• aku

    Zdravim vespolek, jeden takovy zacatecnicky dotaz na ostrilene borce. Jak co nejednoduseji sundat retez (neni rychlospojka). Dik Dan

    0 0
    • enjoy  

      prestipnout:-) ale doporucuje se roznytovat:-)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Roznejtovat? Nebo pretrhnout! Je to rychlejsi, ale asi to nebude nejjednodussi :)

      0 0
      • Gatier  

        Roznitovat nitovacom, ktory dostanes v kazdom lepsom cykle…

        0 0
        • Mamutt  

          Nebo můžeš rozklepnout ramínko šaltru, řetěz pak nic nedrží 8-))) Každopádně příště koupit Sramku s rychlospojkou. Drží v poho, a usnadňuje i čištění.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Asi u 99% ramu budes mit asi i potom malej problem vyndat jezka z klece:)

            0 0
            • jecnak  

              Ja bych teda kazdopadne uriznul vidlici :-)

              0 0
              • aku  

                pche sem na to nakonec skocil s tupou pilkou na zelezo ;-))

                0 0
                • MK  

                  je-li tupy delnik pracujici s nastrojem, brusky již neni potreba

                  0 0
            • Mamutt  

              Houby s voctem. Včera jsem krátil krk elektrickou pilou. Na to, že se jí říká přímočará to řízla dosti šejdrem 8-) Ale hlavně že to fachá! A to jsem to řezal s vidlí v rámu těsně nad hlavou, hehe.

              0 0
          • genia  

            Jak se rozdělává Sram rychlospojka? Nebo se řetěz roznýtuje a spojí další rychlospojkou?

            0 0
            • Luka  

              Rychlospojka?? Svetove se rozpojuje, fakt, uvidish a hned pochopish princip… zvladnu to i JA! :D

              0 0
              • genia  

                No nevim. Když jsem měnil řetěz, tak se spojka po sešlápnutí hned zatáhla, ale na rozpojení si myslím je potřeba velká síla. Musim se na to ještě podívat a zkusit to pochopit. :-)

                0 0
              • genia  

                Podival, pochopil, rozspojil!

                0 0
    • Daf  

      No kdyz chces retez sundat, tak predpokladam ze tam budes chtit nandat jinej ne? No a to jde bez nytovaku dost blbe. Tak proc hledat nejakej alternativni zpusob k sundavani? :)

      0 0
    • Pavlos  

      Kladivo a majzlik univerzalni na povoleni vseho co drzi u sebe:)

      0 0
    • McBlacky  

      když už nechceš dát kilo za nýtovačku, tak vem dva šroubováky, natřískej je kladivem do článků vedle sebe a pak to vypač (tím ovšem řetěz zkončil). Snýtovat to jde v nejhorším kombinačkama, ale nikdy to nebude přesný – je to jen na dojetí (a chce to šikovnost a sílu).

      0 0
    • Staenly  

      Musis s tim retezem jezdit tak dlouho, dokud ho nepretrhnes…:)

      0 0
    • Vision  

      To je jasný rozeber přehazku , smyk , a prořízny rám :-) jedndušeji to už snad ani nejde :-) normálně nejtovačkou ale pokud to máš na devítku tak už to spátky nenejtuj to by na 99% v tom místě zoznejtovalo , dávám jediny rychlospojky sram

      0 0
    • Pekáček  

      Doporučuju Sramácký rychlospojky, můžeš jim věřit, já jí roztrhl až při úplně brutálním zasukování řetězu – než se otevřela tak se hodně zkroutila. A rezervní mám přibalenou v nářadíčku, kdyš se ti roztrhne řetěz, je lepší odnýtovat celej článek a vrznout tam spojku. Doma to pak v klidu opravíš abys nejezdil se dvěma spojkama.

      0 0
      • sis  

        Já taky věrřím Sramu a jejich spojkám. ještě nikdy s ní nebyl problém, zatím… Když měním řetěz, tak na starý vezmu rozbrušku. Stejně ho vyhazuju

        0 0
    • kajdamajda  

      Urcite bych pouzil C4

      0 0
    • kimi  

      MImochodem: nikomu nedoporučuju SRAM řetěz se spojkou. Spojka se zakousne (jinak řešeno než u Wippermana) a stejně musíte vzít nýtovačku.

      0 0
      • biker007  

        tak s tim teda dost nesouhasim – vozim PC 59 uz tak 4 roky, kazdej rok spotrebuju min. 4 retezy, vetsinou spis tak 5–6. a nikdy sem nemel problem s rozpojenim spojky.. proste zmacknu rukou spojku, zatlacim konce retezu proti sobe a je to.. otazka 3 vterin. delas asi neco spatne, jinak nevim.

        0 0
        • lubos  

          Kdyz je retez moc spinava, a je tam hodne sajrajtu, tak to nejde. Potykam se tim dost casto. Rozhodne bys to nesundal za 3 sec :) Ale jak jsem napsal niz .. chce to jenom chvili trpelivosti.

          0 0
          • biker007  

            joo, gdyz je moc zasranej tak to trva dyl.. to mi dela nejvetsi problemy tu spojku najit:)

            0 0
        • kimi  

          Řetěz je to třeba sám o sobě dobrej (59), jel jsem už 2, ale teď mám první se spojkou, a když to porovnám s Connexama (900,904,908), žádnej, by? byl sebevíc zasranej, nešel tak blbě rozdělat jako SRAM.

          0 0
        • sis  

          To s tebou teda souhlasim! rozpojit retez se mi dari bezne jenom rukama.na servis retezu nepotrebuju zadna naradi. Myslim, ze ta spojka je fekt v pohode (sram PC58,68)

          0 0
      • Pekáček  

        Přinejhorším si pomoz sikama nebo kombinačkama, nebo při rozpojování ohýbej řetěz v rukách.

        0 0
      • lubos  

        Trochu trpelivosti, nebo pouzit WD40 a vymyt sajrajt. Pak pujde lehce. Retez bez spojky si ja neumim predstavit.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.