• myc

    Maximalka je o nicem. Radsi napiste, jakou mate prumernou rychlost. Hlavne na biku. Jezdim kratce, tak at poznam, az budu v norme:-)

    0 0
    • rich  

      dobra otazka len malokedy sa v terene vysplham nad 18km/h vacsinou je to aj tak sposobene uz poslednymi km cestou domou po ceste priekak je, ze ides hod. do kopca 9km/hod a tu priemerku Ti adekvatne nevykompenzuje nasledny zjazd povedzme rovnaka dlzka ako vyjazd a rychlost 45km/hod…v po­rovnani s rovinou :-) taky je zivot :-))

      0 0
    • mastihuba  

      to nepoznáš. Velkou roli hraje převýšení, jestli jedeš po šotolině nebo v blátě atd. Dyž jedu do práce po silnici proti větru tak mám průměr 21 a jsem rád. Když mi foukne do zad tak jedu 28 a ani se moc nenadřu.
      Vyzkoušej si nějakej maraton a uvidíš. Stejný podmínky, stejná tra?. VO TOM TO JE.

      0 0
    • Darkson  

      to závisí na strašně moc faktorech. u mě je to při běžných vyjížďkách tak od 17 do 27. Záleží např.na povrchu (terén, lesní cesty,silnice), vítr (pro?ák/po), počasí celkově, délka vyjížďky, můj moment. psychický i fyzický stav, kvalita najedení toho dne, únava z práce atd.

      0 0
      • rich  

        dzizes tak vezmi najbeznejsi stav – si v pohode, ide v lese, hore kopec dolu kopec, vietor nema velky vplyv (stromy) od 17–27 … tak nacrtnite konkretne – neverim, ze na co i len tazsom MTB maratone idete spominanych 27km/h

        0 0
        • Darkson  

          těch 27 mám sice na biku, ale na silnici, na maratonech v rozmezí 15–20 km/h

          0 0
        • Marry  

          ja mel na Prazsky padesatce prumer skoro 29 km/h :-)

          0 0
        • MARIN  

          na Jizerske 50 jsem pred 2nebo 3 lety mel na 100km prumer neco pres 29km/h.

          0 0
    • Honza-HK  

      On ten průměr je taky o ničem. Záleží na moc věcech – terén, profil, mokro/sucho, vítr, kolik vás jede… Včera jsem jel z práce na biku a měl jsem průměr 38,6. No jo, ale za kámošem na Babetě a ani jsem se nezadýchal. Takže asi tak.

      0 0
    • xo  

      bezvetrie.rovi­na.40km usek.sam-32km/h bezvetrie.rovi­na.15km usek.pri striedani-37km/h

      0 0
    • fousac  

      vetsinou 13–27…

      0 0
      • Darkson  

        a taky 8–40 km/h :-)

        0 0
        • ddd - andy  

          Pri trialku mam tak 0,05km/hod ale treba na silnicce: Praha-Stechovice a zpet (sam) 41,9km/hod ;-)) ale jinak prumerne sam na biku 20–26 a silnice 31–35

          0 0
    • DyEm  

      od začátku roku po dnešek na silnici průměrná rychlost 28.5km/hod. Bajka mám krátko, ani na něm moc nejezdím, ale tam je to naprosto někde jinde.

      0 0
    • kovar  

      cca 80% terén , převýšení tak cca 2600m mi dá průměr asi necelých 14 km/h. A to ale nezapočítávám čas přestávek.

      0 0
      • mastihuba  

        zapoměl jsi napsat na kolika km. Jestli na 150 nebo na 30km :))))) to je taky důležitý.

        0 0
        • kovar  

          já hlava prázdná.. 90 km

          0 0
          • mastihuba  

            tak takovy tempo mě taky vyhovuje.

            0 0
          • Loner  

            Jak prosté jsou kupecké počty: 40km stoupání rychlostí 8km/hod proložených 40 km sjezdem 40km/hod dá dohromady 6 hodin čisté jízdy s průměrem 13,3 km/hod a když se staneš drakem a z kopečku to budeš svištět šedesátkou tak bude průměrka 14,1 km/hod a na trase najedeš k dobru 20 minut -když se nezabiješ. Ale když máš natrénováno a dokopečky „pohrneš“ 10km/hod namísto 8km/hod to je jiný kafe: Najedeš si k dobru celou hoďku s průměrka vzroste na celých 16km/hod. Howgh

            0 0
    • MARIN  

      MTB v terenu mam prumery 16–23km/h MTB asfalt 25–32km/h

      0 0
      • Darkson  

        to je hodně slušný:-). ale co je to vlastně terén? pro někoho hlaďounká lesní cesta, pro jinýho rozbitá polní, úzké lesní singltracky plné šutrů a kořenů a pro šílence nevyjetelné a nesjízdné kopce s kusama skal a pokácenejch stromů

        0 0
    • dave lister  

      maratony – 60 – 100 km (např. král, rampušák, krkonošský maraton) vždy kolem 15 km/h bez započítání zastávek)

      0 0
    • blue.sun  

      Podle mého jízdního deníku se můj průměr ustálil lehce nad 22 km.h-1. Málokdy padne pod… Ale něco najezdím po silnicích, v terénu většinou tak 18 km.h-1.

      0 0
    • Otto  

      MTB terén 14–18 km/h. MTB asfalt/škvára Zlín-Štěrkáč a zpět průměr 31 km/h

      0 0
    • Washington  

      Jezdím každý den asi 13km porovině s mírným stoupáním i vyšími kopci,podklad je silnice,rozbité silnice,průměr mívám 19–24,99km/h

      0 0
    • Blade  

      Moje roční průměrná rychlost na bajku je 22km/h.. Ponejvíc terén, ale i asfalt, sníh, závady…je to průměr za celej rok. Ale v terénu, podle jeho obtížnosti, tempa a dalších faktorů řekněme od 18 do 22 Km/h

      0 0
      • pepek  

        Tak tenhle thread mě zase zkazil celý den :-(

        0 0
        • Blade  

          Ale no tak.. Hlavu vzhůru.. Jestli tě to uklidní tak dneska sem měl průměr pouze trapných 19,9 ;-)

          0 0
          • pepek  

            NO jo, ale ty jedeš tak +30% trasy navíc quli bloudění, tak se to srovná :-)

            0 0
            • Blade  

              Náhodou… Od té doby, co si nehraju na skauta a neprojíždím každou rokli o které se tady dočtu, mi průměry rapidně vzrostly :-D

              0 0
              • pepek  

                To je alibismus. Omlouvat nedostatek orientačního smyslu nějakými divnými zásadami. Dyť o tom to MTB je: skauti na biku.

                0 0
                • Blade  

                  Já jsem chrt na bajku :o)

                  0 0
                  • pepek  

                    No, my skauti bychom taky byli bývali raději chrty. :-(

                    0 0
                    • wendak  

                      Já sem teda radši skaut z rokle, než chrt s maximálním průměrem, tepovkou a kadencí :o))

                      0 0
                      • pepek  

                        No, ale ten chrt si může jet jako skaut, naopak to nejde :-(

                        0 0
                        • wendak  

                          tak to teda ne, v rokli to chce šikovnost, odvahu a invenci a na silnici nebo rovný cestě tam stačí síla a kmitání na to nemusíš bejt šikula, stačí když seš CHRT.

                          0 0
                          • Blade  

                            A to zase ne.. Šikovnost, odvaha, invence.. to jsou mý nejlepší vlastnosti:o) A já umím být skaut, ale když můžu jet rychle, tak proč nejet, že? :o)

                            0 0
                            • wendak  

                              tak tos ani neměl psát :(( jdu zapracovat na fyzičce, chci bejt šikovnej chrt :))

                              0 0
        • MlokCZ  

          A to mě zase ani trochu, jen ať si chrtí třeba do bězvědomí :-) Já mám na biku za loňskou sezonu průměr těsně přes 16 (myšleno ani zdaleka 16,5) a to ještě jen díky tomu, že sem tam se jelo něco po silnici a těžkých terénů je menšina.

          0 0
          • MlokCZ  

            A to ještě občas jedu s manželkou celou trasu a pak se klidně stane, že je průměr pod 13 při celé trase terénem, ale z 95% rychlé pěkné cesty. A tou celou trasou je myšleno, že často nás jede banda a většinou jedem na 2 skupinky a pak ta první vždy někde čeká, pak i když jedem na vyjížďku spolu, tak průměr se liší klidně dost.

            0 0
    • enjoy  

      cca 21km/h :-).to kdyz jedu sam.praha,toc­na,praha. kdyz se jede horsi teren,tak to klesa.hodne:-)

      0 0
    • coffield  

      Po silnici na rovině kolem 32kmh, pokud za mnou supí naštvaný silničkář, tak 15km vydržím 35kmh, to ale málokdy, v terénu tak kolem 18kmh a kombinace silnice/zpevněná cesta + terén tak 20kmh. Ale z Mokropes k Piggimu podél řeky to člověk stejně vždycky nažene :-)

      0 0
    • slou  

      Tož nevím jestli Ti to da čo řekne :)

      průměr za posledních pár roků je 18 km/h

      Okolí Brna … chlli skoro rovina :) Jezdím „na pohodu“ a přes 20 za vyjížďku mám víceméně omylem :)

      0 0
      • Polka  

        Tak to je ten nejlepsi for, kterej sem dneska cetl :-DDD

        0 0
    • wendak  

      Já mám tak 16 – 25 km/h, v terénu těch 18 km/h je na mne až dost :)), do kopce se dokážu šinout i 6,5 km/h, z kopce i víc jak 10× rychleji

      0 0
    • mosquito  

      teren 14–18, pohodovy vicemene asfalt vylety klidne az 25, no ale je to fakt hodne relativni

      0 0
    • Luma  

      Budu muset více trénovat.V terénu od 11 do 15km/h a na silnici od 25–30km/h podle délky trasy.

      0 0
    • james11  

      minulý rok na Karpatském maratonu průměr 15,1 Km/h nic moc no :-)

      0 0
    • Běžec  

      Tak různě, od 11 (hustej terén) do 32 (horák po asfaltu a málem jsem tehdá zumřel). Obvykle 13 až 17.

      0 0
    • alveta  

      od zacatku tohohle roku,co jezdim po tech roztentovanejch blativejch cestach,vesmes stoupani nebo nudny kopce kolem 12% po silnici na MTB, mam prumer asi 16,3. Podle toho jak se me chce slapat to kolisa o nejaky ty setiny…ale prumer a rychlost vesmes neresim…jen jednou za rok v lete v nejlepsi kondicce si zmerim cas z Blanska do Petrovic po zelene,jestli nekdo znate.Je to 9km,peknej teren,furt stoupani.Kdyz sem zacinala na biku,trvalo me to poprvni 2,5hod,no a pak to klesalo,predpre­dloni na starym kole nejakejch 38 min,pak uz na novym biku asi 31 min,no a loni 28min. Takze letos mim cilem je dat to za 25min..ale..co mam kamosa,driv fest bikera,tak to dal rekordem za 27min..takze uvidim..spis nekde po ceste vyflusnu plice,jako v posledni dobe furt:-D

      0 0
      • brantec  

        Po zelene z Blanska to znam, je to vlastne zacatek trasy Golema. Se divam ze prave z nej mas fotku v profilu:) Odkud z BK a az kam do Petrovic to meris? Nekdy v lete az bude nej forma si to zkusim:-) Jinak ta zelena Blansko-Boskovice je hodne dobra. Korenove sjezd ze Zdara do Kunicek, výjezd na Škatulec a nakonec cast sjezdu do Boskovic korytem potoka:)

        0 0
    • Tinker  

      Já ze silnice i bika tachometr sundal, nedokážete si představit tu úlevu pro mozek, když nemusí zpracovávat nějaký blbý čísla o tom, jestli jede člověk rychle nebo pomalu. Jezdím už jenom na celkový čas. Stejně průměrná rychlost neřekne vůbec nic! Třeba jednou i dospěju k singlspeedu, abych nemusel ani řadit, ale tak daleko ještě nejsem. Mějte z ježdění radost a zahoďte ty tachometry!!! :-)

      0 0
      • pepek  

        Mě teď tachometr nejede asi 2 týdny a už su nervózní, připadá mi, že jezdím zadarmo. A navíc si na Silvestra nebudu moci zase zapsat přesné číslo: např: 4265.8 km :-)

        0 0
        • Tinker  

          A k cemu ti to je? ;)

          0 0
        • hribik A1  

          to tvoje cislo bysom ja stejne napisal takto: 4200, lebo kravinky typu 65,8 km za cely rok alebo 5 km hore dole na jednom vylete neriesim. zaujimaju ma len priblizne vzdialenosti (kvoli nejakej tej casovej predstave) lebo je pre mna dolezite KDE som bol, nie kolko som najazdil

          0 0
          • JSt  

            jako spravny cyklista by sis mel napsat 4300, ne jen 200 ;-).

            0 0
      • sway  

        Je to pravda…kdyz sem jezdil bez tacho, tak pohoda, nic me netrapilo, delku jsem si zhruba odhad (zhruba „Dneska to bylo 40,50,60 nebo 70?“), ale od ty doby, co mam comp je zaver svihu nejhorsi, protoze to je vzdycky do kopce, a ja se snazim udrzet prumer:)

        0 0
    • FAH  

      Dlouhodoby prumer – 12 km/hod.

      0 0
    • fíha  

      V lese je pre mna vsetko nad nejakych pr.15km/h uspech

      0 0
    • mrozu  

      Tak treba vcera na Radyni a zpet 21.2 km/h, cast asfaltova stezka, cast hnusny koreny, sutry. Celkem 30 km. Vitr samozrejme porad proti :) Na silnicnim max 33km/h na 30 km trase.

      0 0
    • Volf  

      Kašli na průměrnou rychlost, důležitý jsou odjetý hodiny v sedle:-))

      0 0
    • juebox  

      na silničce předevčírem 38.8km a prum. rychlost 32km/h a včera na silničce 120km a prumerna rychlost 26.6

      0 0
    • Ladap  

      Třeba dneska ráno jsem ujel 43km, půlka asfalt- půlka terén -docela kopce, ale žádnej extrém. Průměr jsem měl 21,5 km/h. Tepovka průměr 127/min ,max asi 155. Najeto mám 1800km na bajku. Jinak od začátku roku mám průměr cca 19 km/h. Statistika nuda je, má však cenné ůdaje :)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Jak kdy. Letos na silničním závodě: vzdálenost 90 km, prům. 34–35km/h a čas 2:18 hod. Ale umím i 16km/h na 60km trase jako na posledním výletě na biku. Ale to jsme se nehorázně flákali… :D

      0 0
      • Jirik123  

        no hele 90km za 2:18 to je prumer 38,5;-) jestli ses nekde neupsal tak to uz je docela huste.

        0 0
    • Jarry  

      Nejlepší by bylo napsat proč vůbec jezdíte, jestli kvůli výkonům(rychlost, vzdálenost,..)pro zábaávu, udržení váhy(zhubnutí) atd.

      0 0
      • Ladap  

        Sjíždím se endorfínama, adrenalínem a tatrankama. Opájím se rychlostí. Začínám nový den na kopcích se sluncem, když se celá kotlina topí v inverzi. Zapotím se dřinou cestou nahoru a pak při každým minismyku, nebo přebíhání zvěře cestou dolů. Doma si zapíšu kilásky a tepy do PC a mám radost, jak to letos přibejvá. V práci jsem pak jinej člověk než když vypadnu z postele rovnou do stresu a nudy.

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Sám nevím, po každém tréniku si říkám, mám to zapotřebí se takhle trápit. Nic z toho nemám. Stojí to strašné prachy, bolí to, přijedu domů a nemůžu chodit. Prodám kolo, koupím šachy a bude klid… :D:D Hlavně, že mě to baví … :D:D

        0 0
    • BikerM  

      Na biku tachometr zatím nemám, ale časem si ho pořídím. Na silničce mam zatím svůj mejlepší průměr 37,7 km/h na 20 km (sám), potom 27,6 km/h na 160 km, 35 km/h na 100 km a třeba včera jsem dal 28,3 km/h na 65 km.

      0 0
      • hribik A1  

        si iny manik, ze 27,6 km/h na 160 km (este povedz ze si ich isiel bez zastavenia) a to ostatne.

        0 0
        • Jirik123  

          na silnicku mi to neprijde nijak extremni. se mrkni treba do vlaken praha – jested – praha s jakejma prumerama to jezdej.

          0 0
          • hribik A1  

            sak oni su manici tiez, ked maju z celeho jazdenia taky priemer ako ja zo zjazdu z makovskeho priesmyku do makova…

            0 0
            • Jirik123  

              v tom pripade nechapu proc se tomu tak divis;-)

              0 0
              • hribik A1  

                si asi nepochopil ze to myslim tak ze oni maju po rovinach resp. dokopy take priemery ako ja ked idem dole z kopcov :D (a to zvyknem valit z kopca naplno, bex brzdenia pokial sa to len trochu da)

                0 0
                • Jirik123  

                  tak to jsem pochopil naprosto presne, ale ty jsi zrejme nepochopil, ze tedy nechapu ze se v tom pripade divis prumeru 27,6 na silnicce:-)

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Raději ho neřeš, taky jsem ho moc nepochopil … :D:D Blade by mohl vyprávět … :D:D

                    0 0
                    • Blade  

                      Já se ho pochopit ani nenamáhám :-D

                      0 0
                      • hribik A1  

                        tak vy dvaja aby ste sa neozvali to by ani nebolo…

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          No jistěěěěěěěěě­ěěěěěěěěě :D:D:D

                          0 0
                        • Blade  

                          To děláme jen kvůli tobě! Nováčky si tady musíme hýčkat, musíme jim dát najevo, že je o ně zájem, aby nám neprchli :-D Žejóóó? Předsedóóó? :-DDD

                          0 0
                • jaron  

                  Dnaes som trhol dole kopcom na cestaku z Pirnagoveho vrchy vo Vihorlatskom pohory smer Vinne jazero u nas na vychode Slovenska bez tocenia rovnych 80 km/h. Na opacnu stranu na humenne mam maximalku bez tocenia 87,6 km/h. Sklon miestami 14%.

                  0 0
                  • hribik A1  

                    tak to mas dobry bajk ked ti to na 14 % kopci da vyse 80 km/h. mne to zo 14 % kopcov u nas dava naplno tak maximalne okolo 65.

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Ty jsi marný, vždyť píše na cesťáku … :D

                      0 0
                    • MlokCZ  

                      Ty cedule stejně nejsou moc směrodatný. Důležitější je, jak moc je tam zatáček. A přes 70km/h se dá dát snad na každém slušnějším kopci. Na biku mám 87km/h ve sjezdu, kde je cedule 12% (Lhůtský kopec mezi Rokycany a Šťáhlavy). Ale to už bylo rozjížděno ve dvou lidech. Jinak běžně tam dám cca těch 80km/h. Na silničce jsem tam přitom přes 85 nikdy nedal (ale na silničce jsem tam jel vždy jen sám).

                      0 0
                      • orca  

                        teda ty jsi kamikadze – tak na sjezdy jsem posera a když ten kopec jezdím nahoru (dolů asi jen 2×) tak sleduji jak auta si to střihaj až do protisměru… Obecně nemám rád sjezdy do zatáček za které nevidím a navíc za plného provozu…

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Teď už ne, jednak už pár let se snažím jezdit opatrněji (a i přesto jsem loni měl ten pád) a navíc už jsem ho nějaký čas nejel, po silnici už moc nejezdim. Teď už na silnici ani nezalehávám do super aerodynamického posezu, bez kterého se to nedá. Bez něj to tam jede na biku tak těsně přes 70km/h. Tu maximálku už mám starou 10 let a to bylo ještě z mladické nerozvážnosti. Ale i tak jsem samozřejmě i předtim jel celý sjezd pouze v mé polovině pruhu, ty zatáčky tam nejsou problém.

                          Jsem se schválně koukal na letošní maximálku a mám jen 64 a to z jednoho mála krátkých sjezdů po silnici, který jsem jel (do Chrástu dolů od Smědčic; jeden z mála úseků po silnici, který občas jezdím a to Sedlecko→ Dolanský most, v Sedlecku se vyloupnu z červené od Berounky a Dolanským mostem zase uhýbám na žlutou do terénu). A i v tomhle sjezdu se dá přes 70 (na víc je moc krátký), ale mám jen těch 64, protože už se ve sjezdech nijak nesnažim a míň už se tam mít nedá, to bych už musel brzdit a k tomu tam není žádný důvod).

                          A už taky několik let nemám rád sjezdy do zatáček, do kterých nevidim (po těch několika zášitcích když jsem vjel do zatáčky a auto proti mě v mojem pruhu).

                          0 0
                        • MlokCZ  

                          A jinak tu už někdo někde psal (asi v threadu o maximálce), že v tom samém sjezdu má na silničce ve skupině přes 90km/h).

                          0 0
                      • hribik A1  

                        je pravda ze pri tych najprudsich kopcoch co sa vyskytuju na nejakych total odlahlych cestach 3 triedy take cedule ani nejsu…no a zataciek je na takychto vselijakych xpercentnych kopcoch az dost (napr. zjazd z kohutky do vrance a n. hrozenkova) ale s vozidlom ktore ma 26tky kolesa mi to v ziadnom zjazde este nedalo vyse nez 65 (ani z tych 14 % po rovnej ceste bez zatacok machnac – trenc. teplice). asi si budem muset pohladat nejaky 20+ % kopec…

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Už to tu bylo zmiňované v threadu o maximálce. Ideální sjezd je v Dolomitech sedla Fedaia pod Marmoladou. Je tam sice asi jen 19% nebo kolik tam je ta cedule, ale je to 2km dlouhá přehledná rovinka po široké silnici s kvalitním povrchem. Tam se dá i na biku přes 100-ku (viděl jsem na vlastní oči). Na silničce se tam prý dá i přes 120.

                          0 0
                          • orca  

                            to ale musíš nahoře dobrovolně odevzdat mozek né ??? nedokáži si představit kdyby se cokoliv stalo to by byla konečná – ne ne s kopce mě nikdo nedonutí jet rychle . Asi stárnu … ale stále bez pádu …

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Já tam to kilo nedal ani tenkrát za mlada, když jsem jezdil míň opatrně, to tam dali jiní. Přes 100-ku už to může opravdu dopadnout hodně špatně ať má člověk helmu nebo ne.

                              Já si teď užívám adrenalinu při malých rychlostech ve více rozbitém terénu (tam stačí 25–30km/h a je to už adrenalinové až až).

                              0 0
    • Bully  

      Prumerka ma vypovidajici hodnotu jenom tak pri maratonu (pri zavodech vseobecne). Kdyz je urcita dana vzdalenost a celkovy cas jizdy. Znam totiz furu „mistru a mistryn sveta“, co i na biku maji uctyhodny prumerny rychlosti, ale pak clovek zjisti, ze vyjeli treba v deset rano, pohybovali se stylem rychlych priskoku a naslednym cekanim na ostatni, cestou obidek a po 60 km se vratili treba v 5 odpoledne domu. Pochopitelne s automatickym start- stop komplikem. Neni zadny umeni zajet skvelej prumer slozenej z nekolika sprintu.

      0 0
    • jecnak  

      <6.5,44>

      0 0
    • eWespe  

      jezdim bika .. nyni kolem 50 km s prum. lehce pres 30 km/hod Napr.: dnes 53 km & 30,8 km/hod (v pulce jsem mel jeste „peknych“ 33,4)

      0 0
    • RUR  

      Zahoď tachometr a otevři svou masl světu, slunci a zemi :-DDD Než jsem ten krám sundal, tak dlouhodobě myslím něco kolem 17 ( málokdy míň než 40km za výlet).

      0 0
    • HastySnail  

      no ja teda letos skoro vubec nejezdil, ale dneska sem vyrazil k nam na chalupu (Jablonec n. N.), jel sem prakticky porad po silnici, zvlnenej, pozdeji spis hodne kopcovitej profil, v lehkym protivetru mi to dalo na ne zrovna nejlehcim FS horaku prumernou rychlost 21km/h (na vzdalenosti 106km) Az do 85km sem mel prumer 26, ale pak to slo brutalne dolu v tech kopcich… ja uz byl uplne mrtvej :) doufam ze zejtra budu moct chodit, pac musim do prace. :-( Jinak myslim ze za normalnich podminek na tehle vzdalenostech bejva AV kolem 23km/h na horaku…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.