Přilby a jiny ochrany našich šišek :-)

177 nepřečtených
  • jasnenka

    Zdravim, chci se jaky mate zkusenosti s prilbama, ktery by jste ani za nic nevymenily a naopak …

    0 0
    • lubos  

      Mango breeze, jelikoz mi zachranila zivot. A take proto, ze ma nastavitelny obvod na bocich, coz se mi hodi v zime.

      0 0
      • RomanH  

        Uplne stejne – trenink na sudetech a Mango Breeze byla na ctyri kusy a ja uplne v pohode. Ted mam novou (teda uz rok a pul).

        0 0
    • blue.sun  

      Met Tephro… Asi mi nosi stesti, ale jeste jsem nijak vazne nespadl. Je lehounka a i v horku krasne vetra…

      0 0
    • Jenda  

      UVEX XC jedina ktera mi sedi na sisce (a vyzkousel jsem opravdy skoro vsechny:-) navic lehka, krasne vetra, solidni vzhled a velmi solidni cena:-)

      0 0
      • preacher  

        Mám UVEX Supersonic RS. Jako jediná mi seděla, ale záleží na kokosu, klaždýmu sedí něco jinýho. Dobrý jsou taky CASCO.

        0 0
    • visby  

      giro mad max… super sedi na kokose a prijatelne vetra:-)

      0 0
      • lubos  

        No jasne, co ine :)

        0 0
        • gordi  

          Ja nemam ziadnu , nechavam narast velke afro pre ochranu. :-)

          0 0
          • bikemanx  

            taky možnost

            0 0
            • ferda  

              Taky mam MadMAxe a je o fajn … da se jezdit i xc :)

              0 0
          • mastihuba  

            z toho se blbě dostávají krvavý strupy.

            0 0
          • lubos  

            dufam, ze neskoncis takto :

            http://mtb.edison.sk/…/uphill7.jpg

            0 0
            • rider  

              Pěkná fotka, ale viděl jsem lepší na živo. Jinak nevim, proč řešíte jestli vozit nebo nevozit helmy, jsem pro nevozit, je to zbytečný, těžký potí se v tom hlava a když to někde napálim, akorát si jí vodřu. A čim víc lidí nebude vozit, tim větší šance, že až se někde rozstříknete vo strom, budu u toho a budu š?astným nálezcem kola bez majitele. A to se vyplatí! :o) PS: bez helmy bych jel akorát na nákup, ale nikdy bych nenechal kolo osamotě před krámem, takže zase nic. smůla. Do krámu jezdim autem.

              0 0
    • Luke  

      Mate nekdo zkusenosti se znackou SELEV?

      0 0
    • Pá-dlista1  

      První Specialized FatBoy Fullface. Naprosto mi vyhovuje a nehodlam menit. Snad az na nevyjimatelnou vystelku, ale novy uz ji maj. No zase ta helma neni co byvala. Ale to je jen moje sentimentalita, nekomu muze vyhovovat vic ta nova.

      0 0
    • rasto  

      nekupuj si bell. v usa byli zazalovani, ze v ramci redukci vahy nechrani dostatecne hlavu. napr. oblast spanku je odhalena :-(

      0 0
      • Jenda  

        tohle tady porad ctu ale mel jsem bellky dve a ani u jedny jsem nepozoroval ze bych mel spanek nejak zvlast odhalenej. Americkejma zalobama bych se moc neridil dyt tam ted zalujou lidi Mekace za to ze jsou tlusty:-)

        0 0
        • goofy  

          Tak, tak. Mam taky Bellku a na podzim jsem s ni pekne lizal asfalt zrovna v oblasti spanku a fpoho mne ochranila… Neverte kecum… Ale slupka to byla poradna. Zasrani psi..

          0 0
          • Air  

            Souhlas s vama obema. Mam Bell Alchera (silnicni model, stejnej jako Delirium akorat bez stitku a 500 dolu :) a 100% spokojenost!!! Uz jsem to taky nekde cet, ale reknu Vam ze za ty prachy jsem nevidel zadnou ktera by me sedela lip (coz je subjektivni) ale taky do ktery by mi tak dobre zapadla hlava (coz je objektivnejsi vlastnost) – ta helma drzi bez utahovani a bez zapinani pasku. Je totiz hodne hluboka a tim padem mi ta hlava do ni uplne zapadne. Logicky by pak mela chranit pomerne dobre. Kdyz jsem ji kupoval, tak jsem si prave delal hlavu, jestli nemaji byt spanky odhalenejsi kvuli zapareni (je to dulezite mozkove centrum) a ta Alchera prave mela spanky docela zakryty!!! Jedine cim si nejsem jistej je, jestli dokaze ochranit i s takovyma brutalnima pruduchama na vzduch (jestli je porad dost pevna pri narazu na primo na hlavu zvrchu) – ale to uz nebylo predmetem zaloby… Jinak mozna ze slo jenom o levnejsi modely, tam to vyloucit nemuzu. Ale na helme se nevyplati setrit!!! Nerikam at davate 3tisice, ale nejlevnejsi modely bych nekupoval. Myslim, ze tech 1500 je takova rozumna cena a za tu dostanete rozumnou ochranu.

            0 0
      • Mlha  

        chtel bych videt, kde v cem zredukovali tu vahu. X-ray vazi 300g, co je srovnatelny s Girem.

        0 0
      • ravo  

        Zopakuji svůj příspěvek ze starého BF – v Americe žalují všichni všechny za všechno…

        0 0
      •  

        mam bell delirium… tak nejak je mi ten nazev sympatickej;-))) predtim bell aquila – hlavu ochránila docela dobře, vlastní život za ní položila;-)

        0 0
    • kOmE  

      661 Dirt Lid ,jednou sem sebou sekl a hlava sla rovnou na koren a bez ni bych mozna uz neodesel ,a byla jen trochu skrabla a celkem mi i sedi ,daj se u ni kombinovat ty vycpavky.

      0 0
    • jasnenka  

      No, tak kdyz to shrnu, tak v podstate jsou vsechny ok :-)

      0 0
      • kOmE  

        Hlavne kdyz hodne padas..
        na hlavu /:-)

        0 0
        • pegas  

          Mango Escape a taky Ked ,,Stret''-ta ted ma integrovanou blikacku,dobrej napad..

