• Andrew

    Zjistil jsem že mi přehazka váhá s přehozením na jedno z prostředních koleček, ale převody pod i nad jsou v pohodě. Nevím jak to vyladit, protože, když to přitáhnu nebo povolím pomocí štelovacího šroubku u bovdenu, tak hejbnu i s nastavením ostatních převodů. Jde to vůbec vyladit nebo je problém v tom konkrétním kolečku? Díky za rady

    0 0
    • RomanH  

      Hledej v příspěvcích. Buďto máš špinavé bovdeny/lanka, nebo můžeš mít ohlou patku.

      0 0
    • MARIN  

      Obcas mam stejny problem (konkretne u 9-ti kazety a z 5na4pastorek a opacne) a vzdycky staci jen vycistit-promazat posledni kus bovdenu k prehazce

      0 0
      • Vymi  

        jo jo to mas pravdu… .-)

        0 0
        • Daf  

          Poridte si k tomu bowdenu koncovku s trubickou a gumovou prachovkou. Ja to tak udelal a od te doby tento problem nemam. Jinak si myslim ze nepresnost v razeni, krom toho co uz bylo jmenovano, muzou zpusobovat ojeta kolecka v prehazce, nebo i to pokud ma prehazka vetsi vuli. Podobne se chova i hodne ojeta kazeta.

          0 0
          • Mamutt  

            Teď mám Clark´s a docela v klidu. Ale časem se do toho dostane bordel taky. Dají se někde v Praglu koupit samotné koncovky bowdenů s těsněním? Ten Clark´s je jen v setu a vyjde tak na par set :( Ale třeba BBB by mohli něco mít (samostatně)? Bylo by to fajn, pak už bych jenom měnil bowdeny podle potřeby (v delších intervalech :). Mělo by to také vyjít mnohem levněji, když by bowden byl lepší Jagwire nebo Alligator.

            0 0
            • Daf  

              Ja si myslim ze by ti to poslali z www.cykloprofi.cz Koncovky Alligator se prodavaj samostatne a stoji to par korun.

              0 0
            • kovar  

              jen takova poznamka, ty ochranne koncovky s gumovou zabranou se nehodi pro Sram razeni 1:1 pro prehazovacku, nebot ma delsi chod lanka nez Shimano, a ta turbicka a guma je na to kratka, takze lanko na lehkych prevodech stejne bude obnazeno.

              0 0
              • Palo TT  

                Netreba. Na SRAM 1:1 aj tak blato neplati ;) Pre blatomilov SRAM volakedy vyrabal BASSWORM http:////www.bi­keweb.org/bm_pru­ebas_c3.htm Natahujuca sa pruzna hadicka namiesto harmoniky – pomahala pri radeni smerom nadol. Nevyhoda, ze sa tazsie radilo smerom nahor.

                0 0
                • JJ  

                  No ja bassworm mam, sice trosku jinej nez na obrazku, ale pri razeni rozhodne nepomaha.

                  0 0
                  • Palo TT  

                    Bassworm od SRAM nie je klasicka gumenna harmonika, ja to pruzna gumenna hadicka, ktorej koniec sa na lanko !prisrobuje. Potom sa pri radeni pruzne natahuje a stahuje. Mam to doma a pri radeni nadol to rozhodne pomaha.

                    0 0
                    • JJ  

                      Jo jasne, to co mam je „nightcrawler“ Sorry

                      0 0
          • MARIN  

            Ty koncovky s prachovkou tam mam ale i pres to se ten bordel dostane. Jsou jeste original tak mozna uz touzi po vymene.

            0 0
            • Daf  

              Jde take koupit koncovky s tou trubickou cca 12kc/ks a na ni presne pasuje takova meka cerna trubicka co ce obcas prodava v cyklokramech na metry. Nasunes ji na ty koncovky a mas super komplet zapouzdrenou kabelaz.

              0 0
              • MARIN  

                to uz je ale jednoduzsi mit bovden od razeni az k prehazce

                0 0
                • Daf  

                  Tohle je sice slozitejsi ale vypada to dobre. Muzes tak mit zapouzdrena lanka na celem kole a ne jen k prehazce. Na udrzbu pak muzes zapomenout.

