Batoh na notebook vhodny na kolo

115 nepřečtených
  • quiq

    Zdravim,

    nemate nekdo zkusenost se %SUBJ ? Jaky byste doporucili… nabizim par odkazu, zejmena ten druhy me celkem zaujal (az na tu cenu :-((

    http://www.zive.sk/…ntrum/AR.asp?… http://www.boblmania.cz/produkty.php

    0 0
    • Tomcat  

      http://www.boblmania.cz Boblebee mám rok je super. Ma prave variantu s kapsou na NTB. Nejdýl sem do mel na 90 něco kylometrovym vejlete a v pohode.

      0 0
      • quiq  

        mel bych par otazek:

        .)a vydrzela by ta skorepina i pripadny pad na silnici? .)Byl by v tomto pripade notebook dostetecne chraneny? .)je tam dost mista i na dalsi pripadne veci…mikina, naradi, duse…

        diky za odpoved

        0 0
        • ph  

          ta skorepina vypada jako boby, s tim se v zime jezdi z kopce!

          nb bych do toho nedaval pri jezdeni na kole. a na normalni noseni mi ten batoh prijde trochu moc avantgardni.

          0 0
          • Tomcat  

            avantgardni? Dopuručuju ten „chromovej“ pozornost okolí zaručena. ;-) Jo bylo to vyvinutý na extrémní ližování a SNB takže jisté funkce sáněk to má.

            0 0
        • Tomcat  

          Ano pokud by nebylo –30°C bude jen odřená

          Notebook by měl vydržet. Otestováno v pražském metru na ránu basetballovou pákou. Vycházím z toho, že myslíte pád kdy odejdete „posvejch“. Nečekejte že to vydrří přímí zásat autem nebo náklaďákem. Případně když budete chtít v 60ti objímat stromy. Nebo jinou havárku.

          Vešla se mi do toho Toshiba Tecra S1 nebo Tos. Satellite M10 ryfle mikyna triko „šustákovka“ 2×duše pumpička diáře 4× CD-RW 3× propisovačky Tooppack multi klíč Přilbu sem měl pod sí?kou a mobil v přídavné kapsičce

          0 0
          • quiq  

            tak to zni zajimave. Samozrejme jsem myslel bezne pady. Po strazce s nakladakem by stav notebooku bylo asi to posledni co by me zajimalo ;-) ta cena je sice _hodne_ vysoka, ale jestli je to opravdu tak odolne, tak to asi stoji za uvahu…

            0 0
            • Mata.Lan  

              Právě že stav NB by tě po takové srážce zajímat měl, a? se v nemocnici nenudíš – nebereme v úvahu situaci, kdy si srážku nepřežil a činnost „zajímat se“ není jedna z těch, které můžeš provozovat

              0 0
          • Jogador  

            By mě zajímalo, jestli by se tam vešlo i víc, třeba eště 2 propisovačky?:)

            0 0
          • Andrzej  

            a ty rifle byly vcelku, nebo si ustrihnul nohavice?

            0 0
        • palkac  

          skořepina mi nevydržela při pádu na sjezdovce na snb- ve velké rychlosti asi tři salta přes záda.. ale v podstatě to byly jen kosmetické praskliny

          jinak já už mám boblbee přes 5 let a stále jsem s ním maximálně spokojený. Ale na kolo myslím, že má málo větrací záda, ale asi se už trochu změnily během těch 5ti let, takže to neber moc v potaz.. na drsnější jízdu je asi dobrý.. na pády skvělý.

          0 0
          • palkac  

            jejda, trochu obsolete téma.. no nic, snad to někomu pomůže i po letech :-)

            0 0
    • Mucha  

      Enom takový dotaz: k čemu budeš %SUBJ využívat? Cesta do práce nebo si chceš na vejletě najít AP a zasurfovat na netu? :-)

      0 0
      • quiq  

        Cesta do prace. Aspon na tech vyletech chci mit chvili klidu ;o) A taky to neni zrovna lehky, na to aby to clovek vlacel po lesich…

        0 0
    • jonti  

      chodim s notebookom uz asi rok dost casto, ci na biku ci na korculiach. Rozmyslal som o specialnom vaku, ale ak to vazne budes len nosit na chrbte tak to podla mna nie je nutne. Pouzivam Treksport Little 32. Vynikajuco sa nosi, je v nom dost miesta aj na ine veci vedla notebooku (topenky na prezutie ak idem na korculiach, par cd…). To ze nema ochranu proti narazom pri beznom zaobchadzani snad az tak nevadi, zachadzam tym dost jemne, pri pada obycajne na chbet nepadam, a ten notebook trochu vydrzi. Mam 16' display, takze by som zrejme aj mal problem kupit si vhodny batoh.

