• sasafras

    Nazdarek.Chcel by som vediet ci je bezne, ze rameno prehadzovacky sa pri jazde cez nerovnost(napr. zeleznicne priecestie) preklopi v protismere napinania retaze a celkom slusne klepne do spodnej zadnej vzpery.Mam tam neoprenovy chranic, ale zo spodu je tej rurky to je pekne oklepane(„deorka mi kuje hlinik“) a chranic roztrhany.Pre­hadzovacku som napol na max napinacou skrutkou a nepomohlo.Mlati to tam aj Vam?Dík

    0 0
    • pavelr  

      Mlátilo. Dal jsem kolem trubky dvojitě neopren, co mi zbyl z návleků na rohy.

      0 0
    • Beeda  

      Hele a nemas vymlety prevodniky? To se pak kouse retez a nechce vyskocit…a napne prehazku..B

      0 0
      • sasafras  

        Nemyslim.Je to vsetko nove(august).Klepne mi tam, ked prudko prebehnem nejaky hrb a robi to sami koniec ramienka, kde je posledne male ozubene kolecko, cele sa to preklopi, do čerta!Zaujimalo by ma co to robia vsetky prehadzovacky.

        0 0
        • McBlacky  

          nevim co máš za přehazku, ale uplně nejvíc to dělá /ze shiman/ alivio, to je fakt vopruz max.

          0 0
          • sasafras  

            Deore.

            0 0
            • McBlacky  

              hmm tak ty jsem měl dvě, jednu jezdím i ted a nemlátila mi žádná… nemáš moc dlouhý řetěz?

              0 0
              • Daf  

                Do nekterejch ramu prehazky mlatej, do jinejch zas ne. Zalezi jak jsou zadni vzpery navarene na patky a taky jak je dlouha patka na prehazku. Je to skoro neresitelnej problem.

                0 0
                • McBlacky  

                  to máš pravdu, ale když zkrátíš řetěz o 4–6 článků než má být optimálně dlouhý, tak to trochu pomůže, v kombinaci s neoprenem na trubce a na těle přehazky je to řešení /nic jinýho s tím dělat stejně nejde/

                  0 0
                  • Daf  

                    Jo ale mlaceni to nezabrani mozna jen omezi. Teda a zkratit retez o 4–6 clanku to uz je docela dost. Nemohl bych asi jezdit muj oblibenej prevod :))

                    0 0
                    • McBlacky  

                      jo mohl, ale vodítko převazky by pak bylo vodorovně se zemí směrem dopředu :-) taky ho jezdím neboj :-)

                      0 0
                  • sasafras  

                    Klepanie tela prehadzovacky je jedna vec, ale mna trapi lepanie az samotneho KONCA ramena ? voditka?.

                    0 0
                • sasafras  

                  a co hovoris na geometriu ramu Matts 500(04),tam to bude mlatit vzdy?

                  0 0
                  • Daf  

                    Pokud mas na ramu vhodnou kombinaci patky + zadni vzpery navarene presne v ose patky tak to bude mlatit vzdy :) Pomuze akorat prehazka Sram.

                    0 0
              • sasafras  

                Je mozne aj to,vyskusam. Ono, ja by som si to ani nevsimol, ten zvuk je zanedbatelny, ale ked som bika otocil,tak som zbadal oklepany lak a uz to nacalo aj AL, a to stale v jednom mieste!

                0 0
          • Otto  

            LX

            0 0
    • Pá-dlista1  

      No jo. Kdyz mas Shimano tak se nediv :) A kdybys hledal v historii nemusel by ses divit vubec.

      0 0
      • sasafras  

        Clovece tak porad co si mam na miesto toho kupit, nech sa nemusim sparat v historii.Vdaka

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Sram?

          0 0
          • sasafras  

            Ta to nerobi?a poradi si s 9-koleckom?

            0 0
            • MARIN  

              Zkus proste zkratit ten retez a je to.Kdyz to nepomuze nech to byt. Pokud by jsi kupoval SRAM, ktery si s 9 poradi musel by jsi navic kupovat i nove SRAM razeni.

              Jeste me napadlo nevim jak u Deore ale treba u starsich XT,XTR se da vic predepnout pruzina kladky.

              0 0
            • Pekáček  

              Starý Sachsy pak dělaný jako Sramy to nedělají (Centera, Neos), ale těžko se sháněj. Krokujou na Shimano.

              0 0
    • bafuna  

      No a co děláte aby vám v terénu nemlátil řetěz o zadní vidli (nebo jak se to jmenuje)? Ne vždycky jde zařadit tak, aby byl řetěz napnutej. Nevšim' jsem si ani (na fotkách), že byste to řešili nějakými chrániči…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.