turisticky SPD tretry vel. 47-49

19 nepřečtených
  • sorak

    ahoj, uz nejakej rok jezdim a rekl jsem si, ze bych mozna zkusil SPD, ale pro zacatek bych rad botky, ve kterych by se dalo i chodit… problem je velikost – potrebuji aspon 47, poradite neco za rozumnou cenu? predem dik

    0 0
    • Palo TT  

      Skus pozriet http://www.sterba-kola.cz/…ategorii.php?… Ceny su celkom zaujmave.

      Podla mojich skusenosti maju SIDI a Diadory cislovanie trochu posunute (na 47 nohu budes potrebovat zrejme c. 48). NW ma cislovanie presne. Najlepsie je samozrejme topanky vyskusat. Ak mas siroku nohu, tak hladaj Spezialized. Turisticky model je dobry aj Adidas El Moro.

      0 0
      • sorak  

        na tuhle stranku jsem se dival – ceny jsou u toho vyprodeje fakt skvele, ale z toho, co tam maji by se mi libilo Northwave Adventure, Sidi Web, popr. ty od Cannondale, bohuzel ale zrovna tyhle maj v malych cislech… na netu jsem nasel jen www.akcebike.cz (příslušenství > boty + SPD tretry > Sixsixone 04 > Tiburon), ktery maji fakt peknej vzhled i cenu, ale zas bych je nemohl vyzkouset… jinak dik za radu ohledne toho cislovani (tyhle veci vetsinou byvaji dost podstatne… ;-))

        0 0
      • muff  

        47 – to je problém. Já mám 46 a spešly mi bily malý i 48. Nakonec jsem koupili u štěrby northwawy 47 asi za 4,5 k – ale než jsem sehnal tak jsem obrazil půlku čech.Hodně štěstí

        0 0
        • sorak  

          jak rikas – cokoliv na 46 je docela problem, spousta prodejcu ma jen do 46 a kdyz maj vetsi, tak to jsou klasicky tretry ve kterych se neda chodit a ktery vypadaj dle myho nazoru hnusne… zatim jsem nasel jen ty sixsixone – fy katmar ma dokonce v Praze prodejnu, tak se tam podivam, ale kazdopadne bych byl radsi, aby bylo z ceho vybirat… takze bych byl velmi vdecny, kdyby nekdo vedel o nejake jine alternative tak do 2500,–

          0 0
          • ravo  

            Podívej se v Praze na karláku do Bikeexperu, pořád tam mají na něco slevy, i na boty. Třeba Adidas Elmoro jsou solidní turistický tretry, i když ve starších příspěvcích najdeš názory, které říkaji, že jim po tak dvo letech změkne podrážka. Samzřejmě tam mají i jiné značky, ale ty asi nebudou ve slevě…

            0 0
    • santi  

      Koukni na sterba-kola.cz -je tam výprodej

      0 0
      • sorak  

        u Sterby jsem se byl dneska podivat a zeptat „nazivo“ a z ty co maji v akci jsou mimo moji velikost a ty co v akce nejsou… no asi takhle – mel tam nejaky answery za 2800,– ve 47 a pak se vsechno ostatni, co mel ve vetsich cislech pohyblovalo dost vysoko nad 3000,– a ten chlapik sam priznaval, ze ty boty, co je maj i ve velkym, jsou docela drahy… jinak predchozimu prispevateli dik za tip na ten Karlak!!

        0 0
        • Nego  

          A kdyz uz budes na Karlaku, tak se stav i v 69 v Reznicky. Ja tam bez problemu sehnal spesly ve velikosti 48 …

          0 0
    • zbychoXXL  

      sháním boty spd turistické vel. 49, má někdo skladem něke v krámě?

      0 0
      • devet  

        No mi CHLAPI s tím máme fakt problém. Na basket ještě boty seženu, ale cyklo je průšvih. Já mám 48–49. Tretry Bontrager, tur tretry XLC a zimní jsem sehnal Chain (kopie Sidi). Nicméně jak radí výše. Chce se to podívat do výrobců, jaké velikosti vlastně dělají. A potom teprve hledat v krámech. Což máš celkem slušně pokrytý kraj.

