• Chsi si koupit odružku SR SunTour XCP-75-LO. Chci se se zeptat zda někdo nemáte s touto vidlou zkušenosti. Už jsem měl od SR SunTour vzduchovou vidli a ta se moc neosvedčila a moc nepracovala, ale tuta je docela pěkná a mohla by dobře chodit. Akorát bych musel vyněnit olej, který má malou vizkozitu, asi 5. Předem dík za každou smysluplnou radu.

    0 0
    •  

      To jste jí ještě nikdo neměl ani v ruce?

      0 0
      • lubos  

        Musis formulovat dotaz jinak. Zeptej se, jak se tahle vidla lisi od Marzocchi, a za chvili to tady bude samej prispevek :)

        0 0
        •  

          Já nechci slyšet chválu na Marzocchi, ale recenzi na SR SunToura.

          0 0
          • lubos  

            Tak to nebylo mysleno :)

            0 0
            •  

              TO si budeme povídat jenom mi dva?

              0 0
              • Pavlos  

                Ne ale musis napsat jaky je rozdil mezi santurkou a marzocchi a pak uvidis co se tady bude dit:)

                0 0
                •  

                  Tak, tak koukám, že se budu muset rozhodnout o koupi sám.

                  0 0
                  • kovar  

                    to budes muset, nebot recenze nejsou a nebudou, nikdo si totiz uz nedovoli riskovat koupi Suntouru. Budes prukopnik, objevitel slepych ulicek, pak nam muzes dat vedet, jake s ni mas problemy:-)

                    0 0
                    •  

                      Já vím o jednom, který jí má. Dělal první jízdu v neděli kdy byla zima a zatím po 30km je pří tužší. Možná se rozchodí. Já jí zkoušel v obchodě přímo na kole, ale nejel jsem na tom, tak nevím ( Merida ). Neřek bych, že je až tak tuhá, záleží na tom až se zašpiní těsnění atd…

                      0 0
                      •  

                        Tak jsem byl dneska v obchodě a zkoušel na ní jezdit. Celkem se chovala jako nová vidle. Pružení asi nebude problém, akorát nevím co to bude dělat až se vidle zapráší nebo až bude bláto.Má drobet trhavější chod, ale myslím, že to by se mělo zlepšit po nějakém kiláku. Měl jsem možnost to srovnat se SR XC-PRO-SL 03 a ta je o dost tvrdší a to má najeto 800 km.Zdála se mi, že když lezla zpátky tak byla trochu líná a to mě trochu děsí. CO na tej vidli dobře funguje je zavírání. Co z toho soudíte. Má nědko též zkušenost?

                        0 0
                        • lubos  

                          No a to je ten problem. Uz v prodejni kdyz je lina, co pak, venku ? Je pretlumena. Jestli nejde nastavit tlumeni zvenku, tak jedine asi vymena oleje, jestli to vubec je mozne , takhle u ni menit tlumeni. Travejsi chod znamena co ? Pri rychlem, nebo pomalem zatlaceni ? Mam dojem jinak, ze tady psali lide, ze prave kdyz je cerstve vycistena a namazana, tak to chodi dobre a staci drobek prachu/blata a je s tim konec. Zkus nenapadne napatlat na nohy blato a takhle ji vyskousej … :-)))

                          0 0
                          •  

                            Tlumení jde měnit výměnou oleje. Myslím, že výrobce dává 5tu olej. Ten trhavej chod je při pomalém stlačením. Já jsem na ní jezdil venku a pak jsem jí vzal dovnitř a tam jsme jí ještě testovali ručně a porovnávali. Když jsem jí povolil úplně tak podemnou lehla jako stará herka ( 95 kg ) a pak jsem jí přitáhl naplno a pak jsme to zkoušeli. Jak se dá měnit zdvih, když to není od výrobe. Já bych radši 100 mm než 80 mm

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Myslim, ze vyrobce dava do vsech 11ku olej, coz je dost. Co jsi povoloval a utahoval, ze pod tebou lehala? :) Bych to zkusil i jinde:) Zdvih zvednes vyndanim podlozky z pod trnu. Nic sloziteho.

                              0 0
                              •  

                                Co jsem povoloval, utahoval? Na tej vidli je štelovatelný předpětí pružiny. Ty to nechápu, vyndám podložku a mám 100 mm. Na webu SR píšou zdvih 80 mm ( 100 mm dostupný ).

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Aha. Presne tak. Neco (tu podlozku) vyndas ⇒ snizis hmotnost ⇒ zvysis zdvih. Neni to bajecne :) Tim vyhody tehle vidlice konci :(

                                  0 0
                            • lubos  

                              Trhani by nemusel byt problem. Mne to taky mirne trha na moji Maratonce. Ale staci mirne rychleji zatlacit a jde zcela lehce. Mozna je to tim, ze jsou nove gufera. Pokud jde to totez. Coz tezko rict.