      0 0
      • quiq  

        to ja padam temer vzdy na zada, sice ne casto (letos myslim ani jednou ;-), ale ono staci jednou a treba jen lehce tuknout a je vymalovano… v normalnim baglu bych o ten notas mel celkem strach, zvlast kdyz neni muj…

        0 0
    • ddd - andy  

      Hele tyhle bagly mam 2. Jeden na kolo druhej do mesta. Ze zacatku si trochu musis zvyknout jak na tebe koukaj lidi treba v metru, hlasky typu: Hele jakej ma uhlak.. Proc nosis odpodkovej kos na zadech? To jsou boby? atd. jsou celkem bezny :-) Jinak na kole sem se s tim uz vyvalel (napr. sjezd. trat v Liberci, nebo na Tocny kde byl uvnitr i fotak) a vsecko v pohode.. Taaakze pokud ti nebude vadit ze budes „jemne extravagantni“ musim to jen doporucit.. :-)

      0 0
    • Otto  

      Tý jo vy jste ale magoři. Ja su rád že ten počítač na kole ani nevidím. Jediné opoctatnění je ta cesta do práce…

      0 0
    • jecnak  

      Uz ho mas? Ja ted o necem podobnem uvazuju a tohle je jeden z horkych favoritu. Jen by me zajimalo jestli se dovnitr vejde fotak s rozmerama 13013090, notes a nejaky dalsi veci.

      0 0
      • quiq  

        pri hledani neceho uplne jineho jsem narazil na tenhle stary dotaz na me ;-)… Takze jeste ho nemam a vzhledem k cene si ho asi ani nekoupim..prece jen dat za batoh 5 litru je celkem dost. Navic jsem nasel prodejny jen v Praze, coz je celkem z ruky…nevite nekdo jestli jsou k videni i nekde v Brne (pripadne ve Vidni)… Nicmene to budu asi resit mensim hlinikovym kufrikem , ktery dam do klasickeho baglu..

        0 0
    • Shamick  

      Fakt asi jedině boblebee…Když si to kupoval kámoš(teď nemyslim tomcata)dostal v shopu basebalovou pálku,rekli mu,a? si vybere bágl a skusí ho rozbít…Nic…Při troše snahy to asi osmikilovim boracim kladivem pude,ale tomcat to svozí i snad jako páteřák na fr…

      0 0
      • Vrci  

        Měl položit bágl před krám, pálku dát do kufru a na bágl nacouvat.

        0 0
    • Richie  

      Hej ja ho nosim v kapse od trictvtaku a jsem zpokojenej :-D

      0 0
    • Meesha  

      šups nahoru!

      Potreboval bych poradit od majitelu… Kolik se do boblika vejde aniz bych ho musel „rozepinat“ na bokach? Mela by se tam vejit zrcadlovka s nasazenym 10cm objektivem + dalsi cca 15cm objektiv a este by nejaky misto melo zbejt na dalsi veci… Resim jestli koupit fotobatoh (pro fotak lepsi, ale je jednoucelovej) nebo Bobla, kterej by byl nejspis prijemejsi pri jezdeni na kole a vyuzil bych ho i jinak (skola atd.). Ideal by samozrejme bylo koupit oba, ale osmicku na batuzky bohuzel nemam :-( Myslim, ze tu snad driv byly fotky od Palkace, ale nikde sem to nenasel :-( Dik

      0 0
      • Tomcat  

        Čus,

        podle toho jakej, ten Megapolis (BoblBee Megalopolis Executive Phantom) co mám, by bez roztažení tohle nevzal. Jinak nemusíš mít strach tim roztažením rozhodně klesá ochraný faktor jen málo.

        www.bike-forum.cz/…ponenty.html?…

        0 0
        • Meesha  

          dik. zapomel sem napsat jakej – tedy Megalopolis Sport. Roztahovat to moc nechci, protoze podle toho co sem videl fotky lidi co s tim jedou na biku, to vypada jak nuse – moc velky a uz asi trochu neprakticky…

          0 0
      • palkac  

        Hola, se můžem sejít a můžeš to vyzkoušet. Já si myslim, že se to tam dá nacpat docela v pohodě a nebude tak nafouklý. kdyžtak napiš na icéqé 335174677

        0 0
        • palkac  

          tak tohle je prázdný baťoh

          0 0
          • palkac  

            a tohle je s zrcadlovkou(D70), nasazeným objektivem 18–200mm, objektivem v pouzdru 28–80, ext bleskem a 1.5l láhví vody

            0 0
            • Meesha  

              super, presne na tohle sem se chtel zeptat, diky! :-) Chapu to tedy dobre, ze ty boky jdou otevrit min nez uplne? Myslim jako ze existuje i neco mezi uplne stazenejma a uplne pustenejma-otevrenejma?

