• Vymi

    potrebuji se te na neco zeptat, chci si koupit odpr. vidlici Marzocchi MX Comp Air 105mm a mam brzdy V Tektry… vim ze na tu vidli se ty uchyty nasrubuji takze muze pri brzdeni brzda pruzit a tim mam mensi brzdici ucinek… je tady moznost ze bych si koupil kotouce ale to bych zase musel jak naboj tak novej vyplet + jeste paky na mechaniku… atd… co mi navrhujes… diky za radu… i typy. :-)

    0 0
    • Pá-dlista1  

      ? treba podkovu, ale tvoje obavy dost dobre nechapu.

      0 0
      • Vymi  

        ta podkova me taky napadla… jakou by si doporucil.. zajima me spis ale jestli je o takova hruza to pruzeni pri brzdicim ucinku…

        0 0
        • Mamutt  

          Řekl bych že Tektrům to na síle moc neubere ;) Kliiid ;)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nevim, jak to myslis, ale me brzdej Tektra dobre. Velmi dobre. Ono totiz na tech celistech pramalo zalezi.

            Jinak, sou tady lidi co vozej Vecka na skarebu bez podkovy a libujou si jak jim to dobre brzdi, takze zalezi na narocich kazdeho :)

            0 0
            • Mamutt  

              Tak jsem to nemyslel, Tektro je přinejmenším konstrukčně solidní brzda = dostatečně jednoduchá na to, aby se hned pos. Jen si myslím, že to v čepech ani s redukcí nebude tak měkké, aby to bylo poznat. To se spíš projeví bowdeny. A podkova se nechá koupit za stovku, tak a? to klidně zkusí a dá vědět generacím příštím.

              0 0
          • vlk  

            je tak pro zajímavost mě brzdí tektra lépe než LX.Tak o co ti jde.

            0 0
            • jakub  

              heh ???? ?!'¡¡%%% to teda cumim ja mam IKE coz sou vlastne taky tektra a sou uplne na prd, este zkusim vymenit spalky a pak pudou do prd. ele

              0 0
              • vlk  

                no vidíš a to mám jedny z těch nejobyčejnějších tektro brzd.stály mě 500kč.Ani jsem je u nich nikde nenašel na stránkách.Dříve se je dával Giant na svá kola nrs když se ještě označovali čísly vícecifernými­.Myslím že to bylo NRS 950 nebo tak nějak.

                0 0
              • vlk  

                Jsou to nějaké brzdy Tektro TK829A

                0 0
                • jakub  

                  jasne, brzdy sou docela alchymie, zalezi i na rafkach a dalsich faktorech, v tuhle chvili ale spokojenej proste nejsem

                  0 0
        • Kohout  

          Možná sem ten dotaz pochopil blbě…

          Kdyby pružení to byla taková hrůza, tak by s tím musely mít problém všichni, co jezdí odpruženou vidli+V brzdy, ne? Samozřejmě, že to trochu pruží, ale neni to nic zásadního. Třeba scareb+véčka moc dohromady nejdou, ale s marcoškou to bude v myslím v klidu.

          0 0
    • Aiax  

      Myslim ze vim, co myslis. Jako lonsky uzivatel skareba, mam letos MXC105. Čepy na vecka jsou sroubovaci a pomerne dlouhy. Vidle tim padem pri agresivnejsim brzdeni propruzuje. Muzu te ale ujistit, ze i kdyz to neni idealni stav, proti skarebu je to porad dobry. Brzdi to kazdopadne stejne jako na skarebu s podkovou. Kvuli tomuhle bych rozhodne do kotoucu nesel.

      0 0
    • kovar  

      cepy u MX pruzi o dost vice nez napr. u lepenych Z4, Z5, ale do pruzeni cepu u revers arch manitou, napr u Skareb, to ma daleko, nemej zas tak velke obavy.

      0 0
      • Vymi  

        tak to je super… ty moje tektry brzdi opravdu moc dobre… jen jsem potreboval rict brzdi to uplne stejne dobre, ikdyz to trochu podpruzuje… :-)

        0 0
    • Pekáček  

      Já taky přešel na Marcoku a můžu říct, že to na účinnost brzdy má pramalej vliv. Ale při pohledu na rozvírající se čepy jsem byl zprvu pěkně vyhoukanej! První co mě napadlo bylo, že už s véčkama jaksi skoro nepočítaj.

      0 0
    • TinkTink  

      Myslim ze ti nejlip muzou poradit ti, kteri to vozi takhle uz dyl…mne se to pruzeni nelibilo…

      Jestli to chces prodiskutovat – kotouce – osobne, tak mi napis maila…bude to rychlejsi… :)

      Si myslim, ze ostatni ti poradi taky dobre :)

      0 0
      • Vymi  

        na ta kotouce jeste chvili si pockam… :-) ale presto ti dekuji…

        0 0
      • kovar  

        no ja na 120mm MX Comp brzdim Vckem, a jeste k tomu XT, a brzdi to jak svina. Jen pro jistotu jsem tam soupl podkovu karbonovou? Acor. Bez te podkovy to nebudilo moc duveru :-)

        0 0
        • Vymi  

          kolik cena te podkovenky???? ACOR :-)

          0 0
          • kovar  

            to jsem uz zapomnel ale neco pod tri stovky. mrkni i na web: http://www.acor.velo-cz.cz/index.php kategorie „Brzdy a brzdove spalky“

            0 0
            • Vymi  

              je to krasavice… jen se ptam mas ji i na zadku…??? :-)

              0 0
              • kovar  

                vzadu mam kotoucovku. Teda tak to mam na druhem kole (fullovi): vpredu XT vecko s Acor podkovou na MX vidli, vzadu hydru kotoucovou 525. Ale na prvnim HT kole mam vepredu i vzadu vecka XT – bez podkovy na vidli Z4 a vzadu nejakou hlinikovou podkovu – ne quli roztahovani cepu, ale podkova efektne umlcela vibrujici zadni brzdu.

                0 0
                • Vymi  

                  no kdyz uz bych si mel kupovat tak bych ji dal i na zadek aby si nezavideli.. :-)

                  0 0
            • Mamutt  

              Vypadá přinejmenším zajímavě, je to ale doopravdy carbon?!

              0 0
          • Pá-dlista1  

            MOC je 239Kc

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.