                              0 0
                              •  

                                A cena tej vidle 2.300,–. Jinde levnější není.

                                0 0
                                • kovar  

                                  ale musis se smirit s tim, ze ta vidle pravdepodobne bude pracovat v ramci moznosti sve ceny. Je to individualni, nekdo preferuje cenu, nekdo preferuje funkcki, nekdo preferuje lockout, proste jak to ma lockout, je to supr vidle, ze odemkla nechodi je naprosto podradna zalezitost.

                                  0 0
                                  •  

                                    Já kdyby se v dubmu nestěhoval do svýho tak to neřeším, ale přednější je bydlení, ale nechci zanevřít na koníčkem. Jinak bych měl jasnou volbu Manitou nbo Marzocchi

                                    0 0
                                    •  

                                      Já jsem ten zdvih nikdy neměnil. Na týto adrese je nákres a tam je podrobně rozebraná http://www.srsuntour-cycling.com/…nloadServlet?…. Můžete mi někdo říct o jakou se jedná pozici?

                                      0 0
                                      • kovar  

                                        a u teto vidle je mozne menit zdvih? Tam zadny vymezovaci bazmek nevidim – ten bazmek by musel byt u negativni pruziny nebo u pracovni pruziny.

                                        0 0
                                        •  

                                          Já právě si nejse apsolutně jistý, ale na netu píšou, že zdvih 100 mm je dostupný, ale nikde jsem to nenašel podrobně popsaný.

                                          0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Hmm. U XC PRO to byla pozice tusim 12 (spacer), ale tady opravdu nic takoveho neni. Ale negativni pruzina je moc dlouha, vymen za kratsi a je to!

                                        0 0
                                • lubos  

                                  Hmm, na trinnity jsem ji asi nasel http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

                                  Systém pružení: pružina/olej, nastavení pružení , uzavírání Alu sloupek, nohy z magnezia. 80mm zdvih, vaha kolem 1800g, uzamykani. Cena, jaks napsal, 2300,–Cz.

                                  Hmm, neco mi rika, ze neco tady smrdi.

                                  0 0
                                  •  

                                    Pověz mi odkud vítr fouká. Původní cena byla 2.990,–. Podívej se na http://www.srsuntour-cycling.com/ a tam píšou o zdvihu něco jiného.

                                    0 0
                                    • lubos  

                                      Jo, je tam ze 100mm available. V cem je problem ? No, ze ta vidla ma dle specifikaci vse co je potreba u solidni vidlice, az na to, ze seriozni (teda takove, ktere jsou odskousene a jezdi jak se obecne pozaduje) vidle, co tohle vsechno maji jsou asi 3–4× drazsi. Vem si treba Marzocchi. 80mm zdvih, pruzina, uzamykani, olejove tlumeni, alu sloupek. Cena kolem 10tisic. Totez bych rekl, ze Manitou nebo Rockshox. A to jeste nemluvim o vaze. Ta se u vsech pohybuje spis kolem 2000 nebo i vic gramu. Nerikam, ze kdyz je neco moc levne, ze je nanic. Ale zrovna u vidlic na bajky zatim zkusenost ukazuje, ze tomu tak je.

                                      0 0
    • lubos  

      Nasel jsem jednu recenzi, na model 2004 , jenomze reci, kterou nevladnu :(

      http://www.harim.co.il/…ewReview.asp?…

      0 0
    • lubos  

      A , povedlo se vystrachat recenzi v necem normalnim. POdivej se tady (je tam obrazek), jestli to muze byt ona

      http://www.bikeworld.pl/sprzet.php3?…

      Velice rychle jsem recenci prelit, a vypada, ze vidla je schopna.

      0 0
      •  

        Ty rozumíš polštině? nebo máš překladač. POdle obrázku to vipada jako tu co mám na mysli, ale : nemá uzavírání, je to 100 mm nevím, kde jí vzali nebo jak to udělali a má prachovky ( není problém dát )

        0 0
        • lubos  

          Plus minus jo :)

          0 0
          •  

            Mě stále leží v hlavě ten zdvih, že to uvádí jenom na Snaturáckým webu (100mm).

            0 0
            • lubos  

              Myslim, ze tohle u Suntouru je bezna vec. Sama zahada :) Jinak ale autor pise, ze Suntrou zvolil v podstate kvuli cene, a i kdyz cenove by pripadala do uvahy i RST, tak tu zavrhl hned, pac u nich ji prezdivaji „Rusty Shit“ :-)))

              0 0
        • lubos  

          Hm, ale pise tam, ze ta XCP75 model 2003 ma elastomer.

