• pastikar

    Precital som si par recenzii na vidlicu Sherman a po skusobnej jazde som sa odhodlal ju kupit.Ale…Par ludi mi na tomto fore povedalo,ze Sherman nie je zázrak tuhosti.Rád by som teda vedel,na akých zázrakoch tuhosti jazdíte vy! Citujem uryvok z recenzie vo Vele 7–8 2003 -jedna sa o Sherman Flick 2003-„V kombinácii s 32mm vnitrními nohami je tahle konstrukce skutečný tank.Konstrukce je supertuhá,o tom nemuže být reč“ Tak teda neviem sa zorientovat a komu verit.Ktorá vidica je podla Vás supertuhá?/myslím jednokorunku okolo 130–150mm

    0 0
    • pitelboy  

      nejtusi je titanova morati …:-)

      0 0
    • Tomcat  

      Shermana 2003 mám, tuhej je, ale za Z1 od Marzochi nemá. Jinak srovnávej stejný ročníky. Manitou 03 proti Mazocchi 04 nebu de zrovna spravelivej souboj. A srovnávej istejný zdvihy př. DJ na 110 je tužší ale na 130 to je 1:1

      0 0
      • cabbage  

        mezi z1 a shermanem nebude jenom tuhostni rozdil – pokud tu nekomu de o vahu.

        0 0
        • Tomcat  

          Jenže zase záleží na roku výroby a taky na tom jestli je Sherman s titanovou pružinou nebo ocelovou. Případně s pevnou osou nebo na rychloupínák. Takže, těžkej, nastejno, lehčí, všechno může bejt pravda.

          0 0
      •  

        ja bych si dovolil zateorzizovat :) obecne se riga ze reverse arch je mekkej, manitou si to sice prosazuje i nadale, takze to zas tak hrozny nebude, ale rekl bych ze je jedno jestli je mustek ve predu nebo „vzadu“ spis zalezi na jeho kritickem prurezu z kteryho vyplyva celkova pevnost, jestli muzes tak si puc od kamarada co ji ma kolo tak aspon na den dva bez jeho dozoru :)) a zkus si jak je pevná, je docela samo ze nikdo na to co si koupil nebude nadavat, prece ze sebe nebude delat „vola“

        0 0
        • pastikar  

          No ja som uz na Shermanovi chvilku jazdil a zdal sa mi fajn,ale rad by som ho porovnal s nejakou konkurencnou vidlicou.No Sherman chcem s pevnou osou,SPV a titanovou pruzinou cize minimalne Firefly 2004.Ktorú vidlicu sa s nim da porovnat

          0 0
          • Gumicuk  

            Me by jen zajimalo jakou vyhodu ma ta titanova pruzina oproti klasicke? Nevim nevim, ale rekl bych ze vahova uspora nebude nijak moc velka, kdezto cenova bude…

            0 0
            • lubos  

              Vahova urcite hodne imho. Klasicka pruzina bude mit asi 250–300g, odhaduji plusminus autobus, titanova tak 70–100g minus (kdo vi presne, opravi me). Cenove ale jak rikas … tipuji tak 4× vice :)

              0 0
        • lubos  

          Proc vlastne nedelaji podkovu tak, ze je vzadu i vepredu soucasne ? Vzdyt vahove by to moc nepridalo, ale na tuhosti imho hodne.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Vzdyt delaji. Jen si musis vybrat spravnou znacku.

            0 0
            • lubos  

              Vidis. A ja zadnou nevidel, protoze jsem porad obklopen nejakymi komercnimi braky :( Hod sem please nejakej link, at se mi rozsiri obzory. Ale tipoval bych, ze to bude neco ozrutnyho 200mm zdvih a 5kg vaha :o)) To by pak vysvetlovalo, ze jsem to nikde nepostrehl.

              0 0
          • Tomcat  

            To je diskutabylní, ty vidle co to takhle maj sou hodně těžký a drahý (German Answer, Rond Thor, Shock works atd…). Jinak podkova dozádu pomáhá proti vybracím (nevim).

            0 0
            • lubos  

              German Answer ? Fuj, fuj, fuj. Tak tuhle firmu momentalne silne nesnasim.

              0 0
    • Pá-dlista1  

      Myslim, ze 66 by mohla byt tuzsi.

      0 0
      • wroum  

        jo ta se mi fakt libi. asi ji pristi rok vymenim za boxxera. kolik muze stat?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          24000,– ale kolik za ni budou chtit tady… to si netroufam odhadnout.

