• kannon

    Nevíte nebo nemáte návod jak postavit pro dítě kolo ze dřeva. Přesněji odřážedlo, které je plně funkční vše je vyřezáno z překližky, kola jsou gumová a spojovací a otačecí materiál je kovový.

    0 0
    • kannon  

      Fakt nikdo nevíte. Viděl jsem ho na vlastní oči takže určitě někde něco nebo někdo existuje kdo musí vědět víc. Zkoušel jsem hledat, ale nic.

      0 0
    • peg  

      V Pelhřimově v muzeu kuriozit a rekordů jsem viděl úplně celý ze dřeva, i řetěz. Ale to k ježdění není. To asi vědět nepotřebuješ co? :) Tak o tom opravdu nevím.

      0 0
    • la-da  

      Cau,vim jen o tomhle: www.blids.nl/o106 – sice to splnuje podminku ze vše je vyřezáno z překližky, kola jsou gumová a spojovací a otačecí materiál je kovový,jen detske odrazedlo to neni…

      0 0
    • Ekscel  

      Návod nemám, ale viděl jsem takové odrážedlo v některém z letošních čísel Cykloturistiky (nebo že by to bylo loňské číslo). Budu-li mít chvilku a náladu, podívám se ti, ale byl to jen takový malý obrázek 3×4 cm pro obrázek. Možná na tom bude logo výrobce.

      0 0
    • rock  

      Technický výkres nenabídnu, ale když se do Seznamu napíše „odrážedlo AND dřevo“, tak se dá dopracovat k tomuhle http://www.drevohracky.com/…razedla.html Snad Ti to bude k užitku …

      0 0
    • Bobo  

      Myslíš něco takovýho? http://www.bo.wz.cz/…samorost.jpg Stačí jen vyrazit do lesa a hledat :-)

      0 0
      • PT  

        Jaké dřevo použít?Třeba dub se smrkovou zadní vestavbou?Samoz­řejmě profilované větve.(hydrofor­ming?)

        0 0
        • rock  

          … přední vidla spletená z vrbového proutí, aby byla dostatečně pružná (kam se hrabe karbon) … ale ten dub … nevím, nevím, určitě ne z plných tyčí, na to je dub šíleně težký … viděl bych to asi na příhradovou konstrukci :-) …

          0 0
        • Honzin  

          smrkova zadni stavba je sice lehka, ale zivotnost je mizerna. Doporucuju jasanovej ram a zbytek z akatu (sedlovku, riditka, …). Jasan ze pouziva na sportovni naradi i dneska a z akatu se driv delaly napravy k vozum, takze taky hodne vydrzi, ale myslim ze je tezsi.

          0 0
          • rock  

            Jasanový jsem měl lyže … kolo zatím vyzkoušené nemám …

            0 0
    • BH  

      co tak model Leonardo da Vinci? Nacrtek najdes v kazde publikaci o Leonardovi a funkcni model prvniho jízdního kola vyrobeny ze dreva na zaklade slavneho nacrtku ,byl k videni ve stanku Colnago na vystave EICMA v Milane. http://www.cyclingnews.com/…/tech/shows/?…

      0 0
    • wroum  

      vzhledem k tomu ze jezdis na biku, tak mas asi nejakou predstavu o tom jak takovy pohybovadlo ma fungovat. navic znas svoje moznosti (zruucnost, material) a urcite mas fantazii. zkus neco vymyslet a pak se s nama podelit :-)

      0 0
      • kannon  

        Je to právě ono že znám své nadání. Nějakou představu mám, ale bude to složitá cesta. Vzpomínate si někdo na časopis urob si sám tam podle mě určitě něco takového bylo, ale to je asi dlouho. Taky vycházím z toho, že jsem to minulý týden viděl, takže někdo někde ten nákres musí mít. Už to vidím jak bude sestavovat tento samohyb a učit se metodou pokus omyl.

        0 0
        • Volf  

          Hele a proč si neoměříš nějaký odstrkovadlo z plastu, kterejch je všude jak nasetejch. Nebo ještě proč nekoupíš nějaký plastový stejně je tam velmi omezená doba použití vzhledem k rychlému růstu malejch dětí.

          0 0
          • kannon  

            Počítám s tím, že to vezmu jako mustr. Odstrkovadlo z plastu nechci koupit z důvodu, že to ze dřeva hodlám udělat jen na dvou kolech, a tokové jsem v plastovém provedení neviděl, aby dceruska se naučila držet rovnováhu a za další myslím, že životnost, vzhled i materiál jsou na tom lépe než plast.

            0 0
            • Volf  

              Souhlas dřevo je dřevo a pokud nejsi manuálně extra zručnej tak by ti měl pomoct i každej truhlář.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.