• Nazdar, nekamenovat. Hledal jsem, ale nic, co by mi pomohlo, jsem dnes na netu bohuzel nenasel. Chtel bych se tedy nekoho zeptat na vysvetleni pojmu u naslapu. Typy: SPD,…, pak napr co jsou to kufry atd. Proste co nejvic k teto problematice, diky

    0 0
    • Žanek  

      Zdar! Nášlapy=nášlapné pedály, tj pedály, které pevně drží nohu (něco jako lyžařské vázání) SPD= Shimano pedal system – nejužívanější standard pro horská kola. Kufr – kus železa (u Looku plastu), kterej je přišroubovanej zespodu na podrážce tretry a zacvakává se do mechnizmu na pedálu. K typům – ty es pé déčka jsou vlastně synonymmem pro mášlapné pedály, Shimano patent prodalo, takže je více různých výrobců (Sh, Ritchey, Wellgo…). Jsou asi nejlevnější a nejrozšířenější. Další systém jsou Egg beaters, „šlehače“, na výhody a nevýhody se zeptej jejich uživatelů, nikdy jsem je nejezdil. Další, málo rozšířený systém je Time. Pokud máš na mysli silnici, tak po SPD-R (od Shimana) se jezdí ještě Look;

      0 0
    • Martin  

      Jenom malé upřesnění: SPD není Shimano pedal system, ale Shimano Pedal Design. Ale to není důležité.

      0 0
      • Paja  

        Shimano Pedaling Dynamics to je:)

        0 0
        • ravo  

          Bingo:-)

          0 0
          •  

            Hehe, parada. Vsem moc diky, velmi jste mi pomohli. Alespon si uz muzu hledat konkretni veci, diky. Jenom jeste – jake naslapy na silnicku byste doporucili do 1000? A v cem se lisi napr. pedaly za jiz zminenou cenu s pedaly napr. za 5, nebo 7000?

            0 0
            • marhi  

              Hlavně váha. U dražších pak možnost větší regulace bočního výkyvu. Jak je to přesně u MTB si nejsem jistý ale třeba Look to tak má. Mít tam nohy na pevno je naprd hlavně v kopcích. Ten boční výkyv šetří kolena. U looků je opravdu rozdíl spíše váhový než kvalitativní. TJ. pokud nejsi profík tak za tři tři a půl tis. ti bude dostatečně stačit.

              0 0
            • websky.cz  

              zkus se podivat po crank brothers egg beaters pro zacatecnika ideal a nejlevnejsi sezenes za cca 2000 ale nejen pro zacatecnika titanovy mmuzes mit za 10 u nas a cca 6 z usa

              0 0
            • BH  

              Da se kopit nejaky Look ale v plastu, svazil bych tedy Wellga silnicni ty jsou i kolem 1000 kc a kovove. Ale radeji bych si pridal a kopil LOOK kolem 2000 Kc. Pokud chces pedaly na silnicku moc neexperimentuj . Kalsika jsou Look a nebo Shimano(Wellgo je kopii SH), dobre jsou i Time, ale jsou drazsi a mam pocit ze nemaji zastoupeni v CR. No a ten cenovy rozdil neni jen ve vaze ale prave v pouzitych materialech, levne jsou plastove, ty drazsi z kovovych slitin a maji lepsi loziska a pod.

              0 0
            • Siddha  

              sezen si jety looky, ty se vpoho dostanou i pod ten 1000…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.