          0 0
      • Jenda  

        spich by to rekl takhle, od urcity ceny (cca 1700) nenarazis na vyslovene spatnou prilbu. Chce to ale vyzkouset opravdu skoro vsechno dostupny. Treba vychvalovana met nebo giro mi absolutne nesedela, mango mi bylo nizky tak jsem malem potreti skoncil u bell ale nakonec jsem zkusil UVEX a vedel jsem ze to je to pravy (i kdyz pred tim jsem si to temer myslel o bellce:-)

        0 0
        • Air  

          Mame asi uplne stejnou hlavu :) Absolutne stejna zkusenost. Metka vubec nic, Giro akorat trochu Targa a nejaky topmodely. Akorat ja koupil nakonec Bellku, Uvex Supersonic RS byl uz pro me drahy…

          0 0
    • blick  

      MET Anaxagore – lehká, masivní design, super odvětraná, skvěle sedí na kebuli – do jiný nepůjdu, snad jen zase MET, ale 5th Elementh.

      0 0
      • JJ  

        tak tak anaxagore je skvela…

        0 0
        • Pavlos  

          a ¨kolik to tak kostuje co????

          0 0
          • visby  

            anaxagora je fajn, ale niekomu nemusi sediet…

            ale 5th element je to naj co som skusal na gebulu(hned po madmaxe:-))

            0 0
          • JJ  

            Tak asi 2000, jak kde. Ale ted uz je prej snad nakej novej model

            0 0
            • Meesha  

              Dneska sem ho videl. ze predu je trochu podobna 5th Element a je cela sediva,ale asi bude vic barev.

              0 0
              • MARIN  

                asi to bude moje Anaxagore II. Vymenil a doplatil jsem 50% ceny puvodni Anaxagore, ktera nevydrzela pad a ten novy typ ce mi proste vic libil a kupodivu mi i sedi lim na kokosu :)

                0 0
        • scret  

          Presne tak, taky mam Anaxagorku, sedi mi perfektne a hlavne, jak jsem ji videl, rek jsem si, ze ji musim mit. Libi se mi design vetracich otvoru, trochu jako vetrelec. Jedinou nevyhodu vidim v tom, ze nema sitku:-( Kdyz potom do helmy vleti nasr… vosa nebo vcelka, to je mazec. Ale sitku si tam kazdej muze vlepit sam, ja ji nemam a taky dejcham. Ale nelibi se mi novej typ Anaxagorky, a ani 5element nic moc.

          0 0
      • kungpao  

        Ohľadom toho 5. elementu, prednedávnom som rozbil Met Scudo, bola prasknutá na troch miestach, takže som sa rozhodol že nebudem viac pokúša? svoje š?astie a že táto prilba prejde na frajerku, na jej jazdenie jej to stačí. Vo Frydku som kúpil novučičkú 5. element, dal som ju na šišku a sedela ako pribitá. Odvetranie je ako fén, pocit že mám chránený aj zátylok jakbysmnet, skvelý dizajn. Sedela hneď na prvý krát, a to podotýkam, že mám malú hlavu a navyše ploskú s roznymi patvarmi, celkovo vobec vyzerám ako votrelec. Tú Scudo som mal rozne vypodloženú nalepovacím polstrovaním , s touto nerobím nič. Najlepšia prilba na svete.....

        0 0
        • náčelník  

          Ty necháš svou dívku jezdit v praslé přilbě ??? To ji asi nemáš moc rád. Přilba není jen ochrana proti odřeninám, praknutím přilba pohltí energii nárazu. Pokud je prasklá, energie nárazu přejde přímo na hlavu. Dobrá přilba musí při nárazu prasknout. Koukej tu prasklou okamžitě vyhodit a kup jí novou!

          0 0
          • MARIN  

            Na tu prasklou se vztahuje ten jejich vymennej program. No vymena to zrovna neni ale od nove ti odectou asi 50% z ceny stare

            0 0
          • Roman  

            On zapomněl dodat, že přítelka má 103 roků, tučné konto ve švajcu a závě? je napsaná na něj

            0 0
            • kungpao  

              Kľud chlapci, babena je celkom kočka, ma 23 rokov, štvorky kozy a na biku ide so mnou raz za uhorsky rok a aj to veľmi opatrne, lebo je tvrdohlava a nechce nosi? okuliare, aj napriek tomu, že v šere lesa dobre nevidí. Už sa raz v malej rýchlosti skydla, rozbité koleno, a bol som zrazu debil, lebo si udajne mohla rozbi? hlavu a prečo ona nemá tiež takú peknú modrú prilbu ako ja… Tak už ju má. Na jej jazdenie stačí, tá prilba je prasknutá, pád v malej rýchlosti ešte vydrží… Buchtu mám rád, neni moc bohatá, ale načo kupova? E2 keď ročne najazdí na mojom zimákovi tak 20 km, čo jej trvá tak 2,5 hod?

              0 0
              • náčelník  

                Ach jo, prasklá přilba nestačí na jakékoli ježdění, ty ignorante!

                0 0
                • aku  

                  Jo a jeste se 4kama. Takove devce nesmis ani na kolo poustet aby se neopotrebovala :).

                  0 0
                  • Luka  

                    A neboli ji zada? Chapesh co to je mit 4ky??? To je cca 6kilo zateze a jeshte totalne blbe nositelny, kor na bajku! UF!

                    0 0
                • kungpao  

                  Ignorant si ty, lebo si nevažiš svoje prašule. :-O Na 1× vybehnutie na biku, navyše so mnou a pomaly, žiadne prasarne, po cestach 4. triedy kde viem že auto išlo naposledy pred desiatimi rokmi a aj to bol miestny traktorista, ktory zabludil by som si prilbu nedaval ani ja. BTW, čo je lepšie, prilba, ktorá je prasknutá, alebo žiadna prilba?

