• Volf

    Protože měrka ukazuje mému řetězu směrem k věčným lovištím , chci se zeptat jaký používáte na osmikolo, nebo se kterým jste udělali nejlepší zkušenost.

    0 0
    • vtx  

      SRAM PC 58, ted sem namontoval PC 68, tak uvidim jesi vydrzi vic…aspon ale jeste lip vypada:)

      0 0
    • Lišák  

      PC 48-cena poloviční jako 58, výdrž víc jak poloviční. 48 asi 1200, 58 asi 1500. Aspoň u mě.

      0 0
      • prochpetr  

        ja mel na svym new biku KMC Z-72, ten po 800 sel do haje, propadla jim merka :), tak mi tam dali naky connex – za 500, toz asi ten nejlevnejsi :), ten uz je taky v haji – po 1100 km, toz premyslim, co koupit dal. kolik vydrzi ty sramy?

        0 0
        • P.B.  

          To jsi mel s tim KMC kliku, ja nevim presne ktery jsem jednou ve slabe chvilce koupil ja, ale po 400 km merka brutalne propadla. Pravda, byl v tom muj zoufalej pokus na Sudetech 2001, coz byla vrazda pro spalky i retezy.

          0 0
    • sis  

      Já jsem začal u 68 pak 58 a teĎ 48…Ta 68 vydržela asi nejdýl, ale žádný velký rozdíl. Rozdíl v chodu není skoro žádný. Za ty prachy je ta 48 dostatečná (aspoň pro mě)

      0 0
    • TinkTink  

      na druhym bajku mam 58 a svy polovicce jsem dal na bajka 48 – rozdil v povrchovy uprave…priste ji dam asi 58, protoze vypada lip :)…jinak mi prijde ta 48 jako strasny blato…takze i od ni to tak za 1000km radsi vyhodim a dam 58…

      0 0
    • gorgeous  

      Ve Velu testovali zivotnost retezum a nejlepe vysla prave Cezeta. Mate ji nekdo? Stoji jenom 399, takze cena idealni. Nevite jestli ma rychlospojku?

      0 0
      • Otto  

        Dáš rychlospojku ze sramu, chodí to – pokud je to na stejné šířce, že.

        0 0
      • Volf  

        No pokud si vezmu, že za ConneX 808 dám 500 i se spojkou, tak už se mě ta cena zas tak super nejeví.

        0 0
        • aku  

          Taktez spokojenost s Connexm. Akorat se jdu dneska zeptat jestli maji samostatne rychlospojku. Clovek nikdy nevi a je to zbytecne nytovat

          0 0
          • Volf  

            Mě ta rychlospojka na 11 zubovým pastorku střílela, takže zase nejtuju.

            0 0
            • la-da  

              Tos ji mel nandanou obracene – taky se mi to povedlo.

              0 0
              • Volf  

                No nechci se dohadovat, ale zdála se mě stejná na obě strany a potom jsem ji tam dával podle návodu co je u řetězu.

                0 0
          • ravo  

            Samotný ConneX link seženeš, ale stojí 80 Kč…

            0 0
    • jecnak  

      Zkus tu PC 58. N aty najezdim neco pres 2000km. Na Shimano IG 51 dam taky kolem 2000, ale neni to ono, ten retez ma dost tendenci se trhat. Ted budu zkouset C9 od Campagnolla, ktera pry na silnici vydrzi kolem 8000, tak jsem zvedav jak to dopadne na bajku. Ta C9 je univerzalni jak na 9kolo, tak na 8ku.

      0 0
      • Daf  

        Tak jsem nasadil C9. Prvni poznatek je ze retez je novej kratsi nez Sram a asi i Shimano, takze jsem musel menit kazetu a prevodniky. Mozna ale prave proto vydrzi tak dlouho. Uvidim…

        0 0
      • Honzin  

        mě u ty C9 v kramu tvrdili, ze prej na horaku vydrzi 15.000 km aniz se vymacka kazeta nebo prevodniky. kdyby to vydrzelo aspon tretinu, tak za cenu okolo 400,– nema konkurenci. Uvidime.

        0 0
        • Otto  

          To je blbost… To je skoro jako „Jistota desetinásobku“.To už jsem někde slyšel. Ale říká se „Dobrým slibem nezarmoutíš“ A také" Nikdo vám nedá víc, než my můžeme slíbit.