          0 0
        • blue  

          zkus schvalne napsat Bartonickovi, ve Velu mel ted inzerat, ze uz ma v prodeji modely 05 :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            a ze by dalo prace dat na web cenik a odkaz na stranku Marzocchi.com pro detaily, kdyz uz chci ty vidlice prodavat. Ten ma jediny stesti, ze se ty vidlice prodavaj samy, jinak… cim blbejsi sedlak, tim vetsi brambory :)

            0 0
            • wroum  

              tak sem tam volal. rada 66 este neni skladem. 66 s regulaci bude za tech 24 000 a bez regulace (VF) za 19 840. Ach jo. abych snad vykrad banku…

              0 0
              • blue  

                no hele, zrovna se tu naskytnul tip z jinyho thradu :-) 888 ze 700 euro :-) kasli na bartonicka a 66 :-) http://www.actionsports.de/…specials.php

                0 0
                • wroum  

                  jde o to ze se bojim dat na ten muj ram vic nez 150mm, takze 888 bohuzel (i kdyz ta vidle je super). Spis je lakava ta Z 150 co je hned vedle 888, za 400 euro to jde.

                  0 0
            • Cryzyy  

              na Božáku jsem se ho ptal na ceny Z1 2005, vzal Velo povídal a ukazoval na Z1 III že bude stát 23,– na což jsem mu málem řekl, že si snad dělá prdel, ale pak jsem mu raději jenom poděkoval a odešel… snad se tady najde nějaký alternativní dodavatel, za ceny podobné cenám venku

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Treba si to jen plete. Letos ani neznal zakladni specifikace modelu a mystifikoval zakazniky i ctenare cykloplatku. Mereno jeho letosnim metrem ma tahle vidlice hodnotu 12100,– + patky na pevnou osu a osa samotna. Jestli je to dohromady 23 tisic, tak si ji urcite nekoupim.

                0 0
                • p.b.s.  

                  nemuzete ze vseho vinit dovozce ten se ridi cenikem doporucenym od Marzoski a ta na pristi rok dooooost podrazila v prumeru tak o 30%

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Proc ne, kdyz vyssi model stoji v anglii o 8500Kc mene? Si je asi splet, tohle neni mozny. Podle me myslel nejvyssi model. To by pak byl drazsi „jen“ o cca 4300,–.

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    A nemyslel on dokonce 66ku? To by tak odpovidalo. Pro nej je to vsechno stejny, cerny, ma to pevnou osu… to bych bral jako vysvetleni.

                    0 0
      • visby  

        tuzsia mozno(aj ked o tom pochybujem), ale hlavne bude vyssia a to o vela…

        ad tuhost shermana: myslim, ze s pevnou oskou sa to da prezit, ale aj tak trochu pruzi pri brzdeni(nekruti sa, ale chodi do predu a dozadu)

        0 0
        • Dumbo  

          zauimalo by ma aky je rozdiel medzi shermanom flick plusTA a stance flow TA… oplati sa priplatit ? za shermana ? alebo aj ten stance uroby tu istu pracu ? jednoznacne pevna osa

          0 0
          • cabbage  

            flick ma napriklad tlumeni ponoru.

            0 0
            • Dumbo  

              Sherman Flick plus/TA

              110/150 MM freeride pružina olej TPC magnesium RA/pevná osa Alu, 32 mm Alu/4130 CrMo

              vratný tlumič, tlumič komprese, předpětí pružiny tlakem vzduchu

              2449g navarek pouze pro kotouč. brzdu, sloupek 1–1/8" šedá 17 999sk

              Stance Flow/TA

              120 až 150 mm RTWD freeride pružina olej FFD magnesium RA/pevná osa oceľ, 32 mm nitridované Alu/oceľ

              vratny tlumič, předpětí vymenou pružiny, plynule menitelny zdvih

              2812 g navarek pouze pro kotouč. brzdu, sloupek 1–1/8" černa 11 999sk

              aky je medzi nimi rozdiel ? a ak ano stoji za ten priplatok 8000sk ? kedze je ten stance flow hmotnejsi o pol kila bude aj pevnejsi ? oplati sa to kupit ? nebude lepsie kupit nejake Marzocchi ? napriklad Dirt Jumper III s 20mm osou ? a je vobec dirtova vidla v lese na korenoch a sutroch dostatocne aktivna ? co takto nejaka Drop off ?

              poradte mi mam vtom bordel… vdaka

              0 0
              • Dumbo  

                ja len tak aby som sa dostal na prve miesto v zozname prispevkov :) chcem hned vyhubit ten zmatok v mojej hlave prosim co najviac odpovedi dikes…

                0 0
              • visby  

                stance je tazsia, lebo ma dost veci z crmo(neviem presne co), ma podstatne horsie tlmenie(aj ked ani tpc nie je vyhra) a horsie tesnenia… podla mna tieto rozdiely za tu cenu nestoja, neviem ako funguje FFD, mozno ze sa rozbije pri castych dorazoch, ale sherman je zbytocne predrazeny a nie je hoden tolkych penazi…

                0 0
                • Tomcat  

                  No pamatuju dobu kdy za cenu Shermena byla RockShock Judy XC s 63mm zdvihu ;-)

                  Stance Kingpin má TPC tlumení ve verzy +

                  Změna zdvyhu Stence i Shermen pokud probíhá na místě je dlohodobě nedestruktivní.