                  0 0
                  • náčelník  

                    Tak ještě jednou: Energie nárazu se spotřebuje na prasknutí přilby. Pokud je přilba už prasklá, předá pouze tu energii dál – tj. hlavě, tam se energie spotřebuje stejně – tj. praskne hlava! K popisu toho, kde jezdí tvá dívka – mně praskla přilba právě při pádu na rovném, bezpečném místě -přestaneš prostě dávat pozor. Toho ignoranta jsem myslel „v dobrým“ :)

                    0 0
                    • Luka  

                      Nevim jak vy, ale ja jsem vypozorovala, ze cim hur pad vypada a horshi je, tim min se ti stane, protoze to proste cekash, ze si hubu rozbijesh, a prave kdyz koukash, kde co lita/beha/lezi/pla­zi se, tak sesh zralej na to sebou nekde krasne a hlavne totalne necekane trisknout. Bez helmy ani ranu! (mam Uvexe Nevimjakejmodel – bilo-bezovo-shedy- bo to byl jedinej shkopek co mi na hlavu sednul)

                      0 0
    • kovar  

      za nic bych nevymenil prilbu, ktera odpovida memu tvaru hlavy a dobre mi sedi. Taky ze vybrat tu pravou bylo narocne – vyzkousel jsem prilby skoro vsech zde jmenovanych znacek a jeste i jine – k moji hlave pasovaly pouze dve prilby – a teprve u tech dvou uz jsem si mohl dovolit rozhodovat se dle systemu upinani, odvetrani, ochrany, vzhledu atd

      0 0
      • sharkcom  

        SRC=„http://w­ww.mobilmania­.cz/Files/Obraz­ky/ikony12/ou­tkast.jpg>“

        0 0
        • kOmE  

          To by melo patrit ke Gordimu

          0 0
          • sharkcom  

            Jo, taky že jo. Ale takovou hlavu mít, tak nenasadíš na hlavu ani pátrací balón!

            0 0
            • gordi  

              No ta take afro by mi ten balon netrebalo , to je ochrana sama o sebe…

              0 0
              • Pavlos  

                horsi bude kdyz stim vletis nekde do krovi:)

                0 0
              • sharkcom  

                0 0
                • Gatier  

                  Bell X Ray, Giro Pneumo. Myslim ze tie Metky sa odvetranim nechytaju. Treba vyskusat nieco poriadne. Som mal Stradivarusa v rukach a sa kvalitou nedotahuje na Bell.

                  0 0
                  • enjoy  

                    metky se nechytaj?jestli se teda 5th element nechyta,tak uz nevim co jinyho.

                    0 0
                  • scret  

                    A nemyslis si, ze ty Bellky to s tou vahou trochu prehanej? Jako na elitni model 300g, kterej kostuje kolem 4 litru, to se na me nezlob, ale GIRO nebo MET maji mensi gramaz.

                    0 0
                    • scret  

                      A jsou lepsi cenove, designem, vahou a odvetranim si myslim, ze jsou lepsi daleko nez BELL.

                      0 0
                      • Air  

                        U gira platis mnohem vic za znacku nez u Bell a topmodely Gira (MTB) taky vazej kolem 300g, o cene nemluvim. X-Ray stoji 3litry.

                        0 0
                  • Ekscel  

                    Podivej se na stranky www.tour-magazin.de Najdeš tam test přileb a nejlépe větrá UVEX Supersonic RS. Přikládám odkaz na plný text článku v PDF, ale asi nebude aktivní, tak si jej překopíruj do řádku „Adresa“ v prohlížeči. http://www.dk-content.de/…elme0803.pdf

                    0 0
    • bikemanx  

      jednou mi zachránila taková svítivě žlutá helllma levou část tváře… ted mám GIRO Targa. Max. spokojenot na to, že má jen 15 větracích otvorů, větrá skvěle. Měl jsem ještě KEDku , ale nic moc

      0 0
      • Pavlos  

        Jaku si mel tu KED???? Vetrala dobre??

        0 0
        • Gatier  

          Okrem 5th Element som chcel povedat.

          0 0
          • pegas  

            Ted me tak napada,ze ten kdo mel spatnou prilbu,toho uz sem moc nenapise..=o/

            0 0
            • Pavlos  

              hmmm na tom neco bude a ja blbec zatim litam bez

              0 0
              • enjoy  

                jenom klid.je to trochu paranoia,rikat si,nemam helmu,zabiju se.ja ji nemam protoze ji proste na hlave nesnesu.a jakykoliv vychovny reci prosim ne,slysel uz jsem vsechny.

                0 0
                • Air  

                  Zadny vychovny reci… Zkus si zvyknout. Ja jsem si koupil prilbu uz po 400 km co jsem najezdil na MTB a vubec jsem si zvykat nemusel. Absolutne mi nevadi! Vlasy mam skoro uplne suchy. Ani nevim, ze ji mam (a ma ji :) Musis hlavne vybrat dobry tvar a donutit se, casem si zvyknes. Clovek si zvykne na vsechno. Jen tomu musis dat trosku casu a nezahazovat ji po 5 km,ale vydrzet aspon 500 nebo 1000, pak to bude urcite ok

                  0 0
                  • enjoy  

                    ja vim ze bych si zvyknul.me proste vadi mit neco pri XCcku na hlave.kamos ma metku 5th element a kdyz ho vidim jak furt zdime ten celovej polstarek a to se poti mnohem min,protoze min maka. to je jedno,treba si ji jednou poridim.delal uz jsem nebezpecnejsi sporty a ziju.samozrejme stat se muze vsechno a je lepsi vsemu predchazet(v tom pripade by byla helma jako nic),ale co ja vim tak stejne na vetsinu urazu hlavy helma nema vliv.

                    0 0
                    • Air  

                      To se pletes, ja jsem cetl clanek z Pelotonu 3/2002 (zkus to nekde sehnat, jinak jestli chces, muzu napis mi na mejl a ja ti to poslu naskenovany), tam mluvi doktor-cyklista… taky muj kamos doktor dela prevenci urazu pri sportu, dalsi kamos delal civilku v nemocnici (asistent pri operacich nebo tak neco), videl fakt hodne krve a prej hodne lidi, protoze nemeli prilbu. Copak nectes ty diskuse o prilbach tady vsude kolem? Kolik lidi tady jde a pise ze jim prilba zachranila zivot nebo min. tezsi zraneni? Nemusis vubec jezdit zadny sebevrazdy, vozej to i silnicari na zavodech kde zadny auta nejezdej, zaclo se to vozit kvuli objektivnimu nebezpeci! Spoustu lidi si rikalo, ze jim se nemuze nic stat. To je ta nejvetsi blbost, kterou si clovek kdy muze rict… Je to trosku off, ale u kolika lidi jsem slysel, ze jim by se nemohlo stat aby se nakazili HIV, a… pak jim jen zustaly oci pro plac… S tim odvetranim, 5th element je skvela, ale neni nikde psano ze je the best, zkus si pujcit i jiny, mozna ze narazis na takovy, ktery ti budou vyhovovat lip. Ja mam Alcheru od Bellu a vetra fakt dobre. Kdyz pojedes do kopce, hodis ji na batoh, at se nepotis a po rovinkach/z kopce to vetra paradne, jsou tam pruduchy jako prase. Nerikej JEDNOU, kup si ji co nejdriv. Projdi si net (nejen BF) a spocitej na kolik lidi narazis, co jim helma hodne pomohla. Uvidis, ze jich je fakt varovne hodne…

