• itdev

    Ahoj, koupil jsem si pred tydnem kolo a chci se zeptat na par otazek, ktere me po tech cca 200km napadly. Naposledy jsem mel nekdy jako teenager BMX a ted jsem si poridil GT avalanche 0.5 s V brzdama

    [1] je normalni, ze mi hned po par km prestal „cvrkat“ zadni pastorek? Na funkci to zatim nema vliv, ale je to v poradku?

    [2] zadni brzda kvili, predni je v pohode…

    [3] boli prdel a kulky, co s tim? :)))

    [4] co by jste poradili kdyz pri rychlejsi jizde fouka na sulina (vzdycky prijede promrzlej :) nejake special kratasy?

    [5] mate nekdo cyklometr ciclo master CM411. Ma mit funkci 2in1 (umoznuje merit na dvou kolech) jak se to provadi, kdyz je v baleni jen jedno cidlo?

    [6] zjistil jsem ze me vic nez jezdeni po lese bavi jezdit trasy po silnici. Mam si koupit silnici? :]

    [7] kolik mivate prumernou a nejvyssi rychlost? kolik rocne najezdite km?

    [8] co je potreba po zajeti kola? neco zkontrolovat, dotahnout, … ?

    [9] jak se starat o udrzbu kola

    [10] pouzivate na presmykaci nejmensi kolecko? zatim jsem ho nepotreboval.

    diky

    0 0
    • Daf  
      1. jestli fachci neresit ale uplne normalni to neni
      2. dosedaji dobre spalky na rafek? Ale vetsinou to prestane po vylete v blate a mokru :)
      3. Zkus zmenit sklon sedla a nebo sedlo jine
      4. Nevim v cem jezdis ale pokud maji cyklo kratasy dobrou vlozku tak je pindour v zavetri :)
      5. musis si koupit jeste jednu kabelaz.
      6. Prodej bika a kup silnici :) Nekomu ale staci prohodit plaste za vhodnejsi.
      7. Na silnici na biku jezdim v sezove prumery vetsinou mezi 29–32km/h
      8. zkontrolovat staci hlavove slozeni a naby a vyplet. U dobrych kol vetsinou neni treba s kolem nic delat.
      9. mazat, mazat a mazat a obcas umejt :)
      10. Na nasich silnicich nepotrebuju radit ani prostredni, v normalnim terenu si stredni zaradim a mlou vyuzivam hlavne na maratonech
      0 0
    • itdev  

      jeste drobnost na te Marzocchi MZ Race se po par km sedrel lak (puvodne cerna vidlice) tim, jak se o ni opiral bovden. je to mozny???

      0 0
      •  

        jj pockej po par stech km bovdeny od razeni/brzda, jak bude pekne sedrena hlavova trubka .-( takze to polep nejlip asi pruhlednou folií

        0 0
        • Luka  

          hm, pruhledna folie nepomohla, nejlepsi mi prisla izolepa na izolaci vodicu (doufam ze to je srozumitelny, proste elektrikarska izolepa, hodne barev, pruznost, vrstva dvou neni sice pekna, ale ram to zavhranuje dnes a denne, a jedna stoji asi 5,–)

          0 0
    • itdev  

      jo a k tem rychlostem samozrejme uvedte jestli mate MTB nebo silnici :]

      0 0
    • itdev  

      … no tak se mi postupne vybavojou dalsi otazky :]

      [?] co je to MTB maraton? chtel bych zmerit sily. jaky to ma parametry [?]

      0 0
      • manzesman  

        MTB maraton se jezdi vetsinou lesnim kopcovitym terenem a jeho delky jsou ruzne. 30, 50 ale i 100 km.

        0 0
    • itdev  

      jezdi nekdo treba po lese s integralkou nebo bych v ni vypadal jak blbec? myslim ze je fajn kdyz si clovek chce zablbnout ne ??? :]

      0 0
      • Luka  

        Znam takoveho. S integralou jede i na XC kole.. ale hlavne rozptyluje lidi kdyz jede s XCeckarema na svym freeride Norcu :))))

        0 0
    • aku  

      cekam kdo to rekne :))

      0 0
      • Matts.  

        dnes to budem ja, on je asi pako, resp. si robí srandu. Súhrn takýchto pridrbaných otázok tu ešte nebol.

        0 0
        • mastihuba  

          bol

          0 0
        • itdev  

          aby si se neposral chytroline. ty ses nikoho neptal protoze jsi nemel odvahu nebo ze jsi vsechno vedel diky sve inteligneci ???

          0 0
          • tom@s  

            co je to KOLO?

            0 0
          • Beeda  

            Hele frajere, nikdo ti tu nenedava, tak mirni hormony a radeji steluj bajka, a pripada mi divny zes jezdil BMX mas takovyhle otazky…B

            0 0
            • fousac  

              sem taky jako 12-letej lital na BMX a se soucasnym bajkovanim to melo pramalo spolecneho.. pokud nebyl clovek tenkrat dokopanej k udrzbe svepomoci, nemusi z toho mit vubec nic..

              0 0
              • Beeda  

                Hlavne reaguji, ze chce jezdit s itegralkou po lese neumi si sestelovat ani brzdy a nadava do posr. chtrlolinu…B

                0 0
                • vlty  

                  nee ho víc baví přece silnice tak ta integrálka bude na silnicu

                  0 0
                  • Beeda  

                    Hlavne at si ji veme az bude neco spravovat :-)) B.

