Výber silniční helma cca 4000kč

8 nepřečtených
  • 04peter

    Zdravím,

    riešim dilemu, a potreboval by som poradiť, pri kúpe prilby.

    Stará Cratoni Achillon dosluhuje a neviem síce mi sedela veľmi dobre, ale váha 320g mi príde dosť biedna.

    Na prilbu mám prioritné požiadavky v tomto poradí- (ochrana), odvetranie, váha..

    Dizajn, farbu, spracovanie a pod. nerieším.

    Komfort či sadne na hlavu samozrejme musím najskôr vyskúšať, ale Cratonka bez polstrovania ma dobre vycvičila..

    Cenový strop som si určil okolo 150€ samozrejme čím menej tým lepšie.

    Ďakujem

    0 0
    • pesimum  

      GIRO Aeon ale za 4000kč jedine v nějké akci.Je tak lehká že ani nevíš že ji máš na hlavě větrá super a ochrana nevím ještě jsem netestoval osobně naštěstí :D

      0 0
    • Zdenda CUBE  

      Spešl má také slušné helmy, které jsou poměrně lehoučké, mrkni zde:

      http://specialized.heureka.cz/…-cyklistika/#…

      0 0
    • 04peter  

      Dííky za reakcie.

      Ten súboj medzi Prevail a Aeon je teda asi jasný..

      Ešte ma zaujala prilba Limar 104 zaostávala by odvetraním za nimi ? 4násobne nižšia cena je lákavá :)

      0 0
      • Yura  

        A hmotnost u ni je jaka? Ta prevailka mela tusim 199g ve velikosti kterou jsem mel ja. Ta hmotnost je hlavne u te helmy hodne dulezita si myslim. Člověka zacne bolet za krkem na silnicce na dlouhem svihu i bez nejake vahy na hlave, natoz ještě met na te hlave třeba 500g helmu. To je pak hodne znat.. Kazdopadne je dulezity aby sedela no. Kazdej ma tu hlavu krivou jinak. :))

        0 0
        • 04peter  

          Potrebujem 57cm a tá by mala mať 200g ..

          Ešte som ju ale nemal na hlave.. Síce vyzerá byť taká nízkorozpočtová ale poslúžiť by mohla..

          Doteraz som mal 320g prilbu, krk dostával zabrať…

          Zmenu by som mal pocítiť, tak či tak..

          Ide ale o to odvetranie, lebo sa mi zvykne pariť hlava :)

          0 0
      • nooski  

        Prevaila vozím, Aeonku jsem testoval často a Limarku jsem vozil asi 3 roky. Prevail a Aeon jsou určitě lépe odvětrané a mají lepší pásky a upínání. Limar je zase na hlavě nejmenší, Aeon je jak hřib, Prevail je hodně na výšku. U Prevaila mě překvapila „čelenka“, která nasaje hodně potu a pak přilba fakt smrdí. Zatím je to u ní jen jedna výtka, co mám. Co se hmotnosti týče, tak Aeon v M 195g, Prevail 198g v M a Limar 200 v L.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.