          Preceetl jsem celou recenzi, a nak moc ji ospevuje :-))

          0 0
          •  

            Jak tak moc to čtu tak půjdu asi do RST Omega SL 04. Co ten zdvih?

            0 0
            • lubos  

              Hehe, no kdyz uz nekdo najezdi na Suntoure za par kacek 3000 km a rika, ze vidla je super (nezavodna ale), a na zacatku rekne, ze RST je shit, tak by si vazne 3× rozmyslel na jakoukoliv RST vubec sahnout :-))) Ne vazne, se Suntour jsou mozna problemy, ale jsem presvedcen, ze se na tom vcelku da jezdit, a spis jejich hi modely jsou ponekud predrazene vzhledem k jejim funkcim. Jinak vcelku ok. Coz se ale imho ani zdaleka neda rict o RST.

              0 0
    • lubos  

      Ja myslim teda, ze pokud chces investovat tech 2300,– tak asi tahle Suntour bude ok.

      0 0
      •  

        Tak moment, já jsem neřek, že RST je klump. Já sní nemám nějaký větší problémy, jen že skáče jako koza, páč nemá tlumení. Ty Lubos, jestě jsi mi neřek jak s tím zdvihem. Já hledám, ale nemůžu nic najít. (RST – Pružina/olej, zdvih 89mm, štelování, pružení/odskok, uzavření)

        0 0
        • lubos  

          Vzdyt nerikam, ze to rikas. Ja jenom rikam, ze to rikaji jini :-))) Ne, nevim jak je to s tim zdvihem, bohuzel :-(( Ale muzeme se domluvit, ze koupis obe, postelujes, pojezdis a zreferujes co a jak. Abychom vedeli, kdyz bude nekdo dalsi vahat jak mu poradit :-))

          0 0
          •  

            Klidně si je koupím, ale udělej zbírku na testování vidlic a já budu testovat jakou si umanete.

            0 0
            • lubos  

              :-))))

              0 0
              •  

                Já se zeptám ještě jednoho co tu vidli má a uvidím. Ještě jí nemá zajetou tak nemůže soudit. Ale určitě dám vědět. Zatím uzavírám dizkuzi.

                0 0
        • Pá-dlista1  

          Odpruzena vidlice co nema tlumeni neni odpruzena vidlice, ale kus nebezpecnyho pera co ti drzi predni kolo, aby sis nemohl poradne zajezdit.

          0 0
          •  

            Tuta naštěstí tlumení má.

            0 0
            • LOksa  

              Pocujte ked uz keciate o suntourach nevie niekto ako sa da zdvihnut XC-PRO na 10?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Mozna, kdyby sis nejdriv precet vsechno co je nad tvym prispevkem napsany, nemusel by ses tak blbe ptat. A kdyz to nezabere, zkus to znovu. Sorry za tu aroganci, ale nema cenu to psat nekomu kdo neumi cist.

                0 0
                •  

                  Tak co? už jste si jí někdo koupil nebo víte o někom kdo jí má?

                  0 0
                  • Tommy  

                    Jo koupil jsem ji ženě na kolo. Má Authora Basic a hned jsem ji projel – za ty prachy slušná. Jediné, co je fakt- pro ženu budu měnit olej za řidší. Narozdíl od hodnotitelů podle obrázku (všechno stojí za h…, vždycky, protože to nemám, a mám něco lepšího ??)jsem ji koupil.Není to SID, ale rozumná volba za moc rozumný peníze.

                    0 0
                    •  

                      Jo tak v tom i s tebou souhlasím. Jediná dobrá věc je jén ta co mám monetálně já a ne to co ostatní. Tak až budeš mít najeto pár kiláků tak dej vědět jak se chová. !!! Jak chodí? !!!

                      0 0
    • mosquito  

      chci si ji taky koupit, vim o ni skoro vse jen ta prakticka zkusenost nikde:

      ale aby bylo JASNO:

      1. XCP-75 ma prachovky, pruzina + elastomer
      2. XCP-75-LO nema prachovky, pruzina + elastomer, a POZOR olej je tam jen na LockOut nikoli na tlumeni, takze s vymenou oleje si nepomuzete
      3. zajima me to drhnuti-cukani, jak si poradi s mymi 77kg
      4. na netu jsem nasel nejnizsi cenu cca 2350kc, v Olomouci jsem se pod 2800 nedostal a perla byla 3300kc GRRR
      0 0
      • McBlacky  

        a není tam spíš uzavřená olejová patrona, u tý verze s lockem? PS. kdybys chtěl, napiš mi na mail, mám starší verzi XC 75 (2002), pružina-elastomer, bez vaklu. Leží mi doma a dám ji levně.