                    0 0
                    •  

                      jak to teď čtu tak je to nějaká debilní provokace od nějakýho lesního muže, ovzláště otázky týkající se zadku a předku

                      Kup si silnici, integralku, doporučuju nějakej model na sjzed, to se ti bude hodit do kopců, aspoň ti nebude zima na vymaštěnou palici, jo ještě si kup dainesse shuttle pro a? seš poznat na ty silničce

                      0 0
      • Otto  

        Jarin?

        0 0
        • fousac  

          bych to hned nehrotil… zanm 5 lidi ve svem okoli, kteri zhruba tak tusi, co je to kolo a takovyhle otazky maj na me zcela bezne.. (kolikrat i horsi..) takze ne jarin, proste clovek z lidu..

          0 0
          • Vymi  

            kazdy jsme takhle zacinali – otazkami… a dostavali jsme odpovedi ruzneho formatu…

            0 0
    • riku  

      k otázce č. 10:

      Včera jsem se díval na Kellys Salamander mé skoromanželky – po cca. 200 km bez jakékoliv údržby to vypadalo, že vůbec nepoužila 2 nejmenší pastorky.

      Potom jsem se na to i ptal – a skutečně – nepoužila! :-)

      0 0
      • Martyss  

        Ono záleží, kde jezdíš a taky jestli umíš šlapat......

        0 0
      • Jester  

        A co ma bejt? Ja ten nejmensi jsem taky jeste nepouzil (vyjma odstaveni kola – mensi namahani pruziny v prehazce) a druhy nejmensi hooodne zridka. A to najezdim podstatne vic nez 200km. Nechapu v cem je problem.

        0 0
        • manzesman  

          No ja si teda zase bajkovani bez vsech tri prevodniku nedokazu predstavit. Nejcasteji pouzivam taky samo velky, ale i na prostredni a nejmensi se dostane dost casto. Pokud ale nekdo jezdi po rovinkach a do mirnych kopcu, tak to fakt nevyuzije. Znam i spoustu lidi, co nez aby zaradily prostredni prevodnik, tak tam soupnou spanela a tudiz ten prostredni, natoz nejmensi nepotrebuji.

          0 0
          • Volf  

            To nepoužívání všech třech převodníků může být taky dáno tím, že spouta lidí ani netuší převodový poměry a myslí si, že na malým tácu musí být vždycky lehčí převod než na prostřední pile a taky vlastně neznaj určitý schéma řazení podle převodového poměru.

            0 0
          • Jester  

            No „pastorek“ a „prevodnik“. To je snad trochu rozdil, ne?

            0 0
            • manzesman  

              Aha. Tak to jsem prehlid. Puvodni otazka byla totiz dle presmykace mirena na nejmensi prevodnik, tudiz jsem myslel porad na nej. Prevodnik a pastorek je skutecne rozdil. Prijmete mou hlubokou omluvu za toto nedopatreni, ktere se stava maximalne jednou za 10 let.-)

              0 0
    • jonti  

      Ahoj, koupil jsem si pred tydnem kolo a chci se zeptat na par otazek, ktere me po tech cca 200km napadly. Naposledy jsem mel nekdy jako teenager BMX a ted jsem si poridil GT avalanche 0.5 s V brzdama

      [1] je normalni, ze mi hned po par km prestal „cvrkat“ zadni pastorek? Na funkci to zatim nema vliv, ale je to v poradku? //ano, zrejme ok [2] zadni brzda kvili, predni je v pohode… //trochu inak ju nastavit, spalky rovnobezne [3] boli prdel a kulky, co s tim? :))) :) zvyknut si na sedadlo, ak nejde ine a inak nastavit [4] co by jste poradili kdyz pri rychlejsi jizde fouka na sulina (vzdycky prijede promrzlej :) nejake special kratasy? //s tym nic nespravis [5] mate nekdo cyklometr ciclo master CM411. Ma mit funkci 2in1 (umoznuje merit na dvou kolech) jak se to provadi, kdyz je v baleni jen jedno cidlo? //?? [6] zjistil jsem ze me vic nez jezdeni po lese bavi jezdit trasy po silnici. Mam si koupit silnici? :] //to ta prejde [7] kolik mivate prumernou a nejvyssi rychlost? kolik rocne najezdite km? v terene 16–24 km/h cesta 20–30 rocne okolo 6000km [8] co je potreba po zajeti kola? neco zkontrolovat, dotahnout, … ? //vyplet, hlavove, brzdy, dotiahnutie kluk,… [9] jak se starat o udrzbu kola

      [10] pouzivate na presmykaci nejmensi kolecko? zatim jsem ho nepotreboval. //treba jazdit aj do kopca :) ak tvrdit ze jazdis do kopca tak jazdi do vacsieho

      0 0
    • manzesman  

      K bodu 4. Nevim, co pouzivas za kratasy, ale ja s timto pri pouziti cyklistickych elastaku problem nemam. Jen kdyz jezdim rano do prace a je teplota pod 10 stupnu, tak si davam teplejsi spodni pradlo (moira, klimatex) a pak je to taky v poho.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.