                      0 0
                      • enjoy  

                        na doktory moc nedavam,kdyz vidim co zase rikaj jini doktori ze helma je nekdy jako airbag bez pasu.ono to bude znit hrozne divne,ale kdyz nad tim premyslim kudy jezdim(tady v praze) tak si opravdu myslim ze se mi nestane ta vec ze se zabiju ranou do hlavy.vim,zni to az k smichu,ale tak to vidim.zadny rychly sjezdy(vetsinou) kde by hrozil tezkej uraz,vetsinou jezdim rychly rovinky,kde se do hlavy neprastim i kdybych se o to snazil nebo technicky pasaze kde plati totez(kvuli rychlosti).hodne verim svym schopnostem,ja vim,blbost,ale nebudu porad myslet na to kde ji koupim do hlavy.treba vcera jsem sebou prastil do hliny a listi,naprosta pohodicka,jenom jsem se oprasil.leda ze bych trefil strom,ale to je nepravdepodob­ny.jeste by mohl byt problem v ty praze a vrazich v autech,ale vzdy si davam opravdu velky pozor.ja vim ze se proste neco muze stat ani nebudu vedet,ani to cekat.nepochybne je helma dobra prevence,asi si ji jednou poridim,ale zatim ne,nemam objektivni duvod.rozhodne pro me neni duvod ze nekdo jiny udelal chybu a vysekal se a helma mu pomohla.

                        0 0
                        •  

                          nee na rychlý rovince se do hlavy nemůžeš praštit, promiň, ale co obční vítr, noa takhle by se dalo kontrovat do nekonečna, to ti je opravdu líto řekněme 2 tisíc za ochranu hlavy? Chapeš že nejde o to že by ses zabil ranou do hlavy, když to nevydrží krční páteř a zlomí se tak můzeš mít integrálku a si mrtvej. Fakt sory ale co kecáš sou naprostý iny. Leta mužeš jezdit, nic se ti nestane a pak třeba spadneš na místě na obrubník hlavou a konec. A ne že bych chtěl být prorok, ale může se stát že jednou něco nezvládneš a pak si budeš vyčítat, že já blbec neměl přilbu…

                          0 0
                          • Žanek  

                            Každej, kdo má v hlavě aspoň trochu zdravýho rozumu si ho chrání přilbou. Kdo tam má h***o jezdí bez přilby…

                            0 0
                        • Air  

                          nechci nic rikat, ale kdyz uz o tom padu mluvis, tak tenhle typek mtb.edison.sk/trip­s/uphill04/up­hill7.jpg mozna taky spadl jen do hliny a listi, akorat tam byl jeste jeden kamen… staci aby koukal nad zem kamen velkej jako dlan… staci jen dopadnout na ostrou hranu (ktera muze bejt jako na potvoru schovana pod listim)… ver mi, videl jsem par takovejch zaberu v televizi, staci i relativne hodne malo. Jak psal Vita, staci obrubnik v rychlosti 5km/h. Zajdi si na exkurzi do nemocnice. Rekni doktorovi, ze hledas duvod, proc si koupit prilbu… Oni te myslim radi provedou… Tam budou mluvit fakta. A k ty tvy chybe – muze do tebe napalit nekdo jinej (at uz auto nebo jinej cyklista, chodec, pes, slepice, zajic…). Ja vim, ze si rikas ze pri srazce s autem ti bude prilba prd platna, ale podle statistik, je to hodne velky plus pro tebe. Pravdepodobnost vaznyho urazu urcite snizis. Proste si najdi par faktickych udalosti, snad to bude mluvit dostatecne vymluvne. A bouraj se i zkuseni 20 let jezdici bajkeri… proste to nemusi byt jejich chyba, zkus to prijmout! V aute kdyz jezdis opatrne, tak to neznamena, ze se nemuzes nabourat. Musis predvidat a koukat na ostatni i kdybys byl ridic s milionem najetych kilometru.

                          0 0
                          • JJ  

                            Nebo se mu zlomi Scareb… Bez prilby ani pro rohliky!

                            0 0
                          • enjoy  

                            ty ses clovece jedinej kdo mi odpovida slusne,toho si fakt vazim.blbecek jako zanek a jeho vylev me fakt nezajima a nic tim nedokaze.jenom asi nikoho nedonutite aby si koupit helmu protoze mu reknete ze jednou to prijde,to je blbost.

                            0 0
                            • lubos  

                              prosim, jdi si helmu alespon zkusit.

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Jezdil jsem bez přilby (asi tři roky zpátky). Po pádu, kdy jsem skončil těsně vedle stromu a chvilkovém bezvědomí, možná vyražený dech nevím, jsem druhý den zakoupil přilbu Bell, značku z hlavy nevím. Ale proč to píšu. Nebyla to moje chyba. Ve sjezdu (Šárecké údolí v Praze) jsem potkal volně pobíhajícího psa a šel přes řidítka do listí. Ten člověk se ani nepřišel podívat zda jsem v pořádku. Vyzkoušej a kup si přilbu.

                              Měj se.

                              0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Zanek mozna neni nejlepsi diplomat, ale ma pravdu. Me jenom za posledni dva dny helma zachranila zivot 2× a to nemyslim jen nejake odreniny. Stejne tak paterak ma nemaly podil na tom, ze jeste chodim. Sice se mi blbe dycha, ale… Doporucoval bych radsi integralku, ale vim, ze to na XC vypada jako blbost, jenze pohled na sedreny obliceje atd neni nic prijemnyho. Ja o svuj ksichtik malem prisel vcera, jeste ze tu integralu mam. A to stacila jenom jarni unava. Nekolik dni za sebou na kole a drop, ktery jsem jeste v zime daval s prstem v nose byl najednou problem ciste odjet.