              0 0
              • palkac  

                na tom hadrovym vrsku jsou stahovací popruhy, kterejma to můžeš přitáhnout k těm zádům. Takže když to tam poslkládáš na vejšku, tak to sáhneš a drží to přitáhlý. Ta gumová šnůrka by to neudržela, ale ty popruhy jo. Kdyžtak napiš a sejdem se.

                0 0
                • Meesha  

                  ok, díky moc, kdyžtak se ozvu, ale fotka mi moc pomohla :-) Teď mě ještě napadá, jak na to přidělat stativ… Jedině na bok nejakou fíčurou :-/ www.mtbs.cz/obrazek.html?…

                  0 0
                  • palkac  

                    asi tak no.. na tohle není moc dobrý, ale jde to.. dávaj k tomu dva popruhy, takže by to mělo jít celkem bez problémů.

                    0 0
                  • Radek Broz  

                    Já bych stejně šel spíš do fotobatohu než v tomhle tahat objektivy v pouzdrech – uvidíš, jak tě bude štvát je měnit. Vít zrovna taky nějakej vyhlíží.

                    0 0
                    • Meesha  

                      Ted o tom zrovna premejslim :-) Bobl je Bobl… ma vic vyuziti (do skoly, na kramy apod), ale na foceni (pro me priorita) to ideal neni. Nekolikrat za den to tam vsechno skladat ve fofru a tak… Ale zase na kole bych rek, ze bude vozeni pohodlnejsi nez ve fotobatohu. Fotobatoh bude na foceni lepsi (rychlejsi manipulace atd.) No uvidim… kazdopadne sem vaha, takze sem v prdeli :-/ Neco vybrat je u me tragedie…

                      0 0
                      • palkac  

                        tak proto jsem narval prachy do toho objektivu 18–200 AF-S VRII. Díky tomu nemusím vůbec nic měnit.. A na to focení. co dělám já(teda, bohužel kvůli škole moc ne :-( to bohatě stačí.Ale příští semestr mám jen 16 kreditů, takže bude konečně čas :-)

                        0 0
                      • Radek Broz  

                        Me se libi tenhle snowboards-for-sale.com/daki­ne_backpacks/se­quence/Black%20O­live%20Camo/ (ten chtel Dijck;-) a Vit chce tenhle: www.ekgfoto.cz/…%20velky.jpg Imho Bobl je na foceni uplne stejne nepraktickej jako jakejkoliv normalni batoh, jen je to v nem lip chraneny.

                        0 0
                        • Meesha  

                          ty Dakine nevypadaj spatne. Bratr je Dakinofil, ale ze delaj i uzitecny veci sem netusil :-) U toho co chce Vit bych se bal, ze fotak je zespodu prvni na rade :-) ja mam v merku tohle www.ekgfoto.cz/…%20velky.jpg

                          0 0
                          • palkac  

                            to s sebou budes tahat takovejch veci? a co se týče operability, tak tenhle baťoh stejně musíš někam položit, jinak se to všechno vysype. a pak už můžeš rovnou boblbee. Navíc furt měnit objektivy.. jestli nemáš olympuse(i tak pochybuju) tak to budeš furt nechat čistit (jo, zasviní se to celkem hoodně rychle, zvlášť na jaře, kdy je všude sposta pylu) .. navíc ta ochrana.. díky tomu platu to můžeš fláknout celkem v pohodě na zem, občas s tim bouchneš o stěnu, dveře, v metru při velké tlačenici ani nemluvě. navíc se to tak nešpiní. hlavně je to multifiunkční. já si tenhle baťoh koupil hlavně kvůli zrcadlovce, a pak i kvůli notebooku jsem byl rád, že ho mám. brašna je jiná, ale pokud to chceš na trochu drsnější používání.. samozřejmě protiargument- profíci nebo zapálenější fotografové to nemaj, ale taky se o to furt staraj, což nemusím. prostě mám na zádech plastovej kufr, takže může fšude lézt, cpát se..

                            0 0
                            • enjoy  

                              ze se do toho micham.. kdyz s tim boblem nekde prastis tak to co je vevnitr sebou neflakne uplne stejne??