          0 0
        • TinkTink  

          Kde se da sehnat za 400,– C9tka?

          0 0
          • Honzin  

            bylo to v Plzni u Ramaly. Ted jsem jim ale koukal do ceniku a maji tam „trochu“ jiny ceny nez co jsem platil ja. Radsi se jeste doma kouknu na paragon.

            0 0
        • Volf  

          Na tyto kilometry spotřebuju tak 8 – 10 řetězů. Pokud by tam byla taková úspora tak je to v kategorii zázraků. Nebo ty mysleli taqk jak to provozuje můj kamarád, kterej jezdí na jeden řetěz jak to jenom jde a pak kouppí všechno nový a prej ho to vyjde levnějc.

          0 0
          • RomanH  

            Ale to se Ti podle me vyplati tak po sadu Deore. Nekupuju si vyssi sady, aby mi prvni tretinu zivotnosti fungovaly vyborne a na konci to radilo jak SISka.

            0 0
            • ddd - andy  

              Jak jako, prvni tretinu zivotnosti fungovaly vyborne a na konci radili jak SISka? Co je to za blabol??

              0 0
              • RomanH  

                To neni blabol, ale proverena skutecnost. Kamos takhle na mixu LX/XT nemenil a jezdil na jeden retez. Vysledek byl zhruba 12t km, z toho posledni tretinu zivotnosti nemohl radit na prostedni pilu. Tak jestli Ti za takove podminky stoji par usetrenych penez, tak nechapu, proc si kupujes vyssi sady. Ja menim poctive, o retez a komponenty vubec se staram, retez mi vydrzi zhruba 2300 km a po 21tkm jsem akorat 1× menil kazetu a vse mi krasne radi. Pocitam ale, ze letos to pujde vse do kytek (takze 25tkm, puvodni prevodniky, 1× nova kazeta+1×puvodni, 10× novej retez+1 puvodni).

                0 0
                • ddd - andy  

                  Sam jsi napsal ze si nekupujes vyssi sady aby ti posledni tretinu zivotnosti fungovaly jak siska.. a tady pises, ze poctive menis retez a o komponenty se taky staras.. Z toho vyplyva ze vyssi sady posledni tretinu svoji zivotnosti (napr. retez XTR po 1000km) prestava radit – no a s tim proste souhlasit nemuzu… ;-)

                  0 0
      • lubos  

        No, na silnici vydrzi snad kazda retez :)

        0 0
      • P.B.  

        Me na silnici C9 vydrzela kolem 6000, takze 15 tis. na biku je pitomost. Vubec bych neveril tomu, ze jde i na 8ku. Za 400 bych ji taky chtel, ja kupoval neco pod 600.

        0 0
        • Daf  

          Proc by nemela jit na osmicku? Vzdyt na osmicce funguji bezne devitkove retezy.

          0 0
          • biker007  

            souhlasim. ted sem dokonce tejden vozil(nez sem postavil novy zadni kolo a nez prislo novy razeni) kombinaci 8kolo+9retez+6rychlos­tni SIS razeni s indexaci.. a svete div se, slo to celkem i seridit;)

            0 0
      • Uža  

        Potvrzuji. Zivotnost C9 je nestkutecna. Po 8900km na silnicnim kole (Campa Veloce) merkou na 2 zub. Mereno digitalni suplerou 132,49 mm!

        0 0
    • MARIN  

      Max.spokojenej jsem byvyl se SramPC58 ale i s PC48(byl nachylnejsi na reziveni=horsi povrchova uprava nez PC58 ale vydrz mi pripadala stejna)

      0 0
      • vlk  

        přesně tak já používal 58 a teď 48 jsou na tom s výdrží stejně akorát 58 má lepší povrch úpravu.

        0 0
        • prochpetr  

          a kolik priblizne na ty sramy najedete? ja ted na ten posledni connex 1200 a uz mi merka pada za treti zub :((

          0 0
          • MARIN  

            Dal jsem na nich vzdycky min. 1500km a to i jen v terenu

            0 0
            • prochpetr  

              diky, koupil sem novej connex 804, stejne za mesic budu menit :)), ale nejak se mi v brne sram 58 nepodarilo sehnat :(, meli vsude jen 68, okolo 620 Kc :(

              0 0
              • vtx  

                kde si videl za 620?