                              0 0
                              •  

                                myslim že je to zbytečný, tohle něco se někde zabije a bude klid, a když ne tak skončí na kriplkáře, asi si myslíš že seš velkej masér že nemusíš mít přilbu a že ostatní sou posranci co se o sebe bojej, ale pravda je jinde. Jedna věc je sport a druhá bezpečnost, vůbec se padlisotvi nedivím že vozí to co vozí, ja jezdit dh tak na sebe narvu vše co de (v rámci financí) no a jen tak pro zajímavost jezdím takový ostřejší xc sem tam si zaskáču a taky radši vozim aspoň chrániče na holeně a kolena, jenře to jsem pro tebe chudáček posranej, ale lidi jako ty sou mi viš kde, používám silná slova, protože lidská blbost je neomezená, jak se neustále přesvědčuju.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  proc se porad snazite mi vnutit ze skoncim na kriplkare???ja bych na sebe na DH taky narval vsechno a porad by to bylo malo.vubec nechapu kde si sebral ze ses u me chudacek kdyz nosis helmu???ani ze sem maser si nemyslim,nevim co se ti stalo,jestli te zrovna nekdo jinej nasral,ale tohle sis fakt vycucal nevim kde.kdyz sem si precet tvoji odpoved tak sem se taky presvedcil o tvoji,mozna by se to dalo nazvat blbosti.by me zajimalo jestli prudis do lidi v autech ze nemaj pasy atd.

                                  0 0
                                  •  

                                    No dobře, přiznávám, sem trošku naštvanej, ale co hlavní je že nás to baví. Přeju hodně kilometrů bez úrazu, pokuď možno nikdy žádnej. No flame. Jen jsem se staral na nesprávnym místě.

                                    0 0
                                • enjoy  

                                  jentak mimochodem,jak si me nazval maserem atd. tak me spis prijde ze velka cast z vas prave dela masery ze sebe jak oni jsou dokonali,ze maj helmu a me to davaj sezrat.ja treba bez priciny nenadavam nikomu,nebuzeruju cloveka na nejaky plecce,co s tim leze do lesa,ze se zabije atd.

                                  0 0
                            • Žanek  

                              No, jenom mi ten tvůj názor, že se ti nemůže nic stát přišel dost blbej a těžce najivní, tak jsem tak reagoval. A za tím si stojím. Když něco dělám, tak se snažím, v rámci možností, minimalizovat riziko z tý činnosti vyplývající. Helmu jsem si koupil spolu s kolem a za ty tři roky (musím zaklepat) jsem neměl pád, kdy by byla potřeba. Jezdím většinou trasy (když jsem doma) který dokonale znám, pud sebezáchovy mám docela vyvinutej, takže se ve sjezdech krotím. Ale může se stát, že mi vlítne klacek do výpletu, vběhne pes pod kolo.....A nebo mě srazí nejakej amatérskej „závodník“ se svojím tuning car. A v tý chvíli mi ta věc může zachránit život. A k poslední větě tvojeho přízpěvku: Proč si myslíš, že lidi utrácejí nehorázný peníze při koupi auta za airbagy a podobné věci. Asi to nebude tím, že si pojedou někam otestovat jestli skutečně vystřelí za 10 ms po nárazu…Chytrýmu napověz…

                              0 0
                              • enjoy  

                                proc lidi utraceji za airbagy nevim,velka cast z nich asi proto ze cekaji az se neco stane a oni si budou moct nechat zlomit vaz,tak asi proto.nekteri z nich si je asi opravdu kupuji z duvodu bezpecnosti.

                                0 0
                                • Pavlos  

                                  On ti je airbag zbytecny kdyz nejsi pripoutany

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    to prece vim:-).navic bych rekl ze neni uplne zbytecny,aspon vis ze kdyztak urcite zabijes.na me teda ten napis na palubce pusobi dokonale,na tatu ne,uz se s nim pomalu loucim.

                                    0 0
                                  • lubos  

                                    Kdyby jenom to … rovnou te zabije. Cetl jsem i pripad, kdyz to zabilo oba lidi v aute, co nebyli pripoutany.

                                    0 0
                                    • blue  

                                      když sou lidi blbý, dobře jim tak…

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        aha:-(

                                        0 0
                                        • blue  

                                          no nevim, co jinyho na to rict… airbagy nemam a stejne si pas zapinam uplne automaticky, nez se rozjedu… a kdybych airbagy mel, tak me ani nenapadne si je nezapnout, i kdybych mel jet za roh pro rohliky

                                          0 0
                                          • enjoy  

                                            no tak treba priste nerict prvni vec co te napadne.ale co:-),nebudu to vysvetlovat cloveku o 10 let starsimu.

                                            0 0
                                            • blue  

                                              nevim, proc bych nemel rikat, co si myslim… ale klidne mi to vysvetli, rad se necham poucit, klidne i od o 10 let mladsiho ;)

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                tak jsem si myslel ze ti dojde ze to nebyla zrovna fer hlaska a nic:-) taky ti nepreju abys chcipnul kdyz chodis na prechodu na cervenou.

                                                0 0
                                                • blue  

                                                  me je jedno, jestli to je fer hlaska nebo ne… to je proste fakt… a taky nerekl, ze to nekomu preju, jen sem rekl, ze to je jejich blbost… a kdyz teda prechazeni na cervenou, tak kdyz uz na ni prechazim, tak s vedomim vsech rizik a s vedomim, ze pokud se mi neco stane, je to moje blbost

                                                  0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            To je snad samozrejmost, stejne jako helma :) Ja si je zapinam i kdyz jenom preparkovavam, protoze na parkovisti se odehrava vetsina nehod.

