• stumf

    moc mi nejde dohlavy jaky je rozdil mezi 1300 a CRX. a ktery je lepší?????

    0 0
    • Meesha  

      Sem laik na RB, ale myslim, ze 1300 je lehci a CRX hezci, ale je tu dost jinejch odborniku, co je vozej…

      0 0
    • blue  

      rozdil je v doporuceny pouziti a geometrii, uz to na foru psal kdysi tusim sam Petr Heinik, tak si to zkus najit… mozna to ale bylo jeste na starym, nepamatuju si to dobre

      0 0
    • Ondra Marin  

      Nekdo tady psal, ze 1300 je na 100mm vidli a CRX na 80mm a krome toho je fakt super, taky do nej pudu!!!

      0 0
      • Darjan  

        tak to teda neni pravda. CR1300 je na 80 vidlu a CRX je na 100. Ale lepsi je mit na CRX aspon 120. Jinak je rozdil vahovej CR1300 – 1300 g a CRX 1400 g. Moje CRX ve velikosti L ma 1951 g se sedlovou objimkou. Jinak je opradu velice pohodlne a ma skvěly odpich.

        0 0
        • enjoy  

          myslis ze je na nej 120 lepsi?mam vidli na 100mm a se sagem je to akorat.kdyz vidli locknu tak je to malinko az nepohodlny.

          0 0
          • Darjan  

            No ono to asi tak normalne neni. Ja to mam tak proto, ze mam vidli z 75 mm zvedlou na 100 a celkova delka od stredu naboje ke spodni misce je asi o 15 mm mensi nez klasicke 100 mm vidlice. Navic zavadim jenom spickou klipsny. Takze kdyz koupis normalni 100 vidlu a naslapy, tak je to asi bez problemu. Jinak ja jsem zavadil za 3 dny asi 4 krat a to jenom ve vyjezdu.

            0 0
        • Mamutt  

          Já mám na CRX 80mm vidli a chrochtám si… Botou ani pedálem jsem o zem nikdy nevzal.

          0 0
          • senožrout  

            Tak to jsi mne potěšil…!!! Ale po tom krožku se přece přeptám. Kdybych si chtěl hrát s geometrií. Nakonec znám jednoho s pevnou vidlí a ta má vždálenost osa náby, vrch korunky 370 mm a taky neškrtá.

            0 0
          • Gumicuk  

            Ja tam mam 125mm a taky neskrtam :-))

            0 0
    • Dejv  

      Dle vyrobce CRX pro zdvih 100mm, 1300 pro 80mm.Jinak třeba CRX má frézovanou vzpěru zadní stavby.Jinak vic jsem to nezkoumal.

      0 0
      • stumf  

        A co vahove????

        0 0
      • Ondra Marin  

        Fakt tady nedko psal, ze je to vobracene!!! Ale nevim.

        0 0
        • Meesha  

          Je to tak jak pise Dejv. Nevite, co udela 80mm s CRX?

          0 0
          • vlk  

            střed u klik bude usazen moc nízku o bude se ti v terénu občas stávat, že zavadíš nohou o zem.

            0 0
            • senožrout  

              Hmm, já to tak budu mít, tedy CRX a 80mm Marušku k tomu. Jo, láska je láska :-). Je fakt, že když jsem zkoumal geometrii, tak je u CRX osa šlapacího středu o 5mm níže. Jinak je ta geometrie CR 1300 a CRX v podstatě shodná, včetně hlavové trubky a rozteče vidlice, rozuměj vrch korunky-osa náboje. Liší se bv ůhlech a to o půl a v délce zadní stavby. CRX maličko delší. Tak to pro začátek zkusím se starejma klikama abych si neorval nový XT a když budu skrtat napadá mne zvednout spodní misku hlavového složení na vidlici nějakou podložkou. Na krku vidlice mám rezervu nějakých 20–25mm. Tak by to mohlo jít a vidlici by to nějak víc namáhat nemělo. Chce se mi zeptat jestli už někdo náhodou takový kouzla zkoušel :-).

              0 0
              • Cryzyy  

                Duratec dodával na jeden ze svých nejmenovaných rámů právě takovej kroužek, kterej potřebuješ

                0 0
                • senožrout  

                  Dík, jestli víš trochu víc, tak mne nakopni, jinak začnu pátrat. Díky za směr.

                  0 0
      • biker007  

        souhlas, je to i na jejich strankach. ohledne vahy tady Petr Heinik psal ze 1300-ka ma mit v laku 1550g (vcetne laku, patky, loga RB ,asi bez sedlovyho upinaku, misek hlavovyho slozeni) a CRX o 150g vic. byla to nejaka „normalni“ velikost, snad L-ko.CRX by melo byt take tuzsi (diky te CNC zadni stavbe).

        0 0
        • PACE 31  

          CR 1300 ma take CNC zadni mustek,jen jinak tvarovany(naho­re).Jinak zuzovana hlava.U CRX je konstantni vnejsi prumer hlav.trubky.Mozna vetsi prumer spodni trubky-tohle nevim jiste,tak sorry!Toz tak…

          0 0
        • enjoy  

          ve velikosti S.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.