                  0 0
      • Davig  

        můžu se zeptat jak čistíš bowden? diks

        0 0
        • Vymi  

          vyprat v tech benzin nebo v redidle… kapnout trochu oleje pak… .-)

          0 0
        • MARIN  

          Vetsinou mam sundane zadni kolo a tak staci hnout prehazkou smerem na lehci prevod (u starsich typu) a vyhaknout povolene lanko i s bovdenem z posledni navarky na ramu. Ocistim hadrem odkryty kus lanka na ten kapnu trochu WD40 a pak proste stahnu bovden na lanku parkrat to takhle projedu a dost bordelu se zachyti na lanku, ktere pak zase otru. Pak necham trochu WD40 natect do bovdenu a vse dam do puvodni polohy. Pokud mam ale kolo zadelane po blativem maratonu nebo vyjizdce tak proste povolim lanko na prehazce a ten bovden uplne sundam a proste ho tim WD40 prostriknu

          Kapisto :)

          0 0
        • RomanH  

          Ja vetsinou vzhledem k cene bovdenu bovden i lanko vyhodim. Pokud jej chces pouze cistit, tak vytahnu lanko, lankem v bovdenu trochu zakvedlam, profouknu, prostrikam WD40 nebo TF2, profouknu, pak opet procistim lankem. Lanko ocistim a je to. Jak ale rikam, vetsinou rovnou vymenim bovden i lanko.

          0 0
          • Vymi  

            to musi byt ale velka spotreba u tebe pokud to delas casteji… :-)

            0 0
            • RomanH  

              Zhruba po 2500 km, dle bahna. Na kolo potrebuji zhruba 2,5 metru krouceneho bovedu, tak si myslim, ze me ta stovka za bovdeny nezabije :o))

              0 0
        • kovar  

          injekcni jehla a prostriknu TF2 jkou. TAkhle jsem i zprovoznil kdysi davno bowdeny, ktere jsem kdysi znefunkcnil vazelinou nebo mazadlem na retezy :-)

          0 0
          • Palo TT  

            Ani mne sa nechce povolovat lanka. Akurat vcera som konecne doviedol do dokonalosti nasadenie ihly na TF2 hadicku. Z injekcnej striekacky treba odrezat ten maly kusok, kam sa nasuva ihla. Z jednej strany das nanho ihlu a z druhej zasunies hadicku z TF2. Drzi to super. Ked vyhaknem bowdeny, tak davam dalu koncovky, pristup je este lepsi.

            0 0
    • Andrew  

      Díky všem za rady. Asi to bude tím bordelem v bovdenu páč kolo je skoro nový a s velkým opotřebením dílů zatím nepočítám.

      0 0
      • lubos  

        Anebo kriva patka. Nekdy je kriva od prodeje. Treba ta moje .. nepadnul jsem, ani si nejsem vedom, ze bych neco chytnul do prehazky anebo nesetrene cokoliv udelal. A stejne .. kriva. Mne se to ale projevovalo jinak .. nemohl jsem seridit prehazku a sem-tam mi preskakovala retez na pastorcich. Od nejakeho 4 nejvetsiho.

        0 0
        • Andrew  

          A jak jsi to rovnal? Podle čeho jsi určil míru narovnání?A jak jsi vlastně poznal, že je křivá?

          0 0
        • vlk  

          Já měl taky ten problém.Kdysi jsem zohl patku a sám si ji narovnal.Jenže ona asi stratila nějak pevnost a při přehazování ztrohu propružovala.Tak jsem dal novou a bylo to ok.Teda než jsem tu novou v sobotu urval.Včera jsem ale nasadil zase novou.Problém je v tom, že patku na své kolo nemohu sehnat.Asi napíši výrobci.ty letošní rockmachine mají patky jiné než ty starší.Takže zatím kupuji k jiným kolům a upravuji doma na brusce.Když koupín nový rám tak by u něho běly být standartně alespon 3–4 patky náhradní.Kde to má pak člověk shánět.

          0 0
          • vlk  

            navíc 170 kč za kousek hliníku je taky docela dost.

            0 0
            • ph  

              Ted jsem objednal patku do rm 2003 v bike ranchi a rikali , ze to neni problem. Jinak nejaky maj i v smichoffbike. A ta cena je 300 – 400 Kc ;-(

              0 0
          • lubos  

            Klasicka :( Vyrobce te nalaka na ruzne vymenitelne vecicky a pak prd. Nebo ruzne moznosti nastavovani. Ani by to neprodrazilo vyrobek mozna spis naopak, ani by to nemelo jinou funkcnost, vahu, nic. A misto sroubku tak mrdnou nit, nebo to tam nedaji vubec.

            0 0
    • peetrys  

      Svoje dělá i řetěz.Měl jsem shimano a řazení bylo naprosto luxusní.Koupil jsem nový řetěz(Connex) a je to bída. A to mám nová lanka i bovdeny.Z nej­menšího pastorku se mu moc nechce, pak je to už v pohodě.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.