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              pockej a to jako myslis fakt vazne?(ty nehody):-) jeste teda,co povazujes za nehodu,jestli opreni se o naraznik nebo…

                                              0 0
                                              • blue  

                                                sice to neni padlistuv pripad :-), ale pri jaky rychlosti se aktivujou airbagy? myslim, ze na parkovisti to neni taky zadnej problem… staci, kdyz ti sklouzne noha ze spojky a je maler hotovej

                                                0 0
                                                • lubos  

                                                  Ani ne pri rychlosti, pri spomaleni. Nevim jak dnes, ale kdysi se to delalo tak, ze tam byla takova jakoby patrona s kulickou na pruzine, nebo neco takovyho. Pri dostatcnem spomaleni to seplo kontakt. Realne asi jenom pri narazu, zabrzdeni motorem to asi nesepne.

                                                  0 0
                                                  • blue  

                                                    jo, tak sem to myslel… a uz to i vim :-) reaguje pri narazu v rychlosti zhruba od 16 km/h

                                                    http://auto.howstuffworks.com/question130.htm

                                                    akorat by me zajimalo, jestli musi dojit fyzicky k narazu a kde ty senzory jsou, protoze si umim predstavit, ze takovy zpomaleni dokazes vyvolat i dupnutim na brzdu v nejaky mensi rychlosti

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    no tak snad by melo dojit k narazu ne?to bych jinak vidal vybouchly airbagy kazdy den,jenom jak bych sel za roh nakoupit.

                                                    0 0
                                                • blue  

                                                  sem si vcera vzpomnel na tuhle debatu, kdyz vecer v radiu nejakej doktor mluvil o chlapkovi, co chtel jen vyject z garaze na zahradu… misto zpatecky si tam dal jednicku a rozjel se… nepripoutanej v aute s airbagem… na miste mrtvej, rychlost cca 12 km/h

                                                  0 0
                                              • Pá-dlista1  

                                                o tom uz se prameny nezminuji :) Jasne, ze to je v male rychlosti a vetsinou jen skrabance, ktere ani nikdo nehlasi, ale… treba na sedadle spolujezdce praskaj kosti uz pri 23km/h a jsou tu auta co davaji 100km/h pod 3 vteriny. To rozjedes i na parkovisti :) Jinak to pripoutani myslim smrtelne vazne. Vzdyt je to taky hra se smrti.

                                                0 0
                                                • enjoy  

                                                  jojo,ty auta tu jsou,kazdejch 14 dni v nedeli na prime:-) tou poutani ti neberu,delas dobre.

                                                  0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    ty neparkujes v pitstopu? :) Treba rallyovy auta davaj stovku lehce pres 2 vteriny. A ty SPZky maj. Tak bacha na ne.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    teda vim ze trhaj asfalt,ale ze tohle moje oblibena impreza WRX dokaze to sem nevedel.jenze zase neda pres 200:-)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    to je dan za rychle parkovani. Ber Saaba, ten dava 260 i pri 100km/h za 2,3s.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ja vim.a nebo audi quatro:-)

                                                    0 0
                                                • Pavlos  

                                                  Airbag do xichtu neni nic prijemneho(ne ze by sem to zazil)

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    jak vis ze neni:-) asi lepsi nez volant,ikdyz takova skodka s obsitym volantem lvi hrivou…:-),kdo to nekdy videl,musi se mnou souhlasit ze to auto musi mit autopilota jinak nevim jak se s tim ridi:-)

                                                    0 0
                                                  • Pavlos  

                                                    Mi dat nekdo do ruky volant s takovym nejakym silenym potahem (navlekem) tak mu ho strhnu

                                                    0 0
                          • lubos  

                            Ja jsem tam byl, a fotil to kamos. Dotycny mel fulla, nic moc full, ale da se. Pravdepodobne padnul bud kvuli tomu,ze mu spadnul retez, nebo se mu podsmyklo predni na takovej brazde. Nicmene, lesni cesta co tudy vede je relativne bez kamenu, jenom sem tam neco. Nic jinyho si neudelal. Kdyby padnul na kameniste ceste, tak nevim. Asi uz neni mezi zivymi. Stejne ale mel hodne velke stesti.

                            Takhle dopadla moje prilba www.ltokar.net/…/prilba1.jpg… asi 8let jsem jezdil na horaku, nemel jsem zadny vazny uraz, krome jednoho kdy to koleno chtelo rozmlatit sutr … sutr se nedal. Pak prislo jedno krasne odpoledne, hezkej sjezdik (hezky nebezpecny jak jsem se pozdeji dovedel) … leta jsem tudy jezdil (ne na fulle ale) … prehlednuti zradne skocky a vysledek ? Jel jsem pres 30 .. mozna 35km/h a napalil jsem to hlavou primo do zeme. Dodnes jsou na tom miste roztrousene kousecky polystyrenu. Krom toho jsem si jeste zlomil ruku v lokti a paradne narazil zapesti. Krk me bolel jeste asi 2 mesice. Nebyl jsem ale ani v bezvedomi … jak se to rika ? Tak dlouho se chodi s dzbanem po vodu …

                            0 0
                        • RomanH  

                          Je to Tvoje vec, ale reknu Ti jedno – drive (asi pred 4-mi lety) jsem se doma vzdy rozhodoval, jestli si vezmu prilbu (=pojedu bbnout do lesa) nebo si ji nevezmu (=pojedu po silnicich, pripadne zpevnennych lesnich cestach). Jednou jsem takhle vyrazili s manzelkou a s kamoskou na lehkou projizdu a pri pomalem sjezdiku po lesni asfaltce kamosce vlitl do predniho kola klacek, ktery lezel pres cestu (nechci polemizovat o technice, i ty se urcite treba zakecas a na 100% se nevenujes rizeni). Nasledoval pad, otres mozku, prevoy sanitkou a 14-ti denni neschopnost. Od te doby jezdim vzdy s prilbou. BTW – Mam kamose silnicare, a ten zase jezdil presne naopak – v zime jezdil po lese (pry je mu na silnici zima) bez prilby a na silnici zasadne s prilbou – uz ho pry par aut vytlacilo do skarpy.

                          0 0
                    • lubos  

                      Celovej polstarek je uplne nanic. Je treba vozit takovej ten pasik kolem hlavy. Ja to vozim tedka uz asi vic nez rok a pochvaluji si to. Kdyz je chladno tak pouzivam windstoper pasek (jde to dat i pres usi) a je to nadherna vec. Chranim si tim i nosni dutiny.

