF Comp a Cervenou/bilou CF Pro. Rozdil je cca 13K (Pike vs. Elite Pro, Guide R vs. Guide RS, Eagle ws Shimano a E13, celo karbon vs. zadni al stavba). Nejvetsi brzfou jsou pro me ve verzi CF Pro barvy… :/

      0 0
      • Blahycz  

        Ahoj. Tak co jsi nakonec vybral?

        0 0
        • Dixo  

          Ahoj, objednal jsem predevcirem CF Comp v Lku a v sede barve, strasne se mi libi a budu se na ni vzdy tesit. Celkove to vyslo na 90K. 100k byla max hrana, tak jsem rad, ze jsem nakonec zvladl vybrat pod. U CF pro mi nesedely barvy a uz by to slo pres limit.

          Expodovat naji 13.3.,snad to preziju :)

          0 0
          • siskin  

            Parádní bajk..

            Budeš měnit tu kazetu?

            0 0
            • Dixo  

              Uvidim, zatim jsem e13 nejel ale najezdim max 1500 za rok, zadne dlouhe trasy, tak myslim, ze to nebude nutne. A dekuju :)

              0 0
      • Breakpain  

        Rezerva sedla 1,5cm? Tomu mam rozumet, ze po vysunuti sedlovky o 15mm jsi na MAX rysce? Nebo po zasunuti o 15mm uz to niz nedas?

        0 0
      • my_dudesty  

        Já když vybíral kolo, tak jsem řešil podobné problémy jako ty ohledně délky nohou (78cm) a k tomu odpovídající sedlovku s alespoň 150mm zdvihu. Whyty jsem vyškrtl hned na začátku kvůli debilnímu standoveru – předchozí kolo mělo taky standover přes 80cm a v různých technických pasážích (i směrem nahoru) mi furt nad hlavou viselo riziko nabitých kouli, kdybych nečekaně vystupoval. To mě prostě sralo a věděl jsem, že další kolo musí být výrazně nižší (a oproti stávajícímu i delší).

        Já nakonec bral Rose Pikes Peak (v té EN verzi) v M a rovnou jsem si nechal vyměnit reverba za KS Integru, která má nížší zástavbovou výšku a mám tam teď cca 5mm rezervu o kterou by šla sedlovka zasunout ještě níž. Jo ale mám 170mm kliky.

        0 0
        • Dixo  

          Moc hezky bike :)

          A my kratkonozci to mame tezka ale jeffsy s nizkym SO a ST mi vazne sedla.

          Snad to tak bude i u 29er, jelikoz jsem sedel jen na 27,5 :) ale 29 jsem ted jezdil, tak to snad bude ok

          0 0
          • my_dudesty  

            Gratuluju k rychlému výběru :) Já si uvědomil až po odeslání, žes vlastně vybíral jen 29, takže můj tip byl irelevantní ;)

            Já vybíral snad čtvrt roku a pak dalšího čtvrt roku čekal, to byl očistec.. YT tehdy ještě nemělo nové modely Capry a Jeffsyho, takže jsem je tehdy se smutným srdcem vyřadil. A novou Capru představili asi 2 měsíce po dodání Rose :D ale nelituju ani v nejmenším..

            0 0
    • Dixo  

      Je doma :) zena dnes spi v garazi :D

      Diky vsem za pomoc s vyberem, profil udelam o vikendu ;)

      0 0
      • my_dudesty  

        Gratuluju a tož ať to jezdí! :) Sice žena tvrdí, že se s kolem mazlím, ale tohle je už i na mě moc :D

        0 0
      • černápole  

        doufejme že je dostatek gelu na tom stolku-)

        0 0
      • theedge  

        Haha … jo té fotce rozumím a chápu :-) novej bike je velká radost !

        0 0
    • ffanny  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován moderátorem.
      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.