Životnost špičkových MTB rámů v v mrazech

14 nepřečtených
  • stréc od piva

    jakyý má vliv teplota kolem 0 a pod nulou na životnost rámu ? např. když v oblasti svárů zamrzne voda ? může třeba dlouhodobé používání lehkého rámu v zimě v mrazech mít vliv na jeho životnost ?(zanedbá li se vliv solení na silnicicíh)

    0 0
    • Pekáček  

      Pokud ho naplníš vodou tak jo :o) Ale vážně, taky mě to zajímá! Musí docházet k pnutí při změnách taploty. Rozhodně bych si kolo z venku zmrzlý neopřel o kamna :o)

      0 0
    • Siddha  

      no to sou zase temata…

      0 0
    • Beeda  

      Prodavaj se specialni zimni obleky na ram, muzes pak i do –30C a je to v pohode. Myslim, ze to dela PolarWear. B.

      0 0
      • Beeda  

        Von si ty my kraviny nikdo nevsim :( B.

        Jinak dle meho nazoru, ten teplotni rozsah –20 +30 neni pro kov moc velky, spis ta vlhkost a pripadna sul bude horsi, a voda na svarech urcite nebude delat neplechu, pokud ti nenatece dovnitr ramu. Jinak, ja nechavam kolo jaksi „vymrznout“, aby se mi tolik nebalil snih pokud to jde rovnou z tepla aby nenatal/nenamrz. Muj ram prezil 4 zimy a nepozoruju nejake nasledky ve smyslu ze by pukal jako skala :-)). B.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja si vsim :) , ale nechal bez komentare. Jelikoz jsem videl kolo, ktere melo ram obaleny nejakou imitaci kravi kuze, tak jsem si nebyl jistej jestli to nebylo kvuli mrazu :)))

          0 0
    • vlk  

      jezdím na jednom kole celoročně-rockmachine žádný problém nepozoruji.Když prijedu ometu metlou sníh a dám do garáže, tam je něco okolo 0 takže velké výkyvy teptot to nejsou.Snáší to vpohodě.

      0 0
      • Darkson  

        otázka je, jak bude reagovat rám, když ho po vyjížďce v –10 doma opřeš o rozehřáté topení

        0 0
        • vlk  

          tak to nevím.Já ho vždy strčím do garáže.Tam topení nemáme.

          0 0
    • Thomas  

      Za poslední 4 roky mi praskly dva oceláky od Authora. Vždy po zimě. (jezdím skoro celoročně) A to vmístě pod sedlovou objímkou !!!!. Teď mám Al rám, tak jsem zvědav.

      0 0
      • Thomas  

        Ještě musím dodat nejedná se o špičkové rámy :-)))

        0 0
    • Otto  

      To bude taky Jarin…

      0 0
      • enjoy  

        trochu se se siddhou sklidnete,clovek se ani nemuze zeptat na co ho zajima.ja zase nejsem zvedavej na takovy borce jako jste vy.

        0 0
      • stréc od piva  

        takže když se zeptá někdo na něco technickýho.a ty nejseš schopnej mu to vysvětlit tak je podle tebe špatnej ?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.