                      0 0
                    • blue  

                      poceni je dost individulani vec, ja mam 5. element a kamos nejakou top model bellku, z nej tece voda proudem uz jen kdyz sedne na kolo, ja mam klid… tohle jako duvod, proc jezdit bez helmy, rozhodne neberu

                      a pokud bys chtel dusledne vsemu predchazet, tak radsi zustan sedet doma… i kdyz, barak taky muze spadnout, ze jo? jak uz je psano niz, i kdyz budes davat bacha na 200 %, tak se kolem tebe deje tolik neuhlidatelnejch veci, ze nemas sanci predejit pripadny nehode a zraneni..

                      ale ze vsech diskuzi o helmach je mi stejne jasny, ze te nepresvedci nic a helmu si neporidis, dokud si tu hlavu nerozbijes… pokud vsak potom jeste vubec budes nejakyho pohybu schopnej…

                      a k argumentum o tom, ze zdravi je kazdyho vec a nikdo mu do toho nema co kecat bych rad jen podotknul, ze az budes lezet 10 let nekde napichnutej na pristroje, tak sam to urcite platit nebudes… takze tolik k tomu, ze to opravdu neni jen tvoje vec

                      tak hodne stesti a zvykni si, kdyz vis, ze by to slo, o ty helme na hlave vazne za chvilku nebudes vedet a budes ji brat jako samozrejmost ;-)

                      a ber to i z toho pohledu, ze to usnadnis i tvejm kamaradum, se kterejma jezdis, sbirat neci rozsekanou hlavu nebude asi prijemnej zazitek… v nasi parte kdyz nekdo prijede bez helmy, tak ma smulu a s nama nejede

                      0 0
                • Sirenna  

                  A vem si, ze v integrale z tebe tece pot proudem, ale radeji budu mit upne mokry vlase nez hlavu na dve pulky nebo sedrenej oblicej:))

                  0 0
                  • enjoy  

                    kdybych delal cokoliv kde bych integralku potreboval tak bych ji samozrejme mel.vy co jezdite sebevrazedny veci mate na to jinej pohled.

                    0 0
                    • Sirenna  

                      To mas pravdu:) az me nebude bavit zivot integralku si nevemu :)

                      0 0
        • Kolík  

          Mám helmu Ked se štítkem, sí?kou a takovým tím kolečkem vzadu na utahování. Větrá dobře, v létě nemám zapařenou hlavu, v zimě ale musím pod ní dávat čapku jinak mi mrzne šišule. Pro mě ideál.

          0 0
    • pos3k  

      Zdar.Vlastnim Giro Skyline.Tu bych Ti nedoporucoval,ten upinaci mechanismus v zadu je trochu uz vykrdkanej a kdyz jedu tak se stane ze mi najednou ty umelotiny povolej, hlavne kdyz jsem mel pod ni satek ci celenku).Vyssi tridy gira maj ten mechanismus uz vymakanejsi.

      0 0
    • zwwak  

      Hlavně taky, aby se netrhaly výstelky a šly dobře prát. Abych je uchránil před roztrháním při odlepování ze sucháčů, tak je většinou peru přímo v přilbě a jde to blbě. Další kritérium u mně je, aby byla lehká a vzdušná. Mám Trek.

      0 0
      • gordi  

        Ehm ,ja prilbu nemam ,ale je to nutna vec , xem si nejaku kupit , nieco do 1500sk … neviete o niecom ? ked to maju tu na Slovensku :-) Viem ze to zalezi od hlavy ,a le to este poskusam.

        0 0
        • lubos  

          Skus trebars Zanzo bike … mavaju tam vypredaj, tusim ze Mango Breeze … ale nemusi ti sediet. Treba vyskusat.

          0 0
          • gordi  

            Na koklko asik vyjde ?

            0 0
            • Air  

              Zkus si nejaky Bellky, Gira, Uvexy asi nesezenes do ty ceny, Met v te cene nic moc, mozna Mango, Casco. Neznam ceny v Sk, ale kdyby ti sedela Bell Alchera (stoji 1500 Kc), tak muzu doporucit.

              0 0
        • mars  

          Mam MET Crackerjack (tusim, ze stala okolo 1600 Sk). Som s nou spokojny.

          0 0
    • Staenly  

      Jaky mate zkusenosti s prilbami etto? Ja ju mam, ale upinaci mechanismus pomoci kolecka se mi moc nezamlouva, samovolne se povoluje. Kamos ale vyssi model a je to v pohode, kolecko uz ma pojistku…

      0 0
      • Meesha  

        Ja mam 3 roky Etto Spider. Upinaci system mi vyhovuje a nemam s nim problemy. Je ale spatne odvetrana, takze v lete je to utrpeni, ale zase v zime je v ni teplo a nemusim pod ni nosit cepici. Uvazuju, ze koupim Cratini Zethos nebo 5th Element, ale bojim se, ze mi tam budou litat vosy a podobny svinstvo…

        0 0
      • Air  

        Jestli je to vyrazne, tak myslim, ze to by mohl byt duvod k reklamaci.

        0 0
    • Martin  

      Mam asi 6 let Bellku. Jako jedina mi sedela. UZ 3× jsem ji vydatne „otestoval“ a drzi jak ona tak moje hlava. Polamany ksilt beru jako velmi malou cenu za zdravi:-)

      0 0
    • mastihuba  

      asi to budete znat Když jede devět lidí bez helmy a jeden s helmou vypadá jako blb. Když jede devět lidí s helmou a desátej bez helmi tak vypadá jak dárce orgánů.

      0 0
    • McBlacky  

      KED Jacko, vyhovuje, cena do 1000Kč, Ovšem zatím jsem na hlavu nikdy nešel.. Předtím jsem měl author a to bylo peklo, těžká, neseděla, ještě že jsem s ní neboural, to by nebyl dobrý nápad

      0 0
    • till  

      Ja mam MET 5th Elemen a sem maximalne spokojenej. Perfektne odvetrana, design podle myho vkusu takže super. Jenom by mohli udelat neco s tou cenou.

      0 0
    • zwwak  

      Jsem sem nedávno psal, že mám helmu Trek. Už ji nemám, vzal jsem hlavou o asfalt a jsou z ní dvě. Zachránila mě hlavu nejmíň asi před těžkým otřesem mozku a pár stehama. Bez helmy nejedu nikam. Po pondělí si budu muset koupit novou.