        0 0
    • Mig_all  

      Já mám taky stejné problémy s velkými chodidly, problém je najít a koupit i civilní obuv. Najít takové aby byly pěkné, kvalitní/cenově odpovídající, a pasovaly na nohu to je nadlidský úkol. Je to o tom zkoušet a zase zkoušet a hlavně si zjistit jak která firma šije a jaké svoje tabulky si vydala. Obecně jsou tyhle obuvnické firmy pěkní čuráci protože nějáké jejich tabulky (pokud se jimi vubec řídí) vetšinou nikomu nic neřeknou. A vubec který ***** švec zavedl nějáké spešl číslovaní a nepřidržel se délkových jednotek soustavy SI? Já mám třeba nohu 32cm a to může znametat opravdu cokoliv od 46 až po 50… A ted babo poraď :-D

      0 0
      • Palo TT  

        Obavam sa, ze s nohou 32cm a posunutym cislovanim cyklo topanok budes musiet pozerat skor velkosti 51–52.

        http://www.squidoo.com/…CyclingShoes

        Ale na uvod vyskusaj spominany Lake velkost 50, to je naozaj velka topanka.

        Ja som vcelku rad, ze mi sadne jedina 49 od Specialized, ktoru vyraba.

        http://www.evanscycles.com/…hoe-ec026153

        Kupil som ju nahodou pred par rokmi za super cenu u Sirera v Brne. Ak by ste ich niekde objavili v tejto velkosti, poslite mi info, coskoro budem potrebovat nove :)

        0 0
        • Mig_all  

          MTB tretry Scott mám 48, silniční Shimano mám vel.50, vycházkové botky (zdravotní obuv Scholl) mám 46, běžecké boty adidas mám 48, žabky do sprchy nike mám 49 prostě je to kus od kusu, výrobce od výrobce… Lake do budoucna nechci, absolutně se mi designove nelíbí, Diadory se zase prý rozpadají na počkání, Sidi jsou ******** předražené… je to fakt tvrdý oříšek pro nás s velkýma nohama…

          0 0
          • Palo TT  

            Tak potom si si zle odmeral nohu :)

            Odlisovat cislovanim sa mozu aj jednotlive modely od jedneho vyrobcu, ale na zaklade dlhodobych skusenosti s viacerymi modelmi od jednotlivych znaciek mi to vychdza takto:

            noha 310mm (ukazkove cislo EU 13 :) )

            sportova obuv:

            Nike,Reebok 48.5

            Adidas 49 1/3 – 49 2/3

            cyklo:

            Specialized 49

            Shimano 49,50

            Sidi 49

            Lake 48male,50velke,49 ne­vyrabaju :)

            Urcite skus tie Spesli c.49, velmi dobra topanka.

            0 0
            • Mig_all  

              myslim že jsem měřil dobře. :-P PS: na spešly mám zálusk, musím kouknout na jejich nabídku, ty shimano co mám už se mi bohužel začínají rozpadat, přitom je to velmi dobrá bota :-( Cyklistka obecně je strašně drahý sport :-(

              0 0
          • Palo TT  

            …a Scotty 48 su mi male

            0 0
    • weekend warrior  

      za mě lake mx 90, 100, 101 neni to žádná nádhera, ale jsou to držáky za rozumný peníze, ty devadesátky mám 4 roky, a jezdim je asi nejvíc, mezitim odešly jedny shimana MT60 GTX a jedny nějaký 661

      0 0
    • fousac  

      co se podivat v cizine? je mi jasny, ze bez vyzkouseni to neni to pravy, ale verim, ze predem si vykomunikovat moznost vraceni/vymeny by melo jit, narozdil od ceskejch zlocincu…

      ja bral uz dvoje tretry z wiggle, za pulku bezny cesky ceny a v pohode.. oboje northwave a cislovani jim sedi, nesidi to..

      v tech velikostech co tu pisete tam maj spoustu bot a u vetsiny i dost komentu, ktery taky ledasco napovi..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.