Jakou velikost rámu u kola Merida Matts Special Edition ? (mám 193 cm)

10 nepřečtených
  • oppin

    Poraďte prosím, vůbec se v tom nevyznám, ale rád bych se na kole cítil pohodlně i při celodenním výletu

    0 0
    • lubos  

      co takhle zacit s www.wrenchscience.com www.merida.com?

      0 0
      • oppin  

        no to jsem udelal – doporucuji mi 20" nebo 21" jenze merida ma 20" a 22" a ja nevim jestli ta 20" nebude mala a 22" treba moc velka…

        bude lepsi vzit tu 20" a pripadne to doladit vyskou sedlovky ?

        0 0
        • lubos  

          No, a jde o model 2004 ? Porovnal jsi delky sedlove trubky a horni ramove trubky ? Jake jsou rozdily ?

          0 0
          • oppin  

            jojo jedna se o model 2004, horní rámová trubka má při 20" 605mm sedlová trubka má 453mm a při velikosti 22" má rámová 615mm a sedlová 504mm takže rozdíl u rámové horní je 1 cm a u sedlové je to kousek přes 5 cm, jenže mě to stejně nic neříká :(

            0 0
            • fotis  

              pri tvojej vyske by som bral 22". authoracky ram 19" ma sedlovku 470mm. a ked ti bude dlhy tak das kratsi predstavec. ale na tvoju vysku by problem nemal byt.

              0 0
            • lubos  

              No a podle wrenchscience ti vyslo kolik ?

              0 0
              • fotis  

                Wrenchscience je trocha nepresne, lebo pocita hornu trubku + predstavec. Treba tam zaratat ako vysoko mas sedanku, aky sklon ma sedlova trubka.

                0 0
                • lubos  

                  Meridy maju 11cm IKE predstavec. S tym sklonom je to pravda, cim je ale dlhsia sedlova trubka, tym nizsie je vysunuta sedlovka a znizuje sa ten rozmer. Ale ten sklon nie je velky, takze pri tych cca 20cm nebyva rozdiel velky. Minimalny .. nastavitelny sedlom.

                  0 0
    • Viper  

      Já bych určitě taky volil těch 22". Já osobně měřím 183 a mám od meridy bika 20" a jsem spokojenej. Někde jsem viděl takovou tabulku (musíš to ale brát s rezervou, protože záleží jak chceš na biku jezdit- závody, výlety, freeride atd.), kde pro člověka vysokého 190cm až 195cm vycházela velikost rámu horského kola 22".

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.