      0 0
    • TinkTink  

      Casco Viper – vozim uz rok a pul…po tomto roku asi vymenim za Casco Viper s jinou barvou – ta helma mi skvele sedi na hlave, dobre vetra…nemam s ni jediny problem – asi je videt, proc ji vyrabej uz par let a porad je IN :)))

      0 0
    • Siddha  

      MET FIREBALL mam 4.rokem a dost vpoho… lehka super

      0 0
      • Eda-Velo  

        pro Enjoye- tvůj odpr k helmě mi připadá jenom jako póza. V dobách MTB pravěku jsem taky začínal s šátkem na hlavě, ale i já viděl v přímém přenosu jak se kámoš přede mnou rozstřelil(naštěstí v helmě) a já ho pak pomáhal nakládat do sanitky. Nic moc rozstříhávat zakrvácený oblečení a zametat helmu do tašky, ale teď je v klidu a má jenom šrám na obličeji. Možná si neuvědomuješ jak moc takováhle frajeřina může bolet a to nejenom tebe, ty budeš v lepším případě v bezvědomí. Nechci na tebe nic přivolávat, ale zamysli se nad tím. Já už taky pár let nevyrážim bez helmy a nelituju toho. Jinak dopručuju Giro Pneumo, má kolem 300 gramů, nacvakávací štítek a je teď porůznu ve slevách- vloni skoro 4000 Kč, teď se dá sehnat hravě pod 3000 . Je to sice dost, moje přirovnání je ale že vyjde na míň než léčebné výlohy.

        0 0
    • Volf  

      Nožná se mi někdo bude smát, ale už pár let MET Badboy seděla nejlíp asi z 15 helem a už je taková trochu odřená a utahaná, takže možná půjde do důchodu, ale zase ji vymění MET.

      0 0
    • Vincent  

      Motokrosova uvex CX.. Vydrzi i mega crash, otestovany. Pohodlna, akorat ma minimum (zadne) vetrani, ale to mi neva. Jednou sem pretah skocku a bez ni bych uz nebyl. senza. taky sem ejzdil bez helmy, ale tedka bez ni nevyjedu ani ke kamosovi na konci ulice :]

      0 0
    • Aiax  

      Mne nejvic vyhovuji Cratoni nebo Casco. Zkusenosti mam takovy, ze jsem prilbu nikdy nepotreboval, zatim jsem ty pady ustal na ruce, lokty, kolena, zadek… Tak by to melo byt – ti co prilbu vozi by ji nemeli nikdy potrebovat a tem co ji nemaj by nemela nikdy chybet. Bohuzel vim o pripadech, kdy to nevyslo…

      0 0
    • slou  

      S prilbama jen ty nejlepsi, teda zatim. Moje prvni byla Bell lehce odvětraná a bez štítku ale sloužila dobře a v době kdy jsem ji kupoval byla jedina kterou sem narazil na palici. Pak jsem měl MET Parabellum taky dobra, a vdecim ji jen za lehky otres mozku. Nerozpadla se sice, ale vnitrni polystyren je praskly a nahore odtrhly od skorepiny. Jinak test byl proveden za pekneho slunneho dne v rychlosti tak kolem 30km/h, dodnes nevim jak se to stalo protoze me probraly az hlasy nade mnou. Mistnim chatarum kteri to videli se zdalo ze se nejak dlouho nezdviham a tak sli kouknout. Pry sem se probral tak do ctvrt hodky. Slupka to byla pekna bo jsem se nechal chvili ukecavat abych jel do spitalu a nepokracoval. V soucasnosti mam 5Element a to jen proto, že mi Anaxagore nesedelo na palici. Zkousel jsem i Giro ale to bylo v rozumny cene uplne bokem. Odvetrana je o.k. jak to bude v lete to teprv uvidim protoze jsem zatim nemel tu cest ji jit v horku.

      0 0
      • Gatier  

        Podarilo sa mi lahnut v 40km/h, ked motorka prudko zabrzdila. Bol som bez prilby a nestalo sa mi nic. Akurat predne koleso som musel znovu napliest. Ale skusat to znovu nebudem. Teda ist za motorkou v haku bez prilby. Väcsinou sa chce clovek polepsit, az ked je neskoro…

        0 0
    • bajker  

      Nejlepší jsou červené, dobře sedí a větrají.

      0 0
    •  

      No, nevim. Po dukladnem procteni tohoto fora me jste me presvedcili o dulezitosti helmy. Mam ale bohuzel tu smulu, ze hooodne tezko na moji uzsi a delsi hlavu sezenu nejakou, ktera by mi jakz takz sedela. A co je to za pocit, kdyz vam sedi jen tak tak, jiste znate.

      0 0
    • Roman  

      Mám výhodu, že na mou hlavu pasují a dobře mi sedí všechny přilby co jsem zatím zkoušel.

      Mám problém, že mi pod KED opatřenou sí?ovinou proti hmyzu minulou neděli vletěla včela – to byla sranda.

      0 0
      • Gatier  

        A kto sa smial viac? A popis ake je to, ked Ti pod prilbu vleti vcela :-)

        0 0
        • Roman  
          • okolní přihlížející :o)
          • panika :o)
          0 0
          • Dumbo  

            to Ti tam vletela aj cez sietku ? tfuuuj to musi byt zli pocit :-) ale sranda by bola keby Ti tam vletel sršen

            0 0
            •  

              no mě se stalö, že mi vlítla vosa pod dres a ještě pod nátělník .( to byla sranda, ale nepíchla naštěstí, jinak sí?ky sou na nic, lepší je šátek

              0 0
              • Roman  

                Ona mně tam potvora vletěla pod „spánkem / nad uchem“.

                Nezasvěcení si museli myslet, že jsem počal předvádět „tanec svatého víta“.

                0 0
    • Lahváč  

      Zdar, právě jsem provedl crash test gira pneumo – otřes mozku, sešitý obočí a oděrky na tváři, bradě, koleni a rukou – není se co divit, stalo se to na šotolině. Chci využít toho výměnnýho programu – 40% z ceny původní přilby (2500) odečtou od ceny nový. Nemůžu moc utrácet tak asi půjdu do giro monza, ve výsledku za tisícovku. Máte s touto přilbou nějaké zkušenosti?

      0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.