• jimmy

    Ahoj všichni, mám problém a nevím kde jinde hledat odpověď. Koupil jsem si crossové kolo DEMA Imperia. Výbava komlet v Aliviu, vidlice RST, teď Suntour NRX 6000. Mám následující problém: při brzdění jen přední brzdou přední kolo nepříjemně vibruje. Dělalo to i s RST které tam bylo předním, Pak mi tam v záruce dali tu Suntourku ale je to to samé. Jinak kolo je úplně v pohodě a nechtěl bych měnit. Zdá se mi, že vibrace vznikají na uložení brzd ( je tam mírná vůle ). Nevím co stím někdo říká že je to normální jiný že ne. Co s tím ??? Existuje nějaká dobrá vidle pro crossová kola a jaká ???

    0 0
    • wroum  

      ja osobne bych zkusil nastavit jinak spalky na predni brzde. muze to byt tim. ve vidlici problem nebude, i kdyz ma vidlice vakl tak by vibrovat nemela

      jo a vibrovat se pise s mekkym „I“

      0 0
    • Staenly  

      Kamos ma uplne to samy – stejny kolo i stejnej problem…Kdyz sem se tak na to dival, tak bych rek, ze pri brzdeni jakoby poskakuje rafek mezi brzdama…je to ale naky divny…

      0 0
      • Vymi  

        ty Vecka jsou Tektra??? Pokud je to neco jineho muzou byt dost mekke a tym padem pruzi… co treba zkusit nejakou slusnou podkovu???? Melo by to trochu pomoct… :-)

        0 0
    • RomanH  

      A co rafek – nekope Ti to ve spoji pri brzdeni ? Dalsi moznost je hlavove slozeni.

      0 0
    • PePu  

      Prohledl bych rafek (nerovnosti, spoj… – zarovnat), ale kdyz to dela jen pri brzdeni predni. Jeste zkusit, zda neni velka vule v hlavovem slozeni.

      0 0
    • jimmy  

      V hlavovém složení to není, to jsem kontroloval. Je to někde mezi brzdama a ráfkem. Vidlici jsem si upnul do svěráku a vůli jsem nezjistil. Ráfek je Weinmann DA 16 dvojstěnný nezjistil jsem nerovnost. Jediné co mě napadá je buď délka vidlice na kterou se převede by? jen malá vibrace a nebo uložení brzd. Na těch tyčkách co jsou na vidlici mají brzdy na můj vkus dost velkou vůli. fakt nevím co stím a uvažuju o pevné vidli.

      0 0
      • wroum  

        tak zkus tohle: lehce jemnym smirkem prejed rafek, hrubsim spalky. trochu vic predepni pruzinky na celistech brzd a spalky nastav do mirneho „V“. pripadne muzes dat na cepy brzd hustou vazelinu a dobre utahnout srouby na cepech (do vidle). muzes zkusit nejaky jiny spalky (mekci). mel sem podobnej problem a docela to pomohlo.

        0 0
    • mosquito  

      mam RST GILA a Vcka Tektro a taky se to trepe, ale vidim to ve vaklu tech Vcek hold uz maji najeto takovych 20tis tak na to maji pravo

      0 0
      • Vymi  

        cozeeeeee cha cha… :-) promin ale bude to mit na svedomi ta vidle. mam RSt zhruba pul roku…a ten vakl opravdu nema chybu. Tektry mam a jsem spokojen vubec nepruzi…

        0 0
        • mosquito  

          no nemusis hned machrovat ze mas doma tyden starou Marzosku co jeste nema vakl, ale mozna muzem srovnat ty brzdy .. ty moje si uz uzily opravdu hodne, nespocet padu, vetvi a buhviceho bordelu, navic maji tak 6 let a pres 20tis km a nechrani je zadna podkova apod, btw. to RST po 1500km ma nema vakl skoro zadnej, ze se nestidim rict ze je to srovnatelny s puvodnim stavem

