adaptér IS-PM vzadu na 180 mm - nesedí na kotouč

9 nepřečtených
  • ropman

    na zadní brzdu Formula ORO K24 jsem místo původního 160 mm kotouče dal už kdysi dávno 180 mm kotouč Formula s adaptérem WINZIP MT-P203. Ten je určen buď dopředu na 203 mm kotouč nebo dozadu na 180 mm. S tímto adaptérem ale nesedí destičky celou plochou, ale jsou nad kotoučem výše, nebrzdí asi 1,5 mm horní okraj destiček, podbrušují se. Vše je nasazeno na kole Canyon Spectral.

    Nevíte čím by to mohlo být, jestli třeba mají adaptéry určené pro 180 mm kotouč různé rozměry a jiný typ by vyhovoval? Nebo se může jednat o „univerzální“ adaptéry, které mají vepředu fungovat jako redukce z 180 na 203 mm (tedy zvedne poloměr o 11,5 mm) a vzadu ze 160 na 180 mm (tedy by měl zvednout poloměr jen o 10 mm, což mi nějak nekoresponduje s těmi 11,5 mm).

    Se 160 mm kotoučem, pokud si vzpomínám, tento problém nebyl. Díky za radu.

    0 0
    • Palo TT  

      Otocit?

      0 0
    • kubad  

      Potřebuješ adaptér na 200/180mm ty mas na 203 tedy 183mm vzadu a to je přesně ten problém

      0 0
      • ropman  

        tak na ten jsem nikde pokud se nepletu nenarazil, navíc na webu k tomu mému adaptéru je napsáno

        • na přední brzdu pro kotouč 203mm
        • na zadní pro kotouč 180mm

        tak by to teoreticky mělo sedět. Ale třeba je skutečně potřeba nějaký adaptér přímo a jedině na 180 mm vzadu.

        Palo TT: otočit co? jestli adaptér, tak ten má daný směr a byl by dost mimo polohu, odhadem by desky klesly o 1 cm dolů. Třmen to má taky dané.

        0 0
        • Palo TT  

          To bol len tip na experimentalny ulet :)

          0 0
        • kubad  

          Věř si čemu chceš.

          Standard IS je předek / zadek rozdíl 20mm

          Adaptér nemůže být současné na 203 a 180mm to proste nejde

          A polovina z 3mm je přesně ten 1,5mm který ti nesedí.

          0 0
          • ropman  

            tak já to píšu hned v úvodním příspěvku, že mi těch 11,5 mm oproti 10 mm nějak nesedí, ale v popisu k adaptéru je to jinak. Neznám všechny druhy adaptérů a jak jsem psal, možná to musí být ten co je určen přímo jen na 180 mm vzadu, např tento. Šlo mi o konkrétní zkušenost, třeba tu, že adaptéry označené 203 vpředu a současně 180 mm vzadu jsou nesmysl apod.

            0 0
            • kubad  

              Proste kup adaptér čisté zadní na 180mm a bude to OK

              Ten popis u adaptéru je proste blbost má tam být 203/183mm

              0 0
              • zdenek  

                Při změně z Avid za Shimano mi se stejným kotoučem na destičkách zůstával asi 0,5 mm okraj. Pomohl ochotný frézař, který o stejný rozměr snížil adaptér…

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.