• RUSH

    Měním brzdy (Magura MTS za Shimano BR-M785). Vpředu mám PM adaptér na 180 mm kotouč (jak Magura, tak Shimano a jsou asi shodné), ale co mě překvapilo – vzadu je taky PM adaptér Magura na 160 mm kotouč (ten budu muset asi taky použít na Shimano brzdy) – to mě překvapilo, myslel jsem, že vzadu bude přímá montáž třmenu. Kolo mám Specialized Stumpjumer HT 29 Carbon 2013.

    To vypadá, že tam pasuje adaptér SM-MA-F180P/P2 – ale ten je přece na 180 mm kotouč??? Máte s tím někdo zkušenost?

    0 0
    • Vilém  

      Tak leda by na ramu bylo PM140

      0 0
    • Pi†el  

      Myslím, že když máš adaptér z PM na IS, který vpředu zvětšuje o 40mm, tak vzadu zvětší jen o 20mm.. Nebo tak nějak. : )

      0 0
      • Vilém  

        Oboji ma PM.

        Podle teto fotky tam musi byt na ramu PM140, protoze tam taky maji PM+20mm adapter, pri pouziti 160mm kotouce.

        0 0
        • RUSH  

          Fotka opravdu odpovídá stavu na mém kole. Znamená to tedy, že na 160 mm kotouč potřebuji 180 mm adaptér?

          A za druhé je pravda, že tak mohu mít stejný adaptér – SM-MA-F180P/P2 – vpředu da 180 mm kotouč a vzadu na 160 mm kotouč?

          0 0
          • Vilém  

            Ano.

            Ano.

            To, ze je adapter 180mm je trochu zavadejici, melo by se to spis nazyvat adapter PM + 20mm. Standart byva bez adapteru 160mm, ten adapter prida 20mm, takze ho oznacuji, jako PM180. Na tom tvem ramu je trochu atyp, ktery se obcas pouziva a to PM140, u toho kdyz nasadis trmen bez adapteru, tak tam jde dat pouze 140mm kotouc.

            Stejne tak existuji atypy jako PM180, coz se pouziva u ramu a vidlic, u kterych se nepredpoklada pouziti kotouce mensiho nez 180mm.

            EDIT:

            Jeste dodatek, ze tech +20mm se tyka prumeru, tzn posune to jen o 10mm.

            0 0
    • THORX  

      Taky bych se přidal chci vyměnit přední brzdu AVID DB3 za XT jaký adaptér bude zapotřebí 160mm kotouč.

      0 0
      • Vilém  

        Pokud mas vidlici s PM, tak zadny.

        EDIT: Kdyz koukam na to tvy kolo, tak bych tam spis dal 180mm kotouc a hlavne pedaly, to co tam mas je na zabiti.

        0 0
        • THORX  

          Jak to poznám?

          0 0
        • THORX  

          Proč 180mm a proč jsou pedály na zabití. ( furt to tak nějak řeším.

          0 0
          • Carloss  

            Protoze na nich nedrzi noha

            0 0
            • THORX  

              Po včerejší vyjížďce nemám sněmi problém jen určitě váha nebude nejmenší a přenos síly asi taky nic moc.

              180 kotouč nevím nevím aby nešktral ještě víc jak 160

              0 0
          • Vilém  

            Tak nevim kolik vazis, ale kdyz jsem cetl tve komentare pod fotkama, ze predni brzda mela co delat atd, tak bych proste napred zkusil vetsi kotouc, je to otazka par Kc. Pokud teda nemas nejaky jiny, zavazny, duvod, proc vymenit brzdy za XT.

            I pri vymene za shimano, bych popremyslel klidne o nizsi sade (SLX, Deore), XT prakticky nic navic nenabizeji, alespon co se vykonu tyce.

            Pedaly viz Carloss, noha na tom nedrzi, je to tak na rozbiti huby, nebo omlaceni holeni, proste nouzovka, co tam vyrobce dodava, abys mohl dojet tak z obchodu domu.

            0 0
            • THORX  

              Když se to tak veme tak tu XT brzdu budu mít zadarmo tak vemu XT. A 180mm kotouč XT stojí 700–800kč. Bez výstroje vážím 96kg. Opravdu by měl větší přínos jen 180mm kotouč s AVID brzdou než stejný kotouč tedy 160mm ale XT brzda? Kdybych tam tedy chtěl dát 180 tak už adaptér za potřebí asi bude že?

              Pedály když jsem kupoval kolo byli na klikách Shimano 505 já jim řekl že zatím tretry nechci tak ať mi tam dají něco normálního tak jsem si vybral tyhle žena měla na klikách 520ky stěmi plast adaptéry i na normální botu. Jako by mi nemohli říct že si steci dokoupit taky jen ty adaptéry. Ale jak říkám když jsem kola kupoval něvěděl jsem skoro nic.

              0 0
              • nitraq  

                XT brzdu zadarmo? Kde?:)

                0 0
              • Vilém  

                Tak lehkej zrovna nejsi. Pokud muzes mit XT zadara, tak bych ji tam dal, ale i s tim 180mm kotoucem. Adapter by tam prisel stejny, jako vyse nekdo odkazoval, tj PM+20mm (treba ten SM-MA-F180P/P2).

                S pedaly jsem lehce zmaten, nevim jak to myslis, ja reagoval na ty plastovy ohradkovy potvory, co mas na fotkach v galerii. Kdyz nechces tretry, tak nejaky platformy s pinama, na tech noha drzi naprosto bez problemu (s vhodnou botou).

                0 0
                • THORX  

                  Ty co mám teď jsou kovové žádný plast platformy se mi moc kupovat nejsou drahá obuv která bude za chvíli na kaši od těch pinu

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak OK, neni to plast, je to kov, ale to nemeni nic na tom co jsem psal vyse o tom, ze na tom proste noha nedrzi, nedejboze kdyz je mokro.

                    Ano piny do podrazek diry delaji, ale neni to tak dramaticke, vzdy se mi boty rozpadly driv, nez by mi piny znicily podrazku do nepouzitelneho sta­vu.

                    No delej jak myslis, ale zda se mi, ze chces investovat na mistech kde to neni az tak treba.

                    0 0
    • THORX  

      Za mokra nejezdím. Já myslím že zatím investují dobře bezduše,brzdy. Ty pedály určo časem taky nějak vyřeší ale zatím to nehrotím.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.