                              0 0
                              • palkac  

                                to sice jo, ale představ si rozdíl, že s foťákem majzneš o šutr, nebo o desku, navíc když je to tam pevně opřený o tu skořepinu, tak se to chová jako tuhé těleso- náraz se rozloží do plochy skořepiny a fotak musí snést jen to zpomalení, ale ne už ten náraz – není tak koncentrovaný do toho těla fotáku. přirovnal bych to tomu, když ti upadne fotak, a spadne na zem, nebo když ho těsně nad zemi chytíš za popruh a zatáhneš ho nahoru těsně nad zemí, že sebou nebouchnul. Zrychlení je v druhém případě daleko větší a přitom ten fotak to přežil úplně v poho. já si to představuju tak, že si dáš ten batoh na záda a země flákne o tebe. to je jako když tě někdo přetáhne pálkou. samozřejmě, kdyby ten fotak tam lezel jen tak volně, tak by to asi dopadlo hůř, ale on tam je docela napasovanej, takže to je myslím tak, jak jsem popsal. pokud ne, tak mne, prosím, opravte.. (zatím to ten foťak přežil, tak na tom asi něco bude :-)

                                0 0
                                • Gorgov  

                                  myslim ze s tim zrychlenim resp. zpomalenim nemas pravdu, tetsi bude pri tom narazu. Jinak je to jasny.

                                  0 0
                                • kudlanka32  

                                  ze ti fotak prezil neznamena ze mu bylo dobre…me taky spadla zrcadlovka zabalena v cepici na beton z metru a nic ji neni ale znova to fakt zkouset nehodlam.....

                                  v notebooku je navic HDD…

                                  0 0
                                  • dieegoo  

                                    Ovsem se zaparkovanymi hlavickami by mu to zas tak moc vadit nemelo… Tim teda nechci nikoho navadet k tomu, aby to zkousel :)

                                    0 0
                                    • kudlanka32  

                                      ale melo by se to vyzkouset…ja mam ze spodu dokonce nalepku 3D protection...­..stejne sem si koupil externi RAID :) nejak me neuklidnuje ani kdyz je 3D :-P

                                      0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    v některých SSD :D

                                    0 0
                  • Tomcat  

                    LOL ja asi umru smichy. To je mechanik Dlouhan(ten co páchá oceláky)?

                    0 0
                    • Meesha  

                      Dlouhán to je. Jaky ocelaky? :-)

                      0 0
                      • Tomcat  

                        No mam v makovici zafixovaný, že v ČR známý bajkovy týmový mechanik kterýmu se říkalo Dlouhán, se podílel a podílý na výrobě oceláků Sfix. A tedka jak to mám popletený? :-)

                        0 0
    • Trojci  

      Ahoj, mám dotaz na uživatele Boblbe-e. Potřeboval bych do něj narvat notenbook o šířce 26,5 cm (ostatní rozměry problém nedělají). Vejde se mi tam nebo je to pouzdro dělané přesně a striktně na šířku 26 cm?

      Díky

      0 0
    • Blabas  

      Vozíval jsem Treksport Little 32. Teď dojíždim do práce s Deuter Giga a jsem maximálně spokojenej. Má taky přez 30 l.

      0 0
    • kudlanka32  

      ja ti nejak nevim ale notebook bych si asi na kolo nevzal…uz jen kdyz vezmu v uvahu ze stoji pulku ceny myho biku a obsahuje to HDD......uaaa Jinak svoji 15.4" prepravuju v batuzku Crumpler…eee…myslim ze se to menuje Dark Side a koupil sem si to hlavne kvuli tomu, ze to nevypada jak batoh na notebook. Fotak se tam vejde aniz by to byl fotobatoh takze sem spokojeny.

      pokud bych jezdil s NTB do prace na kole tak bych si poridil nejaky s 12" displayem a vozil ho uplne normalne s vedomim ze vezu notebook…

      Ale neveril bych tomu ze ty otresy se do ty kovovy rakve nedostanou, i kdyz mam notebook s horcikovym ramem tak bych s nim terenem proste nejel.....ale zalezi jak ho mas rad:)

      0 0
      • Gorgov  

        myslim, ze prave v pripade boblbeho, muzu vezt notas na zadech s naprostym klidem i hodne tvrdym terenem. A myslim ze ikdyz sebou nekde prastim, notas bude jako ve vaticce. A otresy za jizdy samozrejme vubec nevadi, pokud je notas vyplej.

        0 0
    • rasto  

      obcas vozim v tasce pres rameno (original HP). nemam problem – neklouze, drzi se na 1 miste.

      0 0
    • jecnak  

      Tak po dvou letech muzu rict, ze Bobble je na notes vyborny. Vozim ho dost casto na kole z prace domu a opacne, doted zadny problem.

      0 0
    • Vegan  

      ja mam NIKE EPIC viz www.coolhunting.com/…ike_epic.php a jsem celkem hodne spokojenej ma kevlarovou kostru a vycpanou prihratku na NTB a spousty utesnenych kapes ve vnitr je take hodne prostorny a na zadech drzi jako pribyty jen je oproti klasickym hadrakum trozku tezsi

      0 0
    • fousac  

      a jakej bagl na 17" notes???

