RS Pilot SL- prebyva soucastka - zdvih 80/100mm?

9 nepřečtených
  • o.t.

    mám na kole RS Pilot SL. U návodu,záručáku atd. byla přiložena i tato součástka: ot.fucksheep.or­g/misc/pilot_a­lltravelspacer­.jpg jsem, že jde o All travel spacer, který slouží k nastavení 80mm nebo 100mm zdvihu. Pro zdvih 80mm je v každé noze jeden tento all travel spacer, pro zdvih 100 m je pouze v jedné noze (a to ještě navíc v jiné poloze než při 80mm konfiguraci). No a jelikož jeden je venku, tak bych čekal že mám vidli ve 100mm konfiguraci. Jenže i když vypustím vzduch, tak ji nedokážu stlačit víc než cca. 77mm. Nevíte někdo jak to teda sakra je? Ten co mám v ruce je náhradní, nebo mám ve vidlici jen jeden, ale ve špatné poloze nebo jak?

    0 0
    • rich  

      mal som Judy SL 2002 s all travel spacer-om prilozenym na zvysenie zdvihu na 100mm. prehodili mi to v servise na 100mm tym, ze ho tam vlozili avsak tie dva, ktore su pre 80mm musis dat prec. ten spacer pre 100mm vsak pride na ine miesto.

      http://www.sram.com/…fo/index.asp

      vid manuals for service

      0 0
      • o.t.  

        nojo,právě do toho manuálu jsem se díval. Píší že z jedné nohy (ve které je damper) se ten spacer vytáhne a v druhé noze se pouze přehodí (z místa pod pružinou se přemístí mezi pružinu a plunger), nikoliv vymění (a v servisním manuálu pro Judy 2002–2004 píší totéž), takže ta součástka (alltravel spacer) je identická jak pro 80mm tak pro 100mm. Tak teď už jsem z toho úplně jelen… Nejspíš asi dodávají jeden náhradní (doufám teda:)…

        0 0
        • rich  

          si myslim, ze to je urobene tak ako naznacujes – dva si odlozis na 80mm, vrazis tam prilozeny na 100mm napriek tomu, ze su identitcke. A ked to budes chciet prehodit zase vymenis ten jeden za odlozene dva. to vies pre U.S. consumers :-)

          0 0
          • o.t.  

            :-DDD snad ano. Mohli by dávat do navodu nejakou poznamku pro non-US customers ve smyslu „moc u toho nepremyslejte“ :)

            0 0
            • ROpa  

              najlepsie je ked sa o tom bavia ludia co ako a kedy a v zivote tu vidlicu nemali rozobratu… takze k veci: Vidlicu mas nakonfigurovanu ako 100mm. Keby si chcel urobit z nej 80mm tak ju rozoberies a ten spacer co si dostal podla teba naviac das do nohy kde je olejovy tlmic teda ak sa to da nazvat tlmicom… V ser. manuale je to nakreslene. Okrem toho taky isty spacer je aj v druhej nohe kde je pruzina a vzduchova komora… teraz ho mas nad pruzinou a a pre 80mm ho das pod pruzinu, teda ak ma pamat neklame… ale drz sa manualu a ked nohy otvoris bude ti hned vsetko jasne…

              ale teraz k problemu co mas… pises ze ti to chodi aj z vypustenym vzduchom 77mm. Poviem ti tolko ze moj pilot xc 2003 po 70km od novoty mal zdvih 50mm a bol konfignuty ako 80mm. Pritom na vidle v obchode na druhom takom istom bajku som to skusal a mal 70mm. Inak tych 50mm bol tvrdy doraz ziadna vacsia sila nic nepomoze to su kecy… riesenie je pomerne jednoduche… rozobrat vidlu vyliat olej, ostatne mazivo mozes nechat ako je… ja som hned nastavil 100mm miesto 80 a naplnis novym olejom presne mnozstva podla manualu. Ak zozenies original RS olej bude fajn ak nie skus kupit dakde tlmicovy a ak ani to nie co bol moj pripad daj tam hydraulicky. Ja som kupil na pumpe za 70Sk nejaky madit 32 a podla charakteristiky oleja by to tam aj mohlo ist… akurat ze nie je presne tak isto husty ako original RS co moze byt dost na skodu ale ja som proste iny nemal tak som tam dal ten. Odvtedy vidla chodi ako vino ani som na nu nesahol. Zaujimalo by ma ako by to fachalo s original olejom miesto hydrauliky… alebo s tlmicovym alebo proste s nejakym co ma hustotu ako ten original…

              0 0
              • ROpa  

                skoda ze toto forum nema edit prispevku doplnil by som tam ze ten hydraulicky aj ked nie presne ale mal velmi podobnu hustotu… a ze vidla teraz chodi 93–95mm (vyfucany vzduch samozrejme) fukam ju podla tabulky ako ma byt podla hmotnosti jazdca…

                0 0
                • o.t.  

                  diky za vycerpavajici info, jo a vidlici jsem uz v zivote mel rozebranou (RST 361 :))

                  0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse