• makar

    Prosím poradíte někdo? Pokouším se sehnak klíč na kliky XTR. Viděl jsem od firmy Park Tool, ale ta cena…

    0 0
    • Lada1  

      mluvíš o klíči na Hollowtech II ? Já koupil na velotrade.cz Shimano za ca 250–300kc (uz si nepamatuji). Taky to vyrabi kovys.cz . Pak je taky jeste dulezite to kolecko na levou kliku

      0 0
      • Gatier  

        Uz som to pisal. Normalne to byvalo original v krabici pribalene. Teraz uz nie. Nemalo by to stat vela.

        0 0
    • Lada1  

      Pokud je ti lito tech par stovek, pak ti postaci sikovky a kus hadru.

      0 0
      • Daf  

        No to by tomu teda dal :)

        0 0
        • Lada1  

          ani bych netvrdil. vzhledem k tomu, ze jsem ty kliky mel rozebrane do posledni soucastky, tak si dovoluji tvrdit ze tuhost vnejsiho pouzdra lozisek je vysoka a jemne uchopeni v sikovkach mu neuskodi

          0 0
          • Daf  

            Akorat stredove misky se dotahuji dost velkou silou a pochybuji ze se ti to sikovkami podari dostatecne dotahnou, nebo pripadne nekdy pozdeji povolit. No ale kdyz uz nekdo ma na XTR kliky tak ten klic uz je zanedbatelna investice :)

            0 0
            • Lada1  

              no dotahuje se to 40Nxm, coz neni extra zadna sila. Jasne ty kliky stoji tak 12 litru tak par stovek za klic je nic

              0 0
              • makar  

                Díky za doporučení.Klíč na kliky i s oříškem je doma za 320,– Kč od firmy Kovys.Věřím, že nejaký servisák si ho koupí za ty prachy od Park Toolu.Mě bylo líto vyhodit ty prachy, když ten klíč použiji jednou za rok.

                0 0
                • Lada1  

                  Ja jsem to mel rozebrane komplet. tam neni, co cistit nebo mazat. Loziska jsou tam prumyslova obustranne kryta a jeste je kryje ta plastova krytka (to cim se prostrkava osa). my akorat nejak rupla ta krytka (ta cast, ktera kryje lozisko), tak jsem si ji musel nechat vysoustruzit ze silikonu.

                  0 0
                  • Lada1  

                    tak jsem to zakrikl :-) . U prevodniku se mi tam ke klice dostal nejaky sajrajt a tak to mi to divne dnesko piskalo :-) mam zase stesti

                    0 0
                    • Gatier  

                      Podla mna nie su tie loziska najstastnejsia volba. Teda kvalitou a umiestnenim myslim. Hlavne na horaku sa tam dostane vela sajrajtu, pokial jazdi clovek v blate.

                      0 0
                      • Lada1  

                        ale to se nedostalo do loziska ani k nemu (pres tu umelohmotnou vlozku). To se dostalo pod prevodnik resp. mezi misku a prevodnik. Podle mne je to velice dobre reseni, protoze minimalizuji radialni sily na ta loziska. Koneckoncu toto reseni je zatim nejpevnejsi, co je.

                        0 0
                        • Gatier  

                          V poriadku… Par znamych uz menilo tie loziska po par mesiacoch- vola, drhnutie. A dvom piskali loziska skoro od novoty. Nepomohlo ani namazat.

                          0 0
                        • Fuki  

                          Mám XTR kliky a hrozně mi křupou, avšak pouze jen když jedu v sedle. Ze sedla jsou kliky úplně ticho. Už jsem to několikrát rozebral, namazal a stále to křupe. Co s tím?

                          0 0
                          • Vision  

                            jseš si jist že to jsou kliky :) něco podobného jsme také řešil a stačilo maznout a dotáhnout sedlovku…:D

                            0 0
                          • Lada1  

                            trosku divne, ne. kdyz jedes ve stoje tak kliky namahas vice nez kdyz sedis !

                            0 0
                          • Vrci  

                            To, že to praská pouze při jízdě v sedle, vypadá na rám-sedlovka, sedlovka-lyžiny nebo lyžiny-skořepina. Zkus zatlačit nejdřív na špičku a a konec táhnout nahoru a pak obráceně (jako bys s ním chtěl houpat). Neboj se opravdu silně zabrat. Pokud nemáš sedlovku z jednoho kusu, ale s vlepovaným nebo vlisovaným zámkem, můžebýt problém i tam.

                            0 0
      • preacher  

        Brrr…

        0 0
    • radek z BF  

      …měl jsem to u kola jako příslušenství…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.