      0 0
    • K2  

      Já bych šel do neoprenového obalu na notebook a strkal bych to pak do různých batohů dle potřeby

      0 0
    • MattsSpeed  

      ahoj, nemate niekto susenosti s jazdenim s tymto batohom? http://www.powercomp.cz/…-4-backpack/ …mne sa celkom pozdava, ale nazivo som ho este nikde nevidel, samozrejme bobl to nie je, ale ako bolo napisane, na bezne pouzivanie je bobl predsa len trosku excentricky :) dik

      0 0
    • Lister  

      Obnova tématu, ale trochu jiné požadavky.

      Potřebuju nějaký sportovní batoh vhodný i pro časté přenášení NTB a základního příslušenství – nabíječka, myška, obča siťový kabel, nic víc.

      Nechci ani nepotřebuji žádné skořepiny, jen bych rád něco co vypadá sportovně, má nějaký slušné systém odvětrání zad, samostatnou kapsu na NTB do maximální velikosti 15,4 (musím se téhle těžké mrchy brzo zbavit a pořídit buď 13ku nebo 14ku), celkový objem kolem 25–30litrů, hlavní kaspu na zip s dvěma jezdci, nějak slušně členěnou hlavní komoru, idálně i nějakou přední venkovní kapku a siťované kapsy po bocích, které moc rád využívám.

      Předem díky za každou radu.

      0 0
      • dieegoo  

        Nedoporučím ti sice přímo batoh na ntb, ale… svůj notes nosim v batohu Boll TrailHead – obyčejný sportovní batoh, 30 litrů. V hlavní komoře je přepážka, za kterou schováš buď vak od hydrapaku a nebo se tam vejde i notebook – přepážka je udělaná tak, že její dno je nad úrovní dna zbytku batohu, takže když položíš batoh na zem, noťas se země dotýkat nebude – je to tedy celkem bezpečné. Nosim to tak cca rok a notes je bez sebemenších následků.

        Jinak batoh je členěn následovně – hlavní komora + přepážka, uvnitř hlavní komory jsou dvě síťované kapsy na zip, do kterých si můžeš dát drobnosti, které chceš mít stále navrchu + „držák“ na PET lahev. Pak druhá velká kapsa vepředu (cca velikost na desky A4), která odkryje další větší i menší kapsy, většinou opět na zip + dvě síťované boční kapsy.

        0 0
        • Lister  

          No právě teď ho mám strčený v Boll Road Runner, což je opravdu hodně podobný batoh, ale chtěl jsem něco s oddělenou komorou – přece jen tu 15ku tam nacpu opravdu nafest a tu zadní kapsu nejraději používám na dokumenty, časopisy apodobně, takže by se mi vlastně hodila ta samostatná komora a k tomu ještě ta kapsa stejná jako v těch Bollech. Díval jsem se i na fotobatohy, které už se dělají pro kompletní výbavu + NTB, ale ty jsou zbytečně drahé a tu část pro foťák bych zatím nevyužil.

          V každém případě díky za tip.

          PS: cena by byla fajn do 2tis.

          0 0
        • Lister  

          tak jsem si ten tvůj batoh prohlídl a vypadá dost dobře. Mám pro tuhle značku slabost a dost jí věřím, protože ten můj kousek už má 10let – mám pocit, že je to snad úplně první ročník, kdy se začaly vyrábět – a až na výměnu hlavního zipu je zatím bez dalších poškození, ale nový by to už chtělo.

          Jak moc místa je v té tvojí zadní kapse – jak jsem psa, tak ten NTB tam cpu celkem na fest (snad je to vidět na druhé fotce a kdybych ho chtěl dát do nějakého ochranného neoprénu, tak to už by asi neprošlo.

          Přední kapsa na tvém batohu vypadá dobře vymyšlená a možná by se tam vešla i nabíječka. Celý batoh nemá zůžující se profil jako ten můj, takže v něm bude asi dost místa i nahoře??

          0 0
        • jIrI___  

          Mohl bys prosím vyfotit, jak vypadá notebook vložený do té kapsy na hydrapak? Uvažuju nad nějakým batohem do školy/města, nejlíp aby měl aspoň trochu oddělenou kapsu na 15,4" notebook, a ten Trail Head nevypadá vůbec špatně. Jen nevím, jestli těch 30 l už není moc…

          0 0
          • Lister  

            Já jsem si ho nakonec taky koupil, protože nic menšího mi nevyhovovalo. Jen upozorňuju, že tenhle už je opravdu hodně velký – až mě to překvapilo, dle mého názoru má mnohem více než těch 30 litrů.