                  Rozdíl je cena a hmotnost.

                  0 0
                  • mivrda  

                    Ja nejsem zastance Manitou (Vinetou) ale na shermenovy jsem jel 15Omm a musim rict ze zehlil moc pekne ve srovnani s jakoukoli marzoskou snad krome Shivera a vejs a Z1 na nej nema ani nahoudou ale uz jako novej mel dost velkej vakl v kominech a pekne mu tekla jedna noha a za reklamaci si stejne uctovali asi 25OO,– a jine Manitou jako je Blacky jsou vidlice za nehorazny prachy vydrzej oprvadu kulovi tudiz bych bud koupl Marzosku ale rozloucil se s citlivosti a nebo Rock Shoxe s tim ze ho budu trochu udrzovat v soucasny dobe je to nejlepsim pomer cena kvalita

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Nemyslis, ze 150mm je pomerne kratka vzdalenost na takove zavery? Jestli to byl zdvih, tak musis taky srovnavat se Z150 a ne Z1, protoze prirozene s vyskou zdvihu muze byt zacatek citlivejsi. A rozhodne bych to takhle nezobecnoval. Tomcatuv Sherman je proti me Z1 vypnuty.

                      0 0
                      • Tomcat  

                        jj lock-out

                        0 0
                      • Dumbo  

                        takze sherman nie ? a co ten stance ten by ste kupili ? a co vravite na vhodnost dirt jumpera na lesne jazdenie konkretne mam zaujem o Dirt Jumper III 20mm osa len neviem ci bude dirtova vidla ktora je pomerne tuha vhodna na jazdu po korenoch a sutroch

                        0 0
                        • Franta  

                          dj 3 20mm osa se dela? Ja myslel, ze jen klasika a „dvacitku“ ma 2 nebo DJ1..... asi se v tom uz nevyznam

                          0 0
                          • Dumbo  

                            to si ma teda trosku zneistil :) zeby ? tak ked nema dirt jumper III pevnu osu tak nanho serem tak potom mi uz zostal ten stance flow a drop off

                            0 0
                        • Franta  

                          Jo je mozny Dumbo, ze citlivosti kroku nebude DJ to prave orechove do lesa. Mozna za dva tydny poreferuji, az budu mit poskladane kolo, jak se chova DJ1 2005…

                          0 0
                          • Dumbo  

                            kupil by si Manitou stance flow TA

                            0 0
                            • Franta  

                              Myslim Dumbo, ze udelas nejlip kdyz koupis tu Flow. A pockal bych si rok co prijde na 06.

                              0 0
                              • Dumbo  

                                uvazujem o tej Flow dost silno… asi si ju mozno kupim no stve ma ze donej nevojde 3,00" pneusa…a este ktomu musim kupit najprv ram… a ten bude pravdepodobne az na rok 2005 kupujem Dangerous mike DS 1,0…

                                0 0
                                • Dumbo  

                                  kedze prechadzam z fulla na pevnaka chcem si 3.00" pointmi zvysit komfort…

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    A vejde se do Mika? Urcite ho potrebujes i dopredu? 2,7" od Maxxise se tam vleze a to ti na 99% bude stacit a navic budes mit lepsi jizdni vlastnosti nez s Pointem. Jo a on Point neni nijak moc sirokej. Myslim, ze ma 66mm. Gazza ma 70 a to uz je pneumatika :)

                                    0 0
                                    • Dumbo  

                                      Maxxis nechcem hnusia sa mi tie zlte napisi a oranzovi pruzok :) radsej tiogu abo kendu

                                      0 0
                                      • Dumbo  

                                        momentalne jazdim KENDA kinetics DH 2,35 a dsom uplne spokojny aj ked sirsie balony by som prijal

                                        0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        No s oranzovym prouzkem taky ne. To bys daleko nedojel. Kup si mekky s vyztuhou. Ty jsou cely cerny.

                                        0 0
                                        • Dumbo  

                                          mekka s vyztuhou ? nebude to moc mekke a prerazitelne ? chcem nieco tvrde a tazke :) nieco co vydrzi vela a neprerazim to… 2,6" point je asi aky siroky ? v cm ?

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Aha. Mekka smes. Plast je samosebou tvrdy a s butylovou vyztuhou. Nevim jak je siroky. Nemril jsem ho. Nestihl jsem. Mel jsem jenom dva. Neni to moc velkej balon. Pointy jsou podvyziveny. Mozna jako Tioga 2,3" mozna o malinko vic.