          0 0
          • Vymi  

            je videt ze ses informoval coz chvalim ale musim rict ze nemam duvod machrovat… :-) nejezdim sice maratony ale davam svemu kolu poradne zabrat, to znamena ze i vidle kterou jsem s tym kolem koupil(RST Gila T4)se podle toho ze ma najeto uz zhruba 2300Km chova (chovala) jako vidla co se dodava do marketech na smrtaky kola. Ale kazdy ma ke svemu kolu jiny pristup…takze moje narazky nech plavat. Je pravda ze ty moje V jsou urcite mladsi a maji za sebou najeto o neco malo vice jak ta vidle co uz neni na mem kole. Ale jsou velmi spolehlive, zjistim model, podkova myslim ze kazdy si muze vybrat jak to sve kolo ci komponent bude chranit nebo mu ulevi od zateze… dekuji

            0 0
    • bikerGT  

      Vibruje mi to i na brzdach LX. Maji znatelny vakl v cepu, ve kterem je sroub do vidlice. Vidlici jsem vyloucil.

      0 0
    • crazyape  

      To delal ty vecka…levnejsi maj vakl…ja mel promaxi a ty to delali taky…jestli to nedelal vecka tak uz leda hl. slozeni…ale to pochybuju!!!Urcite to delaj ty brzdy!

      0 0
    • McBlacky  

      a možná to je kombinace vaklu na véčkách a rozcentrovanýho ráfku když je to o více jak 1mm tak to dokáže taky slušně vibrovat

      0 0
      • filipes  

        Pridam svuj hlas k teto variante. Predni celist Avid 25 jsem za 3 roky rozvaklal tolik, ze je zarala na vecna loviste. Podkova brzdam nepomuze, spis uskodi – vetsi sila na brzdu – vice vaklu. (Vakl je az 1cm mereno u casti paky u lanka)

        0 0
        • mosquito  

          ja sahl na svoje Vcka a maji vakl 3–4mm kdyz je kolo na stojanu takze kdyz bych na tom kole sedel a brzdil nekde z kopce tak to tam mozna i ten 1cm bude taky

          0 0
          • MartinXC  

            Vakl V-čkům nevadí, jen se na něj musí pamatovat při seřizování špalků. Viditelný vakl nechytnou jedině V-čka uložená na dvojici ložisek (např. Avid Ultimate). Aůe kvílí někdy taky. Kvílení a vibrace jsou vyladit jedině špalkama (tvrdost směsi) a hustou vazelínou na čepy.

            0 0
    • Volf  

      Možná, že tomu nrbudeš věřit, ale mě to přestalo vibrovat po výměně špalků.Přitom jsem si myslel, že je to vaklem na vidlici. Jinak asi každá vidle a každý véčka budou mít vakl.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Vidlice ti bude vibrovat i kdyby ses třeba zbláznil. Nepotřebuješ k tomu ani vakl v hlavě. Je to způsobeno pruženim materiálu díky páce vidlice a jízdě po nerovnostech. Pokud se při tom neozývaj praskavý a jiný zvuky a vidlice se nechová divně, nejde o závadu. Na silnici to pruží taky a když sem viděl jak dokáže pružit titanová silniční vidlice, tak bych na to strachy asi nevlez…

      0 0
      • filipes  

        Jasne ze vidlice propruzuje, hlavne v predozadnim smeru, zvlast kdyz se brzdi. Ale co se ma zde na mysli je takovy divny skubani.

        0 0
    • Karaya  

      Ja se trapil s brutalne vibrujici vidlici 3 roky, zvlaste s nakladem na nosici jsem se ji vubec bal pouzit…Vic moje recenze ramu Fort CC.78 – delalo to i s original pevnou vidlici..Co pomohlo? Upgrade vidle na MXC 105 ETA a ramu na Superior XP910. Ted mam od vibraci definitivne pokoj.. :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.