            Vyfotit můžu zkusit. Ona ta kapsa má nahoře ještě takové očka se cvoky, pomocí kterých se dá trochu zmenšit – pak je plochá a vejde se do ní třeba časák, když se povolí tak tam v pohodě nacpeš NTB a ještě zbyde místo. Vzhledem k velikosti batohu be se hodil celkově pevnější materiál, ale asi by to pak zase bylo moc těžký.

            Na každodenní nošení je dle mého názoru velikostně na hraně, mám ho jako zálohu, když potřebuju vzít věcí opravdu hodně, jinak mi stačí ten můj druhý Boll, který je vyfocený výše.

            0 0
            • jIrI___  

              A když už budeš při tom focení, mohl bys ho blejsknou nasazený na zádech? :) Ať si udělám nějakou představu o velikosti, nikde v okolí ho nemají a musel bych objednávat přes net.

              0 0
      • MlokCZ  

        Používám už dlouho speciální notebookový od Dikoty a to nejen na notebook, ale i jindy. Na kole ho ale nevozím, nemám potřebu jezdit s notebookem i na kole. Na pěšky mi sedí dobře, případně na kolo by ale šel asi taky slušně.

        Kapsy má dvě ± stejně velké (obě mají dva jezdce), jedna na notebook, která je lehce vyztužená (což je super, když potřebuju vzít třeba jeden samotný papír a i bez notebooku se nezmuchlá.

        Přední kapsy má dvě, horní a spodní a docela dobré. Boční kapsy nemá žádné.

        Záda má celkem slušná (na to, že to není speciálně sportovní bych řekl výborná).

        0 0
        • Lister  

          Ten batoh nebude primárně určený na převážení NTB na kole, jen jsem využil tohodle tématu.

          Na kole ho budu vozit tak maximálně 5km do práce několikrát do měsíce a jinak ho budu využívat pro běžné nošení.

          Shodou okolností se mi zrovna dneska dostal ten batoh od Dikoty do ruky – nevypadá špatně, ale z mého pohledu není úplně ideální, že ty komory jsou stejně velké – ocenil bych větší hlavní komoru a menší tu na NTB. Zádovou část nemá vyřešenou špatně, tohle řešení by bohatě stačilo.

          0 0
      • andelex  

        Jo, pouzivam ten samy jako MlokCZ, jezdim s nim a ntb do prace uz asi dva roky a v pohode, odvetrani zad by mohlo byt lepsi, ale rovnou plochu ntb asi lip odvetrat nejde. Obcas ho pouzivam i na na nakupy a vejde se do nej i 6–8 kg jablek:). Popruhy drzi, nic se nepare, kdyz jedu v desti (bez blatniku), tak obsah zustava suchy, za tu cenu (asi jeden z nejlevnejsich) jsem spokojen a rekl bych i hodne dalsich lidi, neb ho vidavam opravdu velmi casto.

        0 0
      • Fantomaus  

        Není to dlouho, co jsem také vybíral batoh na notebook, původně jsem měl také požadavek slušně odvětraných zad, ale od toho jsem nakonec částečně upustil, protože opravdu kvalitní odvětrání jsem nalezl pouze u trekových batohů. Pokud tedy preferuješ odvětrání a sportovní vzhled se spoustou kapes, doporučil bych asi variantu pořádný batoh a na notebook neopren. Hledal jsem něco trošku elegantnějšího, ne přímo sportovní batoh a zde už jsem byl téměř rozhodnut pro jeden z modelů od Crumpler buď The Dark Side nebo The Belly Nakonec jsem se rozhodl ušetřit a zvolil levné minimalistické řešení od Belkin, které mi naprosto do školy postačuje, ač jsem se toho bál. Jen dodám, že původně jsem měl rok také model od Dicot, ten mi ale moc nesedl a v porovnání s nynějším menším Belkinem mi přijde přepravní prostor stejný, ač je Dicota mohutnější. Ze zkušenosti ti ale radím, vyjdi do města a projdi obchody a porovnej z vlastního pohledu, i ta malá odlišnost v potřebě může znamenat jiný batoh. Hodně štěstí při výběru.

        0 0
        • Fantomaus  

          Omlouvám se, teď si nejsem zcela jist, zda se ptáš na batoh na notebook, nebo na normální batoh vhodný i pro přenášení notebooku. Na první otázku jsem snad odpověděl dostatečně a pro druhou variantu bych volil Deuter  Trans Alpine 30 plus Crumpler The Gimp.

          0 0
          • Lister  

            ptám se na normální batoh, který použiju v běžném provozu a občas do něj můžu dát a pohodlně přenést i notebook :-)

            0 0
            • Lister  

              PS: jen ještě doplním, že vyrazit do města a prohlédnout si nabídku je u nás problém: nic takového u nás skladem není. Takže vybírám jen podle informací na netu, kde budu taky objednávat.