                                            0 0
                                          • Tomcat  

                                            2,6 Poin se vejde, Maxxis 2,7 se vejde , ale 2,6 nebo 3' Nokian ne!

                                            Osobně nevím co tu vlastně řešíš Požadavky na vidlici máš v rozporu s tím jakou chceš koupit. Pokud chceš lowend což je SR SunTour Duro , RS Psylo ,Manitou Stence , Mazocchi DropOff, DJ3 je od tebe docela pošetilé chtít vlastnosti vidlic okolo 15000,– .

                                            Kup rám a k němu až ho budeš mít tak kup vidlici. Né opačně Srovnánej „stejný“ vidlice . Takže dvoukorunu s dvou korunou , modely ze stejného roku , nebo vidle se stejným zdvihem.

                                            Co se týká chodu vidlic. Pokud vynecháme výrobní chyby( SR-SunTour) není žádný pevně daný pravidlo jak má chodit. Každému bude sedět něco jinýho. Proto se dělá víc druhů pružin. Proto sou různé hustoty oleje, proto jde vidlice ladit! Pokud vezmu příklad moje a Pádlistova vidle, každá je v pořádku, každej jí má naladěnou podle sebe jak nejlíp potřebuje a každá hodí jinak. V minulosti sem se mel možnost projet na sjezdovým kole Sunn no tak natvrdo sem fulla nezažil. Ale majitel to neřešil protože to byl záměr.

                                            Já osobně mám Manitou Shermen Flick 2003 na 130mm nebo 110mm zdvihu rychloupínák. Proti Mazocchi Z1 na 130mm , 03, rychloupínák, je měkčí, ale hned v závěsu. Ale pokud srovnám DJ3 na 100 s Z1 na 130 nebo 150 je DJ tůžší . To ale neznamená že automaticky je DJ3 lepší vidlice.

                                            Atd… tohle je fakt nekonečný téma, ve kterym se dá pěkně zamotat zváš? pokud vycházíš z informací co máš jen z doslechu

                                            Nejdřív kup ten rám!

                                            0 0
                      • Franta  

                        Pamatuji si kdyz mel Pevnak Shermana do testu. Ta vidle chodila bozsky, jak Z1 00,01 ci 02. Je pravda ze prepinani zdvihu delalo problem a pak se snad i vysralo ci co a odpoved primo od manitou byla, ze nedoporucuji pouzivat zmenu zdvihu :) Inu Sherman chodil fakt pekne, ale vidlice jsou to dle mych zkusenosti vice nevyzpytatelne nez Marzocchi.

                        0 0
                        • visby  

                          sherman ma zaujimavu vlastnost, ze chodi pekne len ked je max 5 hodin po jeho servise… potom to ide dost rychlo dolu vodou… mne na konci sezony chodi ako keby tam bolo miesto oleja neviemco…

                          0 0
                          • Dumbo  

                            pojdem dne ku duplinkskemu popozerat akciove 2004 modeli mozno aj 2003 :) pozrem ceny oznacenia potom to tu napisem a mi poradite ktory by bola najlepsia… som sa rozhodol ze jedine Marzocchi nejaku 150mm na pevnu osu…

                            0 0
                            • kOmE  

                              04 na 150 je jedine Z150 a vzduchova Z150 SL a OEM Z1 Drop Of Triple 2005 uz je toho vic 66,Z1, a Allmountain ale ta je bez pevné osy

                              0 0
              • Franta  

                asi bych se priklanel k Sherman pokud bych mel vybrat z Manitou vidlic. Myslim, ze to tlumeni bude lepsi a u te Flick Plus se da nastavit i kompresni tlumeni. Rozdil penez je ale dost velky…takze musis vedet zda se ti to opravdu vyplati. Pokud si doted mel rekneme RST tak si kup Stance a budes jasat :) Zkusil bych se i poohlednout po nejake Marzocchi v teto cenove hladine.

                0 0
                • mivrda  

                  Hele to byl spravedlivej soud jel jsem na Z1 co maj v shopu na Sporilove s RBeckama na monstru a to bylo vazne smutny jak muze vidle za 17klacku nechodit! Kdyz vzduchovka mle malem lepsi chod!!! Ne Z1 nic moc DJ je taky nic moc to ten sherman chodil pekne ale je nepsolehlivej!

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Taky nemuzes vsechny Z1 hazet do jednoho pytle. Nakonec stejne zalezi na nastaveni ktere ti vyhovuje a jestli je toho ten system schopen. Me se taky nelibi chod Z1 FR SL, ale moji Z1 moc a za Shermany co znam bych nemenil.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.