        0 0
        • mosquito  

          „Speed lock cartridge“ .. chapu tedy ze je to „rychlo-blokovaci“ oproti jinym drazsim vidlim co jsou na webu suntouru (ale krk na to nedam dokud ji neuvidim rozebranou :)))

          ja si delam zalusk na ten LockOut, ale cekam az mi nekdo normalni (ne manik co ma kolo za 50tis a vidli za 10) rekne jaka ta vidlice je v praxi

          0 0
        • ravo  

          Je tam nerozebíratelná olejová patrona a je tam kvůli tlumení…

          0 0
      • lubos  

        Aha, tak proto kdyz jsem ji namatkou skousel, tak i pres regulacni kolecko jsem zadny rozdil v tlumeni nepozoroval.

        0 0
    • Sethi  

      vidlici mam asi 2 mesice. Je to fajn pevna vidle pri mejch 74kg. NEBRAT!!!

      0 0
      • Zenza  

        No riskl jsem to a nechal si ji dat na nove kolo tak jsem zvedavy, predpokladam se svymi 108 kg cca nebudu mit s pretlumenosti problemy :)), mozna je to delane na tluste amiky :)))). Zenz@

        0 0
        • Zenza  

          shit, shit, shit…pri mych cca 108kg kdyz na ni zaberu tak tlumi fain, nicmene je problem v citlivosti. Nechal jsem si ji dat na kolo a zkusil jsem 2 kilaky po kostkach, naprosto jsem nepoznal rozdil ze mam na kole nejaky shit za 2500 :((((, vytrepane ruce jako …, jeste ji zkusim v nejakem lepsim terenu, ale prvni dojem je naprosto otresny :(((, hloupa vidilice co ma bracha na kole za par susnu ty kostky zvladala sqvele :(((, jinak nejak nepoznavam rozdil pri pritahovani a povolovani tlumeni pruziny, stale to same :((, zadne cyrznejsi rozdil a to pomlcim o rozsahu. Za takovou cenu bych cekal neco co aspon funguje :(. Nedokazu si predstavit jak ta vidle se chova s pirkem typu 70kg, to se ani nemuze pohnout :(

          0 0
    • sedlis  

      Koupil jsem si Meridu na ktere je Suntour XC PRO-M-Lock Out. Nema pruzinu, ale vzduch. Na wwwSuntouru jsem ji nenasel. Zrejme je to serie vyrobena pro Meridu.Chodi perfektne.Zdvich 8cm jak uvadi vyrobce a tvrdost se da pumpickou doladit perfektne. Kamos ma XCP-75-LO a ma stejny problem jako vy vsichni. Tlumeni na minimu a stejne je tuha jako veka.Ptal jsem se mechanika od kteryho mam moje kolo a ten mi rekl, ze jedina vec, ktera se s tim da delat je vymena vazeliny.Olej se vymenit neda.Taky je dulezite mnozstvi vazeliny,kterou tam nacpete.(kolik mi nerekl) Pry kazda XCP-75-LO tlumi jinak.Asi podle toho, kolik tam ten rakosnik te vazeliny nacpe. Hmm, nejak jsem se rozepsal… Zdarec

      0 0
      • lubos  

        Je s olejovym tlumenim ?

        0 0
        • sedlis  

          Rozdelanou jsem ji nemel, ale asi ano. Tlumeni je asi olejove,protoze prava cast vidlice je stejna, akorat na druhe je ventilek a ne kroutitko na predpeti pruziny.Dofukovanim nebo vyfukovanim ladim tuhost. Zrejme to bude Hydraulic/Air system, jak pise vyrobce.

          0 0
    • widlicka  

      Co sa tyka pruzenia tak by tu mozno bolo jedno riesenie. Je to odskusane len na XC 60-M ale teoreticky by to mohlo fungovat aj tu. V nohe s pruzinou je zastrceny v pruzine taky valcek z gumy kt zabranuje tomu aby isla vidla na doraz. Jedine co treba urobit je trosku ho zrezat (ked mate nizku vahu mozete ho vybrat uplne ale je vacsie riziko ze date vidlu na doraz). Ja som ho na mojej XC-60-M 60mm ktora chodila max 50mm zrezal tak o 4cm a teraz je maksia a chodi 75mm ako orginal XC 60. Uz mi ju len treba nejako namazat aby sa nedrela a nepiskala a bude z nej celkom pouzitelna vidlicka..:-)

      0 0
    • m-k-1  

      Udělá už mi v tom někdo jasno? Je tam tlumení olejem, nebo elastomer? Mechanik v krámě mi tvrdil, že je tam elastomer, ani tady v tom nejsou všichni jednotní. Jak to teda je? Je tam patrona, bez možnosti výměny oleje nebo co??????

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.