              0 0
            • Fantomaus  

              Tak pro tuto variantu jsem měl zvolen onen Deuter, výborný, pohodlný a multifunkční batůžek, 25 i 30 litrů. V jednom sportu mi doporučili ať hledám záda spíše pěnová a strukturovaná než vyztužená se síťkou, důvodem uváděli nosnost. Souhlasím s tím, že pro nošení notebooku jsou lepší pěnová záda než síťovaná, ale spíše z důvodu umístění těžiště blíže tělu než kvůli nosnosti. Doporučuji mrknout po outdoor fórech, a najít si reference na různé batohy i z hlediska výdrže, 15,4 notebook není úplně peříčko, tak spíše pevnější materiály než ultralight batoh. Snad jsem ti alespoň trochu pomohl, ale přesto doporučuji udělat výlet do většího města, projít nějaký ten obchod a batůžky si vlastnoručně osahat. Radost po dokonalém výběru je pak o to větší ;)

              0 0
    • hradman  

      mám od topgalu. sice není skořepinový ale dobře drží na zádech, má pláštěnku na celý batoh a vejde se k tomu sposta věci. www.topgal.cz, mají více druhů. Je to Česká firma proto jsou i levné.

      http://www.topgal.cz/…9/A---Black/

      0 0
    • kankrlicek  

      Dceři jsem koupil tenhle

      Cena byla pod 2.000, ale bylo to nějak nestandardní :)

      Batoh je skvěle zpracovaný, dobře drží na zádech, vnitřní prostory pěkně vyřešené.

      Dokonce se líbí i ty mojí holce :)

      0 0
      • kankrlicek  

        Oprava :)

        Ten se jí nelíbil a nakonec se spokojila s tímto

        Ale hodnocení je stejné jak jsem už psal.

        0 0
    • JSt  

      vozim tohle . ma trosku pevnejsi skorepinu, takze by snad pri pripadnym padu pocal uchranil. vleze se tam pocal s veskerym prislusenstvim + veci na cely den.

      0 0
    • jIrI___  

      Nemáte někdo zkušenosti s batohem Trimm Azimut ? Dá se sehnat za pěknou cenu, ale nikde jsem nenašel nějakou recenzi nebo fotky s vnitřním uspořádáním :-(.

      0 0
      • Smazaný účet  

        No, kazdopadne az ho budes kupovat, nahod fotky. Skolni batoh na notes se mi uz pomalu rozpada, tak bych si taky udelal radost. Ikdyt se svym 12" drobkem misto na notes moc resit nemusim, vleze se skoro do kazde prihradky pro pytlik na vodu.

        0 0
      • Smazaný účet  

        To není zrovna mainstream..to bude znát asi málokdo.

        Jen soud podle obrátku – vypadá to na tzv.kulatej batoh. Jakmile tam něco dáš, tak se to celkem deformuje a bude to spíš koule a bude zavazet. Zkusil bych najít něco „delšího“, co nebude vystupovat nad zádama.

        Co třeba http://www.mammut.cz/index.php… ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já teda nosím tenhle http://www.mammut.cz/index.php… a občas s tím sednu na kolo, když toho vezu víc..na víkend na chatu nebo tak.

          0 0
          • jIrI___  

            Na kolo ho používat nebudu vůbec, jen do školy a do města na nákupy, jednou za čas na výlet do přírody. Ty Mammuty vypadají pěkně, ale už jsou cenově dost mimo. Měl jsem nedávno koupený Boll TrailHead, ale šel na reklamaci kvůli trhajícímu se okolí zipů a rovnou mi vrátili peníze, proto hledám nějakou náhradu. Znovu ten samý už nechci a mohl by být i trochu menší a levnější. To Azimut menší zrovna není, proto jsem se díval i na Trimm Factory, u něho bych musel oželet speciální kapsu na noťas, ale velikostně by mohl být ok. Bohužel jsem na Trimm v Brně nikde nenarazil a kupovat „naslepo“ bez nějakých bližších informací se mi moc nechce.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Trimm bys měl sehnat v Brně tady http://brno.outdoor-outlet.cz/kontakty.html

              Z tvých příspěvků jsem nabyl pocitu, že seš poměrně vysokej, takže hraje dost roli ta zmiňovaná délka, aby byly záda zatížený rovnoměrně.

              Ještě bych se mrknul na tyhle http://www.pinguincz.cz/…-38-red.html a http://www.bartsport.cz/…-predator-32?…

              Nezapomeň, že batoh je investice na x let, takže ten litr a půl navíc se hodně vyplatí. Na mě ten můj mammut zatím působí dost odolně a nemusím na něj být moc opatrnej.