                0 0
                • prochpetr  

                  u sirera na vidensky, ale nevim to presne, vychazelo to kolem 620–630 se slevou na zakaznickou kartu

                  0 0
    • Alesh  

      Já jsem spokojenej s Connexem 808. Za ty prachy je super, akorát se nesmí ta rychlospojka nasadit obráceně. To pak na nejmenším pastorku opravdu střílí. Na větších jsem tento problém kupodivu nezaznamenal :-) A když se občas řetěz otočí, aby se namáhal v jiném směru, vydrží přes 1500 km v pohodě.

      0 0
      • ravo  

        Mám 804 a s tím střílením na 11z pastorku je to vskutku pravda:-)

        0 0
        • marhi  

          Na silnici to vydrží určitě dýl. Mám dokonce jen sram 38, a má za sebou 2200 km. a je tak v půlce živ. Na 7 se mi dražší už ani nevyplatí dávat.

          0 0
    • zdenek  

      Neviděl už někdo v prodeji řetěz na 10-ti kolo se spojkou? Nějakou náhradu za C10.

      0 0
      • ravo  

        ConneX 10×1 za 1420,– Kč nebo ConneX TR Titanium 10 za 9500,– Kč. Nevím, kde to mají v krámě, ale sehnat by to mělo jít u http://www.skivelo.cz

        0 0
    • kankrlicek  

      Používám Rohloff a teď na něm mám 2700 km (na MTB) a když hodně zatlačím, tak měrka zaleze na 2. zoubku :))))

      0 0
    • Thomas  

      Já sice vozím 9-kolo. Ale zatím nejlepší zkušenosti mám s ČZ F200

      0 0
    • Roman  

      Mám HG 53, 970Km a už mi střílí jak na frontě. Zítra musím pro nový :( A příští sezónu popřemýšlím o tom rohloffu…

      0 0
      • kankrlicek  

        Nerad ti kazím iluze, ale nemam ani prehazovacku ani 3 prevodniky :) Asi proto ta vydrz. Kdyz jsem rohloffa retez vozil na klasice, tak vydrtel tak o 200 km vic nez sram nebo connex.

        0 0
        • Roman  

          Jasan, to já vím a tiše závidím – však já to myslel tak, že to přeonačím sakumprásk se vším všudy…

          0 0
    • Karaya  

      Nevim jak ty tisice km delate, ja kupuju HG73 a musim ho menit po takovych 800km v terenu, staram se o nej, mazu cistim… Ted jsem mu po B52 nameril o 0,2mm vic – 50km zavod a ctvrtina zivotnosti v tahu… Co delam spatne?

      0 0
      • lubos  

        To je normalni. Z toho si nic nedelej a jezdi min silove.

        0 0
        • prochpetr  

          zdravim, ja kdyz nesl new bike po 800 km, aby mrkli, co se kde povolilo apod., tak mi vymenili retez a ptali se, kolik ma najeto. kdyz sem jim rek, ze jen 800 a proc meni retez, rekli, ze jim brutalne propadla merka :(, coz sem si doma odzkousel osobne :(. pritom sem lehka vaha a prodavac sam se divil, protoze mi nechtelm verit, ze ma jen 800 km, ze on jezdi taky zprudka a vydrzi mu minimalne 1200. asi jezdim moc zprudka, ale hutchinson mosquito mi vydrzel vzadu pres 1800 km a jeste chvilku vydrzi, akorat ted hrabe naprosto vsude: )

          0 0
          • lubos  

            Co jsem absolvoval Fatran, jsem myslel, ze retez je ok. Jenomze ted nedavno jsem zjistil, ze ono na Fatran jsem daval retez novou, resp. pred nim jsem na ni najel po asfaltu a tak nejakych mozna 50km. A nova SRAM retez ma tak 132,0–132,1. No a po Fatranu , 93km v blate mela 132,4. Navic jsem nabyl dojmu, ze nejak moc chodi do stran.

            0 0
      • ivovi  

        Nic si z toho nedelej, taky jezdim HG73 a vydrzi tak 1000–1300km. Ale nejsem nejlehci, jezdim tezky prevody a jezdim temer jenom v terenu, casto i v bahne… Taky tise zavidim tem, co jim retez vydrzi ty tisice… mozna jezdi min kopcu a vic asfaltu a jenom kdyz je hezky.:-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.