              0 0
              • jIrI___  

                Díky za tip, do toho outletu zkusím zavolat a poptat se. Jinak ty batohy cos navrhnul jsou už hodně velké. Představoval bych si takových 25–30 l s tím, že 30 l už je maximální horní hranice. Tolik měl ten Boll a větší objem už rozhodně nepotřebuju a byl by spíš na obtíž.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Těch pár litrů navrch se vždycky hodí. A když tam budeš mít jen jabko a skripta, tak to stáhneš popruhama :)

                  0 0
    • vaseek  

      Zdravím,

      zkusím obnovit debatu :) Máte někdo zkušenosti s batohem CamelBak Blowfish 20L, Vaude Rush Hours 25??? Nebo jaký jiný batoh na kolo vhodný i pro převážení notebooku? Jezdím téměř denně cca 40km.

      Dik

      0 0
    • colekx  

      Opet ozivim stare tema, vetsina odkazu uz je mrtva.

      Nejaky tip na batoh na kolo do ktereho pohodlne vmestnam 14" notebook? Klidne jen kapsu nemusi byt nijak polstrovana na ntb.

      Vozi nekdo neco takoveho v batohu?

      Diky za tipy

      0 0
      • jIrI___  

        Do Osprey Manta 25 se mi 14" vejde bez problémů, ale není to ideální kvůli prohnuté zádové části.

        0 0
        • colekx  

          Ja mam Camelbak mule nv a tam se vleze taky ale je to na tesno a na kazdodeni jizdu do prace bych ho za chvilku pochoval…

          0 0
      • Smazaný účet  

        vozim NTB v deuter transalp 30l a cajk..:)

        0 0
    • TeryPV  

      Trochu to tu oživím. Řeším teď dojíždění s notebookem na zádech. Je něco jako byl ospray radial 26, nebo něco na notebook? případně má někdo zkušenost, zda by to bylo OK s Ergon BA3 ? Díky

      0 0
      • jIrI___  

        Jak velký ntb potřebuješ vozit? 15" se úplně těsně vejde do Evoc Stage 18 , tento batoh celkově můžu jen a jen doporučit.

        0 0
        • TeryPV  

          výbava asi super, ale hrubě se mi nelíbí :( ale díky za typ, pokud neseženu nic jiného asi to bude volba. Jinak potřebuju to pro 14 dell nějaká 7420

          0 0
        • Georrge  

          Zrovna řeším stejnou věc – batoh pro NTB na kolo, ideálně s popruhem přes pupek (ale to se dá v nejhorším dodělat). Problém je, že mám 15,6" noťas, který má 26,5cm šířku a obávám se, že 28cm co má ten Evoc 18 bude málo :/ a to už je spíše širší batoh vzhledem k objemu, většinou totiž tyhle menší sportovní batohy (okolo 20L) bývají vysoké a úzké. Já bych potřeboval šířku alespoň 29cm, ideál tak 30–31cm. Víc už ne, to už je pro změnu zbytečně velké. A tahat se s 30L+ batohem se mi moc nechce, ono i na tom batohu je ta hmotnost poznat, když je zbytečně velký a těžký. Nemá někdo tip? :)

          0 0
      • Velomiwookie  

        vozim notas prakticky furt v osprey viper 13, do 13"notasu je to v klidku, plus klasickej setup – trenky, ponozky a triko na prevleceni.. 26l je podle me overkill

        0 0
    • l-e-t-o  

      Řeším podobné téma. Jde mi avšak ne o batoh, ale o messenger bag. Můj asi 8 let starý Dakine začíná dosluhovat a zasloužil by si náhradu. Bohužel ať se dívám, jak se dívám, tak rozumně velký bag na noťas 13 s kapsou i ve víku prostě není. O tu kapsu ve víku mi jde především, protože v ní mám vždy klíče a jsou hned dostupné. Máte někdo nějaký tip na produkt, který by toto mohl splňovat?

      Díky

      0 0
      • AussigBiker  

        Vůbec jsem je neznal, asi spíš městský batohy než vyloženě cyklo. Zakoupil jsem Infinity a je super. Na kole jsem s ním ještě nejel. Asi taky záleží co je dojíždění do práce. Já jezdím z práce, do práce to mám 2× 1.5 km na kole a na tuhle vzdálenost přežiju jakejkoliv batoh :) Důležitý abych měl vše potřebný na cestu zpět.

        Ale nasadili jste mi brouka do hlavy jak já to vlastně udělám, když budu chtít jezdit víc jak 1× tejdně :)

        https://mark-ryden.